17 Maja 2024 12:34:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.85.175
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
WRT54GL - nie pobiera IP po zmianie modemu
szablix
Witam

Jestem po zmianie prędkości netu, wiązało się to ze zmianą modemu i tak:

Dostawcą usług jest MultiMedia
Router - WRT54GL v.1.1
Były modem - Motorola SB5100
Obecny modem - Jakiś arris Pfft (chwilowo nie mam możliwości sprawdzenia dokładnej wersji)

Jaki jest problem:
Po zmianie modemu, router po DHCP nie chce pobrać adresu IP co wiąże się z brakiem netu. Na poprzedniej konfiguracji czyli z modemem Motoroli nie było problemu.
Kabel sprawdzony - działa poprawnie
Oprogramowanie przetestowane: tomato shibby i oryginalny fw.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem ? I z czego taki problem wynika ?

Z góry dzięki za wszystkie merytoryczne odpowiedzi.

Pozdrawiam
szablix
 
andrzejw3
Witam.
A co się dzieje po podłączeniu modemu bezpośrednio do komputera? Dostaje wtedy jakieś adresy? Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten operator, ale może się okazać że nowy modem działa jako MOST i wtedy trzeba ręcznie przypisać adresy być może nawet publiczne podane przez operatora. Może też być włączona filtracja adresów MAC po stronie operatora lub samego modemu czy to modemo-routerowi bo "Jakiś arris" nic mi nie mówi.
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
Po rozmowie z działem technicznym dowiedziałem się, że nie ma potrzeby rejestrowania mac routera dla modemu i nic nie jest blokowane to wstępem.

Ustawienia sieci wan w routerze mają być ustawione na DHCP. I na starym modemie ustawienie dhcp działało prawidłowo router dostawał adres ip, brame i maske automatem i internet działał.

Po zmianie modemu i podpięciu kablem pod router dioda kontrolna modemu o podpięciu kabla nie reaguje a ip, maska i brama jest cały czas 0.0.0.0.

Po podpięciu modemu pod komputer bezpośrednio internet rusza od razu i karta sieciowa wszystkie adresy dostaje prawidłowo.

Wczoraj testowałem z tym nowym modemem RT-N10U i ruszyło od razu. Niestety dzisiaj zamówiłem nowy i oryginalny z kartony miał tylko zasilacz angielski i teraz bujam się z wymianami.
 
paczek72
wyłacz modem z zasilania i podłacz router do niego i włacz spowrotem powinien dostac adres,przypuszczam ze to jest tak samo jak w vectrze
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
szablix
Robiłem tam:
1. Wyłączyłem modem
2. Wyłączyłem router
3. Podłączyłem router do modemu
4. Włączyłem modem
5. Włączyłem router brak efektu

Jak wyżej z czyszczeniem nvram, brak efektu
Jak wyżej ze zmianą na oryginalne oprogramowanie linksysa zero efektu.

Inna opcja jaką robiłem to:
1. Wyłączenie modemu
2. Restart routera przez wyłączenie
3. Podłączenie pod modem
4. Włączenie modemu
5. Brak efektu.
 
paczek72
wez sklonuj mac z kompa
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
andrzejw3
A zmieniałeś kabel sieciowy? Nieraz pomaga zamiana wtyczek (obrócenie kabla o 180 stopni) Mam też taki problem od czasu do czasu w swoim WRT. Po prostu gniazdo WAN w routerze jest już wyrobione i na niektórych zbyt mocno zaciśniętych wtyczkach nie ma styku i przez to nie świeci dioda, a jak dioda nie świeci to nie ma fizycznego połączenia.
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
Sorry panowie, że dopiero teraz odpisuje ale miałem chwilowe problemy z netem Smile

Tak kable sieciowe testowałem z 2 lub 3 żeby wykluczyć, że jest to wina kabla niestety nic nie pomagało, chyba, że nagle dziwnym trafem padł port wan ? Czy można to jakoś sprawdzić.

