19 Kwietnia 2024 01:58:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.125.2
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Pomoc w wyborze skladaka
maax990
Witam ponownie,potrzebuje wymienic mojego synology 215 na cos grubszego.Potzrebuje :
Obudowe ktora zmiesci 4 dyski (dyski mam) , fajnie by bylo jesli sama obudowa nie bedzie specjalnie duza Smile
Plyta jakis ITX (zastanawiam sie nad J1900 moze qc5000 )
Ram mam
Zasilacz,tu tez mam problem bo nie wiem jaka obudowa ale jesli chodzi o zasilanie to calkowicie leze.
System,wiem ze sa roznego rodzaju alternatywy typu freenas itp wiec prosze o opinie co moze zainstalowac ktos kto pamieta dosa ale nie zabardzo lubi siedzenie w konsoli Smile
Sprzet musi dzwignac plexa (nie chce widziec napisu ze nie moze czegos transkodowac),ftp,webDAV,torrent,jakies otoczenie sieciowe i kilka pomniejszych bzdur,ale jesli jest mozliwosc odpalenia na tym serwa ts3 to by bylo pieknie.
Glownie chodzi o energooszczednosc,jest sie nie da i trzeba czegos mocniejszego do tych zadan to sie lzami nie zaleje.No jesli chodzi o kase to tez sprawa wyglada tak ze nie chce wywalic 2k,ale jakies smieszne 700-1000 to calkiem spoko.
dzieki za pomoc w wyborze Smile
 
kamilj
4 dyski plus jeden na system jeżeli już tak planujesz chyba że na jednym z tych dysków chcesz mieć system.
Ciężko będzie dobrać jakąś obudowę.
Sam pozbywam się swojej Cooler Master ale tam miałem 2 dyski plus 3 z systemem.
Teoretycznie zmieścisz tam 4 dyski ale to musiałbyś już trochę pokombinować Wink
Jak dla mnie nie baw się w nić z Atomem.

Oprogramowanie tu masz trochę do popisu: Openmediavault, Freenas, Xpenology kto co lubi.

Może jakieś gotowe rozwiązanie ale nie wiem czy mnie zaraz nie zabijesz Pfft
http://allegro.pl/storage-serwer-1x-q...01702.html
http://allegro.pl/serwer-dell-pe-r610...32337.html
To już raczej ekstremalne zabawki chociaż w dobrej cenie.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
maax990
czemu nie atom?jakies uprzedzenia czy co?Nie mow ze to tego plexa nie uciagnie Smile)).mysle ze takiego extrima mi nie potrzeba
 
kamilj
Szczerze bawiłem się Atomem i nie jest to jednak dobre rozwiązanie.
Niektórzy twierdzą że wystarczy itp ale to jednak nie to.
Kup sobie jakiegoś prostego G3220 plus płytę podobną do mojej i tyle.
Spokojnie Ci wystarczy.
Do tego możesz zrobić sobie wirtualizację z kilkoma systemami na raz co jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem.
To Ci spokojnie wystarczy:
http://allegro.pl/listing/listing.php...e-1-3-0907
Rozwiązanie naprawdę świetne.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Lacky

Cytat

kamilj napisał(a):
Szczerze bawiłem się Atomem i nie jest to jednak dobre rozwiązanie.


No ale dlaczego nie odpowiedziałeś ?
Asus RT-AC68U
 
kamilj
Przy większej ilości kopiowanych plików nie dawał rady.
To samo miałem podczas oglądania filmu FullHD prze DLNA.

Może to wina OMV ale jak dla mnie Atom jest dobry dla tabletów, netbooków itp a nie do systemu który ma działać stabilnie.
Nauczony doświadczeniem nie wybiorę Atoma do żadnego sprzętu.
W firmie gdzie pracuje mam 3 szt. AllInOne Asusa i powiem szczerze że nadają się tylko do przeglądania neta do niczego więcej.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Lacky
Autor wątku porusza temat energooszczędności i sadzę, że atom to mu zapewni na pewno w większym stopniu od proponowanego rozwiązania przez Ciebie.

