03 Maja 2024 12:18:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.137.243
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
wrt54g v5 nie chce się reanimowac przez jtag
lucek_1
Witam. Zrobiłem sobie jtag jak w opisie na forum, chciałem sobie naprawić swój uwalony router i po komendzie wrt54g -erase:kernel nie rozpoznaje chipa są same jedynki i kilka literek f w nawiasie. W konsoli w opisie programu wrt54g.exe pisze że nie obsługuje mojego chipu tj. MX29LV160C. Czy jest jakiś inny program, który by w moim przypadku zadziałał? Nadmieniam, że miga dioda power.
 
shibby
sprawdz poprawność jtaga. Ja swój lutowałem bodajże 5 razu bo zawsze coś źle odczytałem z rysunku.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lucek_1
Sprawdziłem 3 razy, wydaje mi się że jest dobrze zrobiony, w konsoli pisze probing bus ... Done to chyba działa, może nie obsługuje akurat mojego tak jak pisałem wyżej.
 
kw
Mi widziało tego MX. Po komendzie wyłącz na chwilkę zasilanie albo dopisz na końcu -noemw. Można też wymusić inny chip o podobnej pojemności dopisując /fc:.....
U mnie zadziałało jak robiłem memory mod i nie było nowej kości na liście.
WRT-54GL + memory mod + USB + Tomato -127 K26 USB
WRT-54G v5 + DD-WRT
WRT-54G v1.1 +DD-WRT
FreeNAS 9.2.1.7
 
lucek_1
Próbowałem wszystkie MX i nic, z żadnym parametrem nie działa, ciągle error invalid specified w konsoli na końcu. Jakieś inne propozycje, bo już nie wiem i za niedługo pójdzie w kosz Smile, a taki był fajny.

Połączony z 23 sierpień 2013 13:17:18:
Próbowałem zwierac piny 15 i 16 na włączonym zasilaniu, nie wiem czy dobrze robiłem czy dobre piny zwieralem.
Edytowany przez lucek_1 dnia 23-08-2013 13:17
 
kw
Odłanczanie napięcia też nie pomogło?
Wygląda, że coś jest nie tak z kością. U mnie były uszkodzone ścieżki pod pamięcią.
WRT-54GL + memory mod + USB + Tomato -127 K26 USB
WRT-54G v5 + DD-WRT
WRT-54G v1.1 +DD-WRT
FreeNAS 9.2.1.7
 
lucek_1
Nie próbowałem odłączać napięcia przy zwieraniu pinów, zwierałem na włączonym ciągle i na pingowaniu z kompa na konsoli.
 
kw
Odłącz na chwilę napięcie w trakcie używania programu wrt54g.
To też czasem daje efekt.
WRT-54GL + memory mod + USB + Tomato -127 K26 USB
WRT-54G v5 + DD-WRT
WRT-54G v1.1 +DD-WRT
FreeNAS 9.2.1.7
 
maxikaaz
Pierwsze - to pytanie, której wersji programu używasz ?

Skoro piszesz, że twojej kostki - bardzo popularnej w niebieskich Linksysach z tą wielkością flasha - nie ma liście obsługiwanych, to musi być dość wiekowa wersja.

Ostatnia "publiczna" wersja wypuszczona przez Tornado (TJTAG) obsługuje zarówno kostkę MX29LV160CB, jak i MX29LV160CT.

Lista obsługiwanych procesorów i kostek flash - http://infodepot.wikia.com/wiki/TJTAG
Program jest do pobrania z SourceForge - http://sourceforge.net/projects/tjtag/

Trik z odłączaniem na krótko zasilania stosuje wtedy, gdy program zatrzymuje się podczas pracy.
Bezpieczniej jest jednak otworzyć go w drugiej konsoli z parametrem -probeonly, wtedy rusza na pierwszej konsoli.

