25 Kwietnia 2024 07:10:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.218.230
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
wersje mikro,mini.std....itd
jank0
The mini contains all the features of the standard distribution, with the exception of chillispot, nocat, rflow, kaid, samba client, SNMP, IPv6, and MMC/SD card support.
The standard (std) distribution includes all features, with the exception of VOIP.
The VOIP distribution includes all features, with kaid removed to make room for SiPath.
The VPN edition includes OpenVPN but does not include IPv6, samba client, or kaid.
The micro edition is a stripped down version designed for the WRT54G v5 and other 2MB Router models.
 
Portal
a moze ktos zna strone opisujaca jak zrobic podlaczenie tej karty MMC/SD ?
 
arteq

Cytat

Portal napisał/a:
a moze ktos zna strone opisujaca jak zrobic podlaczenie tej karty MMC/SD ?


znam jednie słowa kluczowe do gogli wrt54 sd mod Smile lub opnewrt.org > dział customization
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
arteq

Cytat

jank0 napisał/a:
The mini contains all the features of the standard distribution, with the exception of chillispot, nocat, rflow, kaid, samba client, SNMP, IPv6, and MMC/SD card support.
The standard (std) distribution includes all features, with the exception of VOIP.
The VOIP distribution includes all features, with kaid removed to make room for SiPath.
The VPN edition includes OpenVPN but does not include IPv6, samba client, or kaid.
The micro edition is a stripped down version designed for the WRT54G v5 and other 2MB Router models.


co ten post ma wniesc ?
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
jank0
@Portal
http://kiel.kool.dk/
Edytowany przez jank0 dnia 11-05-2006 16:19
 
domgl
Mam Linksysa WRT54GL v 1.1, jaką wersję DD-Wrt najlepiej wgrać?
 
stegano

Cytat

domgl napisał/a:
Mam Linksysa WRT54GL v 1.1, jaką wersję DD-Wrt najlepiej wgrać?


Standard_generic - http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads/index.php?path=dd-wrt.v23+SP1%2Fstandard
Edytowany przez stegano dnia 28-05-2006 10:42
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
domgl
Aha, zanim wgram bios mam jeszcze pare pytań:
1) Czy plik ten wygrywa się bezpośrednio z firmowego biosu Linksysa? (mam bios w wersji 4.30.2) Jeśli nie to co trzeba zrobić?
2) Czy jeżeli DD-Wrt nie spodoba mi się lub gdy będę chciał sprzedać sprzęt z gwarancją to czy mogę z niego z powrotem przejść na firmowy bios Linksysa lub wgrać HyperWRT Thibora?
3) Czy DD-WRT posiada tryb WDS?
4) Czy DD-WRT posiada możliwość zwiększenia mocy nadajnika?
Edytowany przez domgl dnia 28-05-2006 11:41
 
stegano
@domgl

1. Tak
2. Tak
3. Tak
4. Tak

Smile
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
motomouse
A co z tym ? :

Cytat


3.) Linksys WRT54G/GS (any version) flashing notes:
---------------------------------------------------
-For upgrading from the original Linksys firmware, please use the generic mini version (dd-wrt.vXX_mini_generic.bin) and flash it from the web GUI interface. After this first flashing you can change to any other distribution, if you want.
-For flashing via the web GUI interface, always use the included 'generic' binaries. The other Linksys router specific binaries are only meant for tftp upgrades.


BS wyraźnie zaznacza, żeby z oryginalnego softu przechodzić najpierw na wersję mini_generic.
 
stegano
Przy starszych wersjach firmware linksysa tak trzeba robić, ale przy twojej możesz od razu zapakować standard, ale jest zawsze to ale... Jedna operacja więcej nie zaszkodzi.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
motomouse

Cytat

stegano napisał/a:
Przy starszych wersjach firmware linksysa tak trzeba robić, ale przy twojej możesz od razu zapakować standard, ale jest zawsze to ale... Jedna operacja więcej nie zaszkodzi.


Skąd wiesz jaką ja mam wersję ;-) ?
 
stegano
GL - wyszedł niedawon Pfft
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
motomouse
Tylko, że ja nigdzie nie napisałem, że mam GL Wink - ja się tylko podczepiłem pod pytania domgl'a.

A tak na serio : mam GL v1.1 - i teraz pytanie : używam go do rodzielenia sygnału po WiFi na dwa laptopy - tylko i wyłącznie. Co może mi dać zmiana softu na DD-WRT 23 SP1 ? Czy w takim przypadku jak mój jest sens w ogóle ruszać WRT'ka ?

Tak się od wczoraj zastanawiam, czy czasem by nie zmienić - chyba nudzi mi się trochę ;-)
 
stegano
Co daje ? pozbywasz się ze sprzętu zasyfiałego kodu linksysa i dostajesz coś extra Wink
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
jezeli ci dziala dobrze to nie ma sensu .... chociasz mozesz podniesc moc nadawania na 100mW i to cos jedynie ci moze pomóc SmileWink
 
motomouse
Jak na razie to nie narzekam. Powierzchnia do obsłużenia to jakieś 60 m2. Sygnał wszędzie mam "excellent" ;-).

Zastanawiam się tylko, czy po zmianie na DD-WRT będę mógł sobie wywędrować z laptopem do szwagra i tam też się podpiąć ( jakieś 20 m w poziomie i 6 pięter w dół ) - ale z tego co wiem, to musiałbym zatsosować zewnętrzne anteny ( chyba )
 
domgl
Skonfigurowałem mojego Linksysa WRT54GL v1.1 do obsługi mojej sieci (23 osby podpięte kablem i 3 osoby radiówką), ustawiłem QoS na http. Jednak sprzęt ten, na firmowym biosie, po 5 min pracy dostaje zadyszki. Mam nadzieje że na DD-Wrt będzie znacznie lepiej.
 
qba
6 piąter nie ma szans jak juz to tylko jeden poziom
 
motomouse
Tak też myślę, ale może po zastosowaniu anteny na zewnątrz budynku coś się zmieni Wink. Tak przy okazji - jakiej anteny powienienem szukać ?
WRT54GL v1.1 DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,316,964 unikalnych wizyt