19 Kwietnia 2024 14:05:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.105.31
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Dobry VPN na polskie realia
mirmil99
a cos na wschodzie?
bo na Ukrainie, czy tez Rosji jest szansa, ze naprawde zadnych logow nie maWink
 
rafmik
Dzisiaj kupiłem PureVPN na 2 lata za 215 zł.
Testuję teraz, dam znać. Na chwilę obecną jest słabo - max 22mbit, ale dalej sprawdzam serwery przy użyciu speedtestu - nie chce przekroczyć 3GB uprawniających do zwrotu kasy.

Połączony z 25 styczeń 2016 22:20:04:
Dobra, kupiłem konto na PureVPN 2h temu. Ogólnie cienizna na maxa w moim przypadku. Najszybsze serwery jakie znalazłem miały po 22-23mbit. Większość w widełkach 10-15mbit. Zdarzały się też takie (UK, DE) po 5mbit...

Bez komentarza.
Właśnie złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy.
Edytowany przez rafmik dnia 25-01-2016 22:20
 
backlit
No cóż być może trzeba szukać czegoś bardziej niszowego i mniej znanego (obciążonego). Niestety dobra cena + dużo użytkowników = niewielkie prędkości.
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
dar3k
myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wykupienie jakiegoś serwera VPS składając się w kilka osób, dzięki temu masz gwarancję prędkości (VPS maja określoną minimalną przepustowość), dodatkowo możesz na nim uruchomić kilka dodatkowych usług jak hosting etc.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
rafmik
Wczoraj wysłałem maila w sprawie zwrotu pieniędzy do PureVPN, dzisiaj dostałem link z formularzem do wypełnienia. Zobaczymy czy pójdzie bez problemów...
W ostateczności zostanie sprzeciw w PayPalu i charge back na karcie kredytowej.

Dam znać jak poszło.
Aktualnie wybór zakupu dla mnie jest ograniczony do CactusVPN i NordVPN.

Połączony z 26 styczeń 2016 23:13:23:
Dobra, zdecydowałem się na zakup NordVPN http://nordvpn.com/?ref=10812796 Smile

Dlaczego go wybrałem (mimo, że CactusVPN również miał fajne wyniki):

- dużo więcej serwerów od Cactusa (tam jest tylko 16 sztuk, z tego bardzo dobre tylko dwa), w Nord VPN sprawdzałem wiele serwerów i: w większości krajów (pomijam egzotyczne lokalizacje) jest minimum 20-30mbit.
W części lokalizacji jest 35-50mbit co ważne, są to lokalizacje blisko polski i bardzo przyjazne swoim obywatelom - nie mają retencji danych . Są to Austria, Rumunia, Holandia, Czechy (tutaj akurat transfer ok 20mbit). Szybkie są również serwery w Niemczech (również nie najgorsze prawo dotyczące prywatności), Francji i USA.

Ogólnie praktycznie zawsze mam w tej chwili na VPNie 35-45mbit, niskie pingi.
Prędkości z Speedtestów są realne - sprawdzane standardowo na koncie Uploaded Premium i jDownloader.

- kolejna rzecz to ilość równocześnie podłączonych urządzeń - w NordVPN jest 6 sztuk, w CactusVPN 3 sztuki (w dodatku muszą być podłączone do różnych serwerów).

- NordVPN ma dobre opinie jeśli idzie o anonimowość i brak logów oraz siedziba firmy jest w Panamie Wink Czyli nie ma jurysdykcji UE ani USA Wink

I dodatkowo Smile Udało mi się rabat 70% zorganizować którego bezpośrednio nie ma na www - roczne konto za $36, czyli wychodzi $3 miesięcznie.


Jak coś mam testować to pisać Grin


Ponieważ NordVPN ma program "poleć kolegę" to pozwolę sobie na coś takiego:


Jak ktoś będzie kupował konto VPN w NordVPN proszę skorzystać z linku:
http://nordvpn.com/?ref=10812796

Przy zakupie konta proszę dodatkowo wpisać w polu promocji kupon 70off
Da to Wam 70% rabatu od cen regularnych, czyli konto roczne za $36! Grin
Kupon rabatowy jest ważny do końca stycznia!


