28 Marca 2024 12:47:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.89.163.120
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Dialog /Netia Oleśnica
allstar
Czy ktoś korzysta z Netii w Oleśnicy ?

Są ulotki netia oleśnica
ale jest też ten link z opiniami

https://downdetector.pl/status/netia/olesnica


praktycznie nie ma pozytywów
czy rzecz dotyczy tragicznych routerow by netia czy infrastruktury? Co ciekawe nie tylko Oleśnica Wrocek tez tak ma Warszawa tez
Dialog byl operatorem lokalnym Netia jest wszedzie. Na Nerwostrate z dawnej telekompromitacji nie przejde bo tam sie placi za utrzymanie linii.


Oferuja np do 50mbit za 49zł do tego dla babci dziadka cioci nielimitowane rozmowy 25zeta. Suma 75zeta za calosc + jakies drobiazgi
ASUS AIMESH
 
shibby
Moim rodzice mieli dialog 10Mbps na liniach dialogu. Choć nie wiem co by się działo zawsze było 10Mbps jak wryte. Po połączeniu się dialogu i Netii zaproponowano im łącze "do 20Mbps". Efekt tego jest taki, że mają tylko albo aż 13Mbps. dobrze chociaż, że to magiczne "do 20Mbps" jest tańsze niż poprzednia stabilna 10tka.

Zwracam tu tylko uwagę, że magiczne słówko "do" daje usługodawcy potężne prawo do nadużyć. Przecież przykładowo 1Mbps to też "do" 50Mbps.

W Oleśnicy w okolicach rynku i na ratajach mam dwóch znajomych, co mają VDSLa z dialogu właśnie do 50Mbps i ogólnie nie narzekają. Chodzi zawsze ponad 40Mbps.

Miałem ostatnio (nie)przyjemność zobaczenia w akcji DSLa tepsianego "do 80Mbps". Zawsze DSL TP był synonimem stabilności prędkości. Teraz zrobili z niego neostradę ze stałym IP (choć wdzwanianym po PPPoE). Reasumując DSL do 80Mbps wyciągał max 54Mbps - lokalizacja Wrocław, Radwanice.

Z usługodawców oleśnickich prywatnie mogę polecić RDI ale tylko jeżeli mają pociągnięty światłowód do twojej lokalizacji. Na umowie mam 80/30 a chodzi 100/35Mbps. Bez problemu osiągam 12-13MB/s przy ściąganiu gry ze steama czy origina. Ponadto sami się chwalą tym, że gwarantują prędkość! Takie podejście się ceni.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belliash
Ja tylko dodam, ze korzystam z uslug Netii w 2 lokalizacjach, w obu na dawnym laczu Dialogu. W 1 lokalizacji jest to PON 100/50 i w przypadku downloadu uzyskuje ok 95mbps, upload natomiast powyzej 50mbps.

W 2 lokalizacji mam ADSL2 20mbps, w praktyce natomiast chodzi ok 13-14mbps. Jestemw zasiegu VDSL2, ale Netia ma takie podejscie ze dopoki nie wezmiesz 50mbps, to Cie na VDSL2 nie przelacza, nawet jezeli na ADSL2 nie ma warunkow aby swiadczyc taka predkosc...

W Dialogu takie cos bylo nie do pomyslenia...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
tamtosiamto

Cytat

shibby napisał(a):



Z usługodawców oleśnickich prywatnie mogę polecić RDI ale tylko jeżeli mają pociągnięty światłowód do twojej lokalizacji. Na umowie mam 80/30 a chodzi 100/35Mbps. Bez problemu osiągam 12-13MB/s przy ściąganiu gry ze steama czy origina. Ponadto sami się chwalą tym, że gwarantują prędkość! Takie podejście się ceni.


wierzyc sie nie chce, ze tacy providerzy istnieja, tylko pozazdroscic, moze namowi ich na inwestycje w mojej miescowosci Wink maja zagwarantowanych klikuset userow od reki Smile
nic nie mam
 
pawelxx

Cytat

belliash napisał(a):

Ja tylko dodam, ze korzystam z uslug Netii w 2 lokalizacjach, w obu na dawnym laczu Dialogu. W 1 lokalizacji jest to PON 100/50 i w przypadku downloadu uzyskuje ok 95mbps, upload natomiast powyzej 50mbps.



też mam na światłowodzie i działa OK 100/50. No i cena 39,90 jest zachęcająca
 
allstar
No to co mi polecacie?

