29 Marca 2024 00:33:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.204.3.195
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
RT-N16 i modem LTE
jarek7714

Cytat

posucha napisał(a):

I jak przyjacielu/przyjaciółko - odpalił na tym Asusie ten modem?

Przed zakupem też chcę się upewnić zanim łatwą ręką wydam 200 zł a internet na ten temat tajemniczo milczy...
Ten modem jak i inne modemy LTE będą działać świetnie na RT-N16, jak wrzucimy do tego routera Oleg firmware

 Sat Dec 20 15:00:22 GMT 2014
 15:00:22 up 29 days, 18:24,  load average: 0.00, 0.00, 0.00
:)
jareq
 
posucha
A co z tomato?

Mam postawiony tunel VPN na tym routerze i nie bardzo uśmiecha mi się zmiana softu na jakiś inny, poza tym jak na razie nie znalazłem softu w którym by pisało, że działa na N16...
 
jarek7714

Cytat

posucha napisał(a):

A co z tomato?

Mam postawiony tunel VPN na tym routerze i nie bardzo uśmiecha mi się zmiana softu na jakiś inny, poza tym jak na razie nie znalazłem softu w którym by pisało, że działa na N16...
Rozumiem przyzwyczajenie do Tomato, tym bardziej jeżeli ktoś ma ustawione zaawansowane usługi których ustawień musiałby się uczyć odnowa a przede wszystkim szukać wsparcia na zagranicznych forach. Lecz nie siejmy dezinformacji że rzekomo miałoby coś nie działać-działa już ponad 1,5 roku. Tomato nie jest softem do wszystkiego (zresztą na dziś nie znam takiego softu, nawet Mikrotik który w znacznym stopniu wypiera pomidora ma swoje wady). Na dziś najbardziej uniwersalnym i niezawodnym oprogramowaniem do obsługi modemów 3-4G jest OpenWRT/Gargoyle ale jeżeli ktoś posiada już router Asusa, zmienia ISP na 3-4G to nie widzę przymusu kupowania nowego routera.
jareq
 
majkel152
na 123 aio od shibbiego też działa e3372 hilink, no bo w sumie dlaczego miałby nie działać?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
posucha
No i mam już modem 3372 wraz z kartą Play - dzisiaj dojechała karta sim.
Modem jest w wersji zwykłej (nie Hilink), po zainstalowaniu wgranego do niego programu Playa łączy się na kompie bez problemowo.
Co do firmware Olega, to wgrałem go bez problemu ale po niecałej godzinie wróciłem do Tomato - w Olegu nie znalazłem żadnej opcji dotyczącej konfiguracji tunela VPN a ten jest mi niezbędny do pełnego połączenia otoczeń sieciowych za routerami.
Teraz chciałbym modem podłączyć pod RT-N16 z wgranym Tomato 108 AIO ale co i jak zrobić to nie wiem, prosiłbym więc o nakierowanie dla totalnie zielonego.
Na razie wgrałem do routera do JFFS plik cdc_ether.ko - w internecie znalazłem go w różnych wersjach, wybrałem więc tą największą.
Ale co dalej, jakimi komendami go zainicjować, podpowie ktoś coś nieco?
Edytowany przez posucha dnia 03-01-2015 15:47
 
shibby
ether jest dla hilink. Załaduj moduł cdc_ncm i zobacz w dmesg czy coś znalazł.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
posucha
Wykryło cosik takiego:

Cytat

usb0: register 'cdc_ncm' at usb-0000:00:04.1-1, Mobile Broadband Network Device, 00:1e:10:1f:00:00
 
shibby
no to masz USB0 Smile

wydaj jeszcze komendę switch3g. Powinno wykryć ci ttyUSB0/1/2 itd. Tego interfejsu używasz do połączenia. Poszukaj tematu o E3276 i postępuj tak samo.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
posucha
No tu jest już gorsza sprawa bo zgłasza nie istnienie katalogu

Cytat

rm: can't remove '/tmp/switch3g.lock' : No such file or directoty

A-ha, zapomniałem dodać, to wszystko na najwyższej wersji jaka była w PL (116 PL AIO), może jak bym zmienił na najwyższą tyle, że EN to by było przynajmniej z tą komendą switch3g lepiej?

Połączony z 03 January 2015 21:52:53:
.
Po zmianie softu na 124 EN AIO też zgłasza błąd

Cytat

root@unknown:/tmp/home/root# switch3g
lsFrownetc/usb_modeswitch.d/12d1:1506: No such file or directory
lsFrownetc/usb_modeswitch.d/1d6b:0001: No such file or directory
lsFrownetc/usb_modeswitch.d/1d6b:0002: No such file or directory
rmmod: can't unload 'usbserial': unknown symbol in module, or unknown parameter
rm: can't remove '/tmp/switch3g.lock': No such file or directory
rm: can't remove '/tmp/switch3g.lock': No such file or directory

Zamiast tych buziek ma być dwukropek...

Połączony z 04 January 2015 18:09:11:
.

Wkleiłem całego gotowca do init i po wielokrotnym restartowaniu i czyszczeniu nvram jest jakiś postęp - dioda na modemie już nie mruga ale świeci się światłem ciągłym (jasno niebieskim) ale adresu IP nie uzyskuje.
Co dalej nie wiem, znalazłem też taki post na forum ale poszedł on w zapomnienie.
Edytowany przez posucha dnia 04-01-2015 18:09
 
jarek7714

Cytat

posucha napisał(a):

No tu jest już gorsza sprawa bo zgłasza nie istnienie katalogu

Cytat

rm: can't remove '/tmp/switch3g.lock' : No such file or directoty

A-ha, zapomniałem dodać, to wszystko na najwyższej wersji jaka była w PL (116 PL AIO), może jak bym zmienił na najwyższą tyle, że EN to by było przynajmniej z tą komendą switch3g lepiej?

