29 Marca 2024 01:34:21
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.85.211.2
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
tuner telewizji satelitarnej + streaming
edgar
Hej

Mam telewizje cyfra + , odbieram przez satelite. Mam do tego prosty tuner od cyfry MINI HD 2000.

Chciałbym odbierac telewizje na innych urzadzeniach w mojej sieci lan. Wiem ze sa oprogramowania takie jak Enigma 2 do streamowania danych i sterowania tunerem zdalnie ( z sieci lan albo przez vpn z internetu).

Moje pytania:

1. Czy kodowaną cyfre + mozna streamowac na innym niz zakupionym tunerze do netu?
2. Jakie w miare tanie tunery polecacie ale takie na ktorych bedzie dzialac zarzadzania przez www. Potrzebuje prostego i niezawodnego urzadzenia z prostym i bez wodotrydkow interfejsem www, tak aby przez ten interfejs mozna bylo przelaczac kanały..
wrt54g+Tomato 1.28, asus rt-n16+TomatoUSB,
neoware ca 10 + Linux Voyage + CF + DVR Connexant 878a+ 3 kamery CCTv + czujniki temperatury 1-wire + syntezator mowy Milena + analiza polece? HTK
ovislink wl 5460 v 2
sinus w 500 v
Linksys spa 3102
 
dar3k
najtaniej nbox z enigma, działa bez kombinowania jedynie z kartami cameleon bo inne parują się z dekoderem i nie działają z innymi dekoderami niż te od cyfry, chyba że złamiesz kod RSA parujący kartę do dekodera.

PS: nbox ma kiepską kartę sieciową i na niektórych egzemplarzach nie działa płynnie z kanałami HD.

PS2: aby przez internet poszło to musisz mieć łącze na upload ok 5Mbit dla SD i 10-15Mbit dla HD.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
edgar
ale mi chodzi o taki wspolpracujacy z polsatem cyfrowym i jego kartami
wrt54g+Tomato 1.28, asus rt-n16+TomatoUSB,
neoware ca 10 + Linux Voyage + CF + DVR Connexant 878a+ 3 kamery CCTv + czujniki temperatury 1-wire + syntezator mowy Milena + analiza polece? HTK
ovislink wl 5460 v 2
sinus w 500 v
Linksys spa 3102
 
dar3k
Przeczytaj swój pierwszy post, pytasz o cyfrę + a później masz pretensje że odpowiedź nie dotyczy Polsatu ehh..
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
donkarleone83
dla próby kolega dostawca neta (radiówki) podniósł mi upload do 6 mbit i na enigmie kanały SD cieły sie niestety dopiero 10 mbit było ok ale za to po lanie wszystko smiga HD- SD ale generalnie to bym chetnie zmienił na cos lepszego wiecej pamieci i procek Smile słaby w boxach
 
kamilj
Wszystko ok ale kolega @edgar chce to użyć dekodera CP z Enigmą a coś mi się zdaje że Enigma jest tylko do C+ lub NC+?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
dar3k
enigma2 to jest system operacyjny dla tunera (coś jak tomato dla routera), nie działa na każdym tunerze lecz na niektórych np. nbox (lecz również nie każdy), jeżeli masz tuner z enigmą i odpowiednią kartę z CP, ale nie jest też to takie proste bo CP paruje karty z dekoderami, a jak to zrobić to od tego są odpowiednie fora więc szukaj tam.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
belliash
6-8mbit dla SD powinno wystarczyc, 20mbit dla HD. Niektore kanaly maja niestety bitrate powyzej 15mbps w szczycie. Do tego jesli chcesz to rpzeslac przez VPN, to musisz doliczyc narzut na tunel.