Bo wyzdzwaniaja do mnie chca mi wcisnac IPTV i stale mowie nie ma mozliwosci technicznych na lacze wyzsze to po co mi Netia ? A jest mozliwosc by zostac w dialogu dalej czy bedzie zmuszanie do migracji na Netie?
ASUS AIMESH
 
shibby
tzn, już nie ma dialog i netia. Kiedyś było rozróżnienie bo dialog podpięli by ci po infrastrukturze dialogu a netię po tepsie. Teraz netia jako właściciel korzysta oczywiście z infrastruktury podialogowej. Zatem jeżeli faktycznie rozbudowali centrale w twojej okolicy to istnieje szansa na to, że faktycznie będziesz mógł mieć wyższe łącze.

Podam ci jeszcze przykład z tepsy. Znajomy na spalicach ma neo 6Mbps i więcej nie da rady. Dziś lub jutro mają mu robić pomiary DSLa z tepsy do 80Mbps! Aż sam jestem ciekaw jak wyjdzie WT. To tylko dowodzi, że w Oleśnicy coś się dzieje i to, że ADSL nie daje rady, nie oznacza wcale, że VDSL też nie da Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
allstar

Cytat

shibby napisał(a):

tzn, już nie ma dialog i netia. Kiedyś było rozróżnienie bo dialog podpięli by ci po infrastrukturze dialogu a netię po tepsie. Teraz netia jako właściciel korzysta oczywiście z infrastruktury podialogowej. Zatem jeżeli faktycznie rozbudowali centrale w twojej okolicy to istnieje szansa na to, że faktycznie będziesz mógł mieć wyższe łącze.

Podam ci jeszcze przykład z tepsy. Znajomy na spalicach ma neo 6Mbps i więcej nie da rady. Dziś lub jutro mają mu robić pomiary DSLa z tepsy do 80Mbps! Aż sam jestem ciekaw jak wyjdzie WT. To tylko dowodzi, że w Oleśnicy coś się dzieje i to, że ADSL nie daje rady, nie oznacza wcale, że VDSL też nie da Smile


No i jak tam ten DSL z tepsy/orange na spalicach?

Bo wszedlem na skaner podalem adres i co ciekawe wszystko u mnie jest dostepne nawet podali ze moge miec do 80mbit w co oczywiscie nie wierze ale wiecej niż 20mbit

U mnie Dialog to obecnie tragedia regularnie mnie rozlacza po 5 zmian ip kontakt z BOK tylko przez automat czyli podajesz PESEL /nr klienta wszystko z klawiszy i wtedy dzwoni konsultant.

No i bardzo duży % odradza w ogóle netie mowia trzymaj się szerokim łukiem z daleka ponieważ same cymbały tam pracują.

Orange natomiast jest znane z tego że ma polityke że trzeba mieć tel stacjonarny +net by nie płacić za linie w moim wypadku to by pasowało bo mam w rodzinie osoby w wieku 80+ dla który komórki kosmos i stacjonarne się sprawdzają porównałem sobie też różnice cenowe i Orange jest droższe raptem o 7 zł Dodatkowo netia też kłamie w sprawie darmowych tel ze stacjonarki na komórki wg regulaminu i to sie nie sprawdza.

Jak sprawa z momemem by netia jak czesto jest zmiana ip. Ja mam np host z innego miasta a siedzi w innym
ASUS AIMESH
 
belliash
Ogolnie nie polecam Netii, chyba ze PON jeszcze po Dialogu.
FTTH dziala bardzo aldnie, natomiast jezeli chodzi o *DSL, to bywa roznie. Przedstawie kilka sytuacji:

1) Kiedy podpisywalem umowe, mialem zasieg ADSL2+. Wzialem 20mbps i dziala max 14mbps. Teraz jest takze VDSL2, ale mimo to nie chca przepiac bo na VDSLu daja tylko 50mbps. Zmigrowac mnie tez nie chca, bo mam juz umowe lojalnosciowa.