DODATKOWO jak skorzysta się z linku polecającego to KAŻDY (i Ty i ja) dostanie 20% kwoty zakupu w punktach na kolejne zakupy!
Czyli płacąc $36 dostaje się dodatkowo $7,20 na kolejne zakupy (np za rok przy odnowieniu konta).
Jak się znajdzie 6 osób które kupią roczne konta to ma się rok gratis Wink


Byłem małym królikiem doświadczalnym na forum jeśli idzie o wybór VPN, więc mam nadzieję, że jak ktoś również zdecyduje się na zakup tego VPN to skorzysta z mojego linku - nic się nie traci - a więcej - się zyskuje 20% Smile a i moja skromna osoba będzie z tego coś miała Smile

I pamiętajcie - od 7 lutego zmienia się w Polsce prawo - metadane KAŻDEGO służby, policja będą mogły podglądać bez żadnych ograniczeń - nawet prewencyjnie, na zasadzie "a może coś znajdziemy".
Dla mnie to był właśnie czynnik, dla którego zainteresowałem się VPN.
Edytowany przez rafmik dnia 26-01-2016 23:13
 
Staszek
@rafmik, skorzystałem z tego linku. Poszło z 70% zniżką. Te 20$ to kupon?

Połączony z 27 styczeń 2016 00:45:25:
To nie dla zarobku!!!
Jak ktoś chce skorzystać, to proszę. Link przez który można kupić roczny abonament przynosi korzyść obu stronom, tak jak pisał kolega @rafmik. Trzeba wybrać na rok:
http://nordvpn.com/?ref=10834939
Dodatkowo kod do rabatu: 70off wpisać przy danych z karty kredytowej.
Dzięki @rafmik !
Edytowany przez Staszek dnia 27-01-2016 00:45
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
rafmik

Cytat

Staszek napisał(a):
Te 20$ to kupon?


20% od kwoty zakupu poszło na konto punktowe, z którego uzyska się rabat przy zakupie przedłużenia konta za rok. Czyli jak za rok konto też będzie kosztować $36, to odliczą Tobie $7.20, czyli zapłacisz $28,80

Połączony z 27 styczeń 2016 01:22:01:
Ta jeszcze teraz po testowałem w godzinach 23:00-1:00 kilka serwerów, to prędkość wg speedtestu waha się w okolicach 30-41mbit.
Rzeczywista prędkość pobierania (jDownoloader - Uploaded Premium wychodzi 3,5-4,2MB/s (czyli też okolice 30-35mbit).

Żeby nie być gołosłownym:

naforum.zapodaj.net/thumbs/ee6fbc8ee48c.jpg


naforum.zapodaj.net/thumbs/fda299abf5b1.jpg



Przypominam mój link: http://nordvpn.com/?ref=10812796 ;-) Cool

Połączony z 27 styczeń 2016 01:22:57:
http://nordvpn.com/?ref=10812796 - poprawiam bo edytować nie mogę.

I obiecuję że już więcej nie będę ;p
Edytowany przez rafmik dnia 27-01-2016 01:22
 
balagaan
da radę nordvpn zapiąć bezpośrednio na router ?
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
need_password
Właśnie, też mnie to interesuje. Czy da się go na stałe zestawić z Tomato np. przez OpenVPN?
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
rafmik
Bez problemu działa na routerach Smile
Są nawet poradniki (Tomato, DD-WRT, AsusWRT) na www NordVPN:
https://nordvpn.com/tutorials/

Połączony z 27 styczeń 2016 19:14:38:
Przed sekund zrobiłem SpeedTest na serwerze z Niemiec:

www.speedtest.net/result/5034171039.png

Moje łącze do internetu ma 60mbit/4mbit.

Połączony z 28 styczeń 2016 19:30:15:
Z kronikarskiego obowiązku napiszę, że PureVPN (ten co okazał się mieć niskie transfery z serwerów) oddał mi wczoraj całość pieniędzy na konto w PayPalu.
Tak że nie robili żadnego problemu Wink
Edytowany przez rafmik dnia 28-01-2016 19:30
 
stanleytli
Witam,
Mam internet 30/5 i limit 120GB na miesiąc. Jestem jakby w podsieci mojego ISP, gdyż mam jego zewnętrzny IP i pule 20 portów, które mogę przekierować.
Wyczytałem na stronie Nord VPN:

Cytat

As soon as you connect to our VPN server your computer is assigned a new IP address and new DNS resolvers. Then all of your Internet traffic is encrypted and is tunneled to our VPN server. Once there, it is decrypted and allowed to travel to its intended destination. Your local ISP will only see a single encrypted data stream between you and our VPN server. Your ISP can no longer monitor, log or control your Internet usage and you can bypass your ISP restrictions.

