18 Kwietnia 2024 04:43:07
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.248.165
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
fmac
Pytanie zagadka, wszystko działa prawidłowo od 2 lat, ale ostatnimi czasy postawiłem sobie w Lokalizacji 1 serwer multimediów, a przez to że RT-N10U jest w osobnej podsieci, dekodery nie widzą tego serwera, da się zmienić konfigurację od MR tak żeby dekodery widziały też multimedia z sieci lokalnej? Konfiguracja zrobiona z tutoriala z pierwszej wiadomości wątku.

Moja konfiguracja wygląda tak:

Lokalizacja 1
TPlink (główny router do którego podpinane są wszystkie domowe urządzenia, stałe, zewnętrzne IP) - 192.168.2.1
do routera wpięty jest RT-N10U z konfiguracją do MR jako serwer - 192.168.4.1
dekoder główny łączy się po WIFI, dodatkowy po LAN
Lokalizacja 2
Router LTE i do niego podpięty RT-N10U z konfiguracją do MR jako klient, dekoder łączy się po LAN
 
hermes-80
To zależy w jakiej warstwie sieciowej wystawiane są usługi w NAS-ie.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
fmac
NAS to zwykły PC z zainstalowanym Serviio Media Streaming Server czyli zwykły DLNA
 
hermes-80
DLNA działa w drugiej warstwie sieciowej więc nie za bardzo da się to połączyć między podsieciami.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
fmac
A jakby wyciąć w głównym routerze w DHCP pewną pulę adresów i wykorzystać ją w RT-N10U? Tylko to pewnie wymusi przepięcie w RT-N10U WAN na LAN, a co za tym idzie odpięcie "zdalnego" RT-N10U, bo OpenVPN działa tylko przy WANie, dobrze myślę?
 
hermes-80
Musiałbyś przestawić RT-N w tryb AP, OpenVPN działa również w trybie AP ale wtedy trzeba wpisać z palca komendy uruchomieniowe. Jeden kolego z forum tak skonfigurował router z OVPN.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
fmac
ok, dziękuję, jak było to opisane na forum, to zabieram się za szukanie.
 
hermes-80
https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_140508
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
GTC
Cześć, mam w planach ustawić połączenie VPN dla dekoderów multiroom standard canalplus jak na poniższym zdjęciu. Czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć czy dla poniższego schematu jest szansa żeby to działało?

i.imgur.com/HpElryq.jpeg

Dodatkowe informacje to : routery z tomato to Asus RT-N66U posiadają internet są połączone do głownych routerów do portu LAN 1, w nich samych do portu WAN. Routery główne są marki fritzbox. Dodam, że lokalizacji 1 oba dekodery działają bez zarzuty. Jeśli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje to proszę pytać, zaraz do precyzuję.

Czy dla Router 1 i Router 2 mam ustawić jakieś przekierowanie por†ów aby Router 1 tomato i Router 2 tomato miały wszystkie otwarte? Bardzo proszę o jakieś kluczowe informację punkt po punkcie co powinienem zrobić, jak to powinno wyglądać resztę znajdę sobie sam tylko muszę wiedzieć co mi potrzeba. Bardzo dziękuję za pomoc.
 
hermes-80
A dlaczego miało by się nie udać?Smile
Schemat jest poprawny - potrzebujesz tylko przekierowania portu serwera OVPN na routerzez dostawcy.
Łącząc segmenty tej samej podsieci IP LAN-owe routerów Tomato nie mogą być takie same.
Domyślam się, że serwer OVPN będzie w lokalizacji 1 więc tam jest NEO ze zmiennym IP i będziesz potrzebował skonfigurować usługę DDNS z jakimś serwisem.
Podsieć 192.168.*.* - to nie publiczne IP więc będziesz taki potrzebował jeśli nie masz.
Nie da się zrobić instrukcji punkt po punkcie bo nie ma podstawowych informacji.
Edytowany przez hermes-80 dnia 23-02-2022 00:28
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pawel1987
Przecież poradnik jest na forum na 1 stronie.
 
GTC
[quote name=hermes-80 post=178283]A dlaczego miało by się nie udać?Smile
Schemat jest poprawny - potrzebujesz tylko przekierowania portu serwera OVPN na routerzez dostawcy.
Łącząc segmenty tej samej podsieci IP LAN-owe routerów Tomato nie mogą być takie same.
Domyślam się, że serwer OVPN będzie w lokalizacji 1 więc tam jest NEO ze zmiennym IP i będziesz potrzebował skonfigurować usługę DDNS z jakimś serwisem.
Podsieć 192.168.*.* - to nie publiczne IP więc będziesz taki potrzebował jeśli nie masz.
Nie da się zrobić instrukcji punkt po punkcie bo nie ma podstawowych informacji.[/quote]

Dziękuję za wyczerpujące informację, własnie o takie wskazówki/instrukcje mi chodziło:
1. zmiana IP w jednym z routerów
2. przekierowanie portów
Już np zmieniłem IP routera tomato w drugiej lokalizacji

Dzisiaj po południu się zabieram za konfigurację. Jedynie co mnie zastanawia to ten serwer openVPN musi być po stronie dekodera matki? Pytam ponieważ w lokalizacji 2, główny router ma stały adres IP który zamówiłem u dostawcy specjalnie pod tę konfigurację.
 
pawel1987
Serwer obojętnie po której jest stronie ;l
 
hermes-80
W twojej sytuacji to jest obojętne - gdybyś miał więcej niż 2 lokalizacje do podpięcia to wtedy miało by to znaczenie.
Edytowany przez hermes-80 dnia 23-02-2022 15:15
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pawel1987
Nie do końca, musiałyby być wszystkie urządzenia włączone i by działało Wink
 
GTC
Cześć tak na chwilę obecną mam ustawiony VPN między dwiema lokalizacjami. Trochę się z tym namęczyłem ponieważ parametr "Cipher" w zakładce na Advanced dla Clienta i dla serwera domyślnie jest inaczej ustawiony i to powodowało brak komunikacji. Na szczęście z logów udało mi się to ustalić.

Pojawił się u mnie problem z wydzielaniem VLAN ponieważ serwer stoi w lokalizacji 2 (bo tu jest stałe IP)

Lokalizacja 1: to client VPN
1. dekoder matka LAN1
2. dekoder dodatkowy 1 LAN2

lokalizacja 2: serwer VPN
1. dekoder dodatkowy 2 - mogę wpiąć go w każdy port

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak mam ustawić na routerze w lokalizacji 2 VLAN żeby ten router był w podsieci lokalizacji 1? Da się tak zrobić jeśli ta lokalizacja jest serwerem VPN ?
Generalnie tutorial w tym zakresie jest dla mnie nie jasny i nie potrafię tego zrobić ;(
Edytowany przez GTC dnia 24-02-2022 15:13
 
pawel1987
Da. Musisz zrobić mostek z tym vlanem i openvpn by na tym wyjściu szło z openvpn
 
henoh
witam ponowie,

Chciałem dołączyć sie do dyskusji.
Chce kupic Router TP-LIink Archer C6 czarny oczywiscie chce uruchomic Multiroom tam gdzie chce a nie tam gdzie mnie zmuszaja.

Czy ten sprzet moze byc ? czy moze jest cos tanszego dobrego.
Moje wymagania to: OpenVPN, DDNS bo mam brak stalego adresu ip, WiFi5g.
 
hermes-80
https://wiki.freshtomato.org/doku.php...patibility
Nie szedłbym ta drogą by szukać urządzenia all in one.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pedro
Krótko mówiąc - nie ten router.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,134,496 unikalnych wizyt