17 Maja 2024 11:51:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.86.154
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Nieudana reanimacja WRT54GS
guwange
Witam!

Sprzęt: WRT54GS v1.1 flash 8M;

Objawy: Po wgraniu Tomato by Shibby /K26-1.28.RT-MIPSR1-110-PL/ "blinkający" power i jedna dioda LAN do której aktualnie podłączony jest kabel. Diody DMZ i WiFi nie reagują w ogóle.

Działania:
- 30/30/30 - brak reakcji;
- procedury zawarte w artykule "UnBrick your Linksys router R11; WRT54GS v7" ze strony "http://blog.rim3y.net/2010/02/unbrick-your-linksys-router-wrt54gs-v7/" - brak reakcji;
- po zwarciu pinu 5 i 6 router odpowiada na pingi ale próby wgrania przez tftp softu /zarówno orginalnago jak i np. dd-wrt mini/ kończą się wywalaniem błędu "code 0";

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna jakiś inny sposób reanimacji - oprócz oczywiście JTAG?

Pozdrawiam.

Połączony z 20 listopad 2013 21:08:02:
Witam!

W nawiązaniu do poprzedniego postu dzięki za zainteresowanie w sensie "wyświetlania" - problem rozwiązałem.

Pozdrawiam.
Edytowany przez guwange dnia 20-11-2013 21:08
 
andrzejw3
Witam. kiedyś reanimowałem swojego WRT54G-TM według tego poradnika http://openlinksys.info/articles.php?...icle_id=49 i pomogło dopiero wgranie tego firmware którym go uwaliłem. Pozdrawiam.

Połączony z 20 listopad 2013 21:20:46:
No to super, a pochwalisz się w jaki sposób udało Ci się go ożywić?
Ps. Nie oczekuj że dostaniesz sprawdzone rozwiązanie problemu po 10-ciu godzinach od założenia tematu. To nawet dobrze świadczy o tym że zainteresowanie tematem jest, ale jeśli nikt nie ma na nie innego złotego środka to tym lepiej że nie pisze "bzdur" Nie raz czekałem kilka dni na odpowiedź i mimo wszystko byłem happy bo jak zawsze była za free i ratowała mi skóręWink Pozdrawiam
Edytowany przez andrzejw3 dnia 20-11-2013 21:20
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
guwange
Witam!

Dzięki andrzejw3 za odpowiedź. Zastanawiałem się nad wykorzystaniem TIAO USB Multi-Protocol Adapter, ponieważ lubię mojego WRT. Jednakże doświadczony poprzednimi reanimacjami nie chciało mi się wierzyć, że nie można tego zrealizować programowo. Tak też zrobiłem. Ponowiłem zwarcie pinów, a następnie skorzystałem z "Draytek Firmware Upgrade" - nie do końca byłem pewien, że akurat ta opcja się uda - ale tak też się stało. Nadmieniam, że wgrałem oryginał "WRT54GS_3.17.4_US_code". Router ożywiony. Być może nie każdemu akurat to pomoże, ale kto szuka ten znajduje.

Pozdrawiam.

Temat uważam za zamknięty.
guwange@tlen.pl
 
andrzejw3
Można powiedzieć że te routery są prawie niezniszczalne. Cenie sobie w nich radio, ale szkoda że np Tomato z nowymi sterownikami nie wspiera już tych routerów przez co nie działa regulacja mocy toru nadawczego. Wiadomo że osiągami też już nie powala w porównaniu z nowymi cudeńkami, ale jak na tak leciwy sprzęt to i tak daje redę. Ja używam ich jako AP z zewnętrznymi antenami i na starym Tomato. Pozdrawiam
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
guwange
Jestem fanem tych jak powiedziałeś "cudniek" - w całkowice pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ja ich używam do łączenia i zarządzania pewną ilością użytkowników w ograniczonym zakresie. Cześć mam na dd-wrt a część na tomato, no i właśnie jeden /który już działa/ jakoś "bez pozwolenia mi się wywalił".

Pozdrawiam.
 
jarek7714

Cytat

guwange napisał(a):

Jestem fanem tych jak powiedziałeś "cudniek"
Trzeba być ich fanem aby się nimi zachwycać (realnie tj. elekroniczny złom), dobrym podsumowaniem jest ostatni post w tym temacie: http://openrouter.info/forum/viewtopi...366#p32366 . Sad
jareq
 
maxikaaz
Wszystko zależy... do czego ma służyć router, i ile ma kosztować.

Kupienie urządzenia za kilkaset PLN jest proste, bo to parę kliknięć i w dwa-trzy dni kurier przykopytkuje z paczką... ale jaki jest sens, kiedy używa się internetu do przeglądania WWW, sprawdzania poczty i innych równie mało wymagających czynności, albo gdy najszybsze dostępne łącze oferuje prędkość poniżej 10Mbit/s?
Postawić AC66u i patrzyć, jak radośnie mruga diodami...?
Czasem po prostu nie ma sensu kupowanie mocnego routera, a przyzwyczajenie i wygoda "wymusza" coś stabilnego z Tomato.


