23 Kwietnia 2024 18:22:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.151.214
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
HP ProLiant MicroServer czy warto?
kamilj
Czy wg was opłaca się kupic taki Microserver HP?

http://allegro.pl/hp-proliant-microse...13551.html

Obecnie mam trochę odłożonej kasy i zastanawiam się nadwymianą swojego NSA310 na taki sprzęt.
Chodzi mi raczej o testowanie nowych możliwości itp.
Oczywiście będę musiał dokupić dodatkowo dysk na system ale do tego kupie jak najmniejszy dysk SSD i wgram na niego FreeNAS
Do tego ciekawy jestem jak by się na nim oglądało jakieś filmy w przypadku zainstalowania jakiegoś innego systemu.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
majkel152
śmiga na tym freenas, openmediavault, xpenology dsm 5.1 Smile czy tam debian itp etc, masz hw raid, slot pcie x1 i x16 , w miejsce napędu można hdd podpiąć , pobór energii ? coś koło 40W , miałem sobie kupić ale to takie starawe trochu już
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
kamilj
Najnowsze tego typu serwery to G8.
Ten sprzęt to G7 więc aż tak stary nie jest.
Do tego jego możliwości są naprawdę całkiem niezłe.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
jack78
Kurde a jak go szukałem tydzień temu to nie znalazłem ani jednej sztuki.
Sam bym go kupił, gdyby nie to że już kupiłem coś innego.

Połączony z 09 December 2014 19:23:19:

Cytat

majkel152 napisał(a):

śmiga na tym freenas, openmediavault, xpenology dsm 5.1 Smile


Podaj jakieś namiary na XPEnology DSM 5.1 bo mam 4.3 i chętnie bym zmienił na coś nowszego.
Edytowany przez jack78 dnia 09-12-2014 19:23

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
oswaldini
Max to DSM 5.0-4528 Update 2. DSM 5.1 jeszcze nie działa, jest w fazie testów.

Zainteresuj się Nanoboot lub Gnoboot (pierwszy lepszy i szybszy):
http://xpenology.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3052
http://xpenology.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2152
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
shibby
kamilj kupuj i zdaj relację Smile Sprzęt za tę cenę świetny. Zobaczę czy nie potrzebuję storage do firmy, może sobie taki kupię Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78
Ja kupiłem, od 4 dni mam go w domu Grin
od wczoraj kopiują się dane ze starego NAS na dyski twarde i czekam na dostawę nowego dysku.
Testy robione na starych dziadach wykazały wydajność około 85MB/s odczyt i 44MB/s zapis (RAID 5 - wykonany ze starych dysków 160 i 250GB)

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
majkel152
jack masz miernik poboru enrgii ? ciekawi mnie ile to wsysa watów, żeby w tej cenie dali ten nowy z celkiem g1610t ^^
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
oswaldini
G8 jest rewelacyjny, do kompletu można wpakować fajny zarządzany switch i położyć na budzie (taki sam rozmiar i kształt - dedyk). Jest tylko problem z DSM na nim bo G8 ma iLO, DSM nie ma do niego drivera i nie odczytuje temp HDD, przez co wentyl idzie na max (min 39%), po małych modyfikacjach można go trochę wyciszyć.

gem.compaq.com/gemstore/sites/public_sector/MicroServer_Gen8_PS1810/images/MicroserverGen8.png

Jak ktoś chce to na f-re vat mam N54L 4GB RAM po 1199zł, HP Gen8 2GB RAM z G1610T mam po 1315zł.
Na osobę prywatną w tym roku już nie wystawię bo nie mam kasy fiskalnej, a roczny limit osiągnąłem.
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
jack78

Cytat

majkel152 napisał(a):

jack masz miernik poboru enrgii ? ciekawi mnie ile to wsysa watów, żeby w tej cenie dali ten nowy z celkiem g1610t ^^


MAM Smile

Z 4 dyskami twardymi 3,5cala pobiera około 46W. Zobaczę jak wpakuję tam docelowe dyski, bo aktualnie to stare zwłoki Smile
Jak mnie pamięć nie myli, to z jednym dyskiem pobierał 31W

Cytat

oswaldini napisał(a):

Jak ktoś chce to na f-re vat mam N54L 4GB RAM po 1199zł, HP Gen8 2GB RAM z G1610T mam po 1315zł.
Na osobę prywatną w tym roku już nie wystawię bo nie mam kasy fiskalnej, a roczny limit osiągnąłem.


