25 Kwietnia 2024 12:44:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.129.45.92
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator v1.00
jimmy
Najprościej dodaj wszystkie kompy do Static DHCP i skryptem dziel łącze po IP. Czyli najpierw VoIP, potem kompa ojca, a na końcu Twój, z tym że na p2p osobną regułę ale nie po L7 tylko po porcie (forward portu i ustawienie go w kliencie p2p). Jeśli masz szyfrowanie w p2p to może poprawnie nie rozpoznać protokołu.
 
Luk@s
Poradziłem sobie inaczej. Po pierwszej nie dzieliłem na kompy tylko ogólnie bo nie ma takiej potrzeby. A torrenta sobie wziąłem z layer7 po prostu. I teraz już skrypt działa, jeszcze mam wątpliwości co do konfiguracji qos ale mam nadzieję, że sobie poradzę jakoś z tym...
A czemu pisałeś, żeby nie L7?
Edytowany przez Luk@s dnia 19-09-2007 21:48
 
jimmy
Można i tak - ważne że działa. Co do L7 to nieco bardziej obciąża router (rozpoznawanie typu pakietów) a dwa nie zawsze działa (np. przy szyfrowaniu transmisji przez klienta). Po portach jest prościej.
 
gulu666
Przpraszam Mam takie pytanie jak najlepiej ustawic generator skryptow do dsl 2000. Podzielone na 7 kompow. Jestem pocztakujacy w tych sprawach i prosze o rade. Mam Tomato 1.07 na WRT54GL.
Gulu
 
Camis
Ile najlepiej dac polaczen na usera ?

Lacze 6mbit/512kbit, 7 osob.
Edytowany przez Camis dnia 04-10-2007 00:22
* Opera * WTW * Foobar *


* Asus RT-N10 + Tomato *


* Net 60mbit/2mbit*
 
karubek
Małe pytanko do twórcy projektu. Nigdzie nie wyczytałem o tym więc chciałem spytać czy jest możliwość aby generator zakładał wpisanie wiecej niż 32 userów?
Pozdrawiam
 
robsonn
karubek jest to możliwe. Wystarczy szybkie przekompilowanie projektu + zmiana jednej wartości. Zakładam jednak, że na tym sprzęcie (WRT54G/GL) rzadko kiedy ktoś ma więcej niż 32 maszyny. Po drugie podział łącza za pomocą HTB na taka ilość kompów może mieć drastyczny wpływ na jego moc przerobową (prędkość routowania) stąd w/w ograniczenie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba mogę zwiększyć tę liczbę. Na razie próbuję się uporać z wersją 1.02, ale dziubie z doskoku, a końca nie widać Grin
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Ronnie
Witam

Możesz napisać, jakie nowości nas czekaja w nowej ver. Grin
 
karubek
Ja na tomato mam 46 userów i byłem zdziwiony że to chodzi, ale do zdziwienia się przyzwyczaiłem :-) Ograniczam Twoim skryptem ściągaczy i jak na razie działa mi wszystko rewelacyjnie. Mam kilka takich sieci w różnym miejscach i zdecydowałem sie na zmianę urządzeń na Wrtki z Tomato. Na razie odpukać ... chodzi
Pozdrawiam :-)
 
robsonn
Ronnie parę prostych przeróbek + parę nowych pomysłów. Na razie jak już wspomniałem pracuję z doskoku, poza tym obecnie przebudowuję programik pod kątem obsługi wielu języków. Z rzeczy, które chciałbym dodać mogę wymienić - przesuwanie reguł, limity udp, skrypt włączany/wyłączany czasowo, może ipp2p, coś się jeszcze znajdzie Wink
Edytowany przez robsonn dnia 09-10-2007 00:58
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
luk-a-sz
Pozostaje nam tylko czekać cierpliwie na to dzieło B)
 
aflinta
Robson, chętnie bym widział zniesienie limitu 32 userów (można dać ewentualnie ostrzeżenie jak się go przekracza). Obecnie mam sieć testową w której ciągle pracuje około 25-30 maszyn. Problem w tym, że jakieś 10 kompów to maszyny zmieniające się co kilka godzin dni (lab testowy), każda z nich dostaje nowy adres IP z puli 150 wolnych i nie wiem jaki adres dostanie kolejna. Oczywiście ograniczenie pasma chciałbym nałożyć na wszystkie kompy a nie tylko te stacjonarne, którym IP mogę przydzielać według znanych adresów MAC.
 
