19 Kwietnia 2024 06:10:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.42.94
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus DSL-AC68U - router dla wszystkich, router do wszystkiego
xadam91
Witam serdecznie
Przymierzam się do kupna tego routera. Mam pytanko czy działają już modemy LTE?. Chodzi mi o zastosowanie ADSL jako główne a modem z USB jako łącze zapasowe
 
speedy120581
Przypadkowo kupił DSL AC68U. Teraz pytanie brzmi, czy oprogramowanie do zainstalowania dla AC-68U w tej sprawie. Nie trzeba modem DSL, ponieważ będę podłączyć modem LTE. Wszystkie pozostałe dane techniczne wyglądają tak samo (DSL-AC68u vs. AC68U).
 
RavJ
Witam
Czy ktoś korzysta z DualWAN ?
Mam taki problem - jak padnie mi łącze podstawowe tz. Neostrada to po przełączeniu się na LTE z modemu USB do trzech minut przestaje mi działać przekierowanie portów.
Ktoś spotkał się z takim problemem ?
 
grz3si3k
zakładam że to iz dostajesz informację o połączeniu z LTE , potrzeba czasu na przeładowanie usług do nowego połączenia.
ASUS ma w swoim software taki myk, ze reguły port forwarding przeładowuje się z całym systemem.
Bynajmniej zaobserwowałem taka przypadłość na modelu jak twój, który "postawiłem" w jednej z firm



Połączony z 12 październik 2016 07:29:32:

Cytat

speedy120581 napisał(a):

Przypadkowo kupił DSL AC68U. Teraz pytanie brzmi, czy oprogramowanie do zainstalowania dla AC-68U w tej sprawie. Nie trzeba modem DSL, ponieważ będę podłączyć modem LTE. Wszystkie pozostałe dane techniczne wyglądają tak samo (DSL-AC68u vs. AC68U).

Tomato is no exist on this model (DSL)
exhaustive answer by Shibby: here

Cytat

tomato nie powstanie, przynajmniej nie ma na to planów, gdyż trzebaby dodać całą obsługę ADSL/VDSL

Edytowany przez grz3si3k dnia 12-10-2016 07:32
RT-AC68U
 
pabloniss
Czy za pomocą dedykowanej aplikacji na androida można zarządzać routerem z poza domu?
 
kille72
Ciekawostka Smile

Cytat

Just for information - i've tried to flash the latest MerlinWRT (380.62_1) to my Asus DSL-AC68U - all said it might brick the router - it works perfectly.
One thing is the DSL-modem part - its there in the menues - but i didn't have tried it, because i'm not using a DSL connection. Could be that this part doesn't work...
 
Yowa

Cytat

kille72 napisał(a):

Ciekawostka Smile

Cytat

Just for information - i've tried to flash the latest MerlinWRT (380.62_1) to my Asus DSL-AC68U - all said it might brick the router - it works perfectly.
One thing is the DSL-modem part - its there in the menues - but i didn't have tried it, because i'm not using a DSL connection. Could be that this part doesn't work...


Czytałem na zagranicznych forach o możliwości wgrania Asuswrt-Merlin do DSL-AC68U.
Powoduje to wyłączenie modemu DSL oraz problem z ustawieniem portu LAN jako WAN.
http://forums.whi...2&#r27
http://www.snbfor...ion.33553/
Próbował ktoś wgrywać Asuswrt-Merlin do routerów Asusa z modemem DSL?
 
RavJ
Przekonałeś mnie Yowa żeby nie wgrywać Merlina do mojego DSL'a.
Miałem Neo na modemie, teraz mam światełko na LANie.
Nie chcę tego stracić.
Czyli póki co pozostaje oryginalny firmware Angry

PS. Próbował ktoś zmieniać komunikaty w pliku blocking.asp w katalogu www?
Denerwuje mnie informowanie użytkownika, że internet został zablokowany.

Na Gargoyle blokowało się usera albo ograniczało pasmo i żadnych informacji nie wyświetlał.
W ASUSie też porażka, że ogranicza sie pasmo do min 1mbit Sad
 
TomeK85FCB
Witam, posiadam AC68U, ustawiłem Neo na VDSL, Orange TV oraz wifi. Firmware jest zaktualizowany, przywrócony do domyslnych po update, skonfigurowany na nowo i wciąż ten sam problem: po wyłączeniu routera z prądu i ponownym włączeniu, nie mam dostępu do internetu (próbowałem pingiem i wejscie na www) z komputerów (po wifi i lan), na router mogę się zalogować, wszystkie wprowadzone ustawienia pozostają bez zmian, router pokazuje, że jest połączony z internetem i o dziwo działa także orange TV. Naprawiam to, w ten sposób, że po zalogowaniu się na router muszę dokonać jakiejś zmiany (np. zmienić pulę dhcp czy cokolwiek innego niezwiązanego z problemem i dać zapisz), wtedy po wprowadzeniu zmian router odblokowuje dostęp do internetu dla komputerów. Konfigurowałem go już w ten sposób, że po przywróceniu do domyślnych ustawiłem tylko połączenie z Neo i nic więcej (żadnego wifi i iptv) i dalej ten sam problem. Póki co nie mam żadnych pomysłów...
Edytowany przez TomeK85FCB dnia 11-01-2017 09:52
TomeK85FCB
 
