29 Marca 2024 12:41:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.200.175.46
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-AC56U - "mały ale wariat"
VANT
porty przekierowane ?

Połączony z 08 April 2015 22:12:01:

Cytat

shibby napisał(a):

na R7000 w szafce mam 67C


a nie pomyliłeś czasem szafki z lodówką ? Grin


btw. 2x1GHz w 87U grzeje się w okolicy 80-84C i jest to norma, na snb piszą że 68U też grzeje się podobnie, a temp poniżej 70C mają na podstawkach chłodzących czy innych patentach. CIekawe skąd takie rozbieżności w temperaturach ? Czyżby na tomato mniej się grzał CPU ?
Edytowany przez VANT dnia 08-04-2015 22:12
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
RaTaJ
może to kwestia procesu technologicznego w nm
to że oba sa 2x1Ghz to nie oznacza że są z jednej fabryki, są przecież różne rewizje płyt głównych

u siebie mam 22nm Celerona chłodzono pasywnie i idlu jest 40 stopni a stresie max 64
 
damianssj661
Jaka jest realna szybkość kopiowania danych po wifi N? W teście jest tylko 2.4/5ghz. Zastanawiam się czy warto dopłacać 300zł do innego laptopa, żeby miał ac. Karta zewnętrzna mnie nie interesuje.
ASUS RT-AC56U
 
dar3k
Jak karta linkuje Ci z prędkością 300Mbit to spokojnie 12-15MB/s poleci w porywach do 22MB/s, jeżeli linkuje Ci 150Mbit to maksymalnie 6-8MB/s, w sprzyjających okolicznościach do 10MB/s zależy od tego ile sieci masz w okolicy i jaką odległość od routera.

Kup sobie samą kartę, większość laptopów ma kartę WiFi wymienialną umieszczoną pod spodem - dostęp masz po odkręceniu kilku śrubek i zdjęciu zaślepki.
Edytowany przez dar3k dnia 13-04-2015 10:05
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
iVents
lovelas1988 Można wiedzieć jaki mod na note albo s4 na dokładniejszy wskaźnik lte tak jak ty masz więcej kresek (ja tylko 4)
 
damianssj661
Jakie i ile anten dookólnych musiałbym kupić, żeby wzmocnić zasięg i na N i AC?
Wielkość sobie dobiorę tylko nie mam pojęcia jaki typ. Jaką moc mają wbudowane?
ASUS RT-AC56U
 
shibby
patrząc na foto płyty

en.gecid.com/data/netlan/201503090800-36826/img/13_asus_rt-ac56u.jpg

widzimy 4 anteny, z czego dwie to są dla pasma 2,4GHz i dwie dla 5GHz. Niestety złącza z tego co widzę nie są u.fl (podobnie jak było w netgearze WNR3500Lv1), zatem czekałoby cię cięcie nóżek i lutowanie kabli wprost do ścieżek na PCB.

Nie wiem zatem czy nie lepiej byłoby sprzedać ten router i dołożyć do AC68U lub R7000.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
neotps
A co to jest za konektor? Nie istnieje "przejściówka" którą można zastosować do podłączenia anteny?
 
przemo1

Cytat

neotps napisał(a):

A co to jest za konektor? Nie istnieje "przejściówka" którą można zastosować do podłączenia anteny?

To jest złącze diagnostyczne MS-156NB
przemo1 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
neotps

Cytat

przemo1 napisał(a):
To jest złącze diagnostyczne MS-156NB


I taki konektor spełni swoje zadanie przy podłączeniu anteny? Czy mając na myśli złącze diagnostyczne chcesz powiedzieć, że służy tylko do diagnostyki?
http://www.ebay.com/itm/MS-156-MS156-...4197c4db3d
Edytowany przez neotps dnia 04-07-2015 21:46
 
RaTaJ

Cytat

neotps napisał(a):

Cytat

przemo1 napisał(a):
To jest złącze diagnostyczne MS-156NB


I taki konektor spełni swoje zadanie przy podłączeniu anteny? Czy mając na myśli złącze diagnostyczne chcesz powiedzieć, że służy tylko do diagnostyki?
http://www.ebay.com/itm/MS-156-MS156-...4197c4db3d


kup sprawdź to sie sam dowiesz Pfft
 
przemo1

Cytat

neotps napisał(a):

Cytat

przemo1 napisał(a):
To jest złącze diagnostyczne MS-156NB


I taki konektor spełni swoje zadanie przy podłączeniu anteny? Czy mając na myśli złącze diagnostyczne chcesz powiedzieć, że służy tylko do diagnostyki?
http://www.ebay.com/itm/MS-156-MS156-...4197c4db3d

