19 Kwietnia 2024 16:49:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.187.121
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
HUAWEI E3372s-152 + PLAY na Tomato
shibby
zbierzmy kilka faktów do kupy:

1) v130 wspiera E3276 non-Hilink. Modem E3372 non-Hilink będzie wspierany od v131. E3272 w rękach nie miałem więc ciężko mi się wypowiedzieć

2) problem z niedoczytywaniem się niektórych stron na modemach Hilink występuje na wszystkich routerach z broadcomem BCM47xx. Nie ma tu znaczenia jaki soft używamy.

3) jedyny router na broadcomie, który nie ma problemu z Hilinkami to RT-N10U.

4) problem z niedoczytywaniem się stron nie występuje na modemach non-Hilink

Połączony z 23 July 2015 16:21:17:

Cytat

STEffAN napisał(a):

Jesteś w stanie podać chociaż orientacyjną datę dla 131 ze wsparciem dla non-hilink na RTN18U?


kilka osób zauważyło już w anonie mojego R7000 na v131
http://anon.groov.pl/index.php?versio...K26ARM+USB

a to oznacza, że wersja ta jest ukończona i aktualnie ją testuję. Jeżeli nie zauważę żadnych błędów to na przełomie lipca i sierpnia powinna zostać upubliczniona.
Edytowany przez shibby dnia 23-07-2015 16:21
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
vel_diablo
Pytanie do shibby . Można wiedzieć jakie modele modemów LTE działają na Twoim modzie Tomato ? Sorki zza offtop.
 
shibby

Cytat

vel_diablo napisał(a):

Pytanie do shibby . Można wiedzieć jakie modele modemów LTE działają na Twoim modzie Tomato ? Sorki zza offtop.


ciężko jednoznacznie wskazać pełną listę. Na pewno działa E3276 non-Hilink. Od wersji v131 będzie też wspierany E3372 non-Hilink. Działają też wersje Hilink tych modemów ale występuje problem niedoczytywania niektórych stron. Dotyczy on wszystkich routerów z CPU Broadcom BCM47xx, bez względu a użyty modem oraz na zainstalowany soft. Ten problem nie występuje jedynie na Asusie RT-N10U.

Bardzo możliwe, że bez problemu obsługiwane będą również inne routery jak np. E3272, choć nigdy go w rękach nie miałem. Jeżeli tylko modem zostanie rozpoznany przez jeden z modułów: cdc_ether, huawei_ehter lub cdc_ncm to jest spora szansa, że zadziała na tomato.


Wracając do wątku: jeden z forumowiczów potwierdził działanie E3372 non-Hilink na RT-N18u z wgranym testowym tomato v131. Zbieram zatem wszystko do kupy i rozpoczynam kompilację Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mosfit
Uruchomiłem tomato-Netgear-WNDR4500V1_RT-AC6x--130-AIO- 64K na Netgear wndr4500 . Działa z MODEM LTE HUAWEI E3372s-153 4G HILINK . Tylko potrzebny jest hub z zasilaniem bo wysypuje się. I muszę resetować router praktycznie codziennie . Shiby coś się wysypuje hyba dhcp wywala na wifi .Łączność ograniczona . Nie przydziela automatycznie i musze resetować

Połączony z 10 sierpień 2015 00:40:41:

Cytat

mosfit napisał(a):

Uruchomiłem tomato-Netgear-WNDR4500V1_RT-AC6x--130-AIO- 64K na Netgear wndr4500 . Działa z MODEM LTE HUAWEI E3372s-153 4G HILINK . Tylko potrzebny jest hub z zasilaniem bo wysypuje się. I muszę resetować router praktycznie codziennie . Shiby coś się wysypuje hyba dhcp wywala na wifi .Łączność ograniczona . Nie przydziela automatycznie i musze resetować


Hub podłączony , nawet lepiej bo zasięg PLAY mi się zwiększył . Przydzielanie dhcp działa prawidłowo .Ale zauważyłem że przy wyłączonym automontowaniu ,przy restarcie montuje raz sda , a raz sdb .

