29 Marca 2024 07:07:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.222.233.8
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WRT54 Script Generator v1.00
luk-a-sz

Cytat

cmx napisał/a:
Witam

Wygenerowalem sobie skrypt i ustawilem na kazdego uzytkownika limit polaczen na 100.

Po zastosowaniu skryptu odpalilem emule i sprawdzilem przez ssh ilosc polaczen z mojego ip i wywalio:

cat /proc/net/ip_conntrack | grep -i $192.168.1.2 | wc -l
371


Co jest nie tak ze pozwala na powyzej 100 polaczen ??


U wszystkich tak jest,

Cytat

robsonn napisał/a:
Możliwe bo limit połączeń działa tylko na połączenia TCP, a nie UDP. W nowej wersji będzie możliwość ograniczenia (nie liczby bo się nei da), ale szybkości generowania połączęń UDP w ciagu 1 sekundy.

Edytowany przez luk-a-sz dnia 15-07-2007 08:10
 
lgolebio
Witam
Od jakiegoś czasu nie daje mi to spokoju. Chodzi mianowicie o "anomalię" działania skryptu. Mam łącze 2 MB w Dialogu i podzieliłem łącze na 5 użytkowników, z wykorzystaniem skryptu z programu robsonna. Anomalia polega na tym, że choć ustawiony jest max download na 1843kbit (czyli 230 KB/s) to utorrent potrafi sciagac z predkoscia 260KB/s (czyli max mojego łacza dialogowego). Czy w takim razie skrypt nie działa ?
Edytowany przez lgolebio dnia 17-07-2007 15:04
 
jimmy
Sprawdź ile podaje np. dumeter a nie ile pokazuje torrent. W grę może wchodzić np. kompresja danych przez torrenta lub po prostu przekłamania/chwilowe skoki transferu .
 
lgolebio
Dobra, chyba wiem co było nie tak. Zrobiłem CLEAR NVRAM i reset do factory defaults po czym na nowo z palca wszystko ustawiłem. Potem skrypt, reboot, i chyba jest ok. Później najwyżej dam znać czy problem powrócił.
Edytowany przez lgolebio dnia 17-07-2007 16:10
 
robsonn
lgolebio każdy program może pokazać ci nieco odmienne wartości. Poza tym jak wyżej wspomniano - sieć torrent charakteryzuje się tym iż plik ściągany jest małymi porcjami od wielu użytkowników - stąd na wykresach często transfer objawia się jako wiele szpilek o czasami bardzo zróżnicowanym transferze (niejednokrotniwe wyższym niż prędkość Twojego łącza).
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
luk-a-sz
@robsonn

Odśwież pasek projektu i dodaj nam nadziei na nowy generatorek w najbliższym czasie. Wink Smile
Edytowany przez luk-a-sz dnia 18-07-2007 09:38
 
lgolebio
No i panowie. Znowu to samo, ale tym razem uważam (mogę się mylić), że mam dowód na to iż ściągam szybciej niż skrypt pozwala.

Ściągam sobie tak z ciekawości to http://downloads.openwrt.org/snapshots/ar7-2.6/OpenWrt-SDK-ar7-2.6-for-Linux-i686.tar.bz2 i co się ukazuje moim oczom....ściągam z prędkością około 260-270KB/s (to nawet szybciej niż dialog mi daje) i jako dowód na to ściąganie mam taki, że plik ( 42,2MCool ściągnąłem w 2:47 (2 minuty 43 sekund). Skrypt ogranicza mi do 230KB/s więc powinienem (nie patrząc na transfer jak radzicie) ściągnąć plik w 3:13 (3 minuty 13 sekund).

