02 Maja 2024 21:38:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.98.108
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Nowy Tomato vs np. Thibor v14
falko
Od kilku dni testuję oba frmware i niestety soft tomato znacznie zamula w poruwnaniu thibor v14 efekt jest taki że strony się wolniej ładują , nie wiem jakby był jakiś problem z DNS-ami.Dodam że wszystkie opcje typu qos,upnp, monitor łącza mam wyłączone jest mi to zbędne.Zależy mi tylko na stabilności szybkości ,static DHCP,mac filter do wlan,dmz ale mniejsza z tym.
Tomato ogulnie bardzo mi się podoba lecz naprawdę coś jest nie tak nawet żona twierdzi że coś jest wolniej Smile
Testowałem jeszcze openWrt rc6 (standart z pppoe) ale tam nie wiem gdzie ustawić DMZ,i przekierowania portów ewentualnie jaki (nazwa) pakiet doinstalować aby te opcje się pojawiły ,a i jeszcze nie widzę ustawień serwera DHCP chociaż działa Smile

pozdr.
Edytowany przez falko dnia 03-01-2007 11:37
www.speedtest.net/result/65093881.png

Lucent 15V 100 Mbit Smile
 
robsonn

Cytat

falko napisał/a:
Dodam że wszystkie opcje typu qos,upnp, monitor łącza mam wyłączone jest mi to zbędne.Zależy mi tylko na stabilności szybkości ,static DHCP,mac filter do wlan,dmz ale mniejsza z tym.


Tobie może opcje typu QoS są zbędne, ale dla Twojego routerka już tak nie jest. Włącz QoS nawet z domyślnymi ustawieniami w Tomato, a zobaczysz, że odczujesz dużą różnicę. Monitor łącza czy UPnP nie jest konieczne, ale QoS zalecam bardzo. Poza tym nie napisałeś nic czy używasz P2P.
Jest również zasada, która mowi o tym, że należy używać tego co najbardziej odpowiada Wink Jeśli w Twoim wypadku bardziej sprawdza się Thibor 14 to pozostań przy nim.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
falko
Witam
P2P nie używam ,chodzi mi jedynie o to ze gdy zapodam adres www na thibor v14 to strona się ładuje błyskawicznie a na tomato trzeba chwilkę czekać zanim zacznie się ładować ,a jak się juz ładuje to wolniej (z przerwami)

pozdr.
Edytowany przez falko dnia 03-01-2007 12:23
www.speedtest.net/result/65093881.png

Lucent 15V 100 Mbit Smile
 
kubica
Zauwazylem to samo.
Generalnie po resecie routera, strony przez jakis czas laduja sie blyskawicznie, potem np uruchomie P2P, zajetosc pamieci wzrasta...

Po dluzszym czasie jak polaczenia wygasna (po wylaczeniu P2P) szybkosc nie wraca do poczatkowej. (DNSy sa ustawione na sztywno na operatora, wiec to nie dnsmasq).

Sprawdze jeszcze czy to dotyczy tylko WIFI czy rowniez polaczenia na kablu.

Co ciekawsze szybkosc samego TCP dla polaczenia Router <-> karta wifi jest caly czas 30 mbps.

WRT54GL 1.1 <---> WPC54GR
Edytowany przez kubica dnia 04-01-2007 10:36
 
jank0
to zrób np. reset routerka....mam łącze z dialogu,dialog o godzinie 0 robi reset więc i ja robie reset wpisałem w script init to cru a reboot "1 0 * * * reboot" i mam minutę po północy reset
"Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie"
 
kubica
Dzieki za rade Smile ale chyba chodzi o to zeby firmware bylo jak najmniej awaryjne i rozwiazania w stylu reset co jakis okres czasu nie byly potrzebne.

Pozatym niewiem do konca gdzie lezy problem.
 
Portal

Cytat

kubica napisał/a:
Zauwazylem to samo.
Generalnie po resecie routera, strony przez jakis czas laduja sie blyskawicznie, potem np uruchomie P2P, zajetosc pamieci wzrasta...

Po dluzszym czasie jak polaczenia wygasna (po wylaczeniu P2P) szybkosc nie wraca do poczatkowej. (DNSy sa ustawione na sztywno na operatora, wiec to nie dnsmasq).

Sprawdze jeszcze czy to dotyczy tylko WIFI czy rowniez polaczenia na kablu.

.

