25 Kwietnia 2024 07:55:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.20.56
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki router AC1900
AdiPL
Witam Panowie. Jak wygląda sprawa R7000 vs RT-68U (lub coś innego do tych 650 zł)? Co jest lepsze? Testy mówią, że Asus lepszy, a Wy jak mówicie? Chcę coś na AC kupić (łącze 100mbit), poza tym:

-musi mieć USB 3.0 (fajnie jakby była funkcja ściągania na dysk czegoś z neta z poziomu routera)
-równoczesna praca 2,4 GHz + 5 Ghz
-dobry zasięg (dwie ściany 1,5m)
-musi posłużyć przez parę lat

Pytanie jeszcze, czy R7000 ma taką funkcję o którą pisałem w wymaganiach w pierwszym myślniku? Który router ma większy transfer przez USB?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję, bo mam lekki mętlik Smile
 
qrs
Nie można powiedzieć który lepszy, no chyba że pracujesz w laboratorium. To wybór jak między Mercedesem a BMW - kto co lubi. Mnie bardziej podoba się R7000, no i sam shibby posiada R7000 Smile

Możesz ściągać bezpośrednio na dysk.
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
AdiPL
Jak z zasięgiem i transferami? Z tego, co widzę, to R7000 wychodzi lepiej (wg Waszych postów), w testach znowu raz R7000 prowadzi, raz RT-AC68U. Czy zmieniło się coś od czasów testu na PPC?
 
qrs
ja tam nie jestem onanistą i ~1 MB/s więcej lub mniej mnie nie interesuje, nawet nie wiem czy R7000 prowadzi w rankingach czy nie, po prostu chciałem i mam ten model - podoba mi się i już, to kwestia indywidualna.
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
AdiPL
Jest coś takiego, co ma Asus, że można ściągać na dysk podłączony do USB z poziomu routera, gdy nie mam załączonego komputera (np. w nocy załączam ściąganie, wyłączam kompa i idę spać, rano wstaję plik jest na dysku z routera)?
 
qrs
jest torrent gdzie możesz wskazać dołączony dysk jako miejsce zapisu
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
AdiPL
A jak z zasięgiem? Posiadasz jakiś wzmacniacz?
 
HARPII
Jeżeli masz zamiar używać tylko Tomato to nie ma aż takiego znaczenia co wybierzesz, chyba że nie masz zbyt dużego doświadczenia z wgrywaniem alternatywnych softów to bezpieczniejszy AC68 (jego nie uwalisz, a r7000 z tego co wiem może się zdarzyć). Jeżeli chcesz poużywać również oryginalnego softu lub Merlina to również tu bym patrzył w stronę AC68.
 
AdiPL
Właśnie generalnie jechałbym na oryginalnym sofcie. Zależy mi bardzo na dużych transferach po USB 3.0. Netgeara też idzie postawić na płasko, Asusa tylko w pozycji stojącej. Jako, że aktualny WRT 54GL jest we wnęce, to też bym tak chciał mieć z nowym routerem (Netgear się tam zmieści, Asusa musiałbym ustawić gdzieś na biurku), ale wiadomo, że wezmę to, co jest lepsze. Sporo pytań mam, wiem, ale to zakup raz na x lat. Liczy się na mnie zasięg zarówno 2,4GHz, jak i 5GHz (w zasadzie to przepustowość na tych częstotliwościach) jak i transfery po USB 3.0 (no i fajnie by było z tą funkcją ściągania na dysk przy wyłączonym kompie z serwisów takich, jak np. mega czy google drive).
 
Rawi
Zlota zasada flashowania alternatywnych softow na wszelakie urzadzenia - bierz ten model, ktory jest w posiadaniu fachowcow od alternatywnego softu Wink
Shibby ma R7000 wiec ten bedzie bardziej bezproblemowy i przyszlosciowy.

To samo tyczy sie telefonow z androidem jezeli chcesz flashowac cyanogenmoda - bierzesz ten model co kazdy guru androidowy ma (Nexus 5) Smile
miniPC i5-1235U i226-v + Ubiquiti U6-Pro Proxmox with OpenWrt LXC
Poprzedni:
miniPC i7-5550U + wle900vx AC wifi OpenWrt
Netgear R7000 FreshTomato 2020.8 AIO
Netgear WNR3500L v1 Tomato K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-VPN
 
AdiPL
Jeszcze wczoraj miałem kupować Asusa, dzisiaj chyba zmieniłem zdanie. Czy oryginalny soft jest dobry (czy Tomato ma jakieś ulepszenia w transferach po USB albo po Wi-Fi?)?
 
shibby

Cytat

Rawi napisał(a):

Zlota zasada flashowania alternatywnych softow na wszelakie urzadzenia - bierz ten model, ktory jest w posiadaniu fachowcow od alternatywnego softu Wink
Shibby ma R7000 wiec ten bedzie bardziej bezproblemowy i przyszlosciowy.


shibby ma oba te routery. Z racji iż asusa nie da się uwalic to sluzy mi on za egzemplarz testowy i deweloperski. Z tego tez powodu netgear stal się moi glownym routerem. Napomne tylko ze już raz go uwalilem. Na szczescie udało się go odratowac kabelkiem. Prawda jest jedna taka ze gdyby nie rt-ac68u to pewnie nigdy bym tomato-arm nie zrobil Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
AdiPL
shibby co mi polecasz? Skoro masz dwa, to wiesz co lepsze dla mnie? Są jakieś różnice na plus dla jednego albo drugiego?
 
lulo
Nikt Ci nie powie tak wprost - w końcu jesteś wolnym człowiekiem i samodzielnie takie decyzje podejmować powinieneś. Dostałeś za to szereg przydatnych informacji, które powinny pomóc Ci podjąć właściwą decyzję. Twoja kasa - Twój wybór...wybieraj mądrze - wybieraj sam.
Wink
 
AdiPL
Męska decyzja: wybieram Netgeara. Jako, że ma wszystko, co chcę i pozycję leżącą, a nie ma i tak jakiejś przepaści między nim a Asusem, to wybór padł na niego. No i ta firma ma większe doświadczenie z sieciami, niż Asus. Oby się dobrze i bezawaryjnie sprawował.
 
shibby
to tylko podpowiem, że w naszym dziale giełdy jest oferta na półrocznego R7000 z gwarancją za 500zł Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
AdiPL
Już zamówiłem hehe, ale jak coś, to zgłoszę się po pomoc w konfiguracji, jak będę miał problem Smile. Chciałbym Twój soft zainstalować, ale się trochę boję, ze zrobię sobie roślinkę z niego...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,317,725 unikalnych wizyt