16 Maja 2024 01:04:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.3.163
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
WNR3500L vs RT-N15U
Robek
Cześć

WRT54GL już nie daje rady, chciałbym coś kupić do ok. 250zł, z tego co widzę to są dwa modele w tej cenie :
WNR3500L vs RT-N15U

Który będzie wydajniejszy na wifi z tomato?

Dziękuje za szybką odpowiedź, muszę zakupić router jeszcze dzisiaj Smile
 
newbie11
Kup używke Asus RT-n16 za ok 220 w dziale Sprzedam na naszym forum http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=16418 , na znanym portalu nowki za 270 . Mozesz tez kupic netgear 3500L v2 .
Netgear WNR3500L v2 Tomato Smile
WRT54G v2.0 SDMOD, RS232 mod, USBmod nieudany Smile
ASUS RT-N16 DualWAN chincyk Wink 2x Huawei E3131
TP-LINK TL-WDR4300 Gargoyle PL
UniFi AP Long Range (UAP-LR)
 
Robek
Używka odpada, musi być nowy/faktura szmery bajery Wink
 
newbie11
Coz to wciagaj albo RT-N15 albo Netgear 3500L v2 - procki takie same . Nie mam tego pierwszego ale z Netgear jestem zadowolony.
jest tez test RT-N15 na forum w testach - poczytaj moze pomoze tobie w podjeciu decyzji.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Smile
WRT54G v2.0 SDMOD, RS232 mod, USBmod nieudany Smile
ASUS RT-N16 DualWAN chincyk Wink 2x Huawei E3131
TP-LINK TL-WDR4300 Gargoyle PL
UniFi AP Long Range (UAP-LR)
 
maxikaaz
Tak jak poradzono - weź "szesnastkę".
Jak poczytasz forum - problemów o wiele mniej, a cena nie jest jakoś szczególnie wyższa.
 
Dudzio
Jakich problemów?

Porównaj sobie prędkości po ftp tych modeli.
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
maxikaaz
Jakich...?
Minął Cię wątek, w którym Koledzy opisywali spadki prędkości WiFi przy zmianach prędkości dostarczanej usługi.
Problem dotyczył obydwu wspomnianych na wstępie tego tematu routerów, a łączącą je cechą jest ten sam procesor.

Hmmm... a jaki byłby wynik porównania prędkości po FTP i co miałby wnosić do "rywalizacji"?
 
Robek
Gdybym mógł tyle wydać, to bym kupił nawet i 66, ale mam tyle nie więcej. Szukam właśnie na forum testów, bo bardziej jestem skłonny w kierunku Netgeara, bo już takie mam i mi odpowiadają, pracują nienagannie, ale że idzie się z czasem i duchem .... to chciałem zapytać bardziej orientujących się w temacie.
 
maxikaaz
Ale w cenie masz różnicę naprawdę znikomą.
Gdybyś musiał się ceny trzymać sztywno - to zainteresuj się czymś od TP-Linka - np. TL-WDR3600.
Ostatecznie - gdybyś się uparł przy wymienionych przez Ciebie modelach - wskazywałbym na RT-N15u.

Netgear od Asusa różni się przede wszystkim "koncepcją cenową".
Asus jest jednak bardziej przewidujący, i mniej oszczędza przy konstruowaniu swoich urządzeń.
Edytowany przez maxikaaz dnia 26-03-2013 12:29
 
belliash
W tym rpzedziale cenowym WDR3600 bedzie najlepszym wyborem, ale nie bedzie na niego tomato. To jedyny minus. Sam mialem RT-N16 i migrowalem na WDR4300... Niestety 3600 nie moglem nigdzie dostac w pobliskich sklepach a doliczac przesylke itp to wolalem do lozyc do 4300 Wink

Tak czy inaczej wielkiej roznicy miedzy tymi 2 modelami nie ma.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Kontrolny
Mam dwie sztuki WNR3500L v2 i jestem bardzo zadowolony. Jeden w domu chodzi na Tomato, drugi w firmie na OFW i obydwa sprawują się super. Za tą kasę super router: N300, gigabit, USB, 128 RAM, dobry procesor, świetny pod Tomato.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
Robek
Oba mają wsparcie dla modemów 3g? Smile
Da się do nich włożyć np. aero2?
 
