18 Kwietnia 2024 06:26:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.229.253
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
aero2
hermes-80
A co ma VPN do dekoderów?
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
donkarleone83
Pisze o moim przypadku tez miałem zamiar wziąsc mr 3-4 dekodery rozbic koszta postawic na tomato vpn z waszą pomocą zastapic netclona ale po tym jak instaluje ten ich francuski sprzecik to poprostu dziekuje ale to moj przypadek chciałem troszke ponarzekać SmileSmile
 
jarek7714

Cytat

joseph napisał(a):

Oczywiście VPN Wink
Raczej zdecyduję się na play,
50 zł na rok to żaden wydatek a będę miał pewne łącze.
Jesteś w błędzie co do pewności Play-nie chcę zniechęcać na starcie (najważniejsze jest to jaki masz zasięg sieci na miejscu w realu i tutaj warto kupić jakiś starter Play i Plusa aby to skonfrontować). Faktem jest że koszta będą identyczne (60zł/rok) z tym że w Aero2 x3 więcej dostępnych danych, ale nie o tym chcę napisać-Play sprzedaje swój internet za bezcen w różnego rodzaju promocjach i z siecią nie raz jest problem. Natomiast Plus(Aero2) za wszystko krzyczy kasę, sieć działa o wiele stabilniej i niezawodnie. Jak wykupisz pakiet, to nie masz żadnych kodów do wpisywania (aż do jego wyczerpania- możesz sprawdzać sobie on-line bieżące zużycie pakietu-jest to bardzo transparentne i przejrzyste, szkoda że Plus nie ma takiej opcji). Tutaj dysponujesz starszym modelem modemu ale jak ktoś ma modem wspierający HSPA+DC to od kwietnia w zależności od obciążenia nadajnika karty Aero2 są wpuszczane do sieci HSPA+2100MHz Plusa (kiedyś masę ludzi kupowały na aukcjach modemy LTE zagranicznych operatorów, które nie wspierały naszego LTE1800MHz pod Aero2-teraz mają dodatkowy bonus w postaci stabilnego połączenia w HSPA+DC).
jareq
 
joseph

Cytat

jarek7714 napisał(a):

Cytat

joseph napisał(a):

Oczywiście VPN Wink
Raczej zdecyduję się na play,
50 zł na rok to żaden wydatek a będę miał pewne łącze.
Jesteś w błędzie co do pewności Play-nie chcę zniechęcać na starcie (najważniejsze jest to jaki masz zasięg sieci na miejscu w realu i tutaj warto kupić jakiś starter Play i Plusa aby to skonfrontować). Faktem jest że koszta będą identyczne (60zł/rok) z tym że w Aero2 x3 więcej dostępnych danych, ale nie o tym chcę napisać-Play sprzedaje swój internet za bezcen w różnego rodzaju promocjach i z siecią nie raz jest problem. Natomiast Plus(Aero2) za wszystko krzyczy kasę, sieć działa o wiele stabilniej i niezawodnie. Jak wykupisz pakiet, to nie masz żadnych kodów do wpisywania (aż do jego wyczerpania- możesz sprawdzać sobie on-line bieżące zużycie pakietu-jest to bardzo transparentne i przejrzyste, szkoda że Plus nie ma takiej opcji). Tutaj dysponujesz starszym modelem modemu ale jak ktoś ma modem wspierający HSPA+DC to od kwietnia w zależności od obciążenia nadajnika karty Aero2 są wpuszczane do sieci HSPA+2100MHz Plusa (kiedyś masę ludzi kupowały na aukcjach modemy LTE zagranicznych operatorów, które nie wspierały naszego LTE1800MHz pod Aero2-teraz mają dodatkowy bonus w postaci stabilnego połączenia w HSPA+DC).



Z Aero2 też mógłbym skorzystać lecz podobno do końca przyszłego roku działają na takich zasadach.
Chyba że jest inaczej...
 
jarek7714

Cytat

joseph napisał(a):
Z Aero2 też mógłbym skorzystać lecz podobno do końca przyszłego roku działają na takich zasadach.
Chyba że jest inaczej...
Na darmowych zasadach tak, lecz tutaj piszemy o płatnym pakiecie, który co jest oczywiste będzie sprzedawany dalej (no może być jeszcze bogatsza oferta pakietów do dyspozycji). Operatorowi będzie zależało aby nie oddawać kaucji i ciągnąć usługę dłużej. Smile
jareq
 
belliash
Na allegro sa karty Orange z 35GB wazne rok. Podobno da sie tez przedluzyc waznosc konta i doladowywac tylko GB pozniej. Nie znam szczegolow niestety, ale sam tez chetnie je poznam, bo Orange ma dobra infrastrukture.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
joseph

Cytat

jarek7714 napisał(a):

Cytat

joseph napisał(a):
Z Aero2 też mógłbym skorzystać lecz podobno do końca przyszłego roku działają na takich zasadach.
Chyba że jest inaczej...
Na darmowych zasadach tak, lecz tutaj piszemy o płatnym pakiecie, który co jest oczywiste będzie sprzedawany dalej (no może być jeszcze bogatsza oferta pakietów do dyspozycji). Operatorowi będzie zależało aby nie oddawać kaucji i ciągnąć usługę dłużej. Smile



To dobra wiadomość, w takim razie najpierw wypróbuję Aero2,
Kartę będę miał od kolegi ale on niestety zgubił tę dużą kartę na której był puk.
Napiszemy do biura obsługi klienta, może podadzą PUK bo inaczej się nie zarejestruję.
 
jarek7714

Cytat

belliash napisał(a):
bo Orange ma dobra infrastrukture.
Tak, dokładnie w miastach. Wink
jareq
 
joseph
Czy ktoś w ostatnim czasie zamawiał kartę?
Ciekaw jestem ile się teraz czeka.