Połączony z 11 sierpień 2015 01:56:58:
parametr sleep załatwił sprawe . Terz montuje jak trzeba. Wgrałem 131 ale hlink na tym sofcie nie załapał dhcp 192.168.8.1. Może czyszczenie nvramu było by konieczne

Połączony z 11 sierpień 2015 01:58:34:
Parametr sleep załatwił sprawe . Teraz montuje jak trzeba. Wgrałem 131 ale hlink na tym sofcie nie załapał dhcp 192.168.8.1. Może czyszczenie nvramu było by konieczne
Edytowany przez mosfit dnia 11-08-2015 01:58
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
pkirylcz
Witam,
wykonalem wszystko zgodnie z instrukcja na pierwszej stronie no i dzialalo. Przeszedlem z powrotem na WAN z kabla, ale wczesniej wykonalem przydzielenie neta z eth2 podajacego net z modemu USB.
Teraz jak sie domyslacie nie dziala. Jak moge najlepiej przywrocic ustawienia zeby dzialalo mi po kablu?
Czy moze jest jakis automat ustawiajacy priorytet najwyzszy na kabel i modem USB jako rezerwowy??
Chodzi mi o to, ze teraz zabralem router do domku letniskowego i chcialbym oszczedzic sobie ciaglej zmiany po powrocie.
Netgear WNR3500L v2 powered by Tomato
Netgear GS108
NAS DS213j
 
shibby
a po co się tak kłopoczesz? W tomato już dawno jest obsługa 4G. Wystarczy WAN Type ustawić na 4G/LTE i po temacie.

Żeby ci kablowy WAN działał jak wcześniej musisz ustawić zmienne wan_ifxxxx tak jak były wcześniej.

Co do przełączania to na forum kolega przemasisko zamieścił swego czasu skrypt do przełaczania neta z kablowego na 3G, gdy ten pierwszy zawiedzie:
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11769&highlight=ppp3g&rowstart=40#post_92776

Analogicznie można go zmodyfikować by przełączał na 4G

Cytat

#!/bin/sh

echo "Sprawdzanie polaczenia z internetem..."
ping -c 3 8.8.8.8>>/dev/null

if [ $? -eq 0 ]
then
echo "Internet dziala!"
else
echo "Internet nie dziala! Uruchamiam polaczenie 3G..."
nvram set wan_proto="4g"
nvram set modem_apn="internet"
nvram set modem_pin="1234"
nvram commit
service wan restart
fi


oczywiście APN wpisujemy poprawny, linijkę z PINem umieszczamy jeżeli wymagane.
Sprypt zadziała tylko jeżeli na 4G operator nie blokuje pingów - trzeba sprawdzić z poziomu routera. Tmobile dla przykładu blokuje.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pkirylcz

Cytat

shibby napisał(a):

a po co się tak kłopoczesz? W tomato już dawno jest obsługa 4G. Wystarczy WAN Type ustawić na 4G/LTE i po temacie.


Widocznie nie przeczytalem do konca watku i na szybciora polecialem po pierwszej instrukcji.
Dzieki.
Netgear WNR3500L v2 powered by Tomato
Netgear GS108
NAS DS213j
 
tosik
Wybaczcie mi przeklejke ale może ktoś wpadnie jak naprawić API save-pin w HiLinkach.

Automatyczne wpisywanie PINu w HiLinkach:
Wszystkie rozwiązania opierają się zewnętrznych skryptach a HiLinki maja wbudowana opcje wpisywanie PINu.

Jest jeden haczyk nie zapisuje konfiguracji przez webui pod adresem:
192.168.8.1/html/pincodeautovalidate.html
ale sama opcja automatycznego pinu działa! (może ktoś kiedyś naprawi api save-pin albo podmieni API z routero-modemu z działająca opcja)

W modemie E3372s-153 z odblokowanym telnetem lub adb można ustawić ręcznie plik konfiguracyjny:
/app/webroot/data/userdata/device/config.xml



   
        1
        1
       
        1234
        0
   


Gdzie: 1234 to kod pin
Co zyskujemy? Możemy podłączać modem do dowolnego urządzenia (komputery, routery) a PIN jest zapamiętany w modemie. Duża zaleta dla kart Orange z blokada PIN.

Konfiguracja pliku xml przez adb i telnet działa na modemach podłączonych nawet do routerów bo konfigurujemy po IP modemu (nie musimy ich odpinać).

Zawsze można ustawić jeden PIN w modemie a potem taki sam na kartach.

Jak to wykonalem przez telnet:
Wszystko przesłane netcatem (działa w druga stronę do doczytania pinu):
zdalny skrypt dla modemu (telnet):

192.168.8.1 23
WAIT "#"
SEND "busybox sh\m"
WAIT "#"
SEND "nc -l -p 901 > /app/webroot/data/userdata/device/config.xml\m"
WAIT "#"

No i na komputerze/routerze:

cat config.temp | nc -w 1 192.168.8.1 901


Także można dodać jakieś proste api w routerze do generowania xmla i przesyłać do modemu. Odczyt działa tak samo ale w druga stronę.

Tutaj macie firmware z odblokowanym adb i telnetem dla E3372s-153:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php...713#501713

Więcej info i skrypty w załączniku na dole:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php...hp?t=43279
 
pkirylcz

Cytat

shibby napisał(a):

Żeby ci kablowy WAN działał jak wcześniej musisz ustawić zmienne wan_ifxxxx tak jak były wcześniej.