Gikey

Cytat

Dudzio napisał(a):

Jakich problemów?

Porównaj sobie prędkości po ftp tych modeli.


Poczytaj ten wątek http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=15882
Ja jestem byłym posiadaczem WNR3500Lv2 oraz obecnym Asus RT-N15U. Na obu w Tomato problemy z Wifi w trybie 'N'. Asus o tyle lepszy, że na OFW WiFi działa dobrze.
Testowałem u siebie pożyczonego RT-N16 i wszystko działało prawidłowo.
Odradzam Netgear WNR3500Lv2 oraz Asus RT-N15. Są tacy na tym forum którym Netgear dobrze działa (nikt nie był w stanie stwierdzić czemu jednym działa a innym nie) ale nie wiadomo jak będzie w przypadku kolejnych nabywców.
 
shibby
RT-N15U to bardzo udany i stabilny router. Używałem go osobiście przez prawie miesiąc i chodził jak złoto. Sygnał Wifi pomimo wbudowanych anten miał silniejszy niż popularny tplink 1043nd z 3ma zewnętrznymi antenami!! RT-N15U jak najbardziej jest godny polecenia.

RT-N16 to sprawdzony router i zawsze jest dobrym wyborem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jarek7714

Cytat

shibby napisał(a):
RT-N15U to bardzo udany i stabilny router.
Również przyłączył bym się do tej opinii gdyby nie założenia @Robek-wydajne WiFi co niestety dyskwalifikuje wszystkie ww routery pod Tomato, a do wyboru pozostaje jedynie RT-N66U. Parę miesięcy temu również miałem podobny dylemat Asus RT-N15 czy TL WDR-3600 (z założenia że nie korzystam z WiFi na tych urządzeniach-do tego stosuje dual AP-Sapido GR-1736), zdecydowałem się na TL ze względu na większe możliwości pod Open-Wrt. Smile
jareq
 
Robek
Kupiłem oba na testy, bo nie mogłem się zdecydować, skonfigurowałem i jak na razie latają.

Co do tego trybu n w netgear'ze :

http://www.myopenrouter.com/forum/thread/22082/WNE3500L-slow-Wifi-file-transfer-speed-3-5MB-S-MAX/#6617

Przestawiłem na inny kanał i śmiga, bo faktycznie na początku łączył się na jakimś 5,5Mb/s

Dziękuję Wam za sugestie.
 
Kontrolny

Cytat

Robek napisał(a):

Oba mają wsparcie dla modemów 3g? Smile
Da się do nich włożyć np. aero2?


Nie wiem, jak Asus, ale WNR3500L v2 ma obsługę modemów 3G w Tomato. Na OFW nie ma (przynajmniej na tej wersji, którą miałem u siebie). Czy da się Aero2, to zależy od tego, czy masz modem, który daje radę z Aero2.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
dragmar
jak chcesz TOMATO kup WNR3500L v2 lub Asus RT-N15U/ RT-N16 - będziesz zadowolony
jak ma być OPENWRT kup WDR3600 z radiem 5GHz - będziesz zadowolony

Nie potrzebnie się zastanawiasz, każdy z tych routerów jest dobry
W8/Linux
 
qrko
O ja Cie krece, myslalem ze majac 250zl na router bedzie mozna kupic cos dobrego do domu od reki, a tutaj widze zamota na wielka skale...

Moja batalia wyglada nastepujaco:
WNR3500L v2 vs. WDR3600 vs RT-N15U.