Musiał byś wylutować te rezystory za tymi złączami na płycie od strony anten i dopiero podłączyć zewnętrzne anteny. Ciężko będzie ci te konektorki na stałe przyczepić do MS-156NB bo mają wysoki profil i nie wiem czy zmieszczą ci się w obudowie routera. Też chciałem założyć zewnętrzne anteny do RTAC56U https://openlinksys.info/forum/viewt...st_141438 ale niestety nie uzyskałem wyczerpujących informacji na temat możliwości i rodzaju zastosowania zewnętrznych anten i sobie odpuściłem.RT-AC56U wymieniłem na RT AC87U .Wrzuciłem do niego "HGGomes AsusWRT " i działa jak należy. Szkoda tylko ,że ucichł temat tomato na RTAC87U,chyba @shibby sobie odpuścił :-(
Edytowany przez przemo1 dnia 05-07-2015 08:32
 
neotps

Cytat

przemo1 napisał(a):
Musiał byś wylutować te rezystory za tymi złączami na płycie od strony anten i dopiero podłączyć zewnętrzne anteny. Ciężko będzie ci te konektorki na stałe przyczepić do MS-156NB bo mają wysoki profil i nie wiem czy zmieszczą ci się w obudowie routera. Też chciałem założyć zewnętrzne anteny do RTAC56U https://openlinksys.info/forum/viewt...st_141438 ale niestety nie uzyskałem wyczerpujących informacji na temat możliwości i rodzaju zastosowania zewnętrznych anten i sobie odpuściłem.RT-AC56U wymieniłem na RT AC87U .Wrzuciłem do niego "HGGomes AsusWRT " i działa jak należy. Szkoda tylko ,że ucichł temat tomato na RTAC87U,chyba @shibby sobie odpuścił :-(


Dlaczego wymieniłeś ac56u? Kłopoty z zasięgiem? Jaki obszar ruter miał do pokrycia?
 
przemo1

Cytat

neotps napisał(a):

Cytat

przemo1 napisał(a):
Musiał byś wylutować te rezystory za tymi złączami na płycie od strony anten i dopiero podłączyć zewnętrzne anteny. Ciężko będzie ci te konektorki na stałe przyczepić do MS-156NB bo mają wysoki profil i nie wiem czy zmieszczą ci się w obudowie routera. Też chciałem założyć zewnętrzne anteny do RTAC56U https://openlinksys.info/forum/viewt...st_141438 ale niestety nie uzyskałem wyczerpujących informacji na temat możliwości i rodzaju zastosowania zewnętrznych anten i sobie odpuściłem.RT-AC56U wymieniłem na RT AC87U .Wrzuciłem do niego "HGGomes AsusWRT " i działa jak należy. Szkoda tylko ,że ucichł temat tomato na RTAC87U,chyba @shibby sobie odpuścił :-(


Dlaczego wymieniłeś ac56u? Kłopoty z zasięgiem? Jaki obszar ruter miał do pokrycia?

10 metrów i dwie ściany po drodze i już był problem z prędkością połączenia (słaby zasięg 1 kreska na telefonach i laptopie) .Obszar do pokrycia nie jest jakiś specyficzny, mieszkam w bloku na 3 piętrze i teraz mam nawet zasięg w garażu po przeciwnej stronie bloku ( 3 ściany ok 150m,przedtem brak zasięgu) nie wspominając już o tym że w lokalizacji gdzie przedtem były problemy to już ich nie ma. Tak że nie żałuję zamiany mimo wyższej ceny routera a co do tomato to może kiedyś @shibby poradzi sobie i z tym routerem.
 
neotps
Cóż. Kupię i tak ten ruter z uwagi na ograniczone fundusze. Oby z zasięgiem było okSmile
 
gizmos
Zastanawiam się nad zakupem tego modelu routera a mianowicie asusa ac56, tylko mam pytanie... jak telewizor mam w standardzie wifi n a telefon w ac to będą urzadzenia widziały się w sieci nawzajem?. Pytam bo jak miałem router cisco 2700 to macbook air który działał na 5ghz nie widział telewizora który był podłączony do zwykłej sieci w standardzie n... jak jest z tym routerem, niby ma jakas opcje chyba 2,4ghz + 5ghz?
 
kille72

Cytat

gizmos napisał(a):

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu routera a mianowicie asusa ac56, tylko mam pytanie... jak telewizor mam w standardzie wifi n a telefon w ac to będą urzadzenia widziały się w sieci nawzajem?. Pytam bo jak miałem router cisco 2700 to macbook air który działał na 5ghz nie widział telewizora który był podłączony do zwykłej sieci w standardzie n... jak jest z tym routerem, niby ma jakas opcje chyba 2,4ghz + 5ghz?


Beda sie widziec. Mam ten router, smart tv na 2,4GHz a komputery i telefony na 5GHz i sie widza bez problemu.
 
shibby
w domyślnej konfiguracji oba interfejsy radiowe wraz ze wszystkimi portami LAN tworzą jeden wirtualny interfejs br0. Dlatego też tak jak kille72 napisał wszystkie hosty będą się widzieć.

Oczywiście Tomato umożliwia rozdzielenie danych portów lub interfejsów na osobne podsieci jeżeli tylko tego zechcesz.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
neotps
A to przy okazji mam inne pytanie. Czy podłączając do netia spot po kablu tv, drugim kablem ruter który będzie głównym ruterem wifi oraz podłączony NAS po kablu do niego. Czy TV pod netiaspot będzie widział serwer NAS podłaczony do rutera numer 2?
netiaspot obsługuje openwrt?
 
shibby
jeżeli drugi router będzie przeźroczysty czyli NAT będzie wyłączony i de facto netiaspot będzie głównym routerem to tak. Jeżeli zaś kabel z netiaspotu wepniesz do portu WAN drugiego routera to TV nie będzie widziało NASa bo nie będą w tej samej podsieci.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,442,407 unikalnych wizyt