26 Kwietnia 2024 19:37:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.125.2
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Nie mogę połączyć się z iPada do routera
mackowiakp
Używam routera Asus RT-AC68R/U jako rodzaju domowego serwera a nie de facto routera. Port WAN jest bridge do reszty portów Ethernet. Tak więc to urządzenie znajduje za innym routerem, konkretnie jest to router LTE z Orange + "dopalacz" w postaci anteny. Takie tylko rozwiązanie jest możliwe w mojej lokalizacji.
Odpaliłem na nim serwer OpenVPN i bez najmniejszych problemów łączę się z domem z Linuxa, Windows i Androida. Niestety urządzenia Apple nie mają OpenVPN więc odpaliłem serwer PPTP, według instrukcji których pełno w Internecie. Odblokowałem port na routerze LTE 1723 i zrobiłem przekierowanie tego portu na adres Tomato. Niestety, nijak nie mogę się połączyć, konkretnie z iPada 2 Air z iOS ver 9.3.2.

Przypuszczam że problem leży w tym, że urządzenie z Tomato stoi za NAT`em czyli tym routerem LTE. Być może trzeba coś dopisać w sekcji "custom configuration" serwera PPTP.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co mam zrobić? Dodam że mam adres IP od strony LTE publiczny (za dodatkowe 5 zł) i adres ten jest quasi-dynamiczny. To znaczy generalnie jest stały ale jak przeładuje się router, zabraknie prądu itp to się zmieni. Oczywiście jest od zdefiniowany w NO-IP więc dostaje się do niego po nazwie bez problemu.

Tak więc będę wdzięczny za jakiś pomysł. Z góry dziękuję.
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Adooni
czy da sie ten router ustawic w tryb Bridge
http://iknowsomething.com/orange-lte-...zte-mf283/
sprobuj zrobic to co w tym linku czyli
ustawienie DMZ (strefa zdemilitaryzowana) na adres naszego drugiego routera (najprostsze rozwiązanie)
lub dodanie reguły przekierowania wszystkich portów TCP/IP na adres drugiego rutera.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mackowiakp
No niestety. Nie da rady ustawić go w tryb bridge ale DMZ można ustawić. Tyle że nic to nie da bo i tak Tomato na WAN`ie będzie miało jakiś adres sieci lokalnej a nie publicznej. Na tyle pozwala dostarczony mi router LTE (jakiś Sagem). Ale jestem zadowolony bo choć funkcji ma niewiele to mam downstream na poziomie 90 MBps i - co dla mnie najważniejsze - usptream powyżej 40 MBPS.
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Steel_Rat
Jak masz DMZ w LTE to pozostaje jeszcze podwójne natowanie. Na LTE ustawiasz ip na LAN np. 192.168.0.1, do DMZ wpisujesz np. 192.168.0.2.
W routerze z tomato załączasz WAN, ustawiasz na nim IP. 192.168.0.2, Gateway i DNS na 192.168.0.1. Na LANie routera z tomato ustawiasz 192.168.1.1. Powinno działać.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
mackowiakp
Coś nie rozumiem. Obok routera z Tomato mam serwer z Linuxem, Mageia M5. Tam mam też odpalony serwer OpenVPN i PPTP. Bez najmniejszego problemu łączę się z Apple z zewnątrz poprzez router LTE do serwera PPTP na Linuxie. Oczywiście OpenVPN też pracuje poprawnie. Czy nie mogę więc uzyskać takiej samej sytuacji w przypadku Tomato?
Upieram się z tym routerem LTE, bo nie mam innego wyjścia ale ponadto do tego routera ma podpięte jeszcze 2 inne urządzenia a układ domu mam taki, że router LTE z wbudowanym WiFi + router Tomato pięknie pokrywają mi jednocześnie cały dom.
Tak więc mam na myśli to, co dodać do konfiguracji Tomato aby pracowała identycznie jak serwer Linuxowy, przynajmniej jeżeli chodzi o PPTP.
Może to nadmiarowość ale chcę mieć dwa fizyczne urządzenia do zdalnego dostępu do domu. Jak wiadomo, tylko prawdziwi twardziele pracują bez backupu Smile
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Steel_Rat
To w końcu jak masz po ustawiane. Jakie porty masz wypuszczone na zewnątrz. Co rozumiesz, przez sformułowanie że "OpenVPN i PPT działają poprawnie" na M5, tzn. jak się połączysz z serwerem Mageia M5 masz dostęp do wszystkich urządzeń w sieci? W tomato by PPTP oraz OpenVPN działało poprawnie musi być załączony port WAN (Router musi działać jako router a nie switch). Jak masz dwa serwery OpenVPN i PPTP musisz mieć przekierowane odpowiednie porty na zewnątrz. Z tym, że serwer PPTP nie może zmienić portów.
Generalnie ideą VPN na routerze jest taka, że jak połączysz się z nim przez VPN to masz dostęp do wszystkich urządzeń za natem routera a nie tylko do niego.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
mackowiakp
Otóż tak. Mówimy oczywiście o dostępie z z zewnątrz.
Jeżeli chodzi o OpenVPN to M5 działa na porcie 1195 UDP a PPTP na porcie 1725. A Tomato jeżeli chodzi o OpenVPN na porcie 1194 działa ale PPTP nie działa na porcie 1724.
Oczywiście odpowiednie przekierowania mam zrobione na routerze LTE.
Problem jest więc w konfiguracji Tomato, będącego za NAT. A wszystkie połączania mi działają i umożliwiają dostęp do wszystkich elementów sieci wewnętrznej. Oczywiście poza połączeniem PPTP do Tomato. A to jest - jak wspominałem - istotne ze względu na urządzenia Apple.
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Steel_Rat
W tomato nie ma możliwości zmiany portu dla servera PPTP. Domyślnie jest to port 1723.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
mackowiakp
Tak, to mój błąd w poście. Port to oczywiście 1723 dla Tomato a 1724 dla Linuxa. Mój błąd w "zeznaniach". Sorki.
Może przyczyna leży w iptables. Poniżej mój skrypt firewalla:


