20 Kwietnia 2024 00:50:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.226.96.61
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
joseph
Dekoder matka oraz trzy dekodery dodatkowe podłączone są poprzez wifi.
Zrobiłem drugą sieć w virtual wireles którą spiąłem z br01.
Konfiguracja routerow nie była zmieniana przez te dwa lata na żadnym z routerów.
 
hermes-80
Wifi bym za bardzo nie ufał (szczególnie przy tych egzotycznych kombinacjach) - zawsze spinałem dekodery na kablach i jakoś nie było problemu. Skoro tylko ty zgłaszasz ten problem to musi być coś na rzeczy z problemem w twojej sieci, a nie sama usługą.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
joseph
Hermes-80, małe sprostowanie jeden z dekoderów dodatkowych działa (nie było mnie w domu i zakładałem że skoro pozostałe nie działają to mój też nie działa, ale teraz sprawdziłem i jest ok z tą jedną sztuką)

Podsumowując

Dek 1 matka (wifi) 192.168.10.41
Dek 2 klient 2 (wifi) 192.168.10.61 działa
Dek 3 klient 3 (wifi) 192.168.10.81 nie działa
Dek 4 klient 4 (wifi) 192.168.10.101 nie działa

Dla testów wziąłem dzisiaj dekoder 4 i przyjechałem do lokalizacji dekodera 2 po podmianie dekoderów pojawił się ten sam błąd:

https://zapodaj.net/ddbdc7e4e9677.jpg.html

Czyli podłączyłem niedziałający dekoder w miejsce dekodera działającego i efekt był taki sam- dekoder 4 nadal nie działa.
Więc wygląda na to że z siecią jest wszystko w porządku.
Nawet próbowałem na tych niedziałających dekoderach wejść w opcję nc+ go tv i działa- co świadczy że server vpn działa jak należy.
 
hermes-80
Nie jest to problem z sygnałem i uprawnieniami? - wejdź na stronę NC i poślij uprawnienia do niedziałającego dekodera - miałem taki problem z dekoderami.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
joseph
Sygnał jest ok a uprawnienia wysyłałem już.
Dekoder otrzymał uprawnienia ale nic to nie zmieniło.
 
hermes-80
Co to za router/klienci/wersja Tomato?
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
joseph
Dek 1 matka (wifi) 192.168.10.41
Netgear WNR3500L v2 1.28.0000 MIPSR2-128 K26 USB AIO

Dek 2 klient 2 (wifi) 192.168.10.61 działa
Asus RT-N18U 1.28.0000 -131 K26ARM USB AIO-64K


Dek 3 klient 3 (wifi) 192.168.10.81 nie działa
Asus RT-N18U 1.28.0000 -131 K26ARM USB AIO-64K


Dek 4 klient 4 (wifi) 192.168.10.101 nie działa
Asus RT-N16 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO

Mam nadzieje że przywrócenie ustawień fabrycznych na dekoderze matka pomoże.
Jeśli nie to spróbuję pojechać do lokalizacji dekodera matki z dekoderem który nie działa i podłączę go do tego samego routera i zobaczę czy będą się widziały.
Ewentualnie może jeszcze opcja z włożeniem karty z matki do niedziałających dodatkowych dekoderów rozwiąże problem.

Połączony z 31 grudzień 2016 16:21:41:
Problem rozwiązany- wystarczyło dekoder matkę przywrócić do ustawień fabrycznych.
Wszystko śmiga jak wcześniej.
Dzięki za pomoc.
Edytowany przez joseph dnia 31-12-2016 16:21
 
hermes-80
To tylko potwierdza zasadę - im nowszy sprzęt tym większe dziadostwo dają
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
CrazyFish
Cześć,

proszę o pomoc co najlepiej dokupić by multiroom działał zachowując obecną konfigurację, posiadam w domu neostradę jako modem TP-Link TD-W8951ND, pełni tylko funkcję modemu sieć rozdzielana jest switchem gigabitowym + wifi przez Airport Time Capsule + piętro wifi Airpot Extreme chciałbym połączyć multiroom z mieszkaniem w którym obecnie nie mam żadnego sprzętu.
 
hermes-80
Jaki masz budżet - narysuj schemat sieci bo jakoś w te bajki jakie napisałeś nie chce mi się wieżyc - TP-L jako modem potem switch - to ciekawe gdzie zestawiasz PPPoE i gdzie masz NAT.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Dimson
Czy macie ostatnio jakieś problemy z MR ?
Nic nie ruszałem w konfigu tomato na moim R7000, a kilka razy w ciągu dnia dodatkowy dekoder potrafi wywaliś się z MR. Pomaga na jakiś czas przywrócenie dekodera do domyślnych ustawień.
 