Za tę kwotę którą chcesz za N54L mogłem mieć 2sztuki Smile i jeszcze by mi zostało.
Ja kupiłem N40L, bo uznałem że do czystego NAS ten procek i tak będzie wystarczający. z tego co widzę to jego obciążenie podczas kopiowania dochodzi mi do 30-40%.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
oswaldini
To prawda, jakaś masakryczna aukcja była, jakbym ją widział wziąłbym wszystkie sztuki z miejsca bo gość wystawiał f-re vat. Nie mniej ceny poszły teraz strasznie do góry, po świętach pewnie spadną ale i tak nie do poziomu 500zł. Najtaniej je miałem po 850zł bodaj. Podałem ceny na chwilę obecną, u mojego dystrybutora potrafią się wahać w ciągu jednego dnia o 200-250zł (sic!) na N54L.
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
majkel152
Allegro: http://allegro.pl/hp-proliant-microserver-g7-n40l-1-5ghz-4gb-ram-nas-i4914585982.html chyba dobry dil, te 54 widzę mu się skończyły
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
oswaldini
Bardzo fajny dill ale zapotrzebowanie mam na N54L.
Panowie chcecie do domu na DSM to brać ! Od razu mówię, zabije wam to CPU jak odpalicie PhotoStation z konwersją miniaturek, u mnie CPU w N54L szedł na poziomie 80-90%.
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
jack78
Ja tam żadnego video station czy photo station nie chcę.
Ma być zwykły NAS z serwerem multimediów, może jakieś php i kilka drobności.
Ale w 99% będzie wykorzystywany jako przestrzeń dyskowa dla kompów i TV z DLNA.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
oswaldini
Jak bez transkodowania to obojętne co weźmiesz (N36L - N54L). Jak z transkodowaniem to nie da rady nawet N54L, u mnie na szczęście nie potrzebuję transkodoania.

Wydajność tego AMD 2.2GHz w N54L jest na poziomie 50% Intela G1610T.
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
jack78
Widze że masz lub miałeś postawiony NAS na tej konstrukcji.
Jakie wyciągałeś transfery i w jakiej konfiguracji dysków?

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
majkel152
ja w swoim serwie mam właśnie g1610 bez T , śmiga to super, boxowy cooler od i7 ten z miedzianym rdzeniem, odłączony wentyl i 53* nie przekraczał w lecie Grin kilka usług i tyle, za to responsoryjny super - 5x większy transfer po scp względem atoma d510 a pobór energii mniejszy Smile z samym ssd 17w idlle , ok 20 z jednym hdd kręcącym się a czterema uśpionymi , swoją drogą szkoda że hp takiego 8bay nie zrobiło
i.imgur.com/6Y8Kj93.jpg
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
sp00n
Mam taki Gen8 z dwoma dyskami, chyba SV35 1TB. Nie są to co prawda idealne dyski do NAS, raczej do monitoringu, ale chyba powinny dać rade.
Chciałbym dorzucić SSD w miejsce ODD, dołożyć jeszcze 2 x 1TB, zrobić 2 x RAID1 zamienić celerona na xeona, bo tez mi leży, i dokupić RAM ECC.

Wszystko po to, aby odpalić VMware z pendrive, maszyny trzymać na SSD, 1 raid dać bezpośrednio pod 1-wsza maszynę DSM 5.0 (RDM ) aby ominąć problem braku sterownika iLO w DSM, 2-gi RAID jako repozytorium plików już pod VMWare i inne maszyny.

Pytanko do posiadaczy - czy ktoś tak robił? Da się część dysków dać po RDM a część normalnie? Ktoś przekładał Xeona? mocno wentyl potem daje? mogłoby to stać w salonie?
 
sszpila
Ja mam od tygodnia tego N54L. Postawiłem na nim DSM 5.0 na dwóch WD RED w SHR, poźniej sukcesywnie rozbuduję go do czterech dysków. W porównianiu do mojego DS110j to rakieta. Dołożyłem do niego kontroler UBS3 na renesas d720202 i wykryło go ładnie jako urządzenie xhci, oraz dokompilowałem ze źródeł DSM sterownik powernow-k8 do sterowania zegarami procesora. Nie potrzebuję non stop obu rdzeni na 2.2GHz, governor ondemand załatwia sprawę. I chłodniej przy okazji trochę Smile
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
sp00n
myślałem o jeszcze innym podejściu, 4 dyski w RAID10 RDM albo 2 x RAID 1, na pendrive ESXi, pierwsza maszyna to Xpenology i na niej zarówno domowy NAS, powiedzmy pierwsza macierz RAID1, jak i przestrzeń na inne wirtualne maszyny - multiple LUN na drugiej macierzy RAID1. Kolejne VM'y uruchamiamy już z dysków iSCSI bezpośrednio z tej drugiej macierzy? orientuje się ktoś czy tak się da?
Potrzebuje takiej konfiguracji aby na jednym serwerze uruchomić domowego NASa i jednocześnie małe laboratorium domowe do nauki ESXi. Będzie oszczędność na prądzie i na zakupie kolejnego serwerka, nawet jeśli miałby być używany i starszej generacji.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,262,639 unikalnych wizyt