28 Marca 2024 23:19:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
184.72.135.210
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
NOWY ROUTER CZY POWERLINE?
SO_WIFI
Witam,

Nowe miejsce zamieszkania i wreszcie TV z Smart. Niestety deweloper nie przewidział kabla LAN w miejscu instalacji TV - ja też nie wpadłem, żeby zrobić przez zamieszkaniem i już nie mam możliwości rycia ścian, a gniazdko z wyjściem LAN mam zaraz na wejściu do mieszkania. TV oczywiście na drugim końcu. Pozostaje więc WIFI lub Powerline. Aktualnie posiadam i przetestowałem routery:
Asus WL500GP
Asus RT-N10
WRT54GL
TL-WR841N.
Testowałem również:
Planet PL-201
Fritz Powerline 1000E
Wyniki testów: na żadnym z routerów nie udało się uzyskać stabilnego sygnału na wystarczającym poziomie do działania netu w TV. Próbowałem również WL500GP zrobić jako AP na Tomato i bezpośrednio wpiąć do TV - podobny wynik jak z WIFi wbudowanego w TV. Rozwiązanie z PL-201 to mega strata sygnału więc bez sensu. Fritz daję radę i generalnie strata sygnału jest znikoma, więc możliwe byłoby jego zastosowanie. Natomiast zastanawiam się czy zakupić docelowo właśnie Fritza i użyć np. dwóch posiadanych routerów do stworzenia zasięgu w całym mieszkaniu? Czy może z nowszych routerów jest coś co bez zajmowania gniazdek dałoby rade obsłużyć całą powierzchnię sygnałem na zadowalającym poziomie? Dodam, że na jednym laptopie z kartą 5300AGN sygnał jest w całym mieszkaniu ok. a w drugim laptopie ze starszą kartą jest kiepsko właśnie w okolicy TV, czyli na drugim końcu mieszkanie od routera. W bloku według WIFI Analyzera jest mnóstwo sieci i być może one zakłócają mój sygnał?
 
shibby
TV na pewno podłączył bym powerlinem ale takim bez WiFi. Skoro mieszkanie jest nowe to ma nową instalację energetyczną, zatem na takim powerline spokojnie powinieneś uzyskać 7-8MB/s (60Mbps) to w zupełności wystarcza do ogłądania nawet materiału bluray (bitrate 33Mbps). Troszeczkę tylko nie rozumiem pojęć "strata" bo mam nadzieję, że używając powerline podpinałeś do niego TV kablem a nie po wifi.

Skoro analyzer widzi ci mnóstwo sieci w eterze to znaczy, że na wifi 2,4GHz nie masz co liczyć. TV obsłuż "kablem" czyli przez powerline a do laptopów zakup router dwuzakresowy (5300 to karta dual-band).

Napisz też jakie masz łącze i czy masz już jakiś router (ew który z wymienionych robi u ciebie za router główny).
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SO_WIFI
Złącze jest do 40Mbps. Aktualnie posiadam:
Asus WL500GP
Asus RT-N10
WRT54GL.
Mogę je dowolnie wykorzystać.
Co do powerline to na urządzeniach Fritz 1000e transfer mierzony na laptopie miałem taki sam na początku i na końcu. A na urządzeniach Planet PL-201 na końcu zmierzone miałem około 20-25% transferu wejściowego - to nazywam stratą.
Wszystkie wymienione w 1 poście routery podpinałem jako główne po kolei i sprawdzałem prędkości na TV i na laptopie. Po przesunięciu routera na środek przedpokoju sygnał zdecydowanie się poprawił, ale było to rozwiązanie jedynie testowe, gdyż fizycznie na stałe nie da się go tam aktualnie zamontować. Próbowałem WL500GP z wgranym Tomato (bo na oryfinalnym FW nie udało się ustawić do poprawnego działania). Podpiąłem kablem do TV i po Wifi ciągnąłem sygnał z routera głównego, ale niestety to nic nie dało. Chyba kolejna antena tylko pogorszyła sprawę...

Połączony z 23 listopad 2015 09:14:33:
Powoli kieruję się w stronę rozwiązania z powerline. I być może na końcówce wpięty jeden z routerów coby wifi robił i po kablu do niego TV. Pytanie jaki model powerline, żeby nie przepłacać i żeby robił robotę? Ten testowany przeze mnie Fritz był ok. ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić tańszą wersję bo i tak nie wykorzystam oferowanego transferu? Czy może kupić taki z WIFi coby nie dublować urządzeń wpiętych do sieci i pobierających prąd?

Połączony z 23 listopad 2015 09:30:24:
Właściwie to stosując PLC z Wifi nie ma konieczności używania kolejnego routera. Widzę, że np TL-WPA4220P KIT posiada dwa porty Ethernet na końcu co również zaspokoi ewentualną potrzebę wpięcia kolejnego urządzenia po kablu...
Edytowany przez SO_WIFI dnia 23-11-2015 09:30
 
shibby
czekamy zatem na info jak się nowy powerline spisuje Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SO_WIFI
Szukałem na forum testów PLC ale znalazłem tylko jeden z zeszłego roku. Być może nie bardzo umiem obsługiwać szukajkę. A może rzeczywiście tylko tyle było testowane, gdyż nie jest to super popularne rozwiązanie....
 
shibby
testowałem dwa: jeden kilka lat temu od Asmaxa
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=10639

drugi tplink rok temu
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18746

więcej powerlinów nie przewinęło się przez moje ręce niestety. Jak nadaży się okazja to na pewno chętnie przetestowałbym (albo przeczytał czyjąś reckę) PowerLine z Wifi.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SO_WIFI
Ja testowałem na własne potrzeby "zabytkowy" Planet PL-201 i dość drogi
Fritz Powerline 1000E. Fritz rzeczywiście jakościowo daje radę, ale właśnie się zastanawiam czy płacąc blisko połowę ceny za np TL-WPA4220P KIT nie zaspokoję wszystkich swoich potrzeb? Poszukam jeszcze w sieci testów i pewnie kupię w najbliższym czasie. A jak potestuję to wrzucę jakieś info...

Połączony z 03 luty 2016 07:43:33:
Zakupiłem właśnie (wreszcie) TL-WPA2220. Jak dotrze i potestuję to wrzucę info w wolnej chwili...

Połączony z 22 luty 2016 21:51:39:
Kilka słów w temacie...
Używam tego "cuda" już ponad dwa tygodnie i na ten moment nie ma się do czego przyczepić. Generalnie sygnał jest na jednej fazie. Odległość miedzy gniazdkami około 30m. Odległość według instalacji niestety nieznana, ale na pewno zdecydowanie dłuższa niż 30m. Urządzenie sieje sygnałem WIFI o tej samej nazwie sieci co router na początku instalacji oraz dostarcza kablem sygnał do TV. Internet w TV wreszcie chodzi płynnie. Możliwe jest również płynne przesyłanie treści ze smartfona i laptopa na ekran TV. Wczoraj treści video z laptopa po kablu LAN i wszystko idealnie w jakości FHD.
Generalnie jestem zadowolony z zakupu.

W przypadku ewentualnych pytań można śmiało pisać...
Edytowany przez SO_WIFI dnia 22-02-2016 21:51
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,429,811 unikalnych wizyt