19 Kwietnia 2024 23:21:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.191.22
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Tomato ok. 60users
domanw
Witam,

czy WRT54GL z Tomato tomato-ND-1.28.5x-124-VPN uciągnie ok 60 użytkowników,
ewentualnie jak ograniczyć down/up i ilość sesji na 1 użytkownika z danego zakredu IP / DHCP???

wiem że kiedyś był taki script generator chyba Shibby do konfiguracji ograniczenia down/up dla poszczególnych userów

dzieki za pomoc
 
need_password
60,użytkowników na raz czy w sumie tylu o różnych porach?Moim zdaniem to ten router i tak nie uciagnie tylu uzytkownikow. Chyba ze bedą korzystac tylko z www. Na takie zabawy to minimum RT-N16, a najlepiej cos z procesorem ARM. Przeciez WRT 54G ma chyba procka 216 MHz i ram 16 lub 32. To się moze szybko zapchać.
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
kamilj
Niestety ale @need_password ma w 100% rację.
Musisz mieć coś mocniejszego.
Tak przy okazji podaj jakie masz łącze bo to też jest ważne oraz jakie usługi chcesz mieć uruchomione na routerze?

Może zamiast czegoś z tomato zerkniesz na mikrotika?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Kontrolny
Mam tu w tej chwili 48 zalogowanych userów po WiFi na WNR3500L v2 i działa to bardzo sprawnie. Ale 60 nie testowałem. Miałem kiedyś podłączonego tu WAP54G i przy 19 userach ledwo zipał, przy 20-tym następowało powieszenie APka.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
majkel152
myślałeś o routerboardzie ? taki setup aż się prosi o mikrotika
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
kamilj
@Kontrolny
Z tym że wszystko zależy też od łącza jakie posiadasz oraz czy uruchomiłeś na nim np bandwidth limiter.

U mnie WNR nie sprawdził się przy 20 osobach z czego 4 były odpięte po WiFi.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Kontrolny
Łącze posiadam 20/20 i nie włączyłem limitera ani QoS. Właściwie nic nie włączyłem poza normalnymi rzeczami, typu szyfrowanie WiFi. Aktywność userów jest zróżnicowana, zasadniczo między sobą w LANie się nie łączą, każdy tylko korzysta z internetu, ale niektórzy potrafią wysyłać/odbierać spore pliki przez FTP i na razie nie zauważyłem, żeby podczas takiego wysyłania inni mieli jakoś gorzej. Ale z drugiej strony połowa zalogowanych to smarfony, które siedzą w kieszeni i przesyłają prawie nic.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
domanw
ogólnie musze rozdzielić NEO na ok max 50-60 userów - pewnie nie naraz ale tylu będzie się przewijać,
aktualnie mam router Orange Sagemcom a za nim WRT54GL (org firmware),
chce ustawic Sagemcom w bridge i nat z wifi zrobic na WRT54GL z Tomato

aktualnie to nie wyrabia,
ewentualnie czy Mikrotik 433 wystarczy ??
 
kamilj
433 powinien dac rade
Jak chcesz mam uzywanego RB532A na sprzedaz z2 obudowami ale bez karty za nieduza kase
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
mjokerm
To ja się podwieszę. Też mam WRT54GL na którym jest wgrane tomato PL 1.28.0005 115-PL ND VPN.
Łącze adsl 10Mbit. Modem ZTE831AII (w trybie router) następnie WRT54GL
Jeden komp podpięty po lanie
a pozostałe 5 poprzez wifi ( AP tp-link wa-501g).
Włączony jest limiter pasma (jak na załączniku).

Problem polega na muleniu/przytykaniu stron, mimo że nawet łącze nie jest zapełnione.
W czym może być problem?
mjokerm załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
kamilj
Wydaje mi się że procek po prostu już nie daje rady i tyle.
WRT jest dosyć starym sprzętem który dni swojej świetności ma już za sobą.
Proponuje przesiąść się na coś nowego z tomato lub mt
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
mjokerm
Przez długi czas było łącze 1Mbit i nie było problemów (podobna ilość użytkowników), ale na 10Mbit nie udało mi się uzyskać płynności.

