25 Kwietnia 2024 13:39:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.0.157
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
NAS składak 1000zl
eladek
u mnie wchodzi 3, panowie znowu kolejny problem "problem z utworzeniem partycji ext4, cały czas mi wyskakuje
 
kamilj
W jaki sposób tworzysz partycję?
Edytowany przez kamilj dnia 10-06-2015 21:05
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
jimmy
Jak są problemy z instalacją z iso OMV to sugeruję zainstalowanie:
1) Debiana wheezy - wystarczy iso w wersji net-install (koniecznie wersja wheezy np. 7.7 np. stąd a nie najnowsza jessy 8.x). Instalacja bez dodatkowych modułów typu środowisko graficzne, webserver. Ew. można zainstalować ssh dla putty
2) wykonanie kroków z linka
Plus taki, że na pewno nie będzie problemów z doinstalowaniem innych narzędzi np. mc, screen, htop czy nawet x-windows. Działa nawet obsługa ntfs - czego brakuje w iso OMV (a przynajmniej kiedyś brakowało).
Resztę załatwiają pluginy - plex media server, openvpn i wiele innych.
Edytowany przez jimmy dnia 10-06-2015 21:18
 
eladek

Cytat

kamilj napisał(a):

W jaki sposób tworzysz partycję?


przy instalacji wyskakuje ten błąd

Połączony z 10 June 2015 21:43:09:
instalacja w końcu udała się ale niestety nie wiem co jest nie mogę się w ogóle połączyć do serwera.
Edytowany przez eladek dnia 10-06-2015 21:43
 
kamilj
Coś kolego chyba skopałeś przy instalacji.

Jakie info dostajesz po zalogowaniu się do konsoli lub podpieciu monitora i wydaniu komendy ifconfig
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
eladek

Cytat

kamilj napisał(a):

Coś kolego chyba skopałeś przy instalacji.

Jakie info dostajesz po zalogowaniu się do konsoli lub podpieciu monitora i wydaniu komendy ifconfig



niestety właśnie tylko miga pasek i czarny ekran, jeszcze raz zrobie instalacje. W ogóle systemu nie moge zainstalować na USB, tam wyskakuje ten komunikat o partycji ext4, wina pendrive? Na dysku idzie instalacja, zainstaluje ale po restarcie czarny ekran i tyle.

Połączony z 10 June 2015 22:23:39:
no niestety nie uruchamia mi się konsola nawet, próbowałem instalować już pare razy co może być nie tak?

Połączony z 10 June 2015 22:45:32:
Chyba jakiś problem w biosie mam, za każdym razem nawet przy instalacji xpenology po restarcie nie botuje systemu.
Edytowany przez eladek dnia 10-06-2015 22:45
 
kamilj
Kolego nie instaluje sie OMV na usb.
Do tego jest wymagany dysk hdd lub ssd, pena wykończysz w bardzo szybkim czasie...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
eladek
http://allegro.pl/dysk-ssd-2-5-intel-320-40gb-f-vat-gw-24m-i5293614666.html taki ssd na system będzie dobry?
 
kamilj
Spokojnie możesz go sobie postawić na takim ssd albo na zwykłym 2,5" HDD też będzie śmigać.
U siebie przez kilka dni miałem postawiony VMware na zwykłym HDD i działało świetnie z OMV
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
jimmy
@Eladek - szkoda kasy na ssd. Jeśli masz gdzieś stary zbędny dysk na sata - choćby 30-40GB - można go wykorzystać byle tylko był sprawny. Ja do swojego serwera zakupiłem 0,5TB tylko instalując debiana trzeba dysk podzielić zostawiając na system z OMV kilkanaście-kilkadziesiąt GB a resztę jako odrębną partycję. OMV nie pozwala udostępnić jako zasobu nic z dysku na którym jest zainstalowany. Można też najpierw zainstalować OMV (z ISO) a potem zrepartycjonować dysk gpartem.

Na upartego można pewnie by było zainstalować OMV tylko na jednym dysku - tylko metodą - najpierw debian + OMV albo OMV z iso, potem dodanie nowej partycji przez gparted i wykorzystanie zwolnionego miejsca na zasób sieciowy. Nie testowałem jednak tej opcji w praktyce.
 
kamilj
Jak już się tak bawić to nie lepie postawić vmware??
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Biker
Jak się bawić to od razu ESXi Wink
Moim zdaniem to przerost formy nad treścią to by było
Zyxel NSA 310 + FFP
 
eladek

Cytat

jimmy napisał(a):

@Eladek - szkoda kasy na ssd. Jeśli masz gdzieś stary zbędny dysk na sata - choćby 30-40GB - można go wykorzystać byle tylko był sprawny. Ja do swojego serwera zakupiłem 0,5TB tylko instalując debiana trzeba dysk podzielić zostawiając na system z OMV kilkanaście-kilkadziesiąt GB a resztę jako odrębną partycję. OMV nie pozwala udostępnić jako zasobu nic z dysku na którym jest zainstalowany. Można też najpierw zainstalować OMV (z ISO) a potem zrepartycjonować dysk gpartem.

