24 Kwietnia 2024 05:48:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.116.42.208
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Android / Windows Mobile
 Drukuj wątek
Dobre chińskie smartfony - Zopo ZP100, ZTE V970, V987
Adooni
chcialem polecic telefonik ja w temacie jestem jego uzytkownikiem od prawie roku. Chodzi super nie mialem z nim zadnych problemow
[url]
http://www.zopomobileshop.com/en/11-zopo-zp100-mtk6575-android-dualsim-smartphone.html[/url]

uzywam na nim naszych kolegow z Rosji ROMu +100500 V2.2 ROM

wiecej o alternatywnych softach na
[url]
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=98d78132fb89df3b4eae8c6eb067d907&t=1646230&page=78[/url]

Podkresle ze nei jestem w zaden sposob zwiazany z firma. Po prostu zadowolonym klientem ktory bedzie zawsze kupowal ich produkty. Jakby co sluze pomoca.
Edytowany przez b3rok dnia 26-06-2013 19:28
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
khain
A co daje to alternatywne oprogramowanie? Jakieś nowe funkcje? Napisz coś więcej o telefonie i samym oprogramowaniu, bo nie każdy ma czas na czytanie tych 78 stron w temacie, który podlinkowałeś.
TP-LINK TL-WDR3600 @ Openwrt - 300/20Mbps
HP ProLiant DL360e Gen8 @ ESXi