Połączony z 03 January 2015 21:52:53:
.
Po zmianie softu na 124 EN AIO też zgłasza błąd

Cytat

root@unknown:/tmp/home/root# switch3g
lsFrownetc/usb_modeswitch.d/12d1:1506: No such file or directory
lsFrownetc/usb_modeswitch.d/1d6b:0001: No such file or directory
lsFrownetc/usb_modeswitch.d/1d6b:0002: No such file or directory
rmmod: can't unload 'usbserial': unknown symbol in module, or unknown parameter
rm: can't remove '/tmp/switch3g.lock': No such file or directory
rm: can't remove '/tmp/switch3g.lock': No such file or directory

Zamiast tych buziek ma być dwukropek...

Połączony z 04 January 2015 18:09:11:
.

Wkleiłem całego gotowca do init i po wielokrotnym restartowaniu i czyszczeniu nvram jest jakiś postęp - dioda na modemie już nie mruga ale świeci się światłem ciągłym (jasno niebieskim) ale adresu IP nie uzyskuje.
Co dalej nie wiem, znalazłem też taki post na forum ale poszedł on w zapomnienie.
A nie lepiej sobie przefleszować ten modem na HiLinka? http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...hp?id=9999
jareq
 
posucha
Tak tylko, ze kupowałem go jako HiLink i prosiłem sprzedawcę właśnie o prze flashowanie go na zwykły modem, jak nie będzie wyjścia to zrobię to z powrotem w odwrotną stronę bo to banalnie prosta sprawa.
Tyle, że router do którego wpięty jest ten modem jest klientem tunelu VPN, nie wiem jak by się więc zestawił ten tunel jakby router znalazł się za drugim natem - podejrzewam, że by się nie zestawił.
Aby jakoś to pogodzić musiałbym modem wstawić do dmz na routerze - wtedy z kolei w trybie HiLink na modemie nie mam żadnego firewolla, który by mi go zabezpieczył przed włamem przez osoby inne a modem będzie pracował 24 godz non-stop przez cały rok na okrągło jak się uda, nie wiem czy takie wystawienie więc go do dmz będzie bezpiecznym wyjściem.
 
jarek7714

Cytat

posucha napisał(a):

Tak tylko, ze kupowałem go jako HiLink i prosiłem sprzedawcę właśnie o prze flashowanie go na zwykły modem, jak nie będzie wyjścia to zrobię to z powrotem w odwrotną stronę bo to banalnie prosta sprawa.
Tyle, że router do którego wpięty jest ten modem jest klientem tunelu VPN, nie wiem jak by się więc zestawił ten tunel jakby router znalazł się za drugim natem - podejrzewam, że by się nie zestawił.
Aby jakoś to pogodzić musiałbym modem wstawić do dmz na routerze - wtedy z kolei w trybie HiLink na modemie nie mam żadnego firewolla, który by mi go zabezpieczył przed włamem przez osoby inne a modem będzie pracował 24 godz non-stop przez cały rok na okrągło jak się uda, nie wiem czy takie wystawienie więc go do dmz będzie bezpiecznym wyjściem.
Też używam OpenVPN pod OpenWRT Gargoyle i tutaj podwójny NAT nie ma żadnych skutków ubocznych. Smile
jareq
 
posucha
Po prze-flashowaniu go z powrotem na HiLinka modem odpalił na routerze bez problemu - zalogował się do LTE i podał internet a nie jak poprzednio gdzie tylko logował się do LTE a internetu nie podawał.
Tylko nie wiem jak teraz zrobić routing na routerze aby dało się tym modemem zarządzać zdalnie przez tunel VPN zrobiony do routera.
Jaśniej:
- modem jest wpięty do routera, na którym jest uruchomiony klient VPN - tunel zestawił się bez problemu,
- jak podłącze kompa do gniazda LAN tego routera (nazwijmy go mobilnym) to mogę bez problemu zarządzać poprzez panel web modemem,
- ale jak próbuję zarządzać nim zdalnie poprzez tunel VPN zestawiony z tym mobilnym routerem to do panelu web modemu nie mogę się dostać.
Po co mi to potrzebne? - otóż do tego mobilnego routera będą podpięte tylko kamery IP, nie będzie tam żadnego kompa i chcę osiągnąć możliwość wglądu w ustawienia modemu z kompa z innej lokalizacji podłączonego w ramach tunelu VPN.
Pewnie coś trzeba w routingu ustawić - tylko co, podpowie ktoś?
 
aramisrobi
Może mi ktoś poradzić jakie tomato wgrać do tego routera z obsługą modemów LTE pod usb
ASUS RT-N16
Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-088-PL K26 USB AIO
 
zabul
Wgraj to http://tomato.groov.pl/download/K26/b...40-AIO.zip
 
Adooni
jezeli nie potrzebujesz MultiWan (DualWan) to wgraj wersje v132 jak u mnie w podpisie od czasu jak wyszla mam na nim LTE e3372s oczywiscie jako non hilink i zero problemow.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,431,667 unikalnych wizyt