2) Wspomniany ADSL2+ czasami dziala ladnie, ale bywaja dni ze kilka razy dziennie zrywa polaczenie na 5-10 minut. Dlaczego? czyt. nizej.

3) Centralki ADSLowe maja tak przeciazone, ze w szczycie dziala 4-6mbps srednio. Wtedy dzwonie na infolinie, oczywiscie za kazdym razem ta sama spiewka, restart modemu itp, a gdy wszystko zawiedzie konsultant restartuje centralke Smile. Wtedy tez pewnie wszystkim osobom do niej podlaczonym zrywa polaczenie, wlacznie z tymi ktorzy backupuja akurat internet. Automatycznie transfer u mnie wzrasta do magicznych 14mbps... 20 minut pozniej jest znowu 6mbps...

4) Chcialem zmienic dane osobowe, 5 telefonow, 5 roznych konsultantow, 5 roznych procedur jakim powinienem wykonac. OStatecznie po zlozeniu reklamacji, dostalem informacje co mam zrobic z dzialu reklamacji, ktora okazala sie bledna. Po zastosowaniu sie bowiem do wskazowek otrzymalem informacje ze powinienem wyslac im pismo poczta, bo takich spraw nie mozna zalatwic droga elektroniczna - w dodatku na ich druku. Kiedys narzekalo sie na blekitna linie TP, ale Netia ich bije swoja niekompetencja ;-)
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
iVents
Netie mam w warszawie 100/10. Śmiga aż miło prawie zawsze pełne 100mb/s.
3 miechy bez żadnej przerwy. Wcześniej coś tam było a już jest ok. Za 55 zł mies złego słowa nie powiem.
Edytowany przez belliash dnia 20-05-2015 09:15
 
belliash
Przeciez Netia nie ma w ofercie takich predkosci.... 50/5 i 100/50.
Chyba ze masz lacze kupione przez Netie od jakiejs kablowki.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
allstar

Cytat

belliash napisał(a):

Ogolnie nie polecam Netii, chyba ze PON jeszcze po Dialogu.
FTTH dziala bardzo aldnie, natomiast jezeli chodzi o *DSL, to bywa roznie. Przedstawie kilka sytuacji:

3) Centralki ADSLowe maja tak przeciazone, ze w szczycie dziala 4-6mbps srednio. Wtedy dzwonie na infolinie, oczywiscie za kazdym razem ta sama spiewka, restart modemu itp, a gdy wszystko zawiedzie konsultant restartuje centralke Smile. Wtedy tez pewnie wszystkim osobom do niej podlaczonym zrywa polaczenie, wlacznie z tymi ktorzy backupuja akurat internet. Automatycznie transfer u mnie wzrasta do magicznych 14mbps... 20 minut pozniej jest znowu 6mbps...

4) Chcialem zmienic dane osobowe, 5 telefonow, 5 roznych konsultantow, 5 roznych procedur jakim powinienem wykonac. OStatecznie po zlozeniu reklamacji, dostalem informacje co mam zrobic z dzialu reklamacji, ktora okazala sie bledna. Po zastosowaniu sie bowiem do wskazowek otrzymalem informacje ze powinienem wyslac im pismo poczta, bo takich spraw nie mozna zalatwic droga elektroniczna - w dodatku na ich druku. Kiedys narzekalo sie na blekitna linie TP, ale Netia ich bije swoja niekompetencja ;-)


No to teraz rozumiem czemu u mnie tak jest ze od tak nagle pada mi net i nie mam go albo 3 minuty albo 5 godzin.