Mam z tym jednak pewien problem. Nadal nie dziala i nie wiem co wiecej musze poprawic.

Chcialem przywrocic do ustawien pierwotnych, ale niestety ich nie znalem, wiec na zasadzie dydukcji, ze eth2 bylo USB, eth1 WiFi, to eth0 musi byc WAN.

Zrobilem wstecznie zgodnie z instrukcja:

nvram set wan_iface=eth0
nvram set wan_ifname=eth0
nvram set wan_ifnameX=eth0
nvram set wan_ifnames=eth0
nvram commit
service wan restart
modprobe cdc_ether.ko
service wan restart


Po logach wnioskuje, ze eth0 powinno byc ok. Pewnosci nie mam.

eth0: Broadcom BCM47XX 10/100/1000 Mbps Ethernet Controller 5.110.27.20012
eth1: Broadcom BCM4329 802.11 Wireless Controller 5.110.27.20012

Netgear WNR3500L v2 powered by Tomato
Netgear GS108
NAS DS213j
 
shibby
na pewno nie eth0, bo to wszystkie 5 portów LAN, na którym zrobiono dwa vlany. Przeważnie vlan1 to 4xLAN a vlan2 to WAN. Zatem ustaw zmiennie wan_ifxxx jako vlan2.

Zweryfikować to możesz też zaglądając na zakładkę Advanced -> VLAN i zobacz, który VLAN jest przypięty pod WAN.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pkirylcz
Bingo!
Shibby - wymiatasz.
Dzieki wielkie. Rzeczywiscie w ustawieniach jest vlan2. Myslalem, ze analogicznie trzeba dopasowac ktorys ethx.
Everything works fine!!!
Netgear WNR3500L v2 powered by Tomato
Netgear GS108
NAS DS213j
 
xiva85
W jaki sposób skonfigurowac Tomato zeby przy połaczeniu 4G/LTE modem z hilinkiem bylo ustawione publiczne zew IP. Posiadam Orange z wykupionym statycznym zew IP i nie mogę się połączyć z zewnatrz.
W konfiguracji 3G modem no hilink dziala tylko predkość LTE spadła o połowę w stosunku do hilink.
Netgear WNR 3500L,
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-131 K26 USB VPN
 
shibby
nie da się. Hilink robi z modemu router. Modem dostaje publiczne IP i NAtuje połączenia już do sieci prywatnej.

Musisz więc Hilinka traktować jak router i na nim przekierować porty na Tomato lub włączyć na hilinku DMZ kierując tym samym wszystkie połączenia przychodzące na Tomato.

BTW o problemie niedoczytywania się niektórych stron WWW na Hilinkach wiesz, prawda?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jarek7714
Da się, włączając DMZ na IP routera z Tomato na WAN i masz wszystkie porty sterowane na routerze.
jareq
 
lulo
Polecam non-hilink jak modem do Orange z wykupionym static IP i szczerze mówiąc shibby mógłby to ogarnąć jakimiś skryptami/fiuczerem w gui też pod Tomato w kwestii hilink i otwartości portów http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=11268 , o ile się da to łatwo zaimplementować i już to nie kuma.
Wink

Połączony z 04 październik 2015 13:44:27:
Stosowny fiuczer na tyle wskazany, że po prostu nie trzeba by się wtedy bawić w zmienianie softu z odblokowanym adb/telnet - chociaż co do Orange i tak trzeba, bo najpewniejsze działanie zapodania pinu jest w skrypcie który lepiej wsadzić do firmware, niż używać czasem zawodnych skryptów zewnętrznych.
Edytowany przez lulo dnia 04-10-2015 13:44
 
czipczop

Cytat

shibby napisał(a):



2) problem z niedoczytywaniem się niektórych stron na modemach Hilink występuje na wszystkich routerach z broadcomem BCM47xx. Nie ma tu znaczenia jaki soft używamy.



Na wstępie dziękuje za Twoją pracę nad firmware.
Dzis zainstalowałem i smiga jak szatan a miałem problemy z prędkościami usb max download z podpiętego pendrive 2MB/s... teraz idzie 30MB/s nic nie pomagało nawet zmiana na inny pendrive czy wyłączenie antyzakłucacza usb w funkcjach wifi.


