20 Kwietnia 2024 16:51:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.234.62
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Jak router pod Neo 80/8? (parametry łącza)
violinka
MASAKRA....zadałam pytanie w X-KOM i poprzez oficjalny sklep ASUS na Allegro.

W obu przypadkach zapewniano mnie, że będzie działać z Neo 80/8, mimo, ze ponownie odpisałam informując, że to VDSL, a w specyfikacji brak...

Telefon do serwisu ASUSA i...NIE będzie współpracował z VDSL, max ADSL2+
 
Adooni
a dlaczego zmienilas zdanie i nie chcesz kupic
https://www.asus.com/pl/Networking/DS...DSL-AC56U/
albo
https://www.asus.com/pl/Networking/DS.../DSLAC68U/

wyraznie na stronie ASUSa jest napisane ze sa pod VDSL

Kompatybilny z VDSL2, ADSL2/2+, ADSL, usługami kablowymi i światłowodowymi - w przyszłości zapewni możliwość modernizacji.


jak masz watpliwosci to zamow przez internet odbierz w sklepie i jak nie bedzie dizalac to masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
violinka
Wiem, że oba, które wymieniłeś na 100% będą OK. AC56U niemal żadnych opinii o nim, wszystko o jego wersji RT. AC68U to ok. 700zł to jak dla mnie przesada do moich potrzeb. Są używki za 500-550 ale albo bez gwarancji albo na 3 miechy...

Jest za 300zł nowy N17U ale to "biedna" wersja, bez wi-fi 5ghz, więc zamiana z obecnym DGT niemal żadna. Jest TPlink w9980, za nieco ponad 300zł, kupiło SETKI osób, opinii też mało, co dziwne, i w 90% piszą, że obcina łącze...
 
Adooni
fakt nie ma za duzo o DSL-AC56U info tylko cos takiego znalazlem http://mybroadband.co.za/news/reviews...eview.html

ale powiem szczerze bym go kupil (oczywiscie zamowil przez internet i odebral w sklepie tak aby w ciagu 14 dni moznabylo go oddac) jakby nie spelnil moich oczekiwan to po tyg bym go oddal bez podania przyczyny. Jest taka prosta zasada kto nie ryzykuje to ....

Za duzo zlego o TP-Linku nie mozna powiedziec jako o firmie ale ja osobiscie od kilkunastu lat uzywam produkty ASUSa i nigdy sie na nich nie zawiodlem.

Naprawde ciezko doradzic wiekszosc osob na forum ma modem i pod niego podpiety router.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
need_password
Nie wiem po co tu kombinować z routerem. Przecież ten DGT się bardzo dobrze synchronizuje. Sam go mam u siebie. Dla przykładu mam jeszcze Comtrenda (tego co Orange daje do DSLa do 80M) i na nim synchro jest gorsze. Jestem ok 870 m od DSLAMu i na Comtrendzie łapie mi 40M max. Jak podłącze DGT to mi synchro wskakuje na 45 M. Naprawdę ten DGT jest dobry, przestaw go tylko w tryb bridge - cała instrukcja jak to zrobić jest na elektrodzie. Za nim postaw router z Tomato czy co ci tam jest potrzebne. Jeśli jesteś 500 m od centrali to powinieneś mieć ok 50-60M z uploadem na 8. Chyba żę Ci profil "na sztywno" ustawili na centrali i nawet zmiana rotera nie pomoże. To łatwo sprawdzić. Logujesz sie na dgt, WCHODZISZ W ZAAWANSOWANE, STATYSTYKI I XDSL1 i sobie zobacz. Patrz jak ja mam na screenie.
s17.postimg.org/5fj6ry35b/Screen_Shot_02_16_16_at_08_36_AM.jpg
Jak masz synchro np u Ciebie na max 60 a masz teraz 40 to na 100% masz profil na sztywno i nic tu zmiana routera nie da.
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
violinka
Nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego, ale OK.

Chcę nowszy router, NIE liczę, że mi download podniesie. Liczę, że MOŻE ping spadnie, bo 25-30 w PL, a po 110-120 w niemal każdej grze (wiem serwery zagraniczne). Mam takie same pingi co znajomi z łączem....JEDEN Mb!!!

Jestem zdziwiona, że po tylu latach VDSL na rynku jest taki mały wybór routerów.

