29 Marca 2024 14:30:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.88.211.227
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Następca RT-N56U
luksik
Hej!

Przeglądałem Wasze forum niejednokrotnie w celu wyboru sprzętu. Między innymi dlatego kupiłem na początku roku Asusa Rt-N56u
Niestety po niecałym roku sprzęt trafił na serwis (zrywanie połączeń z dyskiem zewnętrznym oraz zrywanie połączeń na 5Ghz)
Dotychczas korzystałem z firmware google project i muszę przyznać, że pod względem stabilności działał przyjemnie...

Jako, że nie mogę wziąć tego samego sprzętu (rzadko osiągalny jako nowy sprzęt) a po drugie wpadł mi komputer z kartą AC dual band Intel 3160

W związku z tym poszukuje modelu z obsługą AC.

Kwota hmm zastanawiam się do 700 zł ( w końcu 40% z tej kwoty mam zwrot za poprzedni sprzęt więc dokładam jakieś 400zł) Tylko pytanie czy warto... Czy można dobrać sprzęt w podobnej cenie 300zł...Lecz im mniej tym lepiej. Moim faworytem jest RT-AC68U ale chyba cena jest zbyt wysoka jak na taki sprzęt.

Router wykorzystuje jako serwer wydruku ( hp k209a) , dysk zewnętrzny USB 3.0, dysk sieciowy, p2p, dlna, sporadycznie ftp.
Firmware raczej wykorzystany nieoryginalny. Code google nie był złym softem ale zwróciłem uwagę na niego ze względu na brak możliwości używania tomato.
OpenWRT na rt-n56U nie działał prawidłowo. Nie potrafił jednoczenie stworzyć sieci 2,4 jak 5 ghz. Po drugie jest zbyt rozbudowany do moich zastosowań.

Gdzie będzie znajdował się sprzęt...
Budynek mieszkalny na nowym osiedlu. Siec 2.4Ghz jest straszna... Sieć na sieci. Ciężko znaleźć wolniejszy kanał. Lecz obsługa DUAL BAND musi być ponieważ nie wszystkie sprzęty obsługują 5 Ghz.
Musi jednocześnie nadawać 2.4ghz jak i 5ghz. Dodatkowo powinna być sieć guest.

Mieszkanie do ~50 metrów. Wykorzystanie 3 porty LAN i jedno WAN.
Dostawca UPC poprze Ubeee w trybie Bridge.

Będę wdzięczny za pomocne komentarze!
 
Cieplak
Polecam Netgear R7000, z tomato lub dd-wrt, a nawet na orginalnym sofcie daje rade. Dobry sprzet. Mam juz ponad rok i jestem zadowolony. Tomato i dd-wrt dosc mocno skraca zasieg ale przy 50m mieszkaniu nie bedzie problemu.
 
luksik
A czy na r7000 można zrobić wszystko o czym pisałem wyżej?

Faworytem jest asus ale czy jest sens wydawania tylu many za ten sprzęt? Może inne modele TP linka np to potrafią? C5? C7?

Sam już nie wiem... Sad
 
g_betiuk
R7000 ma procesor klasy ARM, mocniejszy znacznie od MIPSowych TPL, a to będzie widac przy obciążeniu routera dyskiem (transfery rzędu 30, a nie 3-5 MB/s, a tym bardziej torrentami.
 
luksik
Dotychczas miałem asusa dlatego do niego porónuje i myślę o kolejnym.. Lecz czemu by nie spróbować r7000 Tylko czy w tym modelu można zrobić to wszystko o czym pisałem w 1 poście?

A może jest jakiś tańszy odpowiednik warty uwagi?
 
g_betiuk
Jest, a raczej był, bo teraz go już chyba nie ma w sprzedaży: Asus RT-AC56u - też dwurdzeniowy ARM (tyle że 800MHz, a nie 1000 jak R7k). Co do możliwości - zadaj sobie nieco trudu i przejrzyj stronę @shibby'ego nt. Tomato.
 
luksik
RT-AC56U byłby ideałem Smile I cenowym i sprzętowym lecz kupić "nówkę" już nie jest tak ławo. Ciekawe czemu tak szybko zaprzestali.

Znam soft tomato (ze stron internetowych) i wiem jakie mają możliwości. Szczególnie jeśli wszystkie mają takie same. Lecz jak jest przy oficjalnym wrt?

Połączony z 27 listopad 2015 18:13:42:
Można zamknąć. Kupiłem Rt-AC68u
Edytowany przez luksik dnia 27-11-2015 18:13
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 20

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,443,569 unikalnych wizyt