Ciekawe jak dziala to cale FTTH i na jakich laczach a do dzis nie uslyszalem jeszcze niczego pozytywnego o necie z Netii niby Droppbox jest lepszy

Co do danych osobowych to ja mam e-dialog wszystko sobie moge edytowac potwierdzic sam recznie

Zastanawiam sie wiec nad Orange i by nie placic za utrzymanie linii to sie bierze stacjonarny tel dla seniorow i uwierz mi sa osoby po 50/60 ktore komorek nie umieja obslugiwac.
ASUS AIMESH
 
belliash
FTTH (PON) dziala bardzo dobrze. Odkad mam u nich PON nie bylo jeszcze ani 1 awarii (to bedzie juz ze 4-5 lat). Jedynie ONT musieli 2 razy wymienic przez ten czas.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
allstar
A jak Orange w Olesnicy/Wroclaw. Czy jest dostepny więcej niz 20mbit?

W skanerze wykrylo mi do 80Mbit
ASUS AIMESH
 
belliash
A nie jestes w zasiegu jakiegos lokalnego ISP we Wroclawiu?

Odnosnie Orange - tak, sa dostepne wyzsze predkosci, w zaleznosci od lokalizacji.
Ciezko generalizowac, lepiej zadzwon i zapytaj.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
shibby
Do moich rodziców (Olesnica) dzwoniono z Netii że może skoczyć na vdsl 50mbps. Jeszcze do niedawna taka prędkość była dostępna tylko w rynku i na ratajach.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
allstar
Nie wiem ja dalej mam dialog 17/1 i powiem ze krzywo sie patrze jak wszedzie slysze ze mlodsze osoby korzystaja juz z lacz 80/120mbit

Spojrzalem na strone Orange oferuja nawet 80/30 takie lacze by mi przypasilo tylko czy to jest dostepne w Olesnicy. Malo tego mam znajomka we Wrocku ktory mieszka na Braniborskiej to mowil ze dobry net tylko z kablowki bo nie ma UPC czy innych ktore oferuja swiatlowod. Jest jeszcze jeden net Wroclawki ktory rzekomo oferuje nawet 1gbit ale kazdy to od raza bo firma na haka na wszystkie kruczki i nic im nikt nie zrobi.


Do mnie jak zdzwonii Netia to stale wciskaja IPTV a neta daja niby do 50mbit ale wtedy to wymiana modemu a ja nie chce miec problemu ze stabilnoscia netu. A Orange to dawne NEO a oni sa wszedzie.
Jednak jak pytalem ich o techniczne mozliwosci to powiedzieli ze musze im podac nr tel inaczej nie sprawdza to fajna maja technologie. Oczywiscie utrzymanie lini 29zl za to trzeba placic to lepiej wziac stacjonarke z darmowymi rozmowami. Natomiast skaner miesca zamieszkania pokazuje mi dostep do 10/20 i 80mbit ale nie wiem czy to jest po prostu automat i kazdy bedzie mial taki sam wynik.

Szkoda ze nie ma kontaktu mailowego z Orange i tylko albo tel albo wizyta osobista
ASUS AIMESH
 
joseph
Jeśli chodzi o neta we Wrocławiu to ja korzystam z usług firmy Fine Media.
Za 55 zł mam łącze 100/100 oraz stałe publiczne IP. Szczerze mogę polecić.
 
allstar

Cytat

shibby napisał(a):

Do moich rodziców (Olesnica) dzwoniono z Netii że może skoczyć na vdsl 50mbps. Jeszcze do niedawna taka prędkość była dostępna tylko w rynku i na ratajach.


Wlasnie wsadzili mi oferte reklamowa Internet + TV do 50mbit . Nowa oferta Netii.

Maja biuro we Wrocku obok EPI . Bede sie tam musial raz wybrac i popytac


Tutaj znowu kazdy mowi co innego

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13572623


A to staly link z raportu nad usterkami http://downdetector.pl/status/netia/olesnica

Połączony z 04 lipiec 2019 12:12:45:
Dawny RDI obecnie OXYLION wprowadzil oferte 200/400/800mbit

Wysylanie standardowo wioska tylko 50mbit. Cennik bez zmian .Ponoc mozna wlaczyc w trakcie trwania obecnej umowy.

Do czasu az OOSS nie polozy w moim rejonie kabli skorzystam sobie z ich uslugi.
Konkurencja daje 600/600 ale ze nie ma kabli to nieskorzystam.
Edytowany przez allstar dnia 04-07-2019 12:12
ASUS AIMESH
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 35

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,418,035 unikalnych wizyt