CrazyFish

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Jaki masz budżet - narysuj schemat sieci bo jakoś w te bajki jakie napisałeś nie chce mi się wieżyc - TP-L jako modem potem switch - to ciekawe gdzie zestawiasz PPPoE i gdzie masz NAT.


Schemat w załączniku, widzę że trochę to źle opisałem, budżet max 1000 zł, choć im taniej tym lepiej vpn potrzebny tylko do mr.
CrazyFish załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
servee

Cytat

Dimson napisał(a):
Pomaga na jakiś czas przywrócenie dekodera do domyślnych ustawień.

Zawsze po przywróceniu dekodera dodatkowego do ustawień domyślnych/fabrycznych jest możliwość odbioru programów kodowanych. Nawet podpięcie z matką nie jest do tego potrzebne. Dekoder dodatkowy blokuje MR po jakimś czasie, gdy nie może pobrać uprawnień z dekodera głównego. Prawdopodobnie nie masz prawidłowego połączenia między dekoderami.
 
hermes-80
@CrazyFish Jak najbardziej jest możliwość spięcia MR w tych dwóch lokalizacjach.
Serwer VPN wraz z dekoderem matką w sieci z NEO. W drugiej lokalizacji jaki będzie internet?

Skoro tunel ma być wyłącznie dla MR to można to zestawić na sprzęcie używanym - np RTN10U, RTN-15U ( jeśli gdzieś uda ci się go wyłowić) - to chyba najtańsze.
http://tomato.groov.pl/?page_id=69 - tutaj masz listę routerów które obsługują Tomato - jedynie router musi mieć 8MB Flash.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
CrazyFish
@hermes-80 dziękuję, w drugiej lokalizacji mam internet od sąsiada bez stałego ip, będzie ok?

Kupiłem: Asus RT-N12 D1, pytanie teraz w które miejsce w mojej sieci mam to wpiąć żeby działało w 2 pokojach, i czy przeprowadzam konfigurację z pierwszej strony taką czy jak mam inny sprzęt w sieci z adresem 192.168.0.1 to muszę coś zmienić w tej konfiguracji? Czy jakieś porty muszę otwierać?
 
hermes-80
Przy neo porty trzeba pootwierać, skonfigurować DDNS-a - konfiguracja z pierwszej strony jest tylko poglądowa bo wiele się pozmieniało i zostało zautomatyzowane - podsieci trzeba odpowiednio skonfigurować - warto skorzystać z vlanów by swoich zasobów nie udostępniać w sieć.

I musisz mieć 2 takie routery - plus FW z ovpn-em najlepiej v 132.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
CrazyFish
@hermes-80 dziękuję czy w drugim mieszkaniu też muszę udostępniać porty? czy wystarczy tylko po stronie czarnego dekodera?

Czy w mojej konfiguracji sieci nie muszę mieć czasem do każdego dekodera osobnego routera, czy miejsca wpięcia w załączniku zaznaczyłem poprawnie?
CrazyFish załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
hermes-80
W drugim mieszkaniu nic nie trzeba będzie robić - tylko tam gdzie postawisz serwer openvpn - czyli zapewne w sieci z neo.

Co do wpięcia MR to albo spinasz oba dekodery do portów LAN tego Asusa albo podpinasz pod wifi - dekodery z obecnej sieci musisz wypiąć bo jako bramę muszą mieć tego Asusa. Będą w osobnej podsieci podrzędnej.

Można to rozwiązać na różne sposoby ale tak będzie najmniej komplikacji (podsieć podrzędna).
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
CrazyFish
@hermes-80 dziękuję, zrobiłem i praktycznie działa ale...

OpenVPN się zestawia - w momencie gdy chcę przejść do drugiego kroku

Cytat

Połowa drogi za nami. Teraz musimy stworzyć osobny VLAN tylko i wyłącznie pod biały dekoder Nki.

Przechodzimy do Basic -> Network i tworzymy nowy bridge:

...
to klient traci łączność - rezygnując z tego i wpisując ręcznie ip z puli pierwszego dekodera w ustawieniach sieci w dekoderze białym dekodery się widzą, więc ok mam jeszcze pytanie czy na dekoderze czarnym gdzie jest serwer vpn da się zrobić by działało nc+ go?
 
hermes-80
Tak wystarczy mu wpisać bramę sieciową DNS-y -w końcu serwer VPN jest w sieci wewnętrznej.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,180,490 unikalnych wizyt