Kupiłem asusa rt18 zachęcony loadbalance na orginalnym firmware Smile Niestety jest to totalny badziew poprawnie działało dosłownie 5 minut jak trzeba. Nawet podłączając modemy poprzez inne routery do wan i lan1 asusa nie da się osiągnąc poprawnego działania loadbalance. Na stronach www dosłownie nie można się zalogować, transfery 50% jednego modemu w tym trybie

Mam dwa modemy h-link i zauważyłem ciekawą sprawę, gdy są dwa wpięte to łącze główne działa bez przycinania wszystko smiga jak trzeba, łącze zapasowe długo ładuje strony i gry np. lol pływają
Gdy jest jeden modem dzieje się to samo czyli problem z grami i www, gdy są dwa włożone w trybie loadbalance 9:1 pierwszy działa idealnie. Pomijam inne bolączki tworu asusa multiwan loadbalance.

Modemów przerabiać na zwykłe nie mam zamiaru potrzebne mi ussd i sms bez zabaw, więc używam innego routera do 4G podpiętego do wan asusa Smile zasadniczo można pominąc nat wyłączając DHCP w modemie ustawić bridge na routerze 1 i w asusie ręcznie wklepąc co trzeba Smile tylko po co? tzw. podwójny nat w niczym nie przeszkadza jesli nie mamy zewnetrznego ip

Pozdrawiam
Edytowany przez czipczop dnia 15-10-2015 14:38
 
mojo
Witam!
Normalnie siada mi na głowę z tym rt-n66u;(

-e3372u non-hilink soft jak u shibbyego (21.286.03.00.264)
-rt-n66 na merlinie działa w 3g (jest dodatkowy prąd)
-rt-n66 tomato v132 jak i v131 nie łaczy choć wszystko wydaje się ok...

Jan  1 01:07:59 unknown user.info kernel: usbcore: registered new interface driver cdc_ether
Jan  1 01:08:01 unknown user.notice root: 4G MODEM NDIS not found - cdc_ether - count: 1
Jan  1 01:08:01 unknown user.info kernel: usbcore: deregistering interface driver cdc_ether
Jan  1 01:08:08 unknown user.notice root: 4G MODEM NDIS found - hw-ether - using huawei_ether module
Jan  1 01:08:09 unknown user.notice root: 4G MODEM WAN found - hw-ether - using eth3 as WAN
Jan  1 01:08:09 unknown user.notice root: 4G MODEM found - Diagnostic interface - using usbserial module
Jan  1 01:08:21 unknown user.notice root: 4G MODEM DIAG found - /dev/ttyUSB0
Jan  1 01:08:35 unknown user.notice root: 4G MODEM DIAG found - /dev/ttyUSB1
Jan  1 01:08:35 unknown user.notice root: 4G MODEM - connecting ...
Jan  1 01:08:39 unknown user.notice root: 4G MODEM - device /dev/ttyUSB1 connection failed.


o co chodzi?

p.s dodam że na rt-n16 też ten modem nie działa
 
Steel_Rat
A ustaw mu tryb 3G, usuń apn i usera, password i zobacz czy zadziła.

Połączony z 23 listopad 2015 01:00:24:
U mnie modem E3372-153 działa dziwnie.
1) Pod windowsem ustawiam połączenie z operatorem
2) W skryptach init daje komendy

modprobe cdc_ncm
switch3g

3) W zakładce Basic ustawiam połączenie 3G. (usuwam APN, Usera, Passwors).
4) Daje Save.
I działa.
Jak przez przypadek ustawiłam na 4G, to żeby znowu działał ten modem (łączył się) musiałem go podłączyć do kompa, połączyć z siecią przez Mobile Partner i wszystko wróciło do normy.
Edytowany przez Steel_Rat dnia 23-11-2015 01:00
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
shibby
@Steel_Rat - a po co aż tak kombinować? Tomato samo przełącza modem (używając skrypty switch4g zamiast switch4g) i używa nowego modułu huawei_ether zamiast starego cdc_ncm.

APN jest konieczny i bezwzględnie wymagany. Bez tego non-Hilink się nie połączy. W Hilinku oczywiście można APN usunąć, bo i tak modem nawiązuje polączenie i w sobie na zapisane dane punktu.

@mojo - trochę mały ten log. Po pierwsze APN musi być poprawnie wpisane. Po drugie pokaż co się dzieje dalej w logu. Gdy nie uda mu się połączyć na ttyUSB1 nie udało mu się połączyć, tomato powinno spróbować połączyć się na ttyUSB0 a takowej próby u ciebie nie widzę.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Steel_Rat
Jak daje na 4G to nie przełącza, wręcz potem w ogóle nie chce się modem połączyć. Nie wiem czy to nie wina tego, że wcześniej używam komend z postu powyżej. Jedynie udało mi się połączyć przez skrypt 3G. Modem działa na LTE (transfery na poziomie up i down 20 MBit). Zależy mi też na tym, że jak nie używam modemu do internetu by odpowiadał na SMS i wraz czego przelaczalbym go na dane.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,170,997 unikalnych wizyt