20 Kwietnia 2024 11:10:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.189.140
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear R7000 (lepszy od Asusa RT-AC68U)
jack182

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Oj zamiast tego 7000 trzeba było kupić AP Unifi - UAP-PRO, UAP-AC


Oj już miałem nadzieję, że pomocna odpowiedź:-(
 
hermes-80
R7000 jako tylko AP Smile to się kłuć z logiką.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jack182
Wcześniej pytałem o podpowiedź jaki sprzęt dobrać i niestety bez odpowiedzi do tej pory, ale to nieistotne.
Zakup był w pełni przemyślany. Jeśli Huawei B315 okaże się, że nie daje rady jako router, wtedy R7000 powędruje w jego miejsce, a B315 będzie tylko modemem LTE i dokupię inny router, który będzie AP, a może drugi R7000 - tego jeszcze nie wiem.
Teraz potrzebuję maksymalnie skonfigurować taką opcję i pojawiają się niejasności i problemy, które chciałbym rozwiązać.
Jeśli możesz coś podpowiedzieć to będzie miło;-)
Edytowany przez b3rok dnia 12-01-2016 00:23
 
magg
Witam.
Czy jakieś zmiany dotyczące Tomato na R7000 z zasięgiem WIFI? Dziś otrzymałem nowy router i specjalnie wybrałem ten model pod Tomato a tu taki zonk. Domek dwa piętra jakieś 150m całość choć za jedną ścianą mam AP w wifi-bridge jako repeater. Obecnie wszystko działa na 1043ND Gargoyle i zasięg jest ok ale stabilność WIFI mała jak i transfery wiec nie chce żeby teraz było gorzej.
 
Gasky
Po krótkiej przygodzie z DD-WRT na pokładzie R7000 wczoraj powróciłem do OFW. Niestety DD było bardzo niestabilne i w ostatnim tygodniu wymuszało restart routera co najmniej raz dziennie.
Zastanawiam się teraz nad wypróbowaniem Tomato albo OpenWRT lub pozostaniem przy OFW. Mam jednak kilka pytań:

1. OFW przekonuje mnie natywnym wsparciem dla dysków sformatowanych w HFS+, DD tego nie potrafił, czy inna Tomato albo Open daje radę w tej kwestii?
2. Czy w OFW jest możliwość utworzenia kont użytkowników dla utworzonych udziałów na dysku? Z listy podczas tworzenia mogę wybrać jedynie all, albo admin.
3. OFW ma wbudowanego download managera, który prawdopdobobnie bazuje na Transmission (plik settings.json jest identyczny). Czy jest jakaś możliwość odpalenia natywnego interfejsu deamona (ten wbudowany w OFW nie jest szczytem usability).
 
shibby
1) w ARM tomato nie wspiera HFS. Musiałem o tym zapomnieć

2) z tego co się orientuję, nie

3) rzuć okiem na https://trac.transmissionbt.com/wiki/EnvironmentVariables

i zmienną TRANSMISSION_WEB_HOME

w ten sposób powinno dać się ustawić katalog z oryginalnym GUI transmission.

Problem jest taki, że potrzebujesz chociaż dostęp do telnetu i trochę wiedzy z linuxa by to oskryptować. Gotowca raczej nie znajdziesz.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Gasky
Dzięki za odpowiedź.

1. Czy Tomato obsługuje ExFAT? Bo ewentualnie on mógłby jeszcze dla mnie być ok.
2. Czy w Tomato, da się ogarnąć użtykowników / zasoby?
3. Rozumiem, że najpierw musiałbym "zhackować" OFW i uzyskać dostęp do telnetu? Mam szukać pod "telnetenable"?
 
shibby
1) nie. Nigdy tego nie wspierał. Muszę spróbować skompilować HFS dla ARM, bo dla Mipsela jest wspierane.

2) do SMB tylko jednego usera można ustawić. Po FTP można tworzyć ich wielu. Ewentualnie zamiast dawać dostęp per user do udziałów samby, można dodawać uprawnienia per IP na poszczególne komputery.

3) tak, telnetenable ale w najnowszej wersji. Z tego co pamiętam na wiki openwrt jest działająca wersja. Musiałbyś też mieć gdzie wrzucić pliki oficjalnego GUI transmission. Wszystko to może okazać się też na nic, bo nie będziesz miał jak "podpiąć" się pod skrypty startowe. OFW, podobnie jak tomato ma system plików Read-Only więc nie będziesz w stanie ich na stałe zmodyfikować. Może się okazać, że bez rekompilacji obrazu ze źródeł nic nie da się zrobić :/
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Gasky
1. Przydałoby się to użytkownikom Apple. Apple nie wspiera natywnie EXT niestety. FAT32 też odpada z racji limitu na wielkość pliku. Zostaje ExFAT albo HFS. Przy czym HFS jest potrzebny, żeby trzymać applowe biblioteki zdjęć, filmów i muzyki i robić kopie zapasowe Time Machine.

