28 Marca 2024 09:08:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.197.64.207
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Openvpn plus dlna z tomato ?
domestos007
Witam serdecznie,
skonfigurowałem sobie tunel openvpn pomiędzy routerem netgear wnr3500lv2 a tabletem nexus 7 aby móc słuchać mp3 z podłączonego dysku do routera, będąc podłączonym do hotspota.
Wszystko pięknie ładnie się łączy lecz niestety brak możliwości skorzystania z dlna wbudowanego w tomato bo go nie widzi program w tym przypadku jest to androidowy bubbleupnp,
w czym tkwi problem ?.
Nadmieniam że po zainstalowaniu pod optware innego serwera dlna darmowego mediatomb mogę słuchać muzyki bez problemu, korzystam z najnowszej wersji tomato 116 aio pl.
 
shibby
minidlna w tomato domyślnie rozmawia tylko na br0. trzeba więc albo zmodyfikować plik startowy i odpalić dlna z palca lub wpiac interfejs ovpn do br0 (tak jak to ma miejsce w opisie o muliroomie z nc+.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
domestos007
W takim razie zostaje przy tym co jest, muszę się jeszcze troszkę podszkolić w temacie bo aż taki dobry to nie jestem, dziękuje za szybką odpowiedź pozdrawiam Smile

Połączony z 11 kwiecień 2014 22:40:20:
Jak w najprostszy sposób wpiąć interfejs opvn do br0 i czy można to zrobić na interfejsie tun bo z tap ciężko na androida. Sorry za post pod postem Frown

Połączony z 12 kwiecień 2014 09:05:40:
Zrobione! na interfejsie tap widzi bez problemu serwer dlna z tomato, ale jest problem inny na wersji tomato 116 aio pl i nowym dlna wersja 1.1.1 niestety żaden program na androidzie nie widzi katalogów na dysku podpiętym do routera, musiałem wrócić do tomato 115 aio pl.
Teraz czysta poezja wszystko śmiga bez zająknięcia Grin przy dobrym łączu można spokojnie oglądać filmy hd w mkv.
Edytowany przez domestos007 dnia 12-04-2014 09:05
 
rako28
mozesz opisac jak uruchomic tap na androidzie
[Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-137 K26 USB AIO
Netgear R8000 FreshTomato Firmware 2019.3.220 -beta K26ARM USB AIO-64K
Asus ax56u Merlin 386.1.2
 
domestos007
Jest tylko jedno ale na urządzeniu z androidem musisz posiadać root, bo nie ma darmowego oprogramowania do tap jest tylko do tun.
Jak masz root to jedziemy dalej bo jest trochę pisania Smile
 
hermes-80
Równie dobrze, a nawet lepiej możesz to puścić przez SMB i nie ogranicza cię obsługiwane formaty plików przez DLNA.
SMB przez TUN (bez NAT-u) też powinno działać - więc nie koniecznie musi być TAP.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
rako28

Cytat

domestos007 napisał(a):

Jest tylko jedno ale na urządzeniu z androidem musisz posiadać root, bo nie ma darmowego oprogramowania do tap jest tylko do tun.
Jak masz root to jedziemy dalej bo jest trochę pisania Smile


takmam root na sgs2
[Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-137 K26 USB AIO
Netgear R8000 FreshTomato Firmware 2019.3.220 -beta K26ARM USB AIO-64K
Asus ax56u Merlin 386.1.2
 
domestos007

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Równie dobrze, a nawet lepiej możesz to puścić przez SMB i nie ogranicza cię obsługiwane formaty plików przez DLNA.
SMB przez TUN (bez NAT-u) też powinno działać - więc nie koniecznie musi być TAP.


Przez SMB nie za bardzo się da bo każdy plik który chcę odtworzyć najpierw chce ściągnąć na urządzenie z androidem i dopiero odtwarza, a w tej opcji przez TAP strumieniuje mi bezpośrednio
z dysku podpiętego pod router. TUN też uruchamiałem ale nie widzi serwera dlna wbudowanego w tomato, może będzie działać tak jak piszesz bez NAT-u nie wiem jeszcze do tego nie doszedłem.