WRT54GL 1.1 <---> WPC54GR


zauwazylem to samo. U mnie to wystepuje po Lan (wifi mam wylaczone). U mnie zas DNS sa pobierane od operatora kablowego ale na komputerach w sieci DNS jest adresem routera.
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
robsonn
Jeśli DNS waszych operatorów działają bardzo sprawnie możecie wyłączyć na Tomato wewnętrzny cache DNS
Advanced->DHCP/DNS-> opcja Use Internal Caching DNS Forwarder
Myślę, że po wyłączeniu jej może być lepiej.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Portal

Cytat

robsonn napisał/a:
Jeśli DNS waszych operatorów działają bardzo sprawnie możecie wyłączyć na Tomato wewnętrzny cache DNS
Advanced->DHCP/DNS-> opcja Use Internal Caching DNS Forwarder
Myślę, że po wyłączeniu jej może być lepiej.


Oki wylacze i przetestuje - jednak problem jest z dzialaniem i jak mozesz poinformuj o tym Tofu. Wogle zauwazylem od wersji 1.00 ze cos strony www sie przymulaja ( tylko LAN , wifi wylaczone)
Przy okazji o ile mozesz powiedz mi do czego sa nastepujace opcja z tej zakladki ( z czym sie je je)
- Use Received DNS With Static DNS
- DHCP Client (WAN)
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Portal
no niestety , wylaczenie tej opcji duzo nie daje - nadal problem wystepuje. Wszystko ladnie chodzi dopuki nie wlaczy sie programy p2p (np torent) po jego wylaczeniu strony chodza slimazarnie az do momentu resetu routera.
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Gikey
U mnie to samo a mam już Tomato od jakiegoś czasu.
Zastanawiam się nad powrotem do Thibora.
Pzdr
G
 
mopic
Kiedyś Robsonn pisał, że ten model routera miewał problemy z powodu złego (sprawiającego problemy) taktowania CPU.

Przetaktowanie do (chyba) 216MHz rozwiązywało niektóre z nich.

Pozdrawiam
MopIC
 
Gikey

Cytat

mopic napisał/a:
Kiedyś Robsonn pisał, że ten model routera miewał problemy z powodu złego (sprawiającego problemy) taktowania CPU.

Przetaktowanie do (chyba) 216MHz rozwiązywało niektóre z nich.


Spróbuję, tylko jedno pytanie.
W thiborze robiło się to tak:
1. Wejdz w interfejs routera
2. przejdz na zakladke administration
3. zjedz na dol i nacisnij przycisk run command
4. wpisz nvram set clk_freq="216" i wykonaj polecenie
5. wpisz nvram commit i wykonaj polecenie
6. nastepnie reboot routera.

Jak to się robi w Tomato?
 
dutche

Cytat

jank0 napisał/a:
to zrób np. reset routerka....mam łącze z dialogu,dialog o godzinie 0 robi reset więc i ja robie reset wpisałem w script init to cru a reboot "1 0 * * * reboot" i mam minutę po północy reset


w kazdym linksysie ta komenda zadziala??

a co wpisac zeby router sie rebootnal o 7
 
jorg49
gdzie to wpisać jak mam Thibor. pytam jako laik co daje taka komenda dla łącza?
 
Portal
ale Tomato juz na stale ma ustawione 216MHz wiec to nie o to chodzi - tu chyba wine ponosi dnsmsq bo czeka sie dlugo na odpowiedz na otworzenie strony ( mimo ze do DNs operatora jest ping rzedu 1ms , DNS operatora nie sa obciazone) Wiec jak odnacze ta opcje o ktorej mowa wyzej to odrazu zapytanie idzie do DNS operatora.
Jak odlaczam ruter i podlaczam kompa pod modem kablowy to strony smiagaj jak burza - bez zacinania itp
Te zwalanie stron zauwazylem cos od wersji 1.00
Trzeba znalesc jakis bug , bo sprawa resetowania routera co jakis czas to obejscie problemu a nie rozwiazanie go.
Edytowany przez Portal dnia 09-01-2007 08:23
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
dutche
gdzie znajde informacje jak ustawic zeby linksys resetnal sie o 7 rano???
 
Portal
wyszla wersja 1.03 - czy ktos moze potwierdzi lub zaprzeczycc czy owy bug o ktorym mowa w tym temacie zostal poprawiony czy nadal istnieje.
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,519,843 unikalnych wizyt