Jak to wyjaśnicie ?? Bo ja kompletnie zgłupiałem. Jednym słowem...skrypt przestaje działać po jakimś (z góry nie okrślonym ) czasie. I przepuszcza max łącza, bo liczby się zgadzają.
Edytowany przez lgolebio dnia 20-07-2007 18:43
 
jimmy
Proponuję przetestować na większym ograniczeniu - np. do 100 KB/s wtedy różnice będzie łatwiej potwierdzić. Poza tym było gdzieś chyba napisane, że jeśli skrypt nie działa wklejony do init to trzeba go wgrać do sekcji firewall (i oczywiście reboot routera).
 
lgolebio
Jak go wkleję do firewall scripts to skrypt nie zadziała. Zresztą w samym programie jest info o startup scripts. No nic muszę pomyśleć i poanalizować.
 
robsonn
lgolebio używasz może jakiś nietypowych ustawień ? Wątpię aby Dialog dał ci więcej niż płacisz Wink Możesz też potestować tak jak jimmy wspomniał - zrobić większe ograniczenie.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
lgolebio
Nie no nie twierdzę, że więcej mi daje Dialog, bo jak już powiedziałem, liczby się zgadzają. Problem w tym, że skrypt DZIAŁA, ale do czasu....no właśnie sam nawet nie wiem kiedy przestaje. Sad
 
Max Monroe
Witam czy istnieje możliwośc dodania do generatorka możliwości "przenoszenia" góra dół reguł (i np. zamiana miejscami). Dokładnie chodzi mi o to że w generatorze w kroku 3 jak mam 12 pozycji i potrzebuje dodać coś na miejscu 3 (np. kolejną regułe L7) to musze wszystko mazać od dołu .. ? i nie moge wstawić tam gdzie chce.
Routery: MikroTik hEX
AP: 2xMikrotik wAP AC
Net: Connected FIBER 100mbit (90/19 real)
VoIP: SPEEDPORT W900V podróba FRITZ Box'a 7240
NAS: HP N54L + RPi4
 
Yurekpl
Witam.
U mnie zaobserwowałem takie anomalia:
Ustawiłem swój komputer na klase A,przydzieliłem odpowiednie parametry,po czym przesunąłem ją na samą góre w klasyfikacji. Tylko dlaczego w szczegółach moj adres jest klasyfikowany jako UNCLASSIFIED zamiast A ??? Rozumiem że działam na różnych portach i usługach,ale skoro reguły są rozpatrywane od góry a moj komp ustawiony na każdy protokół i port to powinien zostać wyłapany przez te regułe i ustawiony na daną klase i już dalej nie sprawdzany.
No chyba,że coś przeoczyłem.
Wiekszość parametrów i opcji mam ustawione na domyślne,nie mam (jeszcze) żadnych skryptów.Działam na wrt54gv2 i tomato 1.07
pzd
Edytowany przez Yurekpl dnia 25-08-2007 11:58
 
eRd
Yurekpl wydaje mi sie ze jak wbijasz na tomato ze swojego kompa to mnoza sie kolejne polaczenia na unclassified (komunikacja z routerem) na kolejnych portach chyba powyzej 2000, jakbys wbil zdalnie i mialbys wtedy swojego kompa wlaczonego to by tego nie bylo (na pewno nie tyle). Tez mnie to ciekawilo ale sie przyzwyczailem... Zreszta nie korzystam z takiego podzialu na klasy, skryptem dziele lacze a QoS ustawione wedlug uslug www dns voip skype na wyzszych klasach, a reszta typu p2p na niskich i dziala pieknie...
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
Yurekpl
Tak widze,ze to są połączenia tylko z routerem,aczkolwiek inne komputery z sieci tez tam czasem trafiają.
Skrypt fajna sprawa,zeby tylko jeszcze dało rady dynamicznie upload (mam na mysli generator robsonna).
No i ten QoS tez dziwnie dziala,wyglada na to ze nvram nie jest do konca wyczyszczony,bo gdy zmienilem swoj adres to i tak na grafiku byl widoczny ten stary :/
 
NeoX
Mam takie proste pytanie, które mam nadzieje będzie można odpowiedzieć Wink

U mnie w domu jest prosta sytuacja: mam łącze 564/192 i jeden komp (129.168.0.8) który zwykle coś ściąga non stop.
Na pozostałych kompach chciałbym jednak komfortowo przeglądać WWW i oglądać filmy na nich.
Skrypt ustawiłem tak:
1 192.168.0.8 8Kbit 507Kbit - Najniższy
2 Port 80 384Kbit 507Kbit - Wysoki
3 Port 443 115Kbit 507Kbit - Najwyższy.

