20 Kwietnia 2024 17:25:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.22.249.158
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Jak router pod Neo 80/8? (parametry łącza)
violinka
Hej,

Od lat używam routera DGT FG4. Mieszkam niecałe 500m od centrali, parametry linii niby rewelacyjne( informacje z infolinii)), bez szumów, strat, nowa sieciówka w skrzynce. Obecnie Neostrada 80/8 ale dopiero od paru dni ledwo 45/8 ping 25-30. Do niedawna wojny i prawie pozew, bo miałam max 35/7 i nic nie mogłam im zrobić, bo w umowie jest "DO 80, a minimum to 20" więc jak mi się nie podoba to wypad. Mała miejscowość, niemal zero możliwości zmiany operatora (bo kable zostaną te same). Muszę mieć neta 24/h, żaden psudo LTE czy inny nie wchodzi w grę. Ogólnie DGT pracuje OK...ale chcę zmienić na coś nowszego, co NIE OBETNIE mi łącza. Już prawie kupiłam TP-Linka w9980 ale przeczytałam , że lubi obciąć. Teraz myślę o Asusie N-17U...

..a może się wykosztować i kupić DSL-N66U? Ma świetne opinie (ale mało). Raczej nie liczę, że jakikolwiek router zsynchronizuje mi się nagle na 80/8 ale może dobry Asus "poprawi" parametry albo co ważniejsze pingi zmniejszy? Wink

http://zapodaj.net/47baef9f1a32d.jpg....d.jpg.html
http://zapodaj.net/eb48d33ae268a.jpg....a.jpg.html

www.speedtest.net/result/5044959563.png
 
djwujek
Ile masz przeznaczone na to piniązków i ruter ma być z wbudowanym modemem czy chcesz podłączyć pod ruter tp pamiętaj to co mówią na infolini to w większości ściema skoro masz 500 m do ca i nie działa ci 80 mb znaczy ze coś jest nie tak prawdopodobnie są stare kable i nie uzyskasz całej przepustowości a nikt dla 1 osoby nie będzie nic zmieniał ( pracowałem w tp ponad 15 lat ) u mnie dsl działał na 60 mb/s a mam ok 1.5 km do pg wojna z nimi to jak wojna z wiatrakami ty swoje a oni swoje.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
violinka
500-550zł pod Neostradę Fiber 80/8 czyli vdsl
 
djwujek
masz neostradę z tv czy sama neostradę ?
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
violinka
tylko neostradę
 
djwujek
Jeśli tak to ja bym wywalił ten modem od tp i zastąpił go asusem

1. http://www.asus.com/pl/Networking/DSL.../DSLAC68U/ cena ok 700 zł

2. http://www.asus.com/pl/Networking/DSL...DSL-AC56U/ cena ok 450 zł

sa jeszcze tp-linki ale ja bym sobie nimi głowy nie zawracał są słabsze od asusów.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
hermes-80
Zastanów się czy nie warto zainwestować w Draytek-a lub Fritzbox-a przy VDSL-u
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
djwujek
Ale są droższe a zwykłemu śmiertelnikowi to się raczej nie przyda Smile
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
wajs
A mi jutro przyjadą podpiąć Neostradę 80/8. Smile
Też sporo czytałem czym zastąpić router który daje Orange i wybór padł na modem Huawei Echolife HG612,
dlatego on, bo można go ustawić w tryb bridge, a resztą zajmie się Asus RT-AC68U.
Wyczytałem też, że HG612 łapie bardzo dobre synchro, ale to okaże się jutro na vdsl,
łatwo nie będzie, bo mam około 1 km do centrali, ale liczę chociaż te 40/6 złapie.
Teraz HG612 działa na adsl, ale powiem tyle, że po zastąpieniu nim netia spota, którego bardzo chwaliłem,
bo po sprawdzeniu kilku innych urządzeń, to właśnie netiaspot łapał najwyższe synchro
i był bardzo stabilny, to HG612 zsynchronizował się jeszcze wyżej i na razie przez półtora miesiąca
żadnej zwiechy, czy restartu, a jak się sprawdzi na vdsl-u to się okaże po kilku dniach.

Może warto iść w tym kierunku, nie jedno urządzenie, a dwa, modem i router.
 
piotko
Polecam DSL-AC68U, wcześniej miałem modem Huawei Echolife HG612 i netgear R7000, modem HG612 przy neo 80 synchronizował mi się niżej niż obecny Asus. Wyciągałem na speedtest ok 65 Mb/s. Po wymianie, asus na standardowych ustawieniach miał 75Mb/s a przy ustawieniu ręcznie na niższe SNR (obecnie 6, można zejść do 4) wyciąga mi 79-80 Mb/s, połączenie jest stabilne nic mi nie zrywa.
 
mp3zenek
Witam

Sam mam Neostradę 80/8 a do centrali mam około 1km.
Od 3 lat używam jako modemu Huawei EchoLife HG612 i jestem z niego bardzo zadowolony. Zero zrywania połączenia, synchronizacja bardzo ładna bo najniższa jaką miałem to 60/8 (nie licząc problemów technicznych które były po stronie Orange). Aktualnie od paru dni mam synchronizację 77098/8568 kbit/s (czyli 77/8). Do tego używam router Asusa RT-AC68U i wszystko razem bardzo dobrze działa.
Przy takich parametrach speedtest osiąga prędkości 66/8 megabitów.