NIE chcę łączyć 2 routerów, bo...nie rozumiem tego, a co ważniejsze nie chcę kolejnego pudełka, kolejnego sprzętu pracującego non stop latami (u mnie MUSI pracować non stop, prąd) 30W. DGT w skali roku pobiera prawie 240 amperów. Tyle co mój 60" tv pracujący 10 godzin niemal każdego dnia...więcej w skali roku niż 300 litrowa mega lodówka, pralka itp. To tak pół żartem.

Nie wiem czy to wina DGT ale co jakiś tydzień rozłącza się CAŁKOWICIE, i raz synchronizuje na 40/7, potem 33/6, a ze 2 miechy temu miał magiczne 45/8.

Widzę, że to dobry router, parametry lini prócz zaszumienia innymi Neo tez mam niezłe, bo dziennie 15-20 OH Frame Errors to pikuś...

Test z DZISIAJ.

www.speedtest.net/result/5090345984.png

Test z przed TRZECH tygodni:

http://zapodaj.net/3a1801cff411d.png....d.png.html
Edytowany przez violinka dnia 16-02-2016 11:48
 
need_password
A w Orange FunBoxa dają za 1 zł miesięcznie do internetu 80M. Może taki?
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
violinka
Mam go, od lat leży spakowany, ostatnio testowałam, DGT przy nim to szczyt techniki itp. Wiem, że na rynku nie ma wyboru w przedziale cenowym 300-500 i nikt mi nie wyczaruje. Albo dokładam ze 300 i mam Asusa z kosmosu, którym wszyscy się zachwycają (ac 68u) albo zostaje jak jest.
 
need_password

Cytat

violinka napisał(a):

Mam go, od lat leży spakowany, ostatnio testowałam, DGT przy nim to szczyt techniki itp. Wiem, że na rynku nie ma wyboru w przedziale cenowym 300-500 i nikt mi nie wyczaruje. Albo dokładam ze 300 i mam Asusa z kosmosu, którym wszyscy się zachwycają (ac 68u) albo zostaje jak jest.


To bierz tego DSL-AC56U. JA mam AC56 ale bez DSL i uważam go za bardzo dobry router. Ten ma dodatkowo wbudowany modem VDSL. Naprawdę moim zdaniem zaspokoi Twoje potrzeby.
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
violinka
Dokładnie tak zrobię, widzę, że do 550 zł można go bez problemu kupić, "pochodzi" z tydzień, a jak będzie gorzej (w co wątpię) to odeślę. Pozdrawiam
 
need_password

Cytat

violinka napisał(a):

Dokładnie tak zrobię, widzę, że do 550 zł można go bez problemu kupić, "pochodzi" z tydzień, a jak będzie gorzej (w co wątpię) to odeślę. Pozdrawiam



A DGT wystaw na allegro, na pewno trafi się chętny. Mimo wszystko ludzie cenią te routery, a tobie się trochę kasy zwróci.
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
mp3zenek

Cytat

violinka napisał(a):

Dokładnie tak zrobię, widzę, że do 550 zł można go bez problemu kupić, "pochodzi" z tydzień, a jak będzie gorzej (w co wątpię) to odeślę. Pozdrawiam


Witam

Z tego co podaje specyfikacja i moje źródło to DSL-AC56U obsługuje VDSL i będzie działać z Neostradą 80/8.

Moim zdaniem nie masz co się zastanawiać, bo to chyba jedyna rozsądna opcja.

Niestety w przypadku VDSL urządzeń do wyboru jest mało i ceny są spore.

Pozdrawiam
mp3zenek
 
oceanboy

Cytat

need_password napisał(a):...Przecież ten DGT się bardzo dobrze synchronizuje...


Może i się synchronizuje, ale soft ma zryty, gdyż:

1. Brak wskazania dla tłumienia, czyli co? Nie ma go wcale? A to heca, gdy na 1 km przypada około 11,5 dB.

2. Moc na minusie? Shock

3. Nie masz pełnych 40 Mbps, więc po co brałeś do 80 Mb?! Wiesz, że w ten sposób łącze staje się niestabilne?

Po narzucie synchronizacja powinna wyglądać tak: 42840/4284 dla 40 oraz 85680/8568 dla 80 Mb/s.
 
need_password

Cytat

oceanboy napisał(a):

Cytat

need_password napisał(a):...Przecież ten DGT się bardzo dobrze synchronizuje...


