18 Kwietnia 2024 02:37:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.1.232
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear R6200 - problem z konfiguracją
Gwido33
Na samym początku witam wszystkich...

Mam problem z konfiguracją routera Netgear R6200.
Kupiłem go jako zamiennik dla routera tp-linka WR1043nd2 z gargoylem na pokładzie.
Do internetu z neostrady mam podpięty modem adsl tp-link W8970 i do niego właśnie aktualnie tego drugiego tp-linka.
Gargoyle umożliwia w łatwy sposób ustawić router jako AP.
Liczyłem na to, że tak zaawansowane urządzenie jak gigowy router ac1200, jakim jest Netgear R6200 musi mieć taką opcję.
A tutaj napotkałem problemy, z którymi nie potrafię sobie dać z nimi rady.
Jak mam go podpiąć?
Jak podpinam do gniazda lan na czas konfiguracji, żeby zmienić adres ip netgeara, wyłączyć dhcp - wszystko jest ok... a potem zaczyna się sypać - po restarcie routera jest jeszcze ok, ale muszę na stałe ustawiać ip w karcie lan w laptopie.
Jednak kiedy do drugiego gniazda lan podpinam kabel lan z modemu-routera adsl internet jest, ale nie mogę się zalogować do konfiguracji routera, nie mówiąc już, że kiedy wepnę lan z modemu do wan - nic nie działa, ale to akurat jest logiczne.

Mam nadzieję, że nie pogmatwałem, bo trochę tego jest... ale podsumowując - Netgear R6200 ma służyć za AP.
Jak go skonfigurować tak gładko, żeby nie stracić po drodze dostępu do routera? Może jakieś Tomato...
 
Steel_Rat
hmmmm
Jak łatwo to skonfigurować. W sumie łatwo.
Jeden z wariantów jest taki, że za router działa ten modemo router W8970. W tedy łączysz go z Netgaerm do portu lanowego. W cześniej logujesz się do Netgara, wyłączasz DHCP, ustawiasz na lanie ip z podsieci tego W8970 (najlepiej z puli, którą pomija dhcp W8970). Potem już wszystko powinno śmigać.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Tak robiłem - no może z tym wyjątkiem, że po wyłączeniu dhcp na netgearze ustawiałem na karcie lan auto, żeby pobierał z puli dhcp tp-linka... Nie ustawiałem na sztywno... Tylko, że wtedy traciłem połaczenie z routerem i musiałem na nowo resetować do ustawień początkowych niezależnie czy karta była ustawiona na sztywno, czy na auto...
 
Steel_Rat
No. Wczesniej napisałeś też że masz neta ale nie możesz się zalogować. Musisz ustawić takie IP ma netgarze które nie powoduje konfliktów. To IP ustawiasz na lanie przez nie będziesz się łączył z netalgarem. Modem router podłącza do netgeara za pomocą portów lanowych. Nie przez WAN. Podam przykład.
IP modem rotera to np. 192.168.0.1 dla dhcp ustaw np. 192.168.0.2 do 192.168.0.200. Na Netgarze na lanie podaj 192.168.0.201. Ten adres służy też do logowania. A i nie zapomnij o masce podsieci na 255.255.255.0.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Ok. To rozumiem. Tylko, że jak ustawiam na netgearze ip, które nie powoduje konfliktu, to i tak po uruchomieniu na nim neta nie mogę się przez lan połączyć...
 