Obecnie zastanawiam się nad RB750, RB750GL.

A co byś proponował z mt czy tomato na łącze 10 ewentualnie 20 Mbit 5-10 użytkowników?
 
Kontrolny
Jakiś czas temu miałem łącze 2 Mbit/256 kbit i na nim bywało momentami 20-30 w porywach do 40 userów. Co prawda router to nie był WRT54G, tylko WNR3500L v2, ale zatykało się to niemiłosiernie. Włączyłem w Tomato QoS. Jak wiadomo w Tomato QoS działa tylko na upload, ale to jest właśnie kluczowa sprawa. Po włączeniu QoSa sytuacja _znacznie_ się poprawiła. QoS był na ustawieniach defaultowych.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
mjokerm
WNR3500L (CPU 480MHz, 128MB RAM, 128MB flash ) a WRT54GL (CPU 200MHz, 16MB RAM, 4MB flash) - brak porównania.
 
majkel152
RB450G jest wydajniejszy od 750G a i więcej ramu ma
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
mjokerm
RB750G (CPU 680MHz, 32MB RAM, 64MB flash) to ni e bardzo dostępny, może używka. RB450G tam takie samo taktowanie CPU ale 256MB ramu to jest konkretnie, ale i cena ok większa, do tego trzeba jeszcze obudowę i zasilacz.
Natomiast RB750 i RB750GL maja CPU 400MHz tylko RB750 ma 32MB ramu a RB750GL ma 64MB ramu wiec nie ma porównania do RB450G, tylko czy jest sens inwestować w RB450G przy 5-10 użytkownikach i łączu 10 czy 20 Mbit?
 
majkel152
do tylu userów w szczycie to i 3500L v1 da sobie rady / asus n16 /n18
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
kamilj
Wszystko pięknie i ladnie ale oba te Rb nie maja możliwości wymiany karty sieciowej. Osobiście wolę jednak miec osobne karty jedna na 2.4 drugą na 5ghz dla tego swojego wymieniam wlasnie na 493G gdzie mogę podpiąć 3 karty.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
mjokerm
Ja mam do WRT54GL podpięty jeden komp a ze antenę mam kilkanaście metrów dalej a to trochę przy dużo żeby dawać taki długi przewód pomiędzy nadajnikiem a anteną więc mam oddzielny nadajnik zaraz przy antenie.
Trochę mam nieciekawą linie spore tłumienie bo i długość linii nie mała (ok 3,3km w linii prostej więc pełne 10Mbit to i tak świetny rezultat), miomo, że modem mam restart co 6 godzin to potrafi raz czy 1-2 razy dziennie zerwać (ale dosłownie na chwilę)
Dotychczas miałem ustawiony modem w trybie router, teraz przestawiłem w tryb bridge - modem powinien być odciążony a WRT54GL wręcz przeciwnie.
Jakie wartości powinno przyjmować obciążenie CPU żeby to fajnie śmigało (nie muliło, działało płynnie)?

Połączony z 19 January 2015 11:23:58:
Po przejściu modemu ZTE831AII w tryb bridge w połączeniu z WR54GL + tomato1.28 skończyło się zrywanie synchronizacji połączenia ADSL. Od tego czasu (przez ostanie kilka dni) pomiędzy restartami (profilaktycznie co 12 godzin) nie zauważyłem jednego zerwania, a internet o wiele mniej i rzadziej muli.

Połączony z 29 January 2015 19:13:08:
Zmieniłem oprogramowanie na DD-WRT i ruter ożył - net śmiga całkiem fajnie, mimo że jeszcze nie zmieniałem QOS ( tylko włączyłem na ustawieniach domyślnych) czy limitowania pasma.

Czy można można włączyć razem QOS i limitowanie pasma czy lepiej oddzielnie?

Jak wejść do modemu podpiętego w trybie Bridge?
mjokerm załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez mjokerm dnia 29-01-2015 19:13
 
hermes-80

Cytat

mjokerm napisał(a):
Jak wejść do modemu podpiętego w trybie Bridge?


https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=11959
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,179,247 unikalnych wizyt