To jedziemy z koksem,
opis jest taki jakim ja się kierowałem, może są prostsze sposoby ale to już zostawiam bardziej doświadczonym użytkownikom tego forum,

1. Tworzymy certyfikaty i klucze dla serwera i klienta, tutaj posiłkowałem się tą stronką

http://www.howtogeek.com/60774/connec...nd-tomato/

interesuje nas Creating the Certificates and Keys

2. Logujemy się do tomato i ustawiamy tak jak na zdjęciach,

lh4.googleusercontent.com/-xuE61c5oM34/U0k8PKc6KiI/AAAAAAAAAHs/5Dl82KwhQm8/s521/opvn01.JPG

lh5.googleusercontent.com/-rkOz5r6IQwk/U0k8TrIlGBI/AAAAAAAAAH4/nR0hs5NbW2g/s520/opvn02.JPG

zakładka klucze postępujemy według przykładu z punktu 1,
zapisujemy i uruchamiamy serwer.

3. Przechodzimy do urządzenia z androidem aby zainstalować klienta,
Ściągamy, instalujemy i uruchamiamy po kolei:
a)
https://play.google.com/store/apps/de....installer
b)
https://play.google.com/store/apps/de...vpninstall
c)
https://play.google.com/store/apps/de...id.openvpn

tworzymy katalog certyfikat w /sdcard -- jest to katalog domyślny każdy może sobie utworzyć jaki mu się podoba
następnie przekopiowujemy utworzone certyfikaty i klucz dla klienta do tego katalogu

tworzymy katalog openvpn w /sdcard

następnie musimy utworzyć edytorem plik konfiguracyjny według wzoru :

client
dev tap
proto tcp
remote myhost.mydns.xxx 1194
nobind
persist-tun
ca "/sdcard/certyfikat/ca.crt"
cert "/sdcard/certyfikat/client1.crt"
key "/sdcard/certyfikat/client1.key"
comp-lzo
verb 3
mute 20
auth-nocache


zapisujemy go w katalogu openvpn swoja_nazwa.ovpn

następnie uruchamiamy zainstalowany program OpenVPN Settings
zaznaczamy ptaszkiem okienko po prawej stronie, następnie uaktywnia się nasza konfiguracja i jak chcemy się połączyć z serwerem zaznaczamy ptaszkiem naszą konfigurację i ku uciesze
naszym oczom powinien pokazać się monit potwierdzający połączenie z naszym serwerem.

The End
 
hermes-80
A próbowałeś na końcówce używać:
Ghost Commander + plugin do smb i BSPlayer lub sam BSPlayer?

Spokojnie w sieci LAN ten tandem odtwarza bezpośrednio z buforowaniem zamiast ściąganiem na dysk.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
domestos007
Ale jak korzystam z obcej sieci to inaczej jak tunel nie zobaczę swojego dysku na swoim tablecie, chyba że są opcje o których nie wiem, jak jestem bezpośrednio podłączony do routera to idzie bez problemy wtedy używam MX Player-a Pro a ostatnio przerzucam obraz z tabletu na telewizor za pośrednictwem Chromecast-a idą filmy nawet w full hd.
 
rako28

Cytat

domestos007 napisał(a):

[quote]hermes-80 napisał(a):

Równie dobrze, a nawet lepiej możesz to puścić przez SMB i nie ogranicza cię obsługiwane formaty plików przez DLNA.
SMB przez TUN (bez NAT-u) też powinno działać - więc nie koniecznie musi być TAP.


Przez SMB nie za bardzo się da bo każdy plik który chcę odtworzyć najpierw chce ściągnąć na urządzenie z androidem i dopiero odtwarza, a w tej opcji przez TAP strumieniuje mi bezpośrednio
z dysku podpiętego pod router. TUN też uruchamiałem ale nie widzi serwera dlna wbudowanego w tomato, może będzie działać tak jak piszesz bez NAT-u nie wiem jeszcze do tego nie doszedłem.