robsonn
aflinta a od czego masz zakresy IP w generatorze ? Smile Myślsiz, że dodasz skrypt na 150 adresów ip i router na tym nie ucierpi ? Pomijam fakt, że nie zmieścisz takiego skryptu w 8kB.
podziel Twoją pulę na np. 5-10 zakresów po kilkanaście/dziesiąt adresów Ip i loozik.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
mruz
@robsonn wielkie podziękowanie za skryptWink
rewelacja, czekam z niecierpliwością na nową wersję a w szczególności na możliwość przesuwania reguł i skrypt włączany/wyłączany czasowo, ale i bez tego skrypt to mistrzostwo świata
ThxWink
TP-LINK TD-8840
WRT54GL v1.0 Tomato 1.25
VoIP Linksys PAP2T-EU
LetMeKnow.pl - darmowe og?oszenia. Wszystko w jednym miejscu!
HTPC ITX - iLINK - sprz?t PC zn?w staje si? wszechstronny
 
krzynek1
Witam, od jakiegos juz czasu uzywam linksysa wrt54gl wraz z Tomato 1.07

mozna powiedziec ze o ile Qos w gui routera jakos opanowalem to jednak podzial Dl przy pomocy generatora skryptow robsonna nastecza mi pewnych kłopotow

rzecz polega na tym, ze zalezy mi na tym aby przy jednoczesnym dzialaniu p2p www chodzily dobrze lub lepiej

dlatego wygenerowalem nastepujacy skrypt

http://www.vpx.pl/grafika,20333.html

ktos zapyta, a co, nie dziala ?

ja odpowiem , dziala, na chwile Shock

przykladowa sytuacja jest nastepujaca :

torrent jest prawidlowo przyciety przez skrypt i wyzej nie podskakuje, odpalam film na youtube, strona sie calkiem ladnie wczytuje, film tez

jednoczesnie widze, ze predkosc torrenta opada z powiedzmy 100 kB/s do 40-50 kB/s a wiec wszystko dziala

ale nie mija pól minuty gdy torrent odzyskuje pełnię sił i pogina znow 100kB/s a film zaczyna przycinac i tak do samego jego konca

i teraz nie wiem, w koncu skrypt przez chwile dziala wiec raczej jest poprawny, tylko dlaczego pozniej http nie dostaje swojego pasma 500 kbit ?

jestem w . help
 
robsonn
@mruz równiez pozdrawiam Wink Miło słyszeć, że programik się przydaje Smile

krzynek1 spróbuj wyłączyć QoS i użyć tylko samego skryptu i zobacz czy reprodukcja tego samego efektu jest również możliwa. Jak z wyczyszczeniem NVRAMu po wgraniu tomato? Robiłeś pełne czyszczenie ? Jeśli nie to polecam i ustawienia z palca od początku wpisać.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
luk-a-sz
@robsonn

Czy zobaczymy pod choinką prezencik z napisem "nowy Script Generator" ? Smile

 
krzynek1

Cytat

robsonn napisał/a:
@mruz równiez pozdrawiam Wink Miło słyszeć, że programik się przydaje Smile

krzynek1 spróbuj wyłączyć QoS i użyć tylko samego skryptu i zobacz czy reprodukcja tego samego efektu jest również możliwa. Jak z wyczyszczeniem NVRAMu po wgraniu tomato? Robiłeś pełne czyszczenie ? Jeśli nie to polecam i ustawienia z palca od początku wpisać.


sprobuje w takim razie wylaczyc qos

nvramu nie czyscilem bo router kupilem jako nowy z juz wgranym Tomato w wersji 1.07

a skoro juz mam czyscic to moze pojsc krok dalej i od razu zapodac Tomato najnowsze ?
 
LoOkas
@krzynek1
Zrób czyszczenie pełne Nvram. Potem wgraj sobie Tomato w wersji 1.11.
Ja używam generatora robsonna + Qos i wszystko działa.
Router: Ubiquiti NanoStationM
WiFi:[/n] UniFi AP AC PRO
[b]NAS:
Synolgy DS214 [DSM 4.3-3810 U4]
NAS2: unRAID
PC: dużo różnego sprzętu Pfft
 
robsonn
Ważne pytanie do użytkowników Generatora skryptów Wink

Dziś wieczorem całkiem przypadkiem uruchomiłem IMQ na pomidorze Smile. Dla przeciętnego uzytkownika jest to informacja bezużyteczna, gdyby nie to, że dzięki w/w modułowi można wykonać dynamiczne kształtowanie uploadu (zamiast obecnego - statycznego). Pozwoli to kształtować ruch w pełni dynamicznie w obu kierunkach.
Problem polega na tym, że obecnie tylko Tomato w normalny sposób wykorzystuje IMQ. Oprogramowanie Tofu czy Thibor nie posiada IMQ wogóle, natomiast DD-WRT wykorzystuje go w nietypowy sposób.

Stąd pytanie czy wolicie zachować większa kompatybilność skryptu (brak dynamicznego uploadu) czy jednak zrobić pełne kształtowanie łącza w obu kierunkach. Nie oznacza to, że skrypt nie będzie działał na innym oprogramowaniu. Jedynie mogą wystąpić problemy (lub brak) kształtowania uploadu.

Czekam na opinie Wink
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,325,621 unikalnych wizyt