19 Kwietnia 2024 12:02:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.248.24
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Ferguson FBOX3 oraz FBOX3TV - jeszcze lepszy "smart" dla twojego TV
shibby
Wstęp

Pod koniec zeszłego roku miałem okazję obcowania z urządzeniami FBOX oraz FBOX2 od firmy Ferguson.
Recenzja tych urządzeń: https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=18645

Tym razem w moje ręce wpadły nowe wersje FBOXa a mianowicie FBOX3 oraz FBOX3TV z wbudowanym tunerem DVB-T. Czym różnią się od swojego poprzednika - FBOX2? Czy producent wziął sobie do serca uwagi i wady nękające poprzednią wersję i wyeliminował je w nowych odsłonach FBOXów? Spróbuję odpowiedzieć na te pytania.


FBOX3

openlinksys.info/images/fbox3/fbox3.jpg



Ferguson FBOX3 w niewielkich gabarytów opakowaniu. W środku prócz prezentowanego urządzenia znajdziemy jedynie zasilacz 12V 1A, pilot, baterie oraz instrukcje obsługi. O kabel HDMI musimy zadbać we własnym zakresie.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0294.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0295.JPG


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0297.JPG


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0299.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0300.JPG



W FBOX3 producent zdecydował się na zastąpienie pilota nowszym modelem SR300 (wcześniej SR200D). Pilot neż posiada żyroskop, zatem posiada funkcję myszki powietrznej. Ilość przycisków jest minimalistyczna a co za tym idzie nie przytłaczająca. Użytkowanie pilota jest całkiem przyjemne a najmłodszym może sprawić wiele frajdy Wink Pilot zasilany jest dwoma bateriami AAA

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0301.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0302.JPG



FBOX3TV

openlinksys.info/images/fbox3/fbox3tv.jpg


Opakowanie jeżeli chodzi o gabaryty jest identyczne jak w modelu FBOX3. Widocznej zmianie uległa jedynie jego kolorystyka. W środku znajdziemy identyczny zestaw elementów jak w modelu FBOX3.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0292.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0293.JPG


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0304.JPG



Zamiast pilota SR300 producent zdecydował się dostarczyć nam pilot SR290, który charakteryzuje się znacznie większą ilością przycisków a jego wygląd imituje szczotkowane aluminium. Niestety pilot ten pozbawiony został żyroskopu a "myszką" poruszać możemy jedynie za pomocą strzałek, co niestety jest bardzo niewygodne. Pomimo, iż pilot posiada klawisze alfanumeryczne, nie można za ich pomocą pisać - a szkoda.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0305.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0306.JPG



Podobieństwa i różnice

Na pierwszy rzut oka modele FBOX3 i FBOX3TV niczym nie różnią się od siebie. W wielu miejscach nawiązują również do wcześniejszego modelu - FBOX2. Górna część wykonana została z błyszczącego, czarnego plastiku, na którym umieszczony został sporych rozmiarów wersja modelu oraz dwie błękitne diody. Od spodu znajduje się przycisk do resetowania ustawień urządzenia.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0311.JPG



Od frontu urządzenia wyglądają identycznie. W nowym modelu producent zdecydował się na umieszczenie przycisku STANDBY, którego wyraźnie brakowało w wersji FBOX2. Z lewej strony prócz czytnika kart SD producent umieścił dodatkowe dwa porty USB. Prawa strona pozostała wolna od jakichkolwiek złącz i przycisków.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0316.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0320.JPG



W tylnej części producent umieścił złącze zasilania, port HDMI, port Ethernet oraz złącze optyczne Audio. Widocznym elementem rozróżniającym oba modele od siebie jest wbudowany w FBOX3TV tuner telewizji cyfrowej.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0317.JPG



Jeszcze jedno słowo o diodach, które były koszmarem w FBOX2. Tym razem znów należy się pochwała producentowi za zniwelowanie napomnianego przeze mnie problemu. W FBOX3 diody na górnej obudowie świecą na kolor błękitny, w tylnej części zaś delikatnie przebija dioda kolory zielonego. Na przednim panelu dioda również świeci na kolor błękitny. Wszystko podobnie jak w FBOX2. Na szczęście gdy przełączymy urządzenie w tryb STANDBY, wszystkie górne diody gasną, natomiast frontowa dioda zmienia kolor na kolor czerwony, co więcej nierażący. W mojej opinii to wielka poprawa i zmiana zasługująca na pochwałę dla producenta.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0288.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0291.JPG



