29 Kwietnia 2024 17:15:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.153.38
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
DSL Orange, jaki router wybrać?
ded
Kończy mi się umowa na nerwostradę w Orange i niedługo zaproponują mi przedłużenie umowy. Silnie zastanawiam się nad usługą DSL do 10 MB. Jakiś czas temu montowałem kilka APków w szkole, żeby cały teren budynku był w zasięgu. Narzekali na "zaniki Internetu", po zmianie na DSL problem zniknął. U mnie co prawda jest całkiem dobrze ale od kilku klientów słyszałem że zjechali z cenami mocno w dół i za 60zł DSL wydaje się ciekawą ofertą.

Pytanie tylko, który router wybrać. Z tego co się orientuję nie mogę , jak to było w przypadku neo, kupić sobie dowolny router. Musi być ten orendżowy. Tych czarnych kwadratowych już nie mają, ewentualnie z odzysku, więc problem gwarantowany a wiem że potrafiły się psuć na różne sposoby. Mam router WRT54GL z Tomato i potrzebuję czegoś transparentnego, żeby się nie denerwować na blokady, które Orange zakłada na swoje urządzenia.

Do wyboru są:
Comtrend VI-3223u
Cellpipe 7130
SpeedTouch 608 WL

Potrzebuję jak najprostszy i najbardziej niezawodny. Wiem też, ze w jednym z nich można łatwo złamać hasło admina i mieć dostęp np do przekierowania portów, ale ponoć na błękitnej linii ustawią go jako transparentny na moją prośbę.

Bardzo proszę o rady co wybrac.
 
shibby
DSL jest traktowany jako usługa gwarantowana. Mając Neo na blueline zleją cię od ręki. Mając DSLa potraktują poważniej. DSL ma stałe ip (lub pulę stałych ip) co ma swoje plusy i minusy. IMO bardziej plusem bo nie jest wdzawanie (przez co nie masz reconnectów co 24h) i ddns nie potrzebujesz.

Nie oznacza jednak ze DSL jest niezawodny. DSL 5-10 lat temu a teraz to przepaść. Kiedyś był niezawodny. Teraz rąbie się bardzo często. Mam DSLa w kilku oddziałach i nie ma miesiąca, żeby ktoś nie zadzwonił, że nie ma netu.

Z modemów, które zaproponowałeś, konfigurowałem ten w którym da się wyciągnąć hasło Wink Nie udało mi się jednak ustawić go transparentnie a do Orange nie miałem co dzwonić bo wykonałem "reset to default" ;P Koniec końców musiał więc pozostać jako router z natem. Modem jest bardzo niestabilny, często się wiesza nawet chodząc po GUI. Tak więc jak już się zdecydujesz na DSLa to proś tepse by ci skonfigurowali modem jako bridge, sam się za to nie bierz i jak już raz ci ustawią to nigdy się do niego nie loguj bo problem gwarantowany Smile

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
csmkjp
DSL Turbo 10 MB
Aktywacja kosztuje 60zł natomiast abonament 100zł 24 miesiące, 120zł 24 miesiące.

Ja mam DSL TP 6 lat posiadam modem SpeedStream 5100 (Made In germany Pfft) miałem tylko jedna większą awarie która została naprawiona w 24h. Natomiast w tym roku rezygnuje Z DSL do przechodzę na Neostradę.

Połączony z 14 czerwiec 2013 10:45:31:
Zalecam poczytać regulamin bo to "cyrograf", Umowa lojalnościowa.
Edytowany przez csmkjp dnia 14-06-2013 10:45
 
paczek72
Witam a masz możliwosć podłaczenia netu kablowego??
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
ded
Niestety u mnie dostępna jest tylko Tepsa lub konkurencja na łączach Tepsy. Jak by była lepsza usługa to już dawno bym z niej korzystał. Co do cen to faktycznie takie są na stronie, ale jak się zaniesie wypowiedzenie umowy to nagle otwiera się wiele możliwości Pfft

Racja z tym, żeby ustawili router w tryb mostu i na pewno o to poproszę. Pytanie tylko, który wybrać?
 
paczek72
jak kiedys mialem dsl na SpeedStream 4100 i chodziło stabilnie ,fakt ze miałem postawiony serwer na linuxie ale na tomato powinno być podobnie.
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
csmkjp
Jak masz słabe kable, daleko do centrali czy obciążoną centrale to nawet ten DSL ci nie pomoże.
 
belliash

Cytat

shibby napisał(a):DSL ma stałe ip (lub pulę stałych ip) co ma swoje plusy i minusy. IMO bardziej plusem bo nie jest wdzawanie (przez co nie masz reconnectów co 24h)


co ma staly ip do reconnectow?
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
rpc
Ja nie narzekam na SpeedTouch 608 WL. Miałem do czynienia z trzema i żadnych problemów a i sam sobie konfiguruje to "cudo". Fakt nie korzystam z bridge ale jak shibby zauważył dsl to stały adres więc i dla moich routerów pełna transparentność więc olewam jednoczesny nat.
"Technicy" z tpsa co przyjeżdżali to woleli konfigurować Comtrend VI-3223u. Tego wyżej modelu nie chcieli tykać. Bali się, że jak coś dotkną to się zwali. Ani wifi nie włączali ani w ogóle nic nie chcieli robić.
Ale ja mam chyba takie szczęście bo u mnie sam sobie przekonfigurowałem, dodaje i odejmuje trasy statyczne, odpalam wifi i jakoś nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.
Rafa?
http://rpc.one.pl
 
ded
SpeedStream 4100 już nie oferują, a ten byłby dla mnie najlepszy. Ja akurat mam blisko do centrali a co do kabli to nie wiem, ale neo 6mb działa bardzo dobrze. RPC- dzięki za info, muszę kiedyś zaczepić któregoś technika, to potwierdzę Twoje zeznania Pfft
 
shibby

Cytat

belliash napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):DSL ma stałe ip (lub pulę stałych ip) co ma swoje plusy i minusy. IMO bardziej plusem bo nie jest wdzawanie (przez co nie masz reconnectów co 24h)


co ma staly ip do reconnectow?


