28 Marca 2024 10:02:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.90.50.252
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
QNAP ts-453 pro vs Synology ds415+
radzio
Hej,

Czy moglibyście poradzić co lepsze? QNAP ts-453 pro czy Synology ds415+?

Ogólnie szukam NAS, który miałby sprzętowe szyfrowanie - co niby ma powyższe Synology, ale z drugiej strony na papierze QNAP wydaje się mocniejszy. Macie jakieś doświadczenia / sugestie na co zwracać uwagę przy zakupie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
jack78
Ja od dawna byłem przekonany do Synka (mam w pracy, mam w domu), ale niedawno kupowałem znajomemu QNAP i powiem że ich soft jest również super, może nawet bardziej rozbudowany.Ilość dodatkowego oprogramowania dla QNAP bije Synology pewnie dwu krotnie.
A jeśli idzie o wydajność, to szukaj testów ludzi, a nie czytaj co producent pisze, bo w tym co ja kupiłem (TS-212P) realne transfery były prawie połowę niższe niż te które podawał producent.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
radzio
@jack78 - widzę w stopce, że masz coś HP, może lepiej iść w stronę takich serwerków?
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
jack78
Jak kupisz po taniu to na pewno. działa od 3 miesięcy rewelacyjnie. Zużycie prądu trochę wyższe, ale jak niedawno robiłem testy to w RAID5 to ograniczeniem był LAN Gigabitowy Smile
No i trochę wyższy hałas niż w rozwiązaniach Synka, jednak mój ma już kilka lat i pewnie wentyl wymaga wymiany, bo trochę łożyska już słychać.

Połączony z 07 March 2015 09:42:18:
Acha i uważaj, bo na alledrogo gość sprzedaje te HP tylko z jedną ramką na dyski, które jest potem ciężko dokupić.
Edytowany przez jack78 dnia 07-03-2015 09:42

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
qander
Odgrzewam temat. Jestem obecnie w tym samym miejscu co @radzio parę miesięcy temu. Swoją drogą ciekawe co kolega zakupił? Wracając do meritum.

Potrzebuję większych możliwości, których mi brak w obecnym NASie a dokładniej szyfrowanie sprzętowe no i virtualizacji. Przeglądałem trochę zasoby www porównujące obydwa serwerki a szczególnie to http://mkvxstream.blogspot.com/2014/0...-2014.html daje do myślenia. Jak widać możliwości sprzętowe QNAP są bardzo duże (zdecydowanie większe) za w sumie te same pieniądze. SYNOLOGY znam z bardzo dobrego i dobrze działającego systemu, stale uaktualnianego. Na razie mnie nie zawiódł a używam go bardzo intensywnie. Natomiast QNAP jak do tej pory miał z tym poważne problemy. Obecnie jest w fazie testów wersja systemu 4.2 bardzo zbliżona do systemu synka (ale nie tożsama) i ma wyjść oficjalnie na jesieni. Gdyby system był tak dobrze działający to w sumie od razu wszedłbym w QNAPA a tak zastanawiam się.

Czy ktoś z forumowiczów posiada może wymienionego QNAPA i może coś bardziej konkretnego powiedzieć bo na temat samego 415+ jest już w sumie dość dużo informacji może prócz informacji jak praktycznie działa virtual'ka.

PS. QNAP wydał jeszcze z serii TS453 wersję mini bez wyświetlacza która zagościła ostatnio w sklepach.
Edytowany przez qander dnia 25-07-2015 10:51
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
balagaan
Możesz mieć ciastko i je zjeść!
Mam Qnap 453Pro z 16 GB ramu,
na wirtualnej maszynie mam synology i korzystam z kilku aplikacji, których w qnap mi brakuje.
do qnapa (QTS) trzeba się przyzwyczaić, ale to bardzo dobry system.
Sprzętowo nie ma co porównywać z synology, bo odpada na starcie.

Mini jest na dyski 2,5" o ile się nie mylę, więc lipa.
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
qander
Czy mógłbyś rozwinąć myśl w temacie brakujących aplikacji w QNAP które są w synku?

Mini jest na oba formaty ... jedynie nie ma wyświetlacza. Reszta podzespołów chyba taka sama o ile dobrze porównałem specyfikację. Może myślałeś o wersji 453 pro ale tylko na dyski ssd ?

Połączony z 25 lipiec 2015 15:38:27:
@balagaan

trafiłem tutaj http://openitforum.pl/topic/865-synol...#entry7703 na wypowiedź kolegi i jakoś nie widzę zachwytów więc jak mam poważnie traktować obecną, zdawkową...

jak mam wybulić ponad 2tys na serwer to proszę o konkrety ... może i nie tylko mi się to przyda ale i innym czytającym ten wątek
Edytowany przez qander dnia 25-07-2015 15:38
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
balagaan
kupiłem qnap na testy i już miałem go sprzedać, bo nie mogłem postawić DSM na Virtualce.
ale już jest możliwość postawienia VM z DSM i to mnie przekonało,
bo na QTS brakuje mi photostation, które bardzo mi odpowiada, qnapowa apka jakoś nie bardzo.

Ja nie będę Cię przekonywał do żadnego systemu, sam zdecyduj co jest dla Ciebie lepsze, piszę jedynie o swoich doświadczeniach.
każdy używa do czegoś innego.

wg mnie Qts rozwija się dużo szybciej, i jak piszą znawcy i fanatycy - qnap nie stara się naśladować synology tylko iść własną ścieżką. ile w tym prawdy ...

napisz, z czego korzystasz, może prościej będzie Ci pomóc w decyzji.
214 play Ci nie wystarcza ?
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
qander
ok, teraz wygląda to rozsądnie ...

z czego korzystam na 214 play ... łatwiej będzie napisać czego mi brakuje obecnie bo jak wcześniej wspomniałem wykorzystuję go prawie na maxa ...

pomijając temat multimediów w których się sprawdził idealnie zacząłem go wykorzystywać na potrzeby firmy ( poczta, strona, crm itd) i tutaj okazało się że ma pewne braki ...
sprzętowe szyfrowanie całego wolumenu to podstawa w celach bezpieczeństwa ... 214 play ma softowe ale tylko pojedynczych folderów... ponadto gdyby nawet to odczyt oraz zapis z takich jest krótko mówiąc dla mnie nie do przyjęcia ... no i okazało się że muszę sobie sprawić coś do postawienia virtualki ... w 214 play nie do przeskoczenia ... o zwiekszonym zapotrzebowaniu na pamięć nie wspomnę a nie było gdzie tego wsadzić ...

reasumując zacząłem się rozglądać i najpierw na pierwszy ogień poszło DS 415+ ... potem DS 1515+ z uwagi na możliwość powiększenia ramu ale to już prawie 3K ... w zasięgu, tylko po co .. więc rozejrzałem się u konkurencji i widzę ciekawy TS 453 PRO oraz TS 453 MINI oraz TVS 463 ... znów pojechałem cenowo pod 3K Smile ...

podsumowując ideałem by było zachować możliwości multimedialne 214 play dodając szyfrowanie, zwiększenie zatok na pamięć, więcej RAMu i możliwości postawienia virtualki, choć to liczę jako dodatek extra
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,414,968 unikalnych wizyt