08 Maja 2024 00:21:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.162.247
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
ROUTER ??? ---> Huawei3131 + Aero2 ---> Kamerka WiFi
z3d
Witac całe grono serdecznie po długiej nieobecności Grin

Na wstępie przeproszę, jeżeli wybrałem zły dział, ale ale z powodu posiadania Linksysa często tu zaglądałem i tutaj też otrzymałem pomoc w innych sprawach. Jeżeli admin uzna że dział jest zły, to bardzo proszę o przeniesienie wątku.

Szukam baaaardzo stabilnego routera który w 99% będzie nie zawieszalny, najlepiej by było gdyby była możliwość jego zdalnego restartu w razie jakiejś wtopy.
Z przeczytania kilku wątków wiem że licząc od Fritza 7270 dostajemy 99,9% stabilności i pełna operatywność na samym routerze. Doczytałem że nowszym zamiennikiem 7270 jest 3270.
Do routera chciałbym podłączyć modem Huawei 3131 i jeżeli będzie potrzeba antenę (jednak mam nadzieję że nie zajdzie taka potrzeba teren Nowego Sącza nie daleko centrum). Do całego zestawu z drugiej strony chciałbym podłączyć po wifi kamerkę Rocama po protokole P2P.

No i w końcu pytanie, czy powyższy zestaw będzie w miarę ok ?? Czy może zamiast Fritza wybrać np. Linksysa czy może TP-Linka czy Asusa albo coś jeszcze innego ???

Wybaczcie ale nie mam na tyle wiedzy żeby jednoznacznie stwierdzić co jest stabilne a jest to dla mnie bardzo ważne bo mam dosyć daleko do miejsca w którym zestaw będzie działał.

Jak wspomniałem zależy mi na wysokiej stabilności całego zestawu.
Liczę na Waszą pomoc i porady, za które będę na prawdę wdzięczny.

Gdybym miał coś doczytać czy dogooglować zrobię to z chęcią, jednak szukam odpowiedzi czy tez podpowiedzi kogoś z większym niż moje drobne doświadczeniem.

Pozdrawiam Michał
it is long way to paradise . . . . . . .
 
kamilj
Rozumiem że router ma udostępniać obraz z kamery za pomocą internetu z Aero?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
shibby
aero nie daje publicznego ip. Nie dostaniesz się ani do kamerki ani do routera z zewnątrz. Potrzebujesz mobilnu Internet z wykupiana opcja publicznego ip.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sulim
z tego co się dowiadywałem w tej chwili żaden z operatorów GSM nie udostępnia takiej opcji jak publiczne IP (ani dynamiczne ani statyczne)
 
z3d
Z tego co ja słyszałem i wyczytałem posiadając Aero2 i Kamerę na P2P nie jest mi potrzebne zewnętrzne IP ponieważ od routera łączę się protokołem P2P który tego nie wymaga, to coś na zasadzie SPEC ID (numeru) który każda kamerka posiada inny.
Czy ktoś z Was próbował połączyć się z routerem poprzez modem Aero2 na którym wisiała kamerka ??
Jeżeli się mylę wybaczcie wciąż się człowiek uczy, aleeee Grin
W jaki sposób osiągnę cel ? tj. kamerę za modemem z SIM Aero2 i jakimś routerem który to uniesie.
Pozdro ziom
it is long way to paradise . . . . . . .
 
need_password
W orange byla opcja do Business everywhera, ale też do free neta dokupienia zewnetrznego stalego IP tylko trzeba umotywować do czego to ma służyć. Tak "wprost" nie ma tego w ofercie, ale jak się poprosi to jest. Wiem stąd, bo tak było napisane w materiałach dla sprzedawców B2B Smile oczywiście oferta na abonament musi być. Istnieje wtedy również opcja przekierowania portów ( tylko konsultant infolinii może to zrobić).
Edytowany przez need_password dnia 09-01-2015 22:20
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
z3d
Serdecznie dzięki za informację,
Trochę żeście mnie zasmucili że na Aero nie pójdzie, bo właśnie dostałem kartę Grin
No cóż kolejna górka. Piszecie o Orange Business, czy takie coś występuje róznież w Play-u ??
Z tego co widzę jestem w zasięgu LTE a może i nawet 4G więc połączenie nie było by słabe.
Orientujecie się może jak Play podchodzi do blokowanie streamingu video.
Słyszałem że niektóre sieci takie właśnie praktyki stosują.

A teraz wracam do pytania, który router powinienem wybrać Grin jeżeli możecie mi oczywiście poradzić.
Gdybym kupił Play-a LTE to dostanę do niego modem Huawei E3272, jest też opcja Play internet na kartę bez urządzenia ale z tym chyba problemu nie ma bo można je dokupić Grin

Dziękuję za pomoc
Pozdro
it is long way to paradise . . . . . . .
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,620,818 unikalnych wizyt