Na upartego można pewnie by było zainstalować OMV tylko na jednym dysku - tylko metodą - najpierw debian + OMV albo OMV z iso, potem dodanie nowej partycji przez gparted i wykorzystanie zwolnionego miejsca na zasób sieciowy. Nie testowałem jednak tej opcji w praktyce.


z dyskiem to jest tak że jakiś 2.5 cala kosztuje ok 90zł za 30zł więcej jest ssd goodrama 30GB, ale 2.5 cala już mam dysk i udało się w końcu uruchomić OMV, dawno nie siedziałem w temacie PC, tylko laptopa posiadam, także pewne rzeczy musiałem sobie przypomnieć, w każdym razie wszystko działa tak jak się należy na prawdę w kwocie do 800zł według mnie nie warto kupować gotowego rozwiązania ze względu na specyfikacje w gotowym rozwiązaniu, na pewnym forum powiedzieli mi że jak ktoś nie ma wiedzy to sobie z tym nie poradzi, ktoś jak dawniej robił tzw "formata win XP" to sobie z tym bez problemu poradzi to żadna filozofia. W tej kasie lepiej sobie złożyć coś na q1900 asrock czy tam q2900, wydajnościowo dużo lepszy sprzęt.

Połączony z 12 June 2015 00:17:52:
Panowie taki problem, mam podłączony dysk OMV go widzi ale nie mogę na nim zrobić żadnej operacji, dodawać katalogi, jak wybieram utwórz to nie ma urządzenia, etykiete mogę wypełnić ale nie ma urządzenia do wybrania.

Połączony z 12 June 2015 00:23:07:
dobra problem rozwiązany, próbowałem dysk systemowy wyczyścić.

Połączony z 12 June 2015 00:41:33:
Jak próbuje robic aktualizacje komunikat:

Reading package lists...
Building dependency tree...
Reading state information...

tak samo przy próbie dodania wtyczek, jakieś pomysły?

Połączony z 12 June 2015 01:08:05:
okej póki co znalazłem na za forum OMV, jak temu zaradzić pare komend w konsoli i aktualizacje robi Grin
Edytowany przez eladek dnia 12-06-2015 01:08
 
kamilj
Jezeli chodzi o zapis na dysku czy tworzenie folderów prócz uprawnień dla grupy czy użytkownika pamiętaj żeby dodac Acl oraz w ustawieniach zasobu ustawić opcje dziedziczenia uprawnień.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
franek84
eladek, mam identyczną płytę z SSD 40GB (identyko Intel z alledrogo). Całość w małej obudowie (ITX AIO 60W), zasilacz laptopowy bez wentylatora, upchnąłem w niej jeszcze 2,5 cala 1TB.

Podobnie jak ty, starałem się uruchomić OMV z ISO. Już nie pamiętam ile czasu na to poświęciłem. Przestawiłem się na czystego Debiana i doinstalowałem z repo OMV. Jednak po dwóch tygodniach OMV wyleciał. Strata miejsca, czasu i dla mnie bez sensu było to trzymać.

Obecnie (od 2-3 miesięcy) mam na nim XMBC (płyta podłączona do TV po HDMI), Owncloud, Plex Media Server + Samba + VPNa na Tomato - jak zalecali wcześniej koledzy.
 
kamilj
Ehh nie wiem dla czego macie kłopoty z instalacją OMV.
Tak jak już pisałem instalowałem go już na kilku serwerach w firmach i działa świetnie.
W domu też go mam i jest ok.
Uważam że spokojnie można odpalić sobie VMware a na nim OMV i XMBC i będziesz miał 2 w jednym.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
eladek

Cytat

kamilj napisał(a):

Ehh nie wiem dla czego macie kłopoty z instalacją OMV.
Tak jak już pisałem instalowałem go już na kilku serwerach w firmach i działa świetnie.
W domu też go mam i jest ok.
Uważam że spokojnie można odpalić sobie VMware a na nim OMV i XMBC i będziesz miał 2 w jednym.


U mnie problem był po prostu z botowaniem, dalej próbowało uruchomić pendrive zamiast dysku, a jak było w twoim przypadku przy próbie aktualizacji, poszło bez problemu?

Połączony z 14 June 2015 15:09:37:
po restarcie serwera OMV już nie chcę się w ogóle uruchomić nie wiem co znowu jest.
Edytowany przez eladek dnia 14-06-2015 15:09
 
jack78
A nie próbowałeś XPEnology?? Zero problemów.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
eladek

Cytat

jack78 napisał(a):

A nie próbowałeś XPEnology?? Zero problemów.



xpenology tak próbowałem, działało bez problemów, trochę się uparłem na to OMV, póki co wszystko już działało ale nie wiem jak wyłącze serwer to OMV już nie chcę się uruchomić miga jedna kreska pozioma i czarny ekran.
 
sapcio2
Ja bym spróbował zobaczyć w biosie czy dysk na którym jest zainstalowany OMV znajduje się na górze czyli w pierwszej kolejności do bootowania.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 41

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,327,217 unikalnych wizyt