26 Kwietnia 2024 18:24:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.151.231
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Czasowy dostep do internetu.
SzalonyPtak
Witam serdecznie.
Ktoś mnie poprosił o zrobienie kontroli rodzicielskiej.
Główne założenie jest takie aby dane adresy mac/ip miały czasowy dostęp do internetu poprzez wifi.
A dokładnie aby miały dostęp np na 2h dziennie ale o różnej porze dnia i czas mógł sie sumować.
Chodzi o to że dziecko ma limit na internet. I jego dzienny dostęp to np. 2 godziny.
Dziecko ma laptopa, tablet, telefon i dlatego jest potrzeba sumowania czasu. Tak aby dziecko miało w sumie 2h dziennie i koniec.
Ale aby np mogło używać 1h np laptop potem 15 minut tablet i reszta na komórce. Czasy podałem przykładowe. Zależy mi na tym aby Tomato umiało to sumować do tych 2h i odciąć internet.
Myślałem może o czasowym VLAN + multiSSID tylko dla dziecka ale jak zrobić sumowanie czasu.
Ktoś pomoże?

Jest to możliwe do zrobienia?
 
kolopeter
vouchery?
ddwrt mialo cos takiego, ale czy dziala, to nie wiem.
ogolnie ciekawy temat Smile ale tez polegniesz....
mowisz ,ze dzieciak ma telefon. kupi sobie sima, ustawi sobie na telefonie udostepnianie internetu i ... dwie godziny na voucherze , a reszta na dodatkowej karcie.
poszukaj. moze na tomato tez jest. cos bylo na mikrotiku i ubiquiti, ale to juz koszta. upierdliwe jest tylko to ,ze codziennie nowy voucher, chyba ,ze jeden na tydzien. ale nie widze tego jakos. dziecko, papierek z haslem. bedzie moze dzialac, ale na krotka mete. pomysle sobie jeszcze , ale jakby nie patrzec dodatkowy sim i nic z tym nie zrobisz. tym bardziej,ze takie simy rozdaja dosyc czesto za darmo. a i nie wspomnialem jeszcze o AERO za 20 zl.
 
bychol
na tomato nie da rady czegoś takiego zrobić w ustawieniach dostępu jest tylko banowanie adresów ip/mac w konkretnych godzinach czyli np. można by było udostępnić internet w godzinach 18-20 na 3 urządzenia tj. laptop/tablet/komórka a resztę profilaktycznie zbanować i odciąć dostęp do internetu nie autoryzowanym urządzenia
 
kolopeter
chilispot i tomato. moze z tym sie cos uda, ale jak juz bardzo chcesz to zrobic, to poszukaj mikrotika . tam to chyba dziala sprawnie. pogadaj z supportem .
a tu chilispot:
http://www.tocpcs.com/setting-up-chillispot-with-freeradius-on-tomato-part-ii/
 
SzalonyPtak
Całe szczęście to nie dla mnie a dla znajomej Smile
Tak myślałem że to nie będzie hop-siup. Może mozna jakiś skrypt napisać?
 
kolopeter
freeradius z rlm_sqlcounter moze byc rozwiazaniem.
rassberry pi jako tanie ciagle dzialajace urzadzenie.
mozna to zrobic, ale nadal uwazam ,ze nie ma sensu, bo z dodatkowa karta SIM nie wygrasz.
wydaj pieniadze na gotowe urzadzenie jak mikrotik... ktore za chwile straci racje bytu.
jak chcesz cos stworzcyc SAM , to szukaj pod tekstem: radius time limit, bo chyba na iptables tego sie nie da zrobic.
teoretyczna sytuacja: dziecko wlaczylo kompa, a matka po 10 minutach wola na kolacje. dziecko sie nie wylogowalo, a czas leci. po kolacji zostaje mu 20 minut. i co dalej? przeciez dzieciak nie siedzial na necie, ale jadl kolacje. dac mu nowy login? chyba ze to ma byc nauka gospodarnosci Smile... dla mnie nastepna przegrana sprawa. dziecko bedzie zle, rodzic bedzie sie z dzieciakiem klocil i w sumie skonczy sie na zniesieniu tego ,albo na karcie SIM.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,375,590 unikalnych wizyt