Neo jest wdzwaniane. Podawałem wady i zalety DSL vs neo Wink. Z drugiej strony jak się dostaniemy do takiego routera tepsy to można się zdziwić bo tam też domyślnie on działa w trybie pppoe Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belliash
@shibby: Przeciez Neostrada to ADSL... od DSLa rozni sie tym ze jest asynchroniczna... Dziala to na praktycznie tej samej zasadzie. Jak do neostrady wykupisz staly IP to sesja i tak trwa 24h czy tak 48h. To ze DSL nie trzeba rozlaczac wynika z przeznaczenia uslugi. ADSL skierowany jest dla uzytkownikow domowych, DSL dla biznesowych. Jak ktos kupuje DSL z SLA 99,9% to nie ma mowy o zadnych rozlaczaniu. Na dobra sprawe Neostrada tez moglaby tak dzialac - wynika to wylacznie z konfiguracji po stronie operatora. Natomiast PPPoE to tylko inny protokol warstwy lacza danych w ktory sa enkapsulowane pakiete i zastepuje domyslny pracujacy w Ethernecie HDLC.

Wiec albo wiesz ze bija ale nie wiesz w ktorym kosciele, albo napisales to tak ze sie nie zrozumielismy do konca, co bardziej podejrzewam Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
csmkjp
W cenie abonamentu dsl-a orange jest jeszcze pakiet bezpieczeństwa i hosting www. Nawet jeśli z niego nie korzystasz musisz płacić.

Normalnie DSL 10mb kosztuje 400zł natomiast w promocji DSL turbo 100zł. Wszyscy brali dsl dlatego ze mozna było udostepniac poza lokal, natomiast umowa w wersji promocyjnej DSL Turbo jest ograniczona.
 
SynC
Jest jeszcze neostrada biznes, to okrojony dsl, z jednym ip.
Ważne, że podobnie jak dsl, pakiety mają wyższy priorytet, od tych z neostrady, a kosztuje bodajże 49 netto Smile
 
ded
To pewnie klient mi o tym mowił, bo cena się zgadza Pfft BTW do moich potrzeb to byłaby idealna sprawa. Routery takie jak do DSLa dają? Na stronie orange nic nie moge znalezc na ten temat.
 
paczek72
http://www.orange.pl/kid,4002009697,id,4002908905,title,Neostrada-Biznes,article.html
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
gomez
Czy ten router mogę wymienić na coś z wolnego rynku? Myślałem nad czymś z modemem adsl np. Draytek 2710 czy zostawić go i włączyć mu wifi i podłączyć zwykły router typu wrt54gl ?
 
ded
Po wizycie w salonie dowiedziałem się z mojego "Orange Internet dla Firm" tak łatwo sobie nie przeskoczę na tą Neostradę Biznes. Na szczęście trafiłem na ogarniętego konsulatanta w marketowej "wyspie" i udało mi się podpisać umowę z płynnym przejściem w połowie przyszłego miesiąca. Umowa na 2 lata za 49 netto więc imo bardzo przyzwoicie. Jeden stały ip, prędkość do 10mb (u mnie jest szansa na max). Chciałem router Cellpipe, ale dowiedziałem się, że teraz oferują tylko "router rozszerzony" (chyba ten Comtrend) w cenie podstawowego (chyba jakieś problemy mieli). Musze poczytać, czy nie zostawić sobie tego routera (w swoim nie mam WiFi N), ale pewnie jednak poproszę, żeby ustawili jako most i kupię sobie nowy lepszy. Dzięki wszystkim za rady.
 
sivy19wlkp
ja wlasnie walczę z przejściem z DSL 4/1 na DSL EXTRA (na VDSL) 40/4 - a jak parametry beda w miare to UL podniesc do 10. Wyslalem prosbę do opiekuna aby zostawili pule adresów ip obecnego DSL , oraz ustawili tryb bridge ,aby tak jak do tej pory funkcje wszystkie miał Draytek. Na 30 pazdziernika ma byc uruchomiona usluga- ale wczesniej maja sie odezwac co i jak.

119 + Vat za umowę 24 miesięczną.

http://www.orange.pl/kid,4003367697,id,4003372139,title,dostep-do-internetu,article.html
2X ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-11x PL K26 USB AIO
QNAP TS-112
MediaDroid MT7005K Dual Sim Z działającym AERO2 - ANDROID 4.04
 
Kontrolny
Właśnie też czekam na podłączenie tego DSLa 40/4 w firmie. Bardzo proszę o opinie na co należy zwrócić uwagę - czy coś jeszcze oprócz trybu bridge? Jest jakieś lepsze urządzenie? Oczywiście mam własny router i cały sprzęt sieciowy, najchętniej brałbym tylko modem.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,442,166 unikalnych wizyt