Jakiś czas temu używałem też Asus DSL-N66U parametry łącza jak i synchronizację trzymał tak samo jak Huawei EchoLife HG612, ale miał jedyny wielki minus, brak Tomato. Pomijając tą kwestię router był godny uwagi.

Mam nadzieję że moja wypowiedz trochę pomoże.

Pozdrawiam
mp3zenek
 
shibby
a nie da się obecny router ustawić w tryb bridge i za nim już kupić router DSLowy?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
violinka
BARDZO dziękuję wszystkim za opinie, zakup planuję w przyszłą niedzielę i do tego czasu muszę podjąć decyzję. Jak wspomniałam cena to max 550zł. Jestem zwykłą "Kowalską", do routera tylko kablem 1 laptop, PS4, a przez wi-fi laptop, tablet, telefony...ale to sporadycznie. Mój DGT jest wiekowy, Funbox nie przekonuje, stąd chęć zakupu czegoś nowszego. Padło w 90% na router Asusa. Potrzebny mi do stabilnego łącza, czasem przekierować porty, zmienić DNS czy coś z NAT, zaskoczyła mnie mała ilość routerów ze średniej półki 300-500zł pod VDSL. Pozdrawiam.

Na chwilę obecną waham się między Asusami AC 56U lub DSL N66U

p.s. Skłaniam się do JEDNEGO urządzenia, bo moja wiedza techniczna w tym zakresie nie jest za wielka Wink
 
Adooni
hm ja bym o DSL-N66U zapomnail bardzo stara specyfikacja nie warta kich pieniedzy
https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N66U

ASUS DSL-AC56U niestety nie moge znalesc jego specyfikacji ale mozliwe ze jak https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-AC68U ma taki sam procesor jak wersja bez DSL to DSL-AC56U mzoe miec taka sama specyfikacje jak https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC56U

juz patrzac tylko na specyfikacje na stronce ASUS wyraznie widac ze ASUS DSL AC-56U jest lepszy od DSL N66U. wyzsza literka 66 wcale nie znaczy ze jest lepszu od AC56 wrecz jest odwrotnie.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
violinka
Dziękuję BARDZO. Decyzja zapadła, Asus DSL-AC56U

Z tego co tutaj i nie tylko czytam, to jak na moje "potrzeby" będzie idealny, a na pewno nie gorszy niż obecny DGT czy Funbox Smile
 
mp3zenek

Cytat

violinka napisał(a):

Dziękuję BARDZO. Decyzja zapadła, Asus DSL-AC56U

Z tego co tutaj i nie tylko czytam, to jak na moje "potrzeby" będzie idealny, a na pewno nie gorszy niż obecny DGT czy Funbox Smile


Witam

Asus na pewno będzie dużo lepszy niż te urządzenia które daje Orange.

Pozdrawiam
mp3zenek

P.S.
shibby: DGT z tego co pamiętam chyba można ustawić w tryb bridge, ale skoro ma problemy z synchronizacją, to wydaje mi się że nie ma co kombinować.
 
violinka
Witam,

pytanie za 100 punktów. Czy ASUS DSL-N55U

http://www.x-kom.pl/p/251838-router-z...3g-4g.html

Będzie odpowiedni do mojej Neostrady Fiber 80/8? Pytam, bo napisałam do 2 sprzedawców, szukam i czytam gdzie mogę i....same sprzeczne info. Jedni, że " iż wskazany router bez problemu obsłuży Neostradę w opcji Fiber 80/8., a kolejny, że "Wydaje mi się że N55U nie obsługuje VDSL !

Muszę mieć pewność, znajdzie się tutaj ekspert w tym temacie? Frown dziękuję, pozdrawiam.
 
hermes-80
https://www.asus.com/pl/Networking/DS...fications/
Nie wygląda na to by ten router miał modem VDSL.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
violinka
Dokładnie, a info opisane wyżej, które dostałam od X-KOM czyli nie nowicjuszy na rynku brzmi, że "jak najbardziej jest odpowiedni pod moją Neo 80/8" :/
 
hermes-80
Zawsze szukam informacji u producenta bo reszta kopirajterów nawet przy kopiowaniu robi byki.
Najpewniej to napisz do supportu asusa.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,193,024 unikalnych wizyt