Steel_Rat
U mnie są w ten sposób ustawione 2 routery i można się z nimi połączyć. Może pokaż jak masz to skonfigurowane.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Generalnie jest trochę tego sprzętu. Zamieszczam schemat, ale conieco wyjaśnię.
Mieszkam na II piętrze domu.
Źródło internetu znajduje się na I piętrze. Neostrada z gniazdka wędruje do Modemu-routera adsl TP-Link W8970 z ustawionym zakresem DHCP - on rozdaje karty.
Do niego kablem podpięte są na tym samym piętrze telewizor, komputer stacjonarny, dekodery nc+ i polsat. Jest też wifi (nazwijmy je "A"), jednak ja z niego nie korzystam - to piętro to osobna bajka. Do mnie puszczony jest gigowym łączem kabel na zewnątrz pod elewacją i wpuszczony w jednym pomieszczeniu, gdzie jest podpięty do gigowego transmitera PLC. Z tego miejsca odbiera sygnał gigowy transmiter PLC w salonie i z niego idzie kabel do routera (aktualnie TP-Link WR1043ndv2 - a ma być Netgear).
Do routera kablem podpięty jest SMART TV, MULTIROOM i NAS (tylko NAS ma gigowe łącze) i tego nie zamierzam zmieniać.
Mój laptop łączy się do routera przez WIFI, podobnie telefony.
TP-Link ma zainstalowanego Gargoyla i ustawiony w trybie AP dzięki któremu WAN jest traktowany jako LAN a moje WIFI ma odrębny SSID - "B".
Wszystkie sprzęty łączą się z TP-Linkiem bez problemu.
Natomiast Netgear sprawia problemy.
Kabel z transmitera PLC podpinam do pierwszego gniazda LAN w routerze, i przez chwilę net jest ale przy próbie konfiguracji wszystko się sypie. Nie mogę znaleźć informacji na temat, czy jest jaiś fajny open wrt do tego routera ani jak go skonfigurować jako AP.
Jest w nim wprawdzie opcja ustawiania WIFI jako AP, ale jeszcze nie zdążyłem tego ustawić, bo wszystko się rozsypuje i nie mogę się zalogować do routera. Nie wiem, może przypisuje jakiś inny IP, którego nie znam i stąd moje problemy. Ale ciekawostką dzisiaj rano było to, że router był obecny w sieci, mogłem się nawet logować przez sieć do ustawień modemu na dole - ale internetu nie było Sad
Nie wiem już jak sobie z tym poradzić... Proszę, poradźcie coś...
Gwido33 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Steel_Rat
No dobra. Możesz jeszcze wrzucić jak masz ustawione obcje dla LAN'u, WAN'u. Najlepiej screeny.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Ok.
Zresetowałem do fabrycznych router i jeszcze raz ustawiłem jak ustawiam.
Poniżej ustawienia internetu, wan, wifi, lan oraz jak wygląda w tym routerze opcja AP (nie włączałem jej).
Jakby jeszcze trzeba było coś, to piszcie - nie wiem, co jeszcze istotne.
Aha, taka informacja:
- dopóki router ma domyślne IP 192.168.1.1, to ładuje mi się z automatu strona ustawień, ale po zmianie adresu IP na np. 192.168.1.30 muszę wpisać stały adres IP na karcie lan laptopa, żeby się móc zalogować do routera i jako bramę wpisać adres routera. Normalnie jest to adres modemu 192.168.1.1
Gwido33 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Steel_Rat
Jedna uwaga. Czy 192.168.1.30 napewno jest poza zakresem DHCP z modemu?
Po zmianie na ten adres do routera będzie można się zalogować tylko przez ten adres 192.168.1.30 (chyba że jest konflikt). Jak podłączysz laptopa do tego to zobacz jakie dostałeś IP. (Router podłącz do modemu).
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
IP routera jest z zakresu DHCP modemu. Zawsze tak robiłem. Potem robię taki myk, że rezerwuję fizycznie w modemie dla adresu MAC routera jego ip i nikt go nie rusza - żadne urządzenie. Zawsze wydawało mi się to właściwe. Tak samo laptop, czy jakiekolwiek inne urządzenie - jak się tylko "przedstawi" w sieci, blokuję na stałe przyznane przez modem IP
 
majkel152
to może wrzuć mu gargoyle /czyste openwrt ?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Gwido33
tylko gdzie to znaleźć - gargoyla chyba do tego netgeara nie ma (a chciałbym) a co do openwrt - nie wiem, gdzie szukać i jak to wgrać
 
Steel_Rat

Cytat

Gwido33 napisał(a):

IP routera jest z zakresu DHCP modemu. Zawsze tak robiłem. Potem robię taki myk, że rezerwuję fizycznie w modemie dla adresu MAC routera jego ip i nikt go nie rusza - żadne urządzenie. Zawsze wydawało mi się to właściwe. Tak samo laptop, czy jakiekolwiek inne urządzenie - jak się tylko "przedstawi" w sieci, blokuję na stałe przyznane przez modem IP


A próbowałeś zarezerwować w modemie to ip dla netgara ?? (mac/ip) tylko że czasami są różne adresy mac dla LAN i WAN.

A wprawie alternatywnego softu zobacz tu
http://www.myopenrouter.com/download?...gory_tid=8
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Tak zazwyczaj robię - tutaj nie zdążyłem, bo już potem się nie mogłem zalogować, ale to zazwyczaj nie miało znaczenia. Problem z logowaniem występował też, gdy przypisałem ip spoza zakresu... A co sądzisz o tej funkcji wifi AP - myślisz, że zadziała, jak bym potrzebował?
 
Steel_Rat
Na Netgarze WNR3500Lv2 działała. Możesz spróbować.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Potestuję i dam znać - zastanowię się jeszcze nad tym dd-wrt. Instaluje się go jako update firmware?
 
Steel_Rat
Raczej tak. Ciężko mi się wypowiedzieć, bo nigdy nie miałem tego routera.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Gwido33
Oki, spadam - dobrej nocy - jutro jeszcze powalczę Smile w końcu mam 14 dni na oddanie Smile bez podania przyczyny Smile
Chociaż wolałbym się z nim uporać - coś mi mówi, że będę zadowolony...
 
majkel152
którą wersję masz hw ? v1 czy v2?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,133,576 unikalnych wizyt