29 Marca 2024 07:58:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.207.180.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
waszpaw
Cześć. W tej chwili mam bardzo podobną konfigurację do tej opisanej tutaj. Dzięki za inspirację. Mam natomiast pytanie. O ile teraz połączenie wygląda tak: Lokalizacja A (czarny dekoder i serwer OpenVPN) <-- tunel ze static key --> Lokalizacja B (Multiroom 1), to chciałbym do tego dołożyć Lokalizcję C (uwaga: Multiroom 2 i 3).

Pomysł z dwoma serwerami nie zadziała, bo odbiorcą w Lokalizacji C jest jeden router z Tomato, a nie ma możliwości postawić br1 i br2 działających w tej samej podsieci.

Poradzicie coś?

Dzięki
Paweł
 
shibby
postaw br1 z dwoma portami lan.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
waszpaw
OK. Ale w takim razie nie do końca rozumiem znaczenie IP, które jest ustawiane na kliencie. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że IP jest przypisane do interfejsu tap, a to co się podepnie do vlan'a, dostanie IP albo z DHCP po stronie serwera, albo z DHCP po stronie klienta (o ile będzie tak ustawione na br)?

Tak czy siak dzięki za podpowiedź.
 
d0N
Ja mam następujący problem.

Serwer postawiony jest przy białym dekoderze.
Czarny dekoder jako klient podłączony do serwera i to działa.
Chciałem podłączyć jeszcze jeden biały dekoder w zupełnie innej lokalizacji. Klienta ustawiam tak samo jak to miało miejsce przy czarnym dekoderze. Niby wszystko się łączy pinguje serwer, dostaję odpowiednie ip ale nie działa TV, nie dostaje certyfikatów na kartę.

Ktoś ma jakiś pomysł?
 
shibby
a czemu serwer jest przy białym? Nie masz możliwości postawić go przy czarnym? Co znaczy, ze pinguje się wszystko? Klienci widzą się wzajemnie?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
d0N
Serwer stoi przy białym ponieważ w innym wypadku musiałbym ciągnąć kable po całym mieszkaniu. Z tego co kojarzę klient pinguje router drugiego klienta.


Postawiłem szybko przez www serwer przy czarnym, a ten nie działający dekoder dalej jako klient i tak samo dostał wszystkie adresy ale telewizja nie działała.
Postanowiłem sprawdzić czy ten biały dekoder działa, więc podłączyłem go pod jeden router z czarnym i działa, więc nie mam pomysłu co jest nie tak. Operator podobno nie ma firewalla i nic nie blokuje.

To przy okazji jeszcze zapytam. Jest sytuacja, że router jest klientem vpn ale nie mam możliwości podłączenie dekodera przez kabel lan, istnieje jakaś możliwość żeby bezprzewodowo podłączyć router z dekoderem tak aby dekoder szedł przez vpn?
 
shibby
dekodery są bardzo uczulone na wszelkie NATy. Połączenia nie mogą być NATowane. Muszą być spięte w jeden bridge tak by broadcasty swobodnie sobie latały. Dlatego w mojej opinii tak ważne jest by serwer ovpn był tam gdzie turbo. Ponadto jeżeli masz dwa białe dekodery to najlepiej wygenerować certyfikaty VPN dla każdego z klientów. Nie możesz użyć static.key bo on umożliwia połączenie jedynie punkt-punkt.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Forrestal
Czy ruter z clientem oVPN na serio musi miec adres 10.1.1.1/24 ?

Czy poprostu oba routery powinny miec inna adresjace? Np 192.168.0.1 i 192.168.1.1.
 
shibby
oczywiście ze nie musi to byc 10.1.1.1. Ja już pisałem, że to poprostu moja przykładowa podsieć. Ważne by na obu routera była inna podsieć. Może być 192.168.0.1 i 192.168.1.1 ale z maską 255.255.255.0 oczywiście.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Forrestal
Jak juz jestesmy w temacie - normalnym jest ze co minute tunel sie restartuje przy braku aktywnosci?