Nie uzywalem nigdy ani tomato, ani openwrt wiec jest mi jedno co wgram, zalezy mi na tym zeby byl jakis w miare dzialajacy QoS, wykresy/statystyki obciazenia i generalnie jakies przydatne pierdolki dla domowego admina. Tyle od strony oprogramowania. Pod wzgledem sprzetowym wymog to mocne i wydajne wifi N + gigabitowy interfejs LAN, liczba USB nie ma znaczenia.

Stawialem na Asusa bo byl najladniejszy i firma najbardziej do mnie przemawiala, ale podobno pod tomato lan sie ksztusi i dziala jak 100mb. Zmienilem koncepcje na netgeara, to czytam tutaj ze wifi ma jakies problemy w trybie n (który jest dla mnie wymogiem - 3 lapki z "n" w domu). Moze fakt ten tp-link z openwrt? Nie ma zadnych problemow? Zalezy mi na transferach, bo planuje w przyszlosci dolozyc do calej sieci NAS'a.

(Router bedzie spinal siec domowa z drugim (obecnym) routerem, ktory posluzy wtedy jako sam modem adsl)
 
Gikey

Cytat

qrko napisał(a):

O ja Cie krece, myslalem ze majac 250zl na router bedzie mozna kupic cos dobrego do domu od reki, a tutaj widze zamota na wielka skale...

Moja batalia wyglada nastepujaco:
WNR3500L v2 vs. WDR3600 vs RT-N15U.

Nie uzywalem nigdy ani tomato, ani openwrt wiec jest mi jedno co wgram, zalezy mi na tym zeby byl jakis w miare dzialajacy QoS, wykresy/statystyki obciazenia i generalnie jakies przydatne pierdolki dla domowego admina. Tyle od strony oprogramowania. Pod wzgledem sprzetowym wymog to mocne i wydajne wifi N + gigabitowy interfejs LAN, liczba USB nie ma znaczenia.

Stawialem na Asusa bo byl najladniejszy i firma najbardziej do mnie przemawiala, ale podobno pod tomato lan sie ksztusi i dziala jak 100mb. Zmienilem koncepcje na netgeara, to czytam tutaj ze wifi ma jakies problemy w trybie n (który jest dla mnie wymogiem - 3 lapki z "n" w domu). Moze fakt ten tp-link z openwrt? Nie ma zadnych problemow? Zalezy mi na transferach, bo planuje w przyszlosci dolozyc do calej sieci NAS'a.

(Router bedzie spinal siec domowa z drugim (obecnym) routerem, ktory posluzy wtedy jako sam modem adsl)


Nie znam WDR3660 ale jak bym miał dzisiaj wybierać między WNR3500Lv2 a RT-N15U (pierwszy miałem a drugi mam) to wybrałbym RT-N16 (to nie pomyłka). Ja w przypadku RT-N15U też go wziąłem bo bardzo mi się podobał (gdyby RT-N16 robili w kolorze czarnym to w owym czasie zamiast RT-N15U wziąłbym RT-N16). Przy zakupie nie zwróciłem uwagi, że ma ten sam chipset co WNR3500Lv2. RT-N15U ma te same problemy na Tomato z Wifi co Netgear. Jedynym ale małym pocieszeniem jest fakt, że w RT-N15U na OFW WiFi 'N' chodzi dobrze. Już po zakupie RT-N15U miałem na krótko na test RT-N16 i na Tomato wszystko śmigało tak jak powinno.

Tak więc jeszcze raz podkreślę z własnego doświadczenia. Jeśli nie decydujesz się na WDR3600, którego nie znam to nie bierz WNR3500Lv2 czy RT-N15U tylko RT-N16.
Tak, są na tym forum osoby, które z WNR3500Lv2 nie mają problemu ale i są takie które problem z tym routerem mają. A jak ty trafisz? Tego nikt nie wie.
Nie widziałem natomiast na tym forum osoby, która narzekałaby przy RT-N16 na takie problemy jak w tych dwóch ruterach o których piszę.
G
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,840,438 unikalnych wizyt