Specyfikacja techniczna

Chipset: AmlogicS805
CPU: Quad Core ARM® CortexTM A5, 4 x CPU@1.5GHz
GPU: Quad Core Mali-450 @600MHz
Grafika: OpenGL,ES1.1/2.0
Pamięć RAM: DDR3 1GB
Pamięć Flash: eMMC 8GB
Wi-Fi: Wbudowane 802.11b/g/n, 2.4GHz/5GHz dualband
Ethernet: 100Mb Ethernet RJ-45
System operacyjny: Android 4.4.2 KitKat
Dekodowanie wideo: Multi-format 1080p, H.264 FHD dekoder sprzętowy do 60fps
Format plików wideo: MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne
Obsługiwane kontenery wideo: WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)
Proporcje obrazu: 4:3, 16:9
Rozdzielczość wideo: 1080p/i 720p 576i 480p
Dekodowanie audio: MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne
System plików: NTFS, FAT32, EXT3, EXT4
Zakres wejściowy DC: 12V/1.0A
Rozmiary: 130*130*22 mm

Warte odnotowania jest, że rodzina urządzeń FBOX3 posiada dwuzakresowe radio - w modelu FBOX2 radio pracowało jedynie na częstotliwości 2,4GHz.


Wnętrze

Pod nóżkami znajdują się cztery śruby. Po ich odkręceniu i zdjęciu wierzchniej obudowy naszym oczom ukaże się wnętrze FBOXa (w tym przypadku wersja z TV). Procesor chłodzony jest niewielkim radiatorkiem. Układ wifi posiada jedną antenę na złączu u.fl. Od spodu umieszczono całkiem spory kawałek metalowej blaszki, która ma pełnić rolę radiatora.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0323.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0324.JPG


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0325.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0326.JPG


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0327.JPG



Oprogramowanie

Jak już wspominałem oba urządzenia z rodziny FBOX3 działa pod kontrolą Androida w wersji 4.4.2. Oprogramowanie posiada oczywiście w pełni spolszczony interfejs graficzny.


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0275.JPG

easter egg Kitkata



Co do samego interfejsu to uległ on całkowitej przebudowie względem tego, który znamy z FBOX2. W nowej wersji producent zrezygnował z predefiniowanych kategorii i oddał użytkownikowi 3 pulpitu, na których każdy może umieścić własne skróty do programów. Jedynie dolny pasek jest stały i niezmienny. Umieszczono na nim skróty do najważniejszych programów m.in. Ustawienia, Kodi lub DTV.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0338.JPG



Zadbano również o moduł OTA, pozwalający producentowi udostępniać aktualizacje.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0273.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0274.JPG



Wspomniane Kodi dostarczane jest w najnowszej wersji 14.2 i trzeba przyznać, że na FBOX3 chodzi on naprawdę szybko i przyjemnie.

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0272.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0276.JPG



Program, za pośrednictwem którego mam dostęp do telewizji cyfrowej DTV chodzi całkiem przyzwoicie. Bez problemu wyszukał wszystkie programy. Oprogramowanie posiada wbudowany moduł do obsługi PVR oraz Timeshift. Jedyne co musimy zrobić do wskazać lokalizację (pendrive, dysk USB lub karta SD), która zostanie użyta do przechowywania nagranych audycji. Jedyne czego mi zabrakło w tej funkcjonalności to EPG. Posiłkować się można jedynie listą kanałów, która wyświetli nam jedynie nazwę aktualnie oglądanego programu oraz audycji tuż po nim. Choć z drugiej strony może to być jedynie moje przyzwyczajenie do EPG z dekodera NC+ Smile

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0268.JPG


openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0269.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0270.JPG



Testy wydajnościowe

Jeżeli chodzi o odtwarzanie materiału w wysokiej rozdzielczości, po raz kolejny sięgnąłem po dwie moje próbki wideo:
- 3 minutowy urywek z filmu Transformers 3 z bitrate 33Mbps - http://drive.google.com/file/d/0B6gAQ...sp=sharing
- 1 minutowy urywek z filmu Prometheus z bitrate 66Mbps - http://drive.google.com/file/d/0B6gAQ...sp=sharing