To jedziemy z koksem,
opis jest taki jakim ja się kierowałem, może są prostsze sposoby ale to już zostawiam bardziej doświadczonym użytkownikom tego forum,

1. Tworzymy certyfikaty i klucze dla serwera i klienta, tutaj posiłkowałem się tą stronką

http://www.howtogeek.com/60774/connec...nd-tomato/

interesuje nas Creating the Certificates and Keys

2. Logujemy się do tomato i ustawiamy tak jak na zdjęciach,

lh4.googleusercontent.com/-xuE61c5oM34/U0k8PKc6KiI/AAAAAAAAAHs/5Dl82KwhQm8/s521/opvn01.JPG

lh5.googleusercontent.com/-rkOz5r6IQwk/U0k8TrIlGBI/AAAAAAAAAH4/nR0hs5NbW2g/s520/opvn02.JPG

zakładka klucze postępujemy według przykładu z punktu 1,
zapisujemy i uruchamiamy serwer.

3. Przechodzimy do urządzenia z androidem aby zainstalować klienta,
Ściągamy, instalujemy i uruchamiamy po kolei:
a)
https://play.google.com/store/apps/de....installer
b)
https://play.google.com/store/apps/de...vpninstall
c)
https://play.google.com/store/apps/de...id.openvpn

tworzymy katalog certyfikat w /sdcard -- jest to katalog domyślny każdy może sobie utworzyć jaki mu się podoba
następnie przekopiowujemy utworzone certyfikaty i klucz dla klienta do tego katalogu

tworzymy katalog openvpn w /sdcard

następnie musimy utworzyć edytorem plik konfiguracyjny według wzoru :

client
dev tap
proto tcp
remote myhost.mydns.xxx 1194
nobind
persist-tun
ca "/sdcard/certyfikat/ca.crt"
cert "/sdcard/certyfikat/client1.crt"
key "/sdcard/certyfikat/client1.key"
comp-lzo
verb 3
mute 20
auth-nocache


zapisujemy go w katalogu openvpn swoja_nazwa.ovpn

następnie uruchamiamy zainstalowany program OpenVPN Settings
zaznaczamy ptaszkiem okienko po prawej stronie, następnie uaktywnia się nasza konfiguracja i jak chcemy się połączyć z serwerem zaznaczamy ptaszkiem naszą konfigurację i ku uciesze
naszym oczom powinien pokazać się monit potwierdzający połączenie z naszym serwerem.

The End[/quote
]Ok dałem rade działa.Dzieki za pomoc.Filmy z dysku podpietego pod router mozesz ogladac wszedzie.Postaw sobie ftp na routerze udostepnij filmy.Na androidzie uzyj menagera es file explorer dodaj swojego ftpa i odtwarzj za pomoca mxplayera.
Edytowany przez rako28 dnia 13-04-2014 02:04
[Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-137 K26 USB AIO
Netgear R8000 FreshTomato Firmware 2019.3.220 -beta K26ARM USB AIO-64K
Asus ax56u Merlin 386.1.2
 
hermes-80
Ale jaki związek FTP ma z VPN Smile - FTP chodzi bez problemu bez Tunelu VPN.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
domestos007
Bardziej by mi zależało na uruchomieniu Twonky Media Server pod optware nijak nie mogę sobie z tym poradzić , próbowałem różnych konfiguracji i nic.
Dlatego rodzi się pytanie do kolegi @hermes-80 czy byłbyś na tyle uprzejmą osobą i wolnej chwili spróbował swoich sił aby uruchomić w/w program.
Dziękuje Smile
 
mat89
Ja zainstalowałem tego klienta. https://play.google.com/store/apps/details?id=de.blinkt.openvpn wkleiłem certyfikaty z tomato i działa. Jeżeli nie masz tun możesz go zainstalować https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aed.tun.installer tylko że trzeba mieć ruta
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,413,133 unikalnych wizyt