19 Maja 2024 00:35:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.219.213.196
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Router z dobrym pokryciem do 300zł
hesus
Witajcie.

Od paru tyg wertuje to forum w poszukiwaniu informacji na temat sensownego routera i w sumie wiem już mniej więcej czego mi potrzeba Smile ale postanowiłem się zarejestrować i podpytać o słuszność wyboru. W skrócie sprawa wygląda tak: zmieniam kwadrat i potrzebuje nowego routera. na starym zostaje wysłużony WRT54GL i chciałbym zakupić coś w podobnej klasie jakościowej (jak wgrałem kilka lat temu tomato, tak nie ruszałem wcale, a uptime przerywają tylko awarie prądu). Z dobrym zasięgiem i stabilnością przede wszystkim.

Co będzie podpinane: po kablu PC i PS3. po wifi juz wiecej - kilka smartfonów, tablet, tv, 2-3 laptopy. mysle do 10 urządzen rownoczesnie max. na 5ghz poki co tylko smartfon i tablet, wiec nie jest to jakiś mus. oprócz tego chcielibyśmy drukarkę (jakiś laserowy brother) podpiąć po USB do routera i udostępnić ją w sieci, a niedługo pojawi się też jakiś dysk sieciowy. net na chwile obecną to 16mb/2mb.

Chciałbym się zamknąć w 300zł. Wyglądowo najbardziej odpowiadał Netgear WNR3500L, ale po przeczytaniu perypetii z N troche sobie odpuściłem. i na chwilę obecną rozważam:
- TP-Link WDR3600 - 219zł - wszystko fajne, jest dual band, ale niestety nie ma tomato.
- Asus RT-N16 - 255zł - troche starsza konstrukcja, niezbyt przyjemna dla oka, bez 5ghz, ale wydaje się najsensowniejszym wyborem. no i jest tomato.

Któryś z nich będzie ok? Czy może znajdę coś ciekawszego?
 
hermes-80
Myślę, że WDR3600 - jest troszkę wydajniejszy od asusa

Cytat

ale niestety nie ma tomato
Za to jest Gargoyle/OpenWRT/DD-WRT
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
smereka
wdr3600 ma znacznie słabszy zasięg jeśli chodzi o wifi 2,4 od Asusa RT N16. Mam w dyspozycji obydwa. Stabilność jednego i drugiego 100% żadnych zwiech. Raz miałem 2 wdr3600 obok siebie w jednym i drugim był garguś by obsy. Jedno dałem w tryb ap a drugiego jako klienta wifi. Byłem trochę w szoku routery stały 3m od siebie bez żadnych ścian ani przeszkód a wdr będacy clientem pokazał 66% sygnału. To tak na szybko nie wnikałem i nie testowałem tego więcej bo nie miałem czasu. Nie wiem czy to przekłamanie wskazań gargusia czy po prostu na alternatywnym sofcie taki słaby zasięg na 5GHz. Pozdrawiam.
 
hesus
czyli z tym zasięgiem może być lipa przy wdr3600... żeby nie to że ten asus jest bialy i mi kobita bedzie marudzic ze nie pasuje do salonu to bym go już brał Smile

a jakiejś sensownej alternatywy pewnie nie ma panowie?
 
smereka
No jest jeszcze RT N66U - czarnulek ale to wydatek 500 złociszy. Nie wiem jak z zasięgiem tego sprzętu bo nie miałem okazji ani go widzieć na oczy ani testować. Zresztą "za babą nie trafisz" Wink
Zawsze możesz go do szafy wstawić wtedy może babka przymknie oko. Ostatnio jechałem busem do rodzinnego miasta. Jechał fajny wesoły dziadek. Twierdził, ze kobietę trzeba każdego dnia nosić choć troszeczkę na rękach to będzie przeszczęśliwa. Może zastosuj to przymknie oko na tego RT N16 Grin
 
hesus
no tak, chociaż troche te estetyke rozumiem Smile schować niestety nie ma gdzie, a bylaby to jedyna biala rzecz w saolnie, hehe. N66U to jednak 500zł i to już za dużo jak dla mnie - nie wykorzystam tego. moje łącze przez najbliższe 2 lata raczej nie przekroczy 30mbit.

a jak się ma do tego: Asus RT-N10U? jeszcze tańszy, jest usb, jest tomato. nie wystarczyłoby? Smile ew. ten 3500L v2. widze, że na ostatnich sterownikach ma działać już ta Nka sensownie.
 
Kontrolny

Cytat

hesus napisał(a):

Chciałbym się zamknąć w 300zł. Wyglądowo najbardziej odpowiadał Netgear WNR3500L, ale po przeczytaniu perypetii z N troche sobie odpuściłem.


Nie doczytałeś wątku do końca. Perypetie (u niektórych ludzi) były i minęły. Od jakiegoś czasu do tego routera jest nowy sterownik WiFi i wszystkie problemy zostały rozwiązane. To tak, dla porządku.

A np. ja mam stare Tomato, ze starym sterownikiem i nie mam żadnych problemów z WiFi w tym routerze.
Edytowany przez Kontrolny dnia 29-09-2013 18:42
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Marco76
@hesus, a kobita korzysta z neta czy nie? No bo jak korzysta to ma być taki, a nie inny i koniec dyskusji - chyba, że w Twojej chacie to kobieta "nosi spodnie", a nie Ty Pfft Wink
Wizje producentów są przeróżne, ale sądząc po tym jak z matowych sześciennych pudełek "moda" przeszła na dziwnego kształtu idealnie połyskliwe "cosie" to ja byłbym jednak skłonny bardziej sugerować się wnętrzem urządzenia a daleki od sugerowania się wyglądem - bo z tym w ramach wizji producentów i designerów może być już chyba tylko coraz gorzej Frown
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,095,584 unikalnych wizyt