Połączony z 06 May 2015 19:06:59:

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Spokojnie taka paczka wystarczy jeszcze ci zostanie z 70% paczki. Tylko czy nie lepiej rozglądnąć się za innym usługodawca bo Aero w tej formie będzie działać do końca 2016 chyba.



Kupiłem pakiet za 5 zł 3 GB do aero2 i jestem trochę zdziwiony.
Router jest włączony od 2h i zużył już 7MB, router jest tylko połączony z serverem vpn i nic poza tym. Nie podłączam żadnego urządzenia do routera.
Wychodzi że na dobę zużyje ponad 80 Mb. A jak będzie jeszcze dekoder podłączony to jeszcze większe będzie zużycie.
Edytowany przez joseph dnia 06-05-2015 19:06
 
hermes-80
To coś masz zkićkanego - włącz sobie kompresje, zmniejsz/wyłącz szyfrowanie. Transfer jest zliczany UP i Down - masz w Tomato wykresy oraz w QoS pokazuje sesje i zużycie transferu na konkretny IP. Musisz dojść do tego co tak ci zassało - u mnie z tego co pamiętam transfer nie przekraczał 10kb/s.
Pamiętaj tez, że łącząc się do hosta zdalnego przez tunel do panelu konf wzrasta ci dość mocno transfer.
Edytowany przez hermes-80 dnia 06-05-2015 19:51
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
joseph

Cytat

hermes-80 napisał(a):

To coś masz zkićkanego - włącz sobie kompresje, zmniejsz/wyłącz szyfrowanie. Transfer jest zliczany UP i Down - masz w Tomato wykresy oraz w QoS pokazuje sesje i zużycie transferu na konkretny IP. Musisz dojść do tego co tak ci zassało - u mnie z tego co pamiętam transfer nie przekraczał 10kb/s.
Pamiętaj tez, że łącząc się do hosta zdalnego przez tunel do panelu konf wzrasta ci dość mocno transfer.


Jak mogę włączyć kompresję?
"zmniejsz/wyłącz szyfrowanie" - masz na myśli szyfrowanie VPN? jak to zrobić?
 
hermes-80
Identyczne parametry na cliencie jak i serwerze
Advanced
Encryption cipher - none
Compression - Enabled
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
joseph

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Identyczne parametry na cliencie jak i serwerze
Advanced
Encryption cipher - none
Compression - Enabled



Na serwerze i klientach mam zmienić

Encryption cipher - none

oraz

Compression - Enabled


Wytłumacz mi proszę co wnoszą te zmiany?
Czy wpływa to na bezpieczeństwo?
 
hermes-80
Same uprawnienia są już zaszyfrowane kluczem przez dekodery wiec...
Kompresja jak sama nazwa mówi kompresuje pakiety, a wyłączenie szyfrowania zmniejsza ilość przesyłanych danych.
Poza tym dobrze byś samą sieć jak i u siebie tak i w lokalizacjach docelowych wrzucił na osobne vlan-y by niezaszyfrowane pakiety z twojej prywatnej sieci nie leciały przez tunel (zmniejszy to również paczki) również ustaw IP z palca (wyłącz wszędzie DHCP w vlan-ach sieci MR) lub poustawiaj DHCP po MAC- ach dla danej sieci - to zmniejszy też paczki.
Edytowany przez hermes-80 dnia 06-05-2015 20:19
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
joseph

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Same uprawnienia są już zaszyfrowane kluczem przez dekodery wiec...
Kompresja jak sama nazwa mówi kompresuje pakiety, a wyłączenie szyfrowania zmniejsza ilość przesyłanych danych.



Rozumiem,
zatem zmieniam te opcję i zobaczę czy coś się poprawi.
Dzięki!
 
tamtosiamto

Cytat

hermes-80 napisał(a):

W sumie - może i to najtańsze - nie wiem jakie mają oferty inne sieci mobilne - ale najważniejszy jest dostępność nadajników bo mniej ważna jest przepustowość niż stabilność połączenia chociaż z tego co się zorientowałem klucze wymieniane są co około 20 min. między głównym dekoderem, a klientami.



Nie wiem jak jest teraz,ale kiedys w cplus odpytywanie bylo co ok 7 sekund.
nic nie mam
 
hermes-80
Pół roku temu jak sprawdzałem to dekoder po odpięciu od MR działał przez 20min jeśli się go nie wyłączyło z sieci elektr.
Właśnie odpiłem z MR zobaczymy czy coś się zmieniło.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
tamtosiamto
nie wiem jak jest teraz po fuzjii do enceplus, bo ja mam wiedze dosc już dość starą, pamietam tylko, że ddwrt chyba czy cos pokazywalo mi polaczenie z dawcOm co ok 7 sekund.
nic nie mam
 
joseph

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Identyczne parametry na cliencie jak i serwerze
Advanced
Encryption cipher - none
Compression - Enabled



Po zmianie tych ustawień wynik jest taki że w 2h router zużył 3 Mb
więc jest o wiele mniej Wink
 
hermes-80
Jak wrzucisz w vlany + bez dhcp to będzie jeszcze mniej - a co to masz za sprzęt bo wychodzi na to że każdy modem ma inna częstotliwość odpytywania.

Poza tym niebezpieczne jest wypuszczanie własnej sieci w niezabezpieczony tunel.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,135,402 unikalnych wizyt