W logach mam cos takiego:

Jun 19 20:24:21 unknown daemon.notice openvpn[2035]: Inactivity timeout (--ping-restart), restarting
 
antonio350
Panowie czy Sagemcom VDSL nadaje się do podłączenia jakiegos routera z tomato?Bo nie wiem czy brać multiroom w nc+?
 
hermes-80
Nie ważne jest medium, lecz nieblokowane publiczne IP i stabilne łącze - sama przepustowość też nie wiele ma do gadania.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Maniek91PL
witam w temacie.
Mam takie pytanie. Udostępniam łacze po wifi. Mogę jakoś podłaczyć dekoder do routerka który odbiera mój sygnał wifi . Podłaczyć u mnie biały dekoder do routerka ? Co dalej oczywiście wszyscy będą mieć internet jak i ja będe mógł korzystać z muultirooma ?

Ps. router przy "matce" musi mieć w takiej konf(jeśli jest to możliwe) musi mieć tomato ? nie może to być pierwszy lepszy tp-link z opcją client'a ?
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
tomi_weber
A ja mam ciekawy problem. Tunel postawiony na TLS (2 białe dekodery). Działa aż miło.

Jednak na jednym routerze w lokalizacji B nie działa żaden port w routerze poza tym nr 4. Wifi działa i przydziela adres pod dhcp a na kablu ani rusz.

Dekoder to Netgear WNR3500L/U/v2.
Tomato Wersja PL 1.28 by shibby


LANY:

Interfejs STP Adres IP Maska DHCP Zakres IP (pierwszy/ostatni) Czas dzierżawy (minuty)
br0 Wyłączony 10.10.10.1 255.255.255.0 Włączony 10.10.10.100 - 150 1440
br1 Wyłączony 192.168.1.141 255.255.255.0 Wyłączony -

Vlany

VLAN VID Port 1 Znakowany Port 2 Znakowany Port 3 Znakowany Port 4 Znakowany Port WAN Znakowany Domyślny Bridge
0 0 Tak Tak Tak * LAN (br0)
1 1 Tak WAN
2 2 Tak LAN1 (br1)


Dodam, że przed kofiguracją z tutoriala sieć wewnętrzna po kablach działała.
tomi_weber załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Maniek91PL
a ktoś wie czy jest takie coś możliwe z cyfrowym polsatem ?
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/multiroom.cp
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
johnny86
ale w MR w CP polega na bieganiu i zmianie kart



Okresowa aktywacja Usługi
Dekoder dodatkowy z usługą Multiroom wymaga dokonania okresowej aktywacji przez użytkownika za pomocą karty z dekodera podstawowego. Aby dokonać aktywacji, należy w dowolnym momencie:

a. wyjąć kartę z dekodera podstawowego,
b. wyjąć kartę z dekodera dodatkowego,
c. włożyć kartę z dekodera podstawowego do dekodera dodatkowego i poczekać, aż dekoder dodatkowy potwierdzi odblokowanie sygnału,
d. włożyć odpowiednią kartę do dekodera dodatkowego oraz do dekodera podstawoweg

 
Forrestal
Taki problem u mnie na kliencie wystepuje po zsetupowaniu wszystkiego wedlug tutoriala.


Jul  8 13:29:25 unknown daemon.warn dnsmasq-dhcp[661]: no address range available for DHCP request via br1


Spotkal sie ktos z czyms takim?
 
Endriuszka
czy można zastapić Router Asus RT-N16 i Router Asus RT-N66u 2x routerami LINKSYS WRT54GL ????

ktoś próbowal to wysłać za granice PL, np: DE, UK ??
Edytowany przez Endriuszka dnia 04-08-2013 17:39
 
shibby
instrukcja tyczy się sposobu uruchomienia tunelu pod multiroom Nki z wykorzystaniem dowolnego routera z tomato z wbudowanymi funkcjami VLAN oraz VPN. Router może byc dowolny.

Co do zagranicy to nie widzę powodu czemu mialoby to nie działać. Jeżeli tylko pingi nie będą wysokie to będzie sobie "żyć".
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kriis15
Witam serdecznie.Sporo czytam ne temat multir0omu w nc+ i tak.
Mam zestawiony tunel vpn lan-lan z dwoma sieciami lan -192.168.02.01 i 03.01.Tunel działa .Do tego podpiąłem multiroom standart hd, czarny dek jest po stronie 02.01 natomiast biały jest po stronie 03.01. Biały dekoder podpięliśmy najpierw w sieci 02.01 gdzie został zaktualizowany, następnie przeniosłem tuner do mnie 8km dalej do sieci 03.01. obraz jest już od 15h.Pytanie jest następujące czy będa działać w takiej lokalizacji? Czy ewentualnie mozna zrobić sieć na drajtekach z jednakową adresacją?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 36

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,438,208 unikalnych wizyt