15 Maja 2024 10:44:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.222.231.212
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Rozsądny router z obsługą usb - do 250 zł.
chans
Cześć,

Dziś do szewskiej pasji doprowadził mnie mój poczciwy Asus wl-500gpV2 z uwagi na tragiczne transfery z pendrive podpiętego do usb na mojego lapka przez wifi. Przenoszenie 8 GB danych przez 3 godziny to za dużo. Ostatecznie postanowiłem kupić nowy router który obsługiwałby standard "n" oraz znacznie szybciej przesyłałby pliki z usb poprzez wifi. Wstępnie zakładałem zakup Asus RT-N16, ale dziś znalazłem TP-Link TL-WDR3600 - ceny podobne, tp link jest nowszy i wspiera 5GHz (akurat nie jest to dla mnie priorytet), obsługa transmission jest, jednak nie wiem jak sobie z tym radzi. Ważną kwestią jest zasięg urządzenia z uwagi na fakt iż mieszkam w domu jednorodzinny i nie chciałbym stawiać gdzieś kolejnego ap aby mieć zasięg np w ogrodzie.

Docelowo chcę uruchomić nas, ale do tego czasu router miałby obsługiwać ftp, transmission.

Który z nich wybrać?
 
Kontrolny
Było to już powtarzane wiele razy, ale jeżeli chcesz mieć szybki transfer sieciowy, to potrzebujesz dobrego NASa i najlepiej łączyć się z nim po gigabicie, a nie po WiFi.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
belliash
Z zasiegiem moze byc roznie... Masz beton, cegly, pustaki, ... Do tego wiele zalezy miejsce w ktorym postawisz router oraz anteny jakie zastosujesz. Nie sadze aby ktorykolwiek z tych 2 routerow pokryl zasiegiem caly dom i jeszcze ogrod. Nie oczekuj zbyt wiele. Co do transferow - mam oba te routery i wyglada to mniej-wiecej tak u mnie: http://www.belliash.eu.org/component/content/article/1-wpisy/75-mini-recenzja-tp-link-tl-wdr4300

Wifi nie mialem juz jak porownac - w Asusie padlo.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
chans
co do zasięgu - obecny wl-500gPv2 całkiem nieźle sobie radzi i mam nadzieję iż nie będzie gorzej a wręcz jeszcze lepiej. W tej chwili wszystko sprowadza się do odpowiedzi na pytanie który z routerów będzie sobie radził do momentu odpalenia "nas".

Wydajność po wifi też jest ważna chociażby do streamu video.
 
hermes-80
Wydajnościowo - jako NAS na pewno TL (mocniejszy procek) ale jeśli chodzi o zasięg wifi to chyba Asus.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
grz3si3k

Cytat

hermes-80 napisał(a):
ale jeśli chodzi o zasięg wifi to chyba Asus.

Tu są zdania podzielone, wystarczy poczytać wątek o zasięgu ASUSA, gdzieś na forum
chyba tu -> http://openlinksys.info/forum/viewthr...rowstart=0
RT-AC68U
 
przemasisko
Bierz RT-N16 i będziesz happy.
 
belliash
@przemasisko: Mialem tego asusa i powiem Ci ze z tplinka jestem jakos bardziej zadowolony Wink Mam wrazenie ze zasieg wifi jest porownywalny na 2.4GHz. Na "piątce" oczywiście gorszy. Chociaz nie prowadzilem zadnych testow, wiec ciezko mi cokolwiek w tej materii powiedziec. To tylko moje subiektywne odczucie.

Ale na pewno tplink dziala sprawniej. Nie wiem czy zasluga lepszego procka, czy openwrt... moze wszystkiego po troche. Mam podlaczony pod router drukarke i pendrive z extroot i co moge powiedziec:

1) USB sa od siebie bardziej oddalone. w Asusie pendrive stykal sie z kablem od drukarki, nagrzewal sie i przyklejal. W TPLinku nie ma tego problemu.

2) Transfery przez Wifi mam na oko troche wieksze. Tutaj trzebabyło by zerknac do 2 artykułów na moim blogu. W 1 testuje WDR4300, a w drugim porownuje Tomato RT z RT-N. Roznia sie one wersja sterownika Wifi.
http://www.belliash.eu.org/component/...porownanie
http://www.belliash.eu.org/component/...tl-wdr4300
WDR4300 stoi obecnie w tym samym miejscu, co niegdys RT-N16. Ten pierwszy ma transfery ~5.5MB/s oraz nieco ponad 6MB/s odpowiednio dla pobierania i wysylania. Asus z kolei: nieco ponad 5MB/s i nieco ponad 5.5MB/s. Roznica niewielka - mozna by przyjac ja za blad pomiarowy. Ale TPLink wydaje sie zapewnia o ok 0.5MB/s wiekszy transfer w obu kierunkach (przynajmniej u mnie).

Nikt Ci na pewno jednoznacznie nie wskaze co masz kupic. Ile osob na forum, tyle bedzie opinii. Jedni beda polecac Ausa, inni TPLinka. Sam musisz zaryzykowac i cos wybrac. Przedewszystkim poczytac dobrze opinie jednego i drugiego. Moze znajdziesz gdzies w sieci dokladniejsze testy i porownania w tych samych warunkach.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,807,815 unikalnych wizyt