24 Kwietnia 2024 05:46:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.97.61
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Jaka sieciowka do bloku?
gorgiusz
Koledzy zostalem namowiony (dozgonna wdziecznosc) przez jednego z forumowiczow na zakup WRT54GL router jest jeszcze w drodze do mnie ale juz mnie trapi pytanie jakie do niego kupic karty sieciowe dla uzytkownikow. AP bedzie stal u mnie w mieszkaniu na pierwszym pietrze jednokloatowego 4-pietrowego bloku (4-y mieszkania na piętrze) starego budownictwa (lata 70-te)- glownie zelbeton. Czy zasieg AP wystarczy na standardowych antenkach na obsluzenie uzytkownika na 4 pietrze (jakies 20 m po skosie przez 3 sufity z zelbetonu)? Ja bede konfigurowal jednostki i sam musze kupic karty, nie chcialbym wchodzi w duze wydatki, wiec prosze o rade, myslalem o kartach PCI 54Mb najlepiej z antenka na przewodzie. pozdrawiam wszystkich.
 
stegano
No to będziesz miał problem... WRT54GL kiepsko się będzie spisywał w takim środowisku... to tych zadań została stworzona technologia MIMO (SRX). Podejrzewam że będziesz miał spore problemy z zasięgiem w budynku a i anteny mogą mało tu zdziałać... ale może się mylę i będzie ok Smile OT moja pesymistyczna wizja.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
gorgiusz
Bedzie problem to nie bedzie radiowki, jest nas 3 na skretce, ale nie chce juz wiecej kabli do mieszkania ciagnac, a inni sie pytaja, jak sie nie da to trudno, ale chyba w obrebie mojego pietra i pietra nade mną (gora 20 m) to chyba nie bedzie problemu? Wstrzymam sie i przelece z laptopem po bloku w takim razie jak juz uruchomie router skoro piszesz ze to zbyt duzo. No ale jakas siecioweczke moze ktos poleci dobra w dobrej cenie.
 
stegano
Tak właśnie musisz zrobić, przelecieć sie z laptopem i dokonać pomiarów u każdego klienta... jak sygnał będzie ok no to git. Co do kart to nie ma reguły tylko nie kupuj jakiś noname Smile Polecam jakieś dobre promocje w sklepach Media Market, ostatnio mieli tam za 45 zł Simensa 11b na chipsecie Atmet.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
stegano
To sie robi niepotrzebne ładowanie w dodatkowe koszta.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
sebapuz
a nie mozesz kupic jakas antene i wystawic za okno? i oni tez male tanie np.yagi
 
sebapuz
sprobuj wgrac soft i podkrec moc moze obedzie sie bez anten dodatkowych
 
robsonn
Moga byc problmy z 3 pietrami. Oczywiscie jak pisal Stegano warto pobeigac z laptopem i poprobowac czy jest sygnal. WRT ma bardzo slaby kat wypromieniowywania w polaryzacji pionowej (jak 95% anten dookolnych) takze wiekszosc bije w poziomie. Mozesz pokombinowac z ustawieniem anten tak zeby emitowaly w pionie zamiast w poziomie (przekirecic je zeby byly wzdluz router lub pod katem) i dodatkowwo dla klientow male anteny panelowe 9,10dBi (po ok 13-15 PLN na allegro). Takie gowienko powinno starczyc kumpel ma u siebie w domku tak i przebilismy sie pod katem przez 2 stropy i 1 sciane a bez panela co chwile tracil sygnal, teraz ma stabilnie. Mozesz tez wykorzystac budynek na przeciwko i uzyskac fale odbita.
Jezeli chcesz na kablach to mozeszu kogos wyzej dac switcha zeby nie ciagnac o siebie tyle kabli i wtedy rozgaleziasz na danym pietrze jable co jest sensowne.
pozdro
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
gorgiusz
Budynek stoi samotnie jakies 50 metrow od lini lasu, wiec z odbiciem moze byc problem, wystawienie antenki za okno tez raczej odpada, bo akurat Ci goscie miaszakaja po drugiej stronie budynku, zobacze z tym ustawieniem anteny pod kątem i ewentualnie pomysle o tych antenkach panelowych, na razie jeszcze ruter do mnie nie dotarl, moze bedzie jutro. Pozdro i dzieki za cenne wskazowki
 