Efekt tego jest taki, że coś nie działa Smile
Jak 192.168.0.8 zacznie ściagać po http to ma zmienny transfer (od 20KB/s do 55KB/s) ale co z tego? jak np. filmy na youtubie chodzą na 180Kbit?;/ (mimo iż ustawione jest gwarantowane 384).

Czy można to jakoś zrobić tak, żeby dało się zapuszczać ściąganie i jednocześnie komfortowo oglądać filmy??
 
robsonn
Max Monroe taka opcja jestw przygotowaniu.

NeoX jeśli to kolejność reguł w QoSie to powiny być w odwrotnej kolejności (od największego priorytetu do najmniejszego). Tak aby najpierw wycinał pakiety www, ssl, a na końcu Twój IP (najlepiej MAC - działa to o niebo lepiej). Poza tym rozumiem, że jako najważniejsze w QoSie masz ustawione zapytania DNS ? Bez tej reguły może być ciężko. Dodatkowo wyłącz Priorytetowanie ACK, wtedy przy nie za szybkim łączy, pakiety ACK nie będą dławić Twojego łącza, powinno być lepiej.
pzdr

Dla zainteresowanych
Niestety nowa wersja generatora opóźni się. W same wakacje praktycznie nie miałem czasu aby dłubać, byłem (jestem) zawalony pracą, a we wrześniu jade na zasłuzony odpoczynek. Mam nadzieję, że naładuję akumulatory i po powrocie wezmę się z kopyta do pracy Grin Jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze Grin

Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
NeoX
@robsonn tylko wyjaśnij, czy jak mówisz o QoSie to mówisz o skryptcie czy o QoSie w WWW?
Bo jeżeli o WWW to ok, miałem tak ustawione. Jeżeli mówiłeś o koleności reguł w skrypcie, to faktycznie nie miałem w nim reguły o nt. DNSa Smile a i kolejność była od najniższego do najwyższego.
Wypróbuję tak jak mówiłeśSmile
PS: Ustawiłem w skryptcie adres IP zamiast MACa bo na początku tego tematu mówiłeś że MAC to ciekawostka i raczej powinno się ustawiać na IP, a teraz znowu mówisz odwrotnie Grin
Edytowany przez NeoX dnia 30-08-2007 11:02
 
robsonn
NeoX w moim poście wyżej cąły czas mówiłem o QoS wbudowanym w GUI routera, bo wywnioskowałem (może błędnie), że o to ci chodzi Grin Teraz zrobił się lekki mikser także już nic nei wiem Grin
Jak coś to ślij wiadomość na priva - może sięlepiej dogadamy Smile
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Luk@s
Zacznijmy od tego, że mam Asusa WL-500gP z Tomato. Chciałem zrobić tylko taką drobnostkę, że jak ustawię na komputerze swoim, aby z torrenta coś ściągało się na maksa, to żebym mógł spokojnie w tej chwili wejśc na stronę www i żeby w tej chwili przycięło download z torrenta. To samo dotyczy drugiego komputera - ojciec używa go tylko do www.
Zrobiłem dlatego po prostu prościutkie ustawienie aby layer7 bittorrent miał 256kbps gwarantowane a 1024kbps maks i priorytet niski, natomiast http 768kbps gwarantowane a 1024kbps również maks, a priorytet najwyższy. Wrzuciłem skrypt i efekt odwrotny. Nie mogłem żadnej strony załadować. Albo ja nie rozumiem, jak trzeba sobie ten konfig zrobić, albo nie wiem... Jeszcze później chciałem sobie voipa dodać, ale jak rozpracuję ten problem to potem już sobie stworzę konfig... Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,436,611 unikalnych wizyt