2. Ogólnie zarządzanie użytkownikami SMB jest dla mnie raczej "nice to have" ale po FTP już by się przydało.

3. Myślałem, żeby trzymać GUI na dysku USB, tam gdzie ściągają się pliki i leży utworzony prze OFW plik settings.json. Rozumiem, że udałoby mi się zmodyfikować zmienne transmission tylko do czasu rebootu routera?

4. Czy przygotowywanie dysku pod Tomato przebiega podobnie jak pod DD-WRT, czyli partycja na udziały, swap i pakiety? Czy działa to tak jak w OFW - Plug and Play?
 
domestos007
Da się coś zrobić aby dioda od 5G nie zawieszała się? i mrugała non stop.
 
Staszek

Cytat

domestos007 napisał(a):

Da się coś zrobić aby dioda od 5G nie zawieszała się? i mrugała non stop.


U mnie nie mruga nonstop , ani się nie zawiesza (R7000)
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
Przemo
U mnie także nie mruga, nie widzę też oznak zawieszania się. Zasięg co prawda słabszy od Time Capsule (dual radio) i mniej stabilny. Sad
Netgear R7000 (1400MHz)
Tomato
tomato-R7000-ARM--140-AIO-64K
Internet UPC - Cisco EPC3212
RBM5 - MTC 827F (Huawei e3372s-153)
APC [color=#CCCCCC]APC Back-UPS 500 [/co
 
domestos007
Może źle się wyraziłem mianowicie chodzi o to że dioda jest aktywna tylko przez jakiś czas a później przestaje mrugać jak korzystam w danym momencie z sieci 5G tylko cały czas świeci ale już bez mrugania. Mam po lanie wpięty ds215j i tu widzę jak korzysta i coś ściąga z neta bo dioda wtedy mruga cały czas a nie tylko świeci. Dioda od 5G staje się statyczna po jakimś czasie i tylko świeci a nie mruga jak coś ściągam z neta lub przesyłam i lub ściągam z ds215j.
 
K_o_n_r_a_d
Czy jest szansa na sprawne działanie WiFi w R7000, przede wszystkim zasięg i stabilności?
Na oprogramowaniu Netgeara działa to super - szybko i stabilnie, ale WSZYSTKO poza tym irytuje i wkurza - bardzo mała możliwość konfiguracji i monitorowania sieci, nieprzejrzystość na najwyższym poziomie, w porównaniu do Tomato.

A może jest jakiś inny router, na którym działa Tomato i ma podobne możliwości sprzętowe?
 
Dimson
Niestety na ten moment musisz wybierać pomiędzy zasięgiem, prędkością WIFI na OFW a możliwościami jakie daje tomato. Nie widać też jakiejś sensownej alternatywy dla zamiany R7000. Swego czego sprawdzałem AC68U u siebie i jeśli chodzi o WIFI ( zasięg, szybkość) było wyraźniej słabiej od R7000
 
Eleonor
Witam - dołączyłem do grona właścicieli R7000 poprzednio miałem RT-N66U i widzę jak na razie same plusy :
mniejszy pobór mocy o ok 1W Smile , szybsze WiFi oraz dużo szybsze transfery po ftp lub samba
Trochę kłopocików było na samym początku instalowania ale w końcu wszystko się udało i jest ok.

Połączony z 16 luty 2016 22:17:08:
Mam mały problem - loguje się przez puttu odpalam mc , zamykam i pojawia mi się bład :
mc: '/opt/lib/libdl.so.0' is not an ELF executable for ARM


jak go naprawić ? ktoś wie ?

pozdrawiam
Edytowany przez Eleonor dnia 16-02-2016 22:17
Synology RT6600ax - obecnie
Netgear R7000 Tomato 2017.3-kille72 AIO - kiedyś Smile
 
Steel_Rat
Jeśli używasz optoware z N66U to musisz je przeinstalować na ARM.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Eleonor
Instalowalem optware na czystym pendrive więc nie wiem skąd ten błąd.Dlatego pytam jak to naprawić...

Połączony z 17 luty 2016 08:35:58:
zrobiłem tak :
zamontowałem świeżo sformatowany pen z opt oraz dane , putty , optware-install.sh , ipkg install mc ,

no i teraz po wyściu z mc mam :
mc: '/opt/lib/libdl.so.0' is not an ELF executable for ARM
Edytowany przez Eleonor dnia 17-02-2016 08:35
Synology RT6600ax - obecnie
Netgear R7000 Tomato 2017.3-kille72 AIO - kiedyś Smile
 
shibby
ja w optware na ARMie nie mam nawet takiego pliku. Z jakiego pliku instalowałeś optware?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Eleonor
teraz zrobiłem tak :

zalogowałem sie przez putty , skasowałem to co w folderze /opt , wyszedłem z mc

dałem optware-install.sh potem ipkg install mc

teraz wchodze w mc , zamykam i ju z nie mam tego błędu ......

tyle że przedtem też tak robiłem ....
Synology RT6600ax - obecnie
Netgear R7000 Tomato 2017.3-kille72 AIO - kiedyś Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,186,778 unikalnych wizyt