20 Kwietnia 2024 14:34:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.109.211
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
ASUS-RTN18U Tomato by Shibby niestabilna praca
JacekP
Cześć,

Od jakiś dwóch miesięcy mam RT-N18U z wgranym Tomato by Shibby (obecnie V123) - w miarę standardowa konfiguracja za wyjątkiem tego, że na stałe mam zapiętą sesję OpenVPN (zmieniłem na RT-N18U z powodu wydajności procesora).

Wszystko jest pięknie za wyjątkiem tego, że ruter maksymalnie działa około 6-7 dni po czym zawiesza się dokumentnie (jest całokowicie martwy, żadne pingi świeci wyłącznie dwoma diodami) - musze go zrestartować z guzika.

Od wersji V123 jest i tak zdecydowanie lepiej - V122 zawieszała się po kilku dniach.

Nie bardzo wiem jak zrobić nawet prosty debbuging - po restarcie w /var/log są tylko logi z ostatniego restartu.
Czy to może być kwestia OpenVPN'a? Zepsuty hardware?

Pzdr,
Konrad
 
grz3si3k
jeśli orientacyjnie wiesz co ile się zawiesza, zaczął bym od najprostszego, a mianowicie sprawdzenia procesów w konsoli. Może to wyglądać na hardware (np przegrzewanie) ale i na software (np wyciek pamięci)
RT-AC68U
 
shibby
najprostszy test by stwierdzić czy to wina hardware to wrócić do OFW i sprawdzić na nim. Jak problem będzie występował to masz wtedy jasność, że winny jest sprzęt.

Jeżeli zaś na OFW będzie ok to znaczy, że problem leży w tomato a raczej w jego konfiguracji. Mam w kilku lokalizacjach 18`tki i nikt mi do tej pory nie narzekał. Włącz logowanie na dysk. Wyczyść nvram i ustaw wszystko jeszcze raz z palca. Wtedy może uda się znaleźć przyczynę problemu.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Steel_Rat
Tak w temacie wieszania sir RT-N18U. Mój wiesza się gdy przywracam konfigurację z pliku (tylko przycisk wyłączenia pomaga i oczywiście żadne ustawienia nie są przywrócone), oraz dwa razy zawiesił się gdy poprawiałem jakieś ustawienia i dałem zapisz.
Dokładnie wtedy palą się tylko dwie pierwsze diody.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
JacekP
Zrobiłem jak zalecacie - wykasowałem nvram i poustawiałem wszystko od zera. Zobaczymy - co będzie dalej.

Małe pytanie laika odnośnie backupu konfiguracji.

Jak rozumiem nie jest zalecanie restorowanie binarnego .cfg pomiędzy różnymi wersjami tomato.
Czy w takim razie jakaś metoda zrzutu tekstowego pozmienianych wartości nvram'u?
Wtedy odtworzenie ustawień byłoby przez proste wklepanie serii komend nvram set.
 
grz3si3k

Cytat

JacekP napisał(a):
Jak rozumiem nie jest zalecanie restorowanie binarnego .cfg pomiędzy różnymi wersjami tomato.

Zdecydowanie nie.
RT-AC68U
 
shibby

Cytat

Mój wiesza się gdy przywracam konfigurację z pliku


funkcja Restore na ARM nigdy z GUI nie działała. Odtworzyć backup ustawień można tylko z konsoli komendą nvram restore .
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Steel_Rat

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Mój wiesza się gdy przywracam konfigurację z pliku


funkcja Restore na ARM nigdy z GUI nie działała. Odtworzyć backup ustawień można tylko z konsoli komendą nvram restore .


Ok dzięki za info. Następnym razem spróbuje.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
JacekP
Ktoś coś może doradzić odnośnie tego:

Cytat


Czy w takim razie jakaś metoda zrzutu tekstowego pozmienianych wartości nvram'u?
Wtedy odtworzenie ustawień byłoby przez proste wklepanie serii komend nvram set
 
feszt
Witam

Noszę się z zamiarem zakupu tego routera.

Zastanawia mnie, jak się na nim sprawuje Oscam, czy np. binarka z linku poniżej będzie pasować po tomato by master shibby?

Cytat

http://download.oscam.cc/index.php?PHPSESSID=d0vcqq1bbufm2br6vok07itf12&direction=0&order=mod&directory=1.20_TRUNK/arm-asuswrt

Asus RT-AC86U + Merlin + Acasis DT-S2 (1TB RAID1)
 
shibby
No niestety nie sprawdzę

Cytat

Odmowa dostępu

Dostęp do strony został zablokowany przez ESET Endpoint Antivirus. Ta strona internetowa znajduje się na liście witryn mających potencjalnie niebezpieczną zawartość.


Ale skoro jest na ARM i działa na asuswrt to będzie działać i na tomato.

Połączony z 08 December 2014 14:50:42:

Cytat

JacekP napisał(a):

Ktoś coś może doradzić odnośnie tego:

Cytat


Czy w takim razie jakaś metoda zrzutu tekstowego pozmienianych wartości nvram'u?
Wtedy odtworzenie ustawień byłoby przez proste wklepanie serii komend nvram set


nvram show > /tmp/export_nvram.txt
Edytowany przez shibby dnia 08-12-2014 14:50
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
KraKra

Cytat

Ale skoro jest na ARM i działa na asuswrt to będzie działać i na tomato.


Teoretycznie tak, praktycznie niekoniecznie. Spędziłem prawie trzy tygodnie (a znam się na rzeczy), usiłując zmusić OSCama do stabilnej pracy na RT-N18 (pod tomato, bo tak sobie życzył kumpel), testując różne binarki, zarówno gotowe, jak i samodzielnie skompilowane, z takimi zestawami funkcji, jakie sobie chciałem odpalić. W zasadzie rzecz biorąc, bez powodzenia, z zastosowaniem różnych ustawień czytników, wgrywając moduły ręcznie, instalując optware(czy jak to się zwie), itd.

Rezultat: OSCam działa, a owszem, idealnie jako klient sieciowy. Niestety nie ma mocnych, by stabilnie obsługiwał czytniki. W zależności od systemu w jakim jest karta, wcześniej lub później następuje zawieszenie komunikacji z czytnikiem/kartą, a potem (nie zawsze), zawieszenie samego OSCama.

NIE jest to ani wina kart, ani czytników, ani kabli, ani huba USB, gdyż ten sam sprzęt pracuje na tplinku na AR71xx bez jakichkolwiek zacinek, jednak dla pewności zostały użyte krótkie, grube kable, z ferrytami, inny hub usb, z zasilaniem, inne egzemplarze "phoenixów". Bez efektów.

Gdybym miał próbować typować przyczyny, obstawiałbym błędną obsługę USB lub FTDI.

PS. Jakby ktoś chciał binarki do testów, to.. PW :)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,189,020 unikalnych wizyt