PeterMac
Z racji tego ze ten modemo-router posiada tylko jedno wejscie USB 3.0 to podstawowym pytaniem jest czy działa z nim HUB USB 3.0 ?
 
jurekk
pozycz od kogos hub usb2 aktywny i zobacz jak działa, generalnie usb3 a usb2 w routerach to jeden czort jesl ichodzi o szybkosc , z usb3 sa problemy np u mnie takei ze podmontuje dysk a pote mza pol godziny sparwdzasz a dysk nie widac, wiec ja do usb3 podpialem kablem wlasnie hub usb2 i jest ok

pozycz od kogos hub usb2 by sparawdzic czy ten twoj dsl bez problemu obsluguje usb2 a w hub usb3 raczej sie nie pchaj bo wg opini tu na forum huby usb3 lubia szwankowac na tomato a mysle ze i na OFW rowniez
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
pstachera
Kupiłem router Asus DSL-AC68U przez własną niewiedzę tzn mam sieć lokalną kabel RJ45 więc powinienem raczej zakupić Asus RT-AC68U. Załamałem się kiedy nie mogłem podpiąć kabla pod router, ponieważ był za gruby. Odłożyłem go na półkę z nadzieją, że znajdę jakieś rozwiązanie. I wtedy natknąłem się na to forum. Piszecie w tym temacie, że ten router DSL-AC68U można podłączyć również do lokalnej sieci kablem RJ45 cytując recenzję w pierwszym poście tego tematu : "Chcąc podpiąć internet kablowy musimy dokonać pewnych zmian w GUI i "wypromować" jeden z portów LAN jako nasz nowy WAN." Moja prośba do Was czy moglibyście mi pomóc opisując jak mam to zrobić? Z góry bardzo dziękuję
 
jogu
pstachera, nie wiem czy w którymś z tomato można odpalić WAN'a na jednym z gniazd LAN. Musiałbyś podrążyć ten temat, ale skoro jest obsługa dual WAN to moim zdaniem można to przeskoczyć :-) choć trochę to takie ratowanie się, nie wiem czy nie lepiej by było Ci wymienić sprzetu na model bez modemu...
 
jurekk
tomato nie jest na dsl w zasadzie ....
chociaż na tym dsl roterze soft Rmerlina ( wiec i moze tomato pojdzie) odpalano (traci funkcje dsl) nie pamiętam czemu ale niektórzy ludzie coś wspominali ze może to być niedobre dla niego.

Pozostaje OFW

wiekszosc dsl roterow po wpieciu kabla wan do lanu nr 1 a jak nie za dziala do lanu nr 4 samo ustawia to jako wan
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
TheBigShow
Witam, chciałbym kupić ten router, mam pytanie czy można dysk/USB podpięty do routera podmontowac na zdalnym serwerze poprzez sshfs? Zależy mi na sciaganiu plików z mojego serwera w sieci bez udziału komputera (zwykłe FTP ze względu na brak zabezpieczeń odpada).

Pozdrawiam
 
chans
Hej,
Jaki jest status rozwoju alternatywnego oprogramowania dla tego urządzenia? Na dniach odbieram przesyłkę z tym urządzeniem i zastanawiam się czy pozostać na OFW czy zmienić na alternatywne, skonfigurować i zapomnieć.
 
bendix
Czy da się go użyć z UPC?
 
mosfit
Da się . Pierwszy lan można przełączyć w tryb Wan . Lub podłączasz pod lan wtedy asus przestawiasz w tryb Access Point
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
bendix
Chodziło mi o to żeby olać ich modemorouter i użyć go jako modemu. Czy to wykonalne? Nie wiem jak teraz oni doprowadzają neta do domu ale będzie jutro monter u mnie. Czy da się ich "kabel" wpiąć do własnego urządzenia DSL jak ten Asus?
 
mosfit
Pewnie dochodzi kablem Lan lub koncentrykiem . Wtedy wydzielasz jeden port pod wan w asusie i łączysz modem UPC Lan do wan asusa . Modem UPC w bridge przestawiasz
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,152,742 unikalnych wizyt