Obie próbki bez większych problemów zostały odtworzone z pendrive`a. Po LANie sample z filmu Transformers odtworzył się płynnie, Prometheus przyciął dosłownie w dwóch miejscach. Po Wi-Fi było niestety już gorzej. Na paśmie 2,4GHz żadna z próbek nie odtworzyła się płynnie. Po podpięciu się do sieci 5GHz urywek z Transformersów odtworzył się płynnie, Prometheus natomiast przycinał i co chwilę buforowal materiał.

Postanowiłem sprawdzić wydajność interfejsów sieciowych poprzez kopiowanie sampla filmu Transformers między NAS ReadyNAS Pro4 a pendrive`m Kingston 32GB USB3.0 podpiętym do FBOXa.

Pierwszy pomiar: sieć LAN

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0330.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0331.JPG

Z lewej NAS -> USB, z prawej USB -> NAS



Drugi pomiar: sieć WiFi 2,4GHz

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0335.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0336.JPG

Z lewej NAS -> USB, z prawej USB -> NAS



Trzeci pomiar: sieć WiFi 5GHz

openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0332.JPG openlinksys.info/images/fbox3/IMG_0334.JPG

Z lewej NAS -> USB, z prawej USB -> NAS


Po raz kolejny kuleje wydajność interfejsów sieciowych. O ile po LANie i na paśmie 5GHz wygląda to jeszcze całkiem rozsądnie i już naprawdę niewiele brakuje by móc osiągnąć stabilny przesył 66Mbps wymagany przy próbce Prometeusza, tak pasmo 2.4GHz wciąż kuleje, chociaż trzeba zaznaczyć, że jego wydajność wzrosła 10-krotnie względem pomiarów jakie uzyskałem na FBOX2.


Podsumowanie

FBOX3 oraz FBOX3TV to bardzo udane urządzenia. Mam wrażenie jakby producent wziął sobie do serca uwagi i wady jakie dotknęły FBOX2 i zniwelował je w nowych modelach. Urządzenia są wyraźnie wydajniejsze względem swojego poprzednika, dodano dwuzakresowe radio WiFi, oddano w ręce użytkowników system z konfigurowalnym interfejsem graficznym a przede wszystkim rozwiązano problem zbyt intensywnie świecących diód. Urządzenia w chwili pisania tej recenzji kosztują odpowiednio 399zł oraz 419zł. Czy urządzenia są warte swojej ceny? Decyzję pozostawiam Wam.


Podziękowania

Podziękowania należą się firmie Ferguson, która to dostarczyła sprzęty do testów.

openlinksys.info/images/fbox2/ferguson_logo.png


Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 19-07-2015 16:04
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kobrawerde
Dzięki za fajną recenzję ...
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
shibby
do usług Smile

jeżeli są jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć. Sprzęty jeszcze posiadam.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
donkarleone83
a jak z youtube chodzi dobrze własnie szukam dla dzieciakow jakies przystawki do tv
 
wit3k
Pytanie nasuwa mi się jedno.
Masz jakieś porównanie na tle konkurencji cenowej?

Jedyny sprzęt na którym mam KODI to raspberry pi 2. Za ok 150-200pln mniej masz sprzet ze sterowaniem z pilota TV.
Warto dopłacać?
 
shibby
@wit3k - RPI2 się jeszcze nie bawiłem, jedynie RPi.

To co mogę powiedzieć porównując FBOX3 do RPI:
- zakup rpi to jedno, dolicz kartę, zasilacz i obudowę
- rpi nie ma wifi a to kolejny koszt
- fbox to nie tylko kodi ale przede wszystkim android
- fbox3tv ma tuner DVB-T a jest tylko 20zł droższy od fbox3.
- pilot też swoje kosztuje. Oczywiście RPI można sterować telefonem. Zaciekawiłeś mnie stwierdzeniem "sprzęt ze sterowaniem z pilota TV". Nie znam tematu ale chętnie poznam Smile
- kupując fbox3 masz gotowca. Kupując RPi trochę trzeba poczytać, poszperać i samemu sobie wszystko zrobić. Co komu wygodniej Smile

Innych sprzętów tego typu niestety w rękach nie miałem.