Zwieranie pinów na flashu to zaproszenie do problemów.
 
lucek_1
Używałem programu 4.5 i 4.8, no nie z tej lokalizacji ściągnięte, faktycznie z linka który podałeś jest moja kostka, a w programach, które ja miałem nie było jej. Z linka do programu, który podałeś jest do ściągnięcia ale wersja pod Linux, a nie widzę tam pod Windows w wersji 4.8, a nie wiem jak w Linux się to obsługuje.
Edytowany przez lucek_1 dnia 24-08-2013 08:41
 
maxikaaz
Klikasz drugi podany przeze mnie link, i masz prawie w centrum ekranu button z zielonym tłem, na którym jest wyraźnie napisane:

tjtag3-0-1RT-win.zip


Jak w ryj strzelił, przy takiej nazwie musi być wersja pod systemy od M$.
 
lucek_1
No właśnie klikam, jest zielony button tylko nie pisze na nim win, może dlatego, że używam na tą chwilę telefonu z androidem

Przeszedłem na kompa i jest win, hehe. Zaraz idę sprawdzić rezultaty

Połączony z 24 sierpień 2013 09:09:52:
Pytanie jeszcze, a co się robi z tymi plikami co się znajdują w folderze po wypakowaniu czyli te z rozszerzeniem h i c, jest ich kilka, trzeba je też gdzieś przekopiować czy nic się nimi nie robi ?
Edytowany przez lucek_1 dnia 24-08-2013 09:09
 
maxikaaz
Po prostu użyj pliku z linku - http://sourceforge.net/projects/tjtag...p/download
Tak będzie najłatwiej.
Zwróć uwagę na zawartość "readme", a zwłaszcza:

3. /cable:wiggler /cable:dlc5 must be used, I think I will change it back to the old way.


Pliki .c to pliki w C/C++.
Pliki .h to biblioteki do plików .c .
Całość stanowi kod źródłowy programu, gdyby Ci się chciało coś zmienić i skompilować od podstaw.
Edytowany przez maxikaaz dnia 24-08-2013 11:53
 
lucek_1
Próbowałem i niestety nie zadziałało, to samo co zawsze, nie rozpoznało chipa, same jedynki i f w nawiasie, nie reaguje na komendy żadne Frown
 
maxikaaz
A rozpoznało procesor?
 
kw
A w jakich warunkach router padł?
Możesz sprawdzić czy masz wszystkie napięcia zasilające na pcb?
WRT-54GL + memory mod + USB + Tomato -127 K26 USB
WRT-54G v5 + DD-WRT
WRT-54G v1.1 +DD-WRT
FreeNAS 9.2.1.7
 
lucek_1
Procesora nie rozpoznało, router padł gdy upgredowalem dd-wrt, brakło prądu. Napięć nie sprawdzę, nie mam miernika.
 
maxikaaz
Nie ma rozpoznania procesora, i nie rozpoznana pamięć - to problem natury sprzętowej.
Do wyboru: uwalony procesor, uwalony/wyłaczony Centronics w kompie (bios...), problem z samym JTAG-iem lub jego podłączaniem, brak komunikacji na styku JTAG-płyta.

Na pewno podpinasz się do dobrego złącza na płycie?
Jest przejście z pinów do płyty?
Długość kabli JTAG-a?

Miernik najtańszy, nawet za 15PLN, to podstawa przy takim radosnym grzebaniu.


Ewentualnie kładziesz sprawę przy obsłudze TJTAG-a, dopiero co używałem tej wersji przy upgrade flash do 4MB w WRT54GS v6.


Router padł przy upgrade DD-WRT, czy przy upgrade do DD-WRT ?
 
kw
Może głupio zabrzmi ale zacznijmy od początku- załadowałeś giveio.sys?
WRT-54GL + memory mod + USB + Tomato -127 K26 USB
WRT-54G v5 + DD-WRT
WRT-54G v1.1 +DD-WRT
FreeNAS 9.2.1.7
 
lucek_1
Giveio.sys zaladowalem, router padł przy upgrade ddwrt do nowszej wersji z powodu braku zasilania w trakcie. Miga tylko dioda zasilania, jak podlacze kabel do któregoś portu od 1 do 4 to też normalnie diody się włączają.

Nadmieniam, że przed próbą z jtagiem zwieralem piny na kości, co oczywiście nic nie dało, może wtedy coś uwalilem.
Edytowany przez lucek_1 dnia 25-08-2013 08:41
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,540,149 unikalnych wizyt