iptables -F
iptables -X
iptables -t nat -F
iptables -t nat -X
iptables -t mangle -F
iptables -t mangle -X
iptables -P INPUT ACCEPT
iptables -P FORWARD ACCEPT
iptables -P OUTPUT ACCEPT
iptables -t nat -A POSTROUTING -o br0 -j MASQUERADE
iptables -A FORWARD -i br0 -o tun21 -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -i tun21 -o br0 -j ACCEPT

# Accept all packets via ppp* interfaces (for example, ppp0)
iptables -A INPUT -i ppp+ -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -o ppp+ -j ACCEPT

# Accept incoming connections to port 1723 (PPTP)
iptables -A INPUT -p tcp --dport 1723 -j ACCEPT

# Accept GRE packets
iptables -A INPUT -p 47 -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -p 47 -j ACCEPT

# Enable IP forwarding
iptables -F FORWARD
iptables -A FORWARD -j ACCEPT

iptables -A POSTROUTING -t nat -o ppp+ -j MASQUERADE


Nie jestem zbyt biegły w iptables więc może to leży błąd?

A może w Tomato można "wyciągnąć" jakieś logi? Bo z Apple - nie da rady...
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Steel_Rat
A jaka masz wersje tomato. Może chodzi o ten problem, który występuje w wersji 136 https://openlinksys.info/print.php?ty...887&nr=746
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Adooni
a sprawdzales v132 tomato. Wyglada na to ze pewne funcje jak no port forwarding, otwieranie niektorych portow nei dziala w v136 - raportowane na forum.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
mackowiakp
Tak, mam właśnie 136. Nie sprawdzałem PPTP ze wcześniejszymi wersjami bo używałem tylko OpenVPN. Ale - niestety - niedawno kupiłem iPada. To ze względu na to że 80% ludzi u mnie w firmie posługuje się Apple no i trzeba czasami coś "grzebnąć"
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Steel_Rat
@Mackowiakp nie wiem czy szukałeś i czy to będzie u Ciebie działać, ale openVPN jest dostępny w sklepie iOS.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
mackowiakp
Szukałem i znalazłem. Ale chodzi ciężkawato. Testowałem iPada z Synology, gdzie na Synology były odpalone wszystkie 3 VPN`y. Czyli PPTP, L2TP i OpenVPN. Tak naprawdę to PPTP nie chciał bym stosować bo niebezpieczny. Ale na Tomato nie ma L2TP. Z kolei OpenVPN na iPada działa jakby chciał a nie mógł. Tak więc i tak źle i tak niedobrze.
UWAGA ! Administrator ma prawo do odmowy instalacji WINDOWS, powołując się na klauzulę sumienia
WARNING ! The administrator has the right to refuse to install WINDOWS, invoking the conscience clause
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,377,205 unikalnych wizyt