@donkarleone83 - YouTube chodzi świetnie. Nie mam się do czego przyczepić.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wit3k
Rpi w każdej wersji wspiera CEC. Więc jeśli tv wspiera hdmi cec to obsługujesz całość pilotem od tv. Jest to duże ułatwienie gdy masz wiele sprzętów pod tvSmile
Co do ceny to masz jedynie połowicznie rację. Kartę microSD/SD 90% ludzi posiada z jakiegoś starego telefonu, nie mysi być duża. Zasilacz u mnie zastępuje przewód usb podpięty do tv. Zostaje jeszcze obudowa - jeśli chcesz to po 20pln z wysyłką chyba najtańsze. Wychodzi 180+20=200pln

Dvb-t ok, jeśli ktoś potrzebuje, ale bądźmy szczerzy...
Kto nie ma tv z wbudowanym dekoderem mpeg4?

Jedyny plus jaki widzę to jest to sprzęt Plug&Play i ma wifi wbudowane - jednak kabel to kabel, a nawet jeśli to wifi usb stick nie kosztuje kroci.

Jednak nie jest to sprzęt dla każdego - user musi potrafić pobrać program i obraz karty pamięci z internetu i skopiować zawartość na swoją pamięć.
To "aż" tyle i "tylko" tyleSmile

Dla osób chcących grać w gry na androidzie, stream czy coś podobnego FBOX3 będzie dobrym rozwiązaniem.
 
b3rok
@shibby - później dodam linki do watkow raspberry pi 2, ktore poruszalismy na forum.

W skrócie - jak TV obsługuje CEC to jak kolega opisał wyżej:
- zasilanie z USB od TV
- Wi-Fi nie potrzebujesz, bo wepniesz się po LAN,
- obudowa - niepotrzebna jeżeli rpi2 będzie wisiał za TV na kabelku USB. Nie musi być wogole widoczny.

P.S.
Z moich doświadczeń CEC Samsunga lepiej współpracuje z rpi2 niż np. z LG.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
wit3k
U mnie na LG LA660s cec działa dobrze z rpi, tylko z nimSmile

Sprawdziłem te sample, powiem szczerze że gpu w rpi2 wymiękła przy Prometheus'ie. Momentami mam drastyczny spadek fps. Transformersi bez problemu idą.
 
shibby

Cytat

Co do ceny to masz jedynie połowicznie rację. Kartę microSD/SD 90% ludzi posiada z jakiegoś starego telefonu, nie mysi być duża. Zasilacz u mnie zastępuje przewód usb podpięty do tv. Zostaje jeszcze obudowa - jeśli chcesz to po 20pln z wysyłką chyba najtańsze. Wychodzi 180+20=200pln

Dvb-t ok, jeśli ktoś potrzebuje, ale bądźmy szczerzy...
Kto nie ma tv z wbudowanym dekoderem mpeg4?


Ja nie mam Smile Moja plasma od Panasonica, którą widać na zdjęciach ma co prawda tuner DVB-T ale MPEG-2 (wersja niemiecka). Ponadto TV nie ma portu USB (jedynie czytnik kart SD) i pomimo, że wspiera CEC to nie chciało mi to działać z RPi. Port LAN w ścianie mam już zajęty dla dekodera NC+, tak więc dla mnie WiFi jest niezbędne, ew musiałbym dokupić switch. Z kartą SD u mnie też byłby problem, bo wolnej nie posiadam. Zawsze jak testuję tego typu sprzęty to muszę wyjmować z aparatu. Byle jaka karta oczywiście zadziała ale pamiętajmy, że wolna karta wpłynie negatywnie na działanie całego RPi, na start OSa i działanie Kodi. Koniec końców karta SDHC o pojemności 4-8GB i wydajności ok 20MB/s to wręcz "must have".

Z FBOXa jestem zawodolony, choć koniec końców mam przecież ITXa Wink Z RPi też pewnie byłbym zawodolony (z jedynki byłem). Ponadto jak ktoś posiada nowoczesny smartTV to nie potrzebuje żadnego tego typu urządzenia. Nie dalej jak tydzień temu brat kupował sobie nowy TV Samunga z serii 6400. Bez problemu widzi NASa netgeara, pięknie czyta napisy srt i wszystkie polskie znaki a jak film jest w mkv to widzi z niego wszystkie napisy, ścieżki dźwiękowe i rozdziały.