Może i się synchronizuje, ale soft ma zryty, gdyż:

1. Brak wskazania dla tłumienia, czyli co? Nie ma go wcale? A to heca, gdy na 1 km przypada około 11,5 dB.

2. Moc na minusie? Shock

3. Nie masz pełnych 40 Mbps, więc po co brałeś do 80 Mb?! Wiesz, że w ten sposób łącze staje się niestabilne?

Po narzucie synchronizacja powinna wyglądać tak: 42840/4284 dla 40 oraz 85680/8568 dla 80 Mb/s.


Po co brałem 80 a nie 40? A jest DSL do 40M? Nie ma. Był 3 lata temu, teraz jest tylko oferta do 80M. Poza tym działa to bardzo stabilnie i nie rozłącza mi się , potrafi to działać bez rozłączenia kilkanaście lub dziesiąt dni. A widełki mają teraz inne, potrafią zetsawić przy Neostradzie np. 42840 i upload 8568 (bo oferta do 80 ma taki upload).
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
violinka
Dokładnie. Ja kilka lat temu kiedy skończyła mi się "40" dostałam propozycję albo zejście do "20" albo Neo Fiber 80/8 VDSL taniej niż poprzednia "40", nowy router bla bla bla...Zależało mi bardziej na uploadzie na który nie narzekam. Wczoraj kolejny raz na infolinii technicznej Orange, kiedy rozmowa nie była już nagrywana usłyszałam, że..."mam się cieszyć z max uploadu i z tych 35 w downloadzie, bo 85% użytkowników w PL, którzy mają Neo 80/8 NIE MA full opcji, wszyscy max 40-45. On tez jest z Krakowa i ma ledwo 40, to co dopiero małe miejscowości...Taki stan techniczny linii, ciągle dokładani nowi, komu się da to się ucina itp.".

Połączony z 05 kwiecień 2016 15:48:06:
Hejo,

od kilku godzin jestem właścicielką nowiutkiego ASUSA DSL-AC68U na mojej Neostradzie "80/8". Od lat na DGT ale pora na przyszłościową zmianę, mam 14 dni na oddanie ale liczę, że zostanie ze mną. Poniżej zrzut parametrów łącza. Instalacja kłopotliwa, polecam wcześniej pobrać na dysk aktualizację ze strony Asusa. Potem Quick Setup i ręczne wprowadzanie parametrów typu VLAN ID 35/0 i MTU 1492, bez tego nie działa, zero "automatu". Natychmiast po połączeniu "czuć", że stronki wczytują się szybciej, mimo, że parametrów Download i Upload nie zwiększył (stare kable). Licze tylko, że nie bedzie się czasem po 2 razy dziennie rozłączał, albo co chwila nie wczytywały się różne strony, samoczynnie wyłączał mi NAT, QoS i co najgorsze raz synchronizacja na 32Mb/s, a na drugi dzień już "szalone" 40...Niestety ping tylko nieznacznie mniejszy ale dopiero wieczorem testuje granie na PS4 itp. Chętnie odpiszę jak ktoś coś Wink

s5.ifotos.pl/mini/VDSLjpg_ssrrssq.jpg
s5.ifotos.pl/mini/ASUSjpg_ssrrarn.jpg
www.speedtest.net/result/5226515338.png

p.s. jeśli ktoś go również posiada - chętnie przeczytam porady co w nim włączyć/wyłączyć, zmienić, żeby było lepiej Wink
Edytowany przez violinka dnia 05-04-2016 15:48
 
Staszek
Jest jeszcze FritzBox z VDSL2 model 7940 mozna za 500 zł wyrwać. Wtedy zdecydować czy zrobić go w bridge czy jako pierwszy router matka z modemem
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
lukdz
Czy ktoś używał i mógłby porównać AC-52U i AC-68U, różnice jaki widać w specyfikacji to:
AC-52U:
+VDSL2 Upstream: 150Mbps, Downstream: 200Mbps
-USB 2.0
AC-68U:
-VDSL2/VDSL/ADSL2+/ADSL2/ADSL Maksymalnie 100 Mb/s wysyłania/pobierania
+USB 3.0

Ciekawi mnie zwłaszcza synchronizacja VDSL2, mam neostradę 80MB/s, więc w teorii oba są nadmiarowe. Jednak w praktyce mój sagemcom osiąga 25 MB/s (czasami traci połączenie) i zastanawiam się, czy AC-52U nie osiągnie lepszej synchronizacji od droższego brata.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,192,191 unikalnych wizyt