Phantom
zdaj relacje, moze byc ciekawie Wink
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
gorgiusz
Mieliscie racje z tym zasiegiem :-( jedno pietro po skosie po calej dlugosci i sygnal zanika. Na razie odpuszcze te radiowke, musze poznac dobrze soft, bo to moje pierwsze kroki w WiFi gubie sie jeszcze w tych pojeciach :-) Zajme sie tym jak Ethernet opanuje lepiej. Przsiadajac sie z Planet-a 4110 na WRT czuje jakbymm z malucha do porshe wsiadl. Na razie trudno mi nawet ppoprawnie pytanie zadac :-)
WRT54GL v1.1 + SpeedStream 5360 - Tomato 1.28
Orange 6144/512
 
stegano
A DD-WRT już wgrałeś ? Wink A co do zasięgu to tak jak mówiłem... do tego celu powstała technologia MIMO.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
gorgiusz
Wgralem Thibor14 i spedzam czas na lekturze FORUM, czytam wszystko po kolei :-)
WRT54GL v1.1 + SpeedStream 5360 - Tomato 1.28
Orange 6144/512
 
stegano
No to gut, to bardzo dobty soft Smile tylko niech Cię nie korci pakować w 15c Wink
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
gorgiusz
A jako to jest z tymi antenami, przeczytalemjeden topic o nich ale nie do konca rozumiem, czy jakbym jedna z nich wyposcil na zewnatrz, dziura przez sciane i zamontowal a druga zostawil w pomieszczeniu to byloby dobrym czy zlym pomyslem, biorac pod uwage, ze osoby z wyzszych pieter rownez by swoje antenki wyciagneli na zewnatrz a z drugiej antenki lepszy sygnal mialyby osoby mojego pietra. to jest tak ze w danej chwili dziala tylko jedna antena i jak pietrowcy cos beda w necie robic to ci z wewatrz moga nie miec sygnalu i na odwrot? elsi tak to prosze mi wskazac sens dwoch anten w naszym WRT
WRT54GL v1.1 + SpeedStream 5360 - Tomato 1.28
Orange 6144/512
 
robsonn
W skrocie w WRT54xx dziala tylko 1 antena w tym samym czasie, takze wypuszczajac jedna na zewnatrz druga musisz zdemontowac i poinformowac o tym soft (zmieniajac ustawienia w GUI) bo inaczej nei bedzie dzialac.
Aby miec dobre efekty w pionie musialbys poszukac na allegro anten o polaryzacji pionowej (trudniej dostepne no i nie sa tanie), ktore beda buily wiekszosc sygnalu w pionie. Ewentualnie kup na sprobe jeden maly panel tak jak mowilem powinno byc duzo lepiej z nim.
Ewentualnie zostaje Tobie siec po kablu.
Aha i sprobuj podwyzszyc moc nadawania wifi do 63 mW. To taka bezpieczna wartosc, a moc zwiekszona o 50% takze powinna byc lepsza penetracja.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
gorgiusz
Wydaje mi sie, ze nie do konca rozumiem sens Twojego ostatniego akapitu, Transmit Power mam ustawic recznie na 63mW (a czemu nie na 100%? co miales na mysli piszac

Cytat

"bezpieczna wartosc"
) nastepnie

Cytat

"a moc zwiekszona o 50%"
(50% w transmit power wskazuje 42 mW)- czy piszesz o innym parametrze? Czy jakas literowka sie wdala i nie zakumalem?
WRT54GL v1.1 + SpeedStream 5360 - Tomato 1.28
Orange 6144/512
 
robsonn
63 mW to bezpieczna wartosc gdyz niektore WRTki moga sie grzac mocniej przy 84mW (podkreslam moga a nie musza). Poza tym przy 84mW radio w WRT wali calkiem niezle smieci w eter takze nie wiem czy jest duzy sens dawac ta moc.
Moc 63 mW jest zwiekszona o 50% w stosunku do 42 mW, ktore to sa wartoscia domyslna na fabrycznym sofcie.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,276,561 unikalnych wizyt