Hmm a w jakim celu mam klonować mac skoro dostałem zapewnienia, że mac nie są blokowane i wszystko powinno działać i działało do czasu zmiany modemu.
 
franek84
"nagle dziwnym trafem padł port wan" o tym samym pomyślałem.
Jeśli masz na nim Tomato to wejdź...
Basic -> Network

W "WAN" type wybierz "Disabled" i zaznacz "Bridge WAN port to primary LAN (br0)". Jeśli na WRT54 jest włączony DHCP to po podłączeniu kompa do portu WAN routera powinieneś otrzymać adres IP.

Wykluczysz (mam nadzieję) fizyczne uszkodzenie portu.
 
andrzejw3
Albo podłącz kabel z modemu do routera, ale do potu LAN i zobacz czy zapali się dioda w modemie no i oczywiście w routerze pod tym portem LAN. Jeśli okaże się że masz uwalony port WAN to jeszcze nic straconego bo w Tomato od Shibby w zakładce Advenced/VLAN możesz z któregoś wolnego LAN-u zrobić port WAN
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
Miałem krótką chwilę i sytuacja prezentuje się następująco:
1. Po podłączeniu tylko wtyczki zasilania świeci się dioda od portu WLAN. (Zaznaczam tylko włączona wtyczka zasilania)
2. Po podłączeniu do obojętnie jakiego portu lan kabla i wpięciu w modem tak jak pisałeś @andrzejw3 dioda na modemie i routerze zaczyna migać.
3. Wgrałem właśnie tomato by shiby 1.05 i możesz dokładnie powiedzieć jak zmienić ustawienia vlany ? wystarczy bridge do wlan zrobić ??

Połączony z 26 listopad 2013 16:06:47:
Z racji tego, że nie mogę edytować poprzedniego postu przy takim ustawieniu:


Teraz walczę z tym co napisał @franek84 i po wyłączeniu DHCP i zaznaczeniu mostkuj port wan do podstawowego LAN (bro0) i podłączeniu komputera pod port WLAN nie mogłem się dostać do panelu tomato. Rozumiem, że w takim wypadku uszkodzony został port WLAN

Połączony z 26 listopad 2013 16:08:34:
Edyta: Źle wklejony link do obrazu
[IMG]http://imageshack.us/a/img40/935/hw4f.jpg' alt='imageshack.us/photo/my-images/40/hw4f.jpg/[/img]
czyli: modem podpięty pod router pod Lan1, komputer podpięty pod Lan4
Efekt: Internet na komputerze Smile

Teraz walczę z tym co napisał @franek84 i po wyłączeniu DHCP i zaznaczeniu mostkuj port wan do podstawowego LAN (bro0) i podłączeniu komputera pod port WLAN nie mogłem się dostać do panelu tomato. Rozumiem, że w takim wypadku uszkodzony został port WLAN

Połączony z 26 listopad 2013 16:08:34:
Edyta: Źle wklejony link do obrazu
[IMG]http://imageshack.us/a/img40/935/hw4f.jpg' style='border:0px' class='forum-img' />


Połączony z 26 listopad 2013 16:10:51:
Miałem krótką chwilę i sytuacja prezentuje się następująco:
1. Po podłączeniu tylko wtyczki zasilania świeci się dioda od portu WLAN. (Zaznaczam tylko włączona wtyczka zasilania)
2. Po podłączeniu do obojętnie jakiego portu lan kabla i wpięciu w modem tak jak pisałeś @andrzejw3 dioda na modemie i routerze zaczyna migać.
3. Wgrałem właśnie tomato by shiby 1.05 i możesz dokładnie powiedzieć jak zmienić ustawienia vlany ? wystarczy bridge do wlan zrobić ??