Zwłaszcza ostatnie zdanie, ze ISP nie moze wiecej kontrolować, sprawdzać limit danych.
Czy to miałoby u mnie zastosowanie?
 
dar3k
Źle zrozumiałeś, bo tutaj nie chodzi o limit tylko o to co robisz w necie (jakie strony odwiedzasz itd.), a limit pozostanie.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
shibby

Cytat

or control your Internet usage and you can bypass your ISP restrictions.


tak jak dar3k napisał, limit pozostaje, bo to operator jest w stanie sprawdzić wprost na ruchu na porcie - w końcu fizycznie nic się nie zmienia i nadal przechodzisz przez jego urządzenia. Jedyna różnica jest taka, że transmisja jest szyfrowania czyli nie jest operator w stanie jej podsłuchać, analizować, nakładać restrykcje czy też priorytetować połączenia.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
stanleytli
Ok, rozumiem, dzięki.
Teraz taki problem:
Podlaczylem się do serwera w PL i nie mogę zalogowac się do hbo go.

Cytat

HBO GO nie jest dostępne dla twojego kraju

a IP ma z PL.
 
urbek
A jak się ma sprawa w nordvpn usług uruchomionych na routerze ftp www itd itd. Dostaje jakiś adres IP?

Doczytałem ze od marca porty będzie można przekierować. Także poczekam do marca
Edytowany przez urbek dnia 30-01-2016 17:40
 
rafmik
Przez te ostatnie kilka dni robiłem regularne speed testy na łączu VPN - głownie serwery w DE.
Ogólnie średnia ok 35mbit, nigdy nie zanotowałem wyniku niższego od 30mbit. Rekord to 51mbit.
Czyli chodzi przyzwoicie, przy korzystaniu z www, YouTube, radia internetowego itd w ogolę się czuje się, że jest się na VPN.
Jedynie jak się pobiera pliki to prędkości są trochę niższe niż bezpośrednio przez ISP. Ale to pewnie zależy od łącza jakie się ma - testowałem u rodziców (mają łącze 20mbit) i zawsze po VPN był max, czyli 20mbit.

Apka pod Windowsa w ciągu kilku dni ma być nowa - rozwiążą problem z autostartem.
Można też już testować nowość - aplikację na Androida.

Przypominam że kod na 70% rabatu obowiązuje do końca stycznia. Przy zamówieniu wystarczy wpisać w polu promocji 70off.

Przypominam link do rejestracji z polecenia: http://nordvpn.com/?ref=10812796 - zyskuje się 20% - w punktach którymi można później przedłużać konto w NordVPN.
 
stanleytli

Cytat

stanleytli napisał(a):

Ok, rozumiem, dzięki.
Teraz taki problem:
Podlaczylem się do serwera w PL i nie mogę zalogowac się do hbo go.

Cytat

HBO GO nie jest dostępne dla twojego kraju

a IP ma z PL.

Czy ktoś sie wypowie na temat Hbo.
Pozdrawiam

@rafmik
Użyłem twojego linka, mamy po 20%.Grin
 
rafmik
Niestety nie mam HBO to nie sprawdzę Sad
Ten komunikat wyświetla Tobie w trakcie logowania, czy tylko jak otwierasz stronę z formularzem do wpisania danych logowania?


Hehe, dla mnie jeszcze 4 osoby i mam kolejny rok gratis, a dla Ciebie jeszcze 5 osób Wink
 
stanleytli
Jak tylko wpisze hbogo.pl, bez logowania jeszcze.
Spróbuj jak u ciebie. Ja nie mieszkam w PL i myślałem ze dzieki temu będę mail dostęp do Hbo.
Pozdrawiam
 
Staszek
Jeżeli już, to zmykajcie do działu SPRZEDAM. Nie róbcie tu śmietnika i nie zachęcajcie "podprogowo" do kupowania.

Prośba do Administratorów u uwagę
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,166,174 unikalnych wizyt