Reasumując: każdemu wg potrzeb Smile

Cytat

Sprawdziłem te sample, powiem szczerze że gpu w rpi2 wymiękła przy Prometheus'ie.


sprawdzałeś po LANie czy z USB? Z tego co pamiętam do na RPI1 po podkręceniu procka na 1GHz Prometheus puszczony z USB chodził płynnie. Po LANie nie dawał rady, bo LAN miał zbyt niską wydajność. RPi2 w rekach nie miałem ale z tego co czytałem tam wydajność LANu nie wiele się zmieniła względem jedynki.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
b3rok

Cytat

wit3k napisał(a):

U mnie na LG LA660s cec działa dobrze z rpi, tylko z nimSmile

Sprawdziłem te sample, powiem szczerze że gpu w rpi2 wymiękła przy Prometheus'ie. Momentami mam drastyczny spadek fps. Transformersi bez problemu idą.


Teściowie mają w miarę nowego (2 lata) LG 46' pracuje z dekoderem eNki i raspberry. Nie da się za chiny ludowe ustawić, żeby deafultowo startowała eNka, a w razie potrzeby przełączyć się na CEC. Dodatkowo dziwnie=upierdliwie się konfiguruje CEC czy włącza/wyłącza. Na moim starszym Samsungu LE-32C530 nie ma takich problemów - deafultowo startuje eNka, a jak potrzebuję to się przełączam i wskazuję urządzenie CEC. Wszystko prosto i wygodnie.

@shibby - nie mów, że do salonu nie przewidziałeś minimum 4 gniazdek LAN? Pfft.
Hmmmm czy Smart TV wystarczy zamiast jakieś urządzenie (itx, rpi2 czy cokolwiek innego) z Kodi? W moim przypadku rpi2 strumieniuje materiał z filmów składowanych na synololgy. A smart tv chyba nie pobierze np. okładek, opisów, ocen filmów z filmweb czy imdb. W kodi zaraz wszystko widzę, łatwo mogę sobie wylistować filmy po gatunkach.


Obiecane linki do dyskusji o RPI2:
https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=19140
https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=19138
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
wit3k
Testowałem tylko po lan.
Nie mam na tyle szybkiego pendrive by z niego odpalićSmile
 
grequ22
Witam, na wstępie - fajna recenzja Smile
Jako, że to świeży temat to tylko dopytam o coś co chciałem się dowiedzieć dla recenzji FBOX2.
Jak wygląda sprawa małej pamięci wewnętrznej i instalowanie aplikacji bezpośrednio na SD? Z 4gb wolne zostało mi ok 300MB a programy jak AppMgr III (App2SD) nie działają. Gdy próbuję zainstalować coś nowego mam komunikat o braku wolnej pamięci do instalacji. Jak widać Andek jest zablokowany i nie daje możliwości wykorzystania SD na aplikacje.
Czy tutaj jest podobnie?
 
shibby
ustawienia -> pamięć -> domyślny dysk zapisu

masz ustawioną tu kartę SD?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
donkarleone83
chyba dla moich małych dzieciaków bedzie idealny na dniach zamawiam
 
szafran
@shibby
Masz może możliwość przetestować na tym pudełeczku wydajność video pod Plexem ?

P.S. Polecone przez Ciebie switche zamówilem wczoraj (jednak 2x8p zamiast 1x16p) - teraz właśnie szukam małego media playera do małego pokoju, gdzie wyląduje mój stary TV Samsunga. Chyba, że możesz polecić jakiś w miarę dobry cenowo mały HTPC na którym odpalę windę z Plexem (oczywiście z pilotem w zestawie).
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
shibby
sprzęt jeszcze mam, więc w wolnej chwili sprawdzę czy i jak Plex na tym działa.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
szafran
Super. Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
Kontrolny
Czyli w tych modelach nie ma już analogowego wyjścia na TV composite?
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
szafran
Rzut okiem na jedną z fotek -> nie ma.
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,162,584 unikalnych wizyt