Połączony z 26 listopad 2013 16:06:47:
Z racji tego, że nie mogę edytować poprzedniego postu przy takim ustawieniu:

imageshack.us/a/img40/935/hw4f.jpg

czyli: modem podpięty pod router pod Lan1, komputer podpięty pod Lan4
Efekt: Internet na komputerze Smile

Teraz walczę z tym co napisał @franek84 i po wyłączeniu DHCP i zaznaczeniu mostkuj port wan do podstawowego LAN (bro0) i podłączeniu komputera pod port WLAN nie mogłem się dostać do panelu tomato. Rozumiem, że w takim wypadku uszkodzony został port WLAN
Edytowany przez szablix dnia 26-11-2013 15:10
 
andrzejw3
W porcie 1 masz dwa razy TAK. "Odhacz" pierwsze od góry w linijce LAN(br0) i zostaw na tym porcie tylko zaznaczony WAN. Tym oto sposobem port 1 będzie twoim WANem, który podłączysz do modemu. Port WAN możesz zostawić tak jak jest albo "odhacz" TAK w linijce WAN i zaznacz TAK w linijce LAN(br0) wtedy fizycznie będzie on należał do LAN-ów. Router skonfiguruj tak jak do normalnej pracy czyli z włączonym serwerem DHCP. Powinno lataćSmile
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
No to sytuacja wygląda następująco:
Tak przygotowałem vlan
img38.imageshack.us/img38/1204/oimq.jpg
Po wybraniu opcji zapisz otrzymuje komunikat, że jak chce kontynuować muszę wyrazić zgodę na zmiany w nvram po zapisie i restarcie 90 sekundowym efakt jest następujący:
imageshack.us/a/img823/4894/2k4j.jpg

Wniosek: nie chce mi zapisać tak jak chce tylko automatycznie dorzuca w pierwszym wierszu zaznaczenie port 1 dla LAN :/
 
andrzejw3
Zrób czyszczenie NVRAM i ponownie ustaw VLAN'y. Albo ewentualnie najpierw zaznacz na starym porcie WAN jako WAN (czyli tak jak jest oryginalnie) i na jedynce tylko WAN. Ja tak mam zrobione na jednym swoim WRT ze względu na potrzebę dostępu dekodera do podsieci głównego routera, ale to tak poza konkursemWink
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
Jestem po zmianie oprogramowania po czyszczeniu nvram Smile efekt bez zmian przed jak i po zapisie wygląda jak powyżej. Później potestuję jak się sprawdza z arrisem Smile
Generalnie i tak dotarł już do mnie RT-N10U zatem planuję teraz wykorzystać wrt54gl jako repeater a jak się nie da to wtedy AP.

Połączony z 29 listopad 2013 17:16:27:
--
Edyta:
Szybka lektura na forum i wiem, że nie warto bawić się w repeater na wrt Smile Poczytamy dalej na co i jak go wykorzystać Smile
Edytowany przez szablix dnia 29-11-2013 16:16
 
andrzejw3
Repeater to podobno dobrze działa w tym WRT tylko na DD-WRT, ale sam nie testowałem więc nie potwierdzę. Zdecydowanie przeznacz go na AP, ale wtedy załaduj stare tomato bo w nowych z oznaczeniem ND nie działa regulacja mocy i ogólnie radio działa bardziej kulawo.
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
@andrzejw3 stare ? co masz na myśli ?? starą wersję tomato by shibby czy zupełnie starszą ?? Na forum gdzieś mi się w oczy rzuciło, że całkiem przyzwoicie radio obsługiwane jest przez wersję tomato MariuszNm wersja STD - tomato_1.27PL.46H.trx tylko czy każda wersja tomato ma opcje AP ?? i czy faktycznie warto wgrać tą wersję ?
 
andrzejw3
Chodzi o tą starszą wersję 1.28 od Jonathan Zarate. Wersja Mariusza podobno miała wbudowane ograniczenie mocy do 100mw (20dB) ale w praktyce wydawało mi się ze chyba nawet tyle nie było na wyjściu antenowym. Tutaj masz linka do tej którą ja używam na swoim AP http://sourceforge.net/projects/tomat...z/download
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
szablix
Chwilowo doba zrobiła się zbyt krótka Smile Jak będę miał chwilę na testy i konfiguracje to pokombinuje ale podejrzewam, że i tak będę potrzebował pomocy Smile

Wielkie dzięki andrzejw3 za wszystkie wskazówki i porady.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,017,486 unikalnych wizyt