WRT-ki to nie tylko kawałek procesora, pamięć i charakterystyczna obudowa. To także przyzwoitej jakości laminat użyty na PCB, to jakościowo dobre pozostałe komponenty.
W połączeniu z przyzwoitym softem to decyduje, że jako sprzęt używany i sprawdzony będzie jeszcze przez jakiś czas dobrze się sprzedawał.

Legendy nie buduje się z niczego.
Z tego samego okresu jest trochę innego sprzętu, choćby popularny (kiedyś) D-Link DI-524. Osobiście znam przynajmniej kilkunastu użytkowników tego modelu, i żaden dobrego słowa o tym routerze nie powie.
I adekwatnie - nie znam osobiście żadnego użytkownika WRT-ka, który by na ten sprzęt narzekał.
 
andrzejw3
Dodać też należy że to chyba od WRT-ków się wszystko zaczęło. Może to i "elektroniczny złom" ale jak dla mnie wystarczający. Sam używam innego routera jako głównego do podziału łącza, ale moje WRT-ki też mają swoje pozytywne miejsce w sieci.
Pozdrawiam.
Wrt54gl Tomato by shibby
WNR3500L x2 Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-128-BTgui-VPN
TP-LINK TL-WA5210G
MT RB711 Level 4
WAG200G
 
jarek7714

Cytat

maxikaaz napisał(a):

Wszystko zależy... do czego ma służyć router, i ile ma kosztować.

Kupienie urządzenia za kilkaset PLN jest proste, bo to parę kliknięć i w dwa-trzy dni kurier przykopytkuje z paczką... ale jaki jest sens, kiedy używa się internetu do przeglądania WWW, sprawdzania poczty i innych równie mało wymagających czynności, albo gdy najszybsze dostępne łącze oferuje prędkość poniżej 10Mbit/s?
Postawić AC66u i patrzyć, jak radośnie mruga diodami...?
Czasem po prostu nie ma sensu kupowanie mocnego routera, a przyzwyczajenie i wygoda "wymusza" coś stabilnego z Tomato.

Legendy nie buduje się z niczego.
Z tego samego okresu jest trochę innego sprzętu, choćby popularny (kiedyś) D-Link DI-524. Osobiście znam przynajmniej kilkunastu użytkowników tego modelu, i żaden dobrego słowa o tym routerze nie powie.
I adekwatnie - nie znam osobiście żadnego użytkownika WRT-ka, który by na ten sprzęt narzekał.
Zaczynając od początku-tak zależy od budżetu, środowiska w którym będzie działał router (WiFi-otoczenie), zadań przeznaczonych dla routera (nie jest sztuką wydać 400-1000zł na router-bo w tym przedziale cenowym większość sprzętu spełni powierzone zadania wg specyfikacji). Co do AC66U-to jak ktoś koniecznie chce używać Tomato z dobrym pokryciem wifi a ma zapchane pasmo 2,4GHz to niestety jest jedyną alternatywą (gdy upieramy się przy 1-urządzeniu, nawet jak mamy łącze 6Mbps), bądź mamy wolne łącze ale korzystamy z szeregu dodatków w sieci lokalnej (udostępnianie plików, webcam serwerR30Wink i zapchane WiFi 2,4. Bardzo dobry przykład dałeś w tym D-Link i budowaniem legendy(w ówczesnych czasach ok.x3 tańszy od Linksysa i wg mojej oceny nadający się jako podstawka pod kwiatek, jak większość wówczas produkowanego "taniego" sprzętu). Nie tylko Linksys wówczas odstawał od reszty, stacje WiFi Apple były o wiele lepiej wyposażone (cena, zamknięte oprogramowanie, ograniczone funkcje w oryginalnym sofcie, choć z punktu widzenia użytkownika bezprzewodowego w warunkach domowych o wiele bardziej wydajne). Dziś działanie większości produkowanego sprzętu jest odwrotnie proporcjonalna do warunków ówczesnych, bo routery są dobrze wyposażone hardware-owo (standardowo nie mają 2flas, 130-150MHz CPU i 8MB RAM-jak wiele ówczesnych produktów). Także nie było wiele potrzeba do utworzenia legendy. Dziś większość działa bdb pod fabrycznymi softami, OpenWRT,DD-WRT,TomatoR30;Wspomniany Linksys używka jest wart 60-70zł sprawny i z ograniczonym zastosowaniem, jak i dla osób które już mają tego typu sprzęt, sami coś są w stanie z diagnozować co się z nim dzieje ja coś na wali-jak np. Ty. Podkręcani dziś nowych użytkowników do jego walorów jest wystawianiem potencjalnych "jelonków" sprzedawcą do jego zakupu. A jeżeli mówimy o zawładnięciu rynku i przekonaniu do jakości produktu bez budowania legendy to nie kwestionowanym liderem jest Mikrotik, a routerów są setki modeli z 2-3lata gwarancji i o wiele większymi możliwościami od ww Linksys-ów w przystępnej cenie. Smile
jareq
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,012,427 unikalnych wizyt