Inna sprawa, ze niektore routery moga miec problem z enkapsulowaniem 20mbps przez VPNa.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
tamtosiamto
nie lepiej ogarnac temat kardszaringu zamiast bawic sie w streamowanie?
nic nie mam
 
Maniek91PL
dokładnie kup odpowiedni dekoder, do tego wykup od kogoś kanały. ustaw to sobie po ip i kanale i masz, sam tak robie i chodzi idealnie Smile
Jedynie mój cieńki upload Shock robi problemy
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
tamtosiamto
po co od kogos, jak ma abo sam niech zrobi, a wiedza sie przyda na przyszlosc
nic nie mam
 
donkarleone83
kup dekoder z enigma do tego odpowiedni soft i telewizja na karte HD wyciągaj RSA Smile
 
belliash

Cytat

Maniek91PL napisał(a):

dokładnie kup odpowiedni dekoder, do tego wykup od kogoś kanały. ustaw to sobie po ip i kanale i masz, sam tak robie i chodzi idealnie Smile
Jedynie mój cieńki upload Shock robi problemy



Za takie rady powinienes dostac bana.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
tamtosiamto

Cytat

belliash napisał(a):

Cytat

Maniek91PL napisał(a):

dokładnie kup odpowiedni dekoder, do tego wykup od kogoś kanały. ustaw to sobie po ip i kanale i masz, sam tak robie i chodzi idealnie Smile
Jedynie mój cieńki upload Shock robi problemy



Za takie rady powinienes dostac bana.

mamy na forum kilkuletni watek, ktory traktuje o wysylaniu uprawnien poza lokal mieszkalny nieprawdaz? I nikt tam o banach nie wspominal Pfft
nic nie mam
 
belliash
Nie zrozumiales chyba stwierdzenia "wykup od kogoś kanały" . . .
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
tamtosiamto
hm, subtelna roznica miedzy "kupowaniem" kanałow a dzieleniem sie z kims uprawnieniami jest, nie przecze, ale i jedno i drugie jest, jak wiesz ,nielegalne .
nic nie mam
 
edgar
nic nie zrozumialem z waszych wypowiedzi odnosnie wykupu kanalow Sad

Powiem tak, mam sprzet (karte, talerz i dekoder poza granicami kraju), wszystko ładnie smiga, ale chce to udostpnic tez znajomemu. Mamy tu szybki net, downloady i uploady mierzone ok 100 mb/sec symetrycznie (fiber to home). Problem jest taki ze mam ten tuner co powiedzialem i zastanawiam sie jak te kanaly udostepniac. Nie mam zewnetrznego ip ale mam VPS w Polsce i chce go uzyc to puszczenia po VPN, moze byc nawet SD. Czytalem ze enigma jako software moze takie cos zdzialac. Szukam roznych typow tunerow (tanich) i znalazlem takie cos z E2:

http://www.world-of-satellite.co.uk/VU-Plus-Zero

Pytanie:
Czy to zadziala? Czy to odpali mi Cyfrowy Polsat (jak z czytnikiem kart)?Jak z transmisja na tym czyms.
Myslalem zeby zbudowac sobie samemyu tuner na linuxie ale w sumie to za duzo kasy wyjdzie...
wrt54g+Tomato 1.28, asus rt-n16+TomatoUSB,
neoware ca 10 + Linux Voyage + CF + DVR Connexant 878a+ 3 kamery CCTv + czujniki temperatury 1-wire + syntezator mowy Milena + analiza polece? HTK
ovislink wl 5460 v 2
sinus w 500 v
Linksys spa 3102
 
majkel152
żeby uruchomić słoneczko musisz mieć boxkey dekodera sparowanego z karta i rsa Smile , mając te dane wklepujesz w oscama i świeci co masz z karty, vu zero będzie spoko śmigał
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
dar3k
Na tym vu masz tylko jedną głowicę czyli to co oglądasz to możesz streemować, kup sobie nboxa BSLA z enigma (ok 250zł max 300) w nim masz dwie głowice i wtedy można oglądać swoje a streemować coś innego (lub nagrywać na dysk).

więcej informacji jak to uruchomić poszukasz jak wpiszesz dvhk w google Wink
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
donkarleone83
a ja mysle ze kolega powinien poszukac informacji na innych specjalistycznych forach typu

http://wilzonex.pl/

http://forum.dvhk.to/index.php

http://forum.dvhk.to/index.php
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,544 unikalnych wizyt