Atom to faktycznie dziadostwo do używania jako komputer, ale nie zgodzę się z Tobą jeżeli chodzi o NAS tylko ja bardziej myślę o rozwiązaniu jeszcze tańszym. Jakieś 2 m-ce temu kupiłem taki mały komputerek za chyba 100 zł bez pamięci bez dysku, ale za to na atom 1,6, dołożyłem 2 GB pamięci i hdd 500GB.
Potrzebowałem taki zestaw na 2-gi backup mojego nasa głównego Synology ds115J - wiem, że to nic wyszukanego ale testy pokazały, że na poskładanym atomie xpnology i działa wszystko szybciej zarówno w gui jak i prędkość lan od synology. Taka ciekawostka działa na atomie zarządzanie energią czego w moim nasie brakuje. Nie zauważyłem żadnych problemów, zacinania z dlna, ftp, sambą.

Teraz testuje na freenasie i też bez większych problemów.


Jednak pamiętaj rozwiązanie proponowane przez @kamilj na pewno będzie bardziej wydajne, lepsze, droższe i w zakupie i w działaniu.

Cóż, coś kosztem czegoś.
Asus RT-AC68U
 
kamilj
Nie sądzę że aż takie drogie w działaniu jest to rozwiązanie.
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Atom-D5...I-Neo-N54L
Jak widzisz może i ciągnie 2xwięcej prądu ale weź pod uwagę że będzie mniej się stresował procek jeżeli będzie mocniejszy.
Zresztą decydując się na takie rozwiązanie raczej decydujemy się na wyższe koszty energii.
Średnie zużycie prądu przy obciążeniu tego HP to 60-80W a ds115J to 12-14W, przy czym HP ma 4 dyski a ds 1 dysk.
Dysk WD RED ciągnie 4W przy odtwarzaniu filmu.

Jeżeli chcesz mieć tanie rozwiązanie, dopasowane do Ciebie i wiesz że nie będziesz musiał go rozbudować kupujesz sprzęt typu DS lub coś na Atomie.
Jeżeli przewidujesz że jednak będziesz chciał ruszyć na nim coś więcej niż jeden system tylko do NAS-a kupujesz sprzęt typu HP.
Zawsze możesz kupić router, wrzucić mu tomato, podpiąć aktywny hub USB podpiąć 4 dyski i też będzie działać.
Pytanie jest jedno.
Czy bawić się w coś co nagle może okazać się za mało wydajne czy kupić coś z zapasem mocy i mieć spokój na dłuższy czas?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
maax990
mysle ze bede kupowal j1900,tam jest chyba jakis 4 rdzeniowy celek i to by mi wystarczylo , ciekawe tylko jaka walka bedzie z freenas lub xpenology , bo jak zawsze bywa to cos tam nie dziala do konca tak jak nalezy Smile
 
majkel152
po co Ci plex?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
maax990
moj mlody po cos koniecznie to chce , nie wiem czy na ipadzie nie umie czegos wyswietlac czy jak.Mi osobiscie sie podoba ze plex zmienia tytuly na polskie i pokazuje okladki.Glownie chodzi o tego ipada.Jest cos w zamienniku na synology zeby wyswietlalo okladki filmow na tv?
 
majkel152
zobacz czy jest apka xbmc/kodi na niego , ja na tablecie z andrutem mam podmontowany zasób samby i oglądam jak leci bez transkodowania
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jimmy
Jeśli ma być plex to zapomnij o atomie. Transkodowanie potrzebuje mocy - mam u siebie bodajże celka g550 i daje radę z transkodowaniem do tv (tyle, że już jest znacznie obciążony) ale już z dużymi full hd się tnie. Przy równoległym oglądaniu na tv i tablecie to cięło się na jednym i drugim ale to raczej wina dysku albo wifi (oba były bez transkodowania). W i3 w moim wypadku nie było sensu inwestować ale mocny pentium nie byłby zły.
WRT54 GL v1.1 + Tomato + NetGear 3500L + PAP2T
 
maax990
Dziś w pracy odnalazłem D425 ,kiedyś ten mini komp się wyłączył i zostawiłem go na części .Disiaj odnalazłem w nim usterkę i na nim postawiłem DSM i jestem miłe zaskoczony bo na tym sprzęcie śmiga to lepiej niż na 215j.mysle ze kupie tego 4 rdzeniowego celka i jeśli się plex będzie cioł to trudno poprostu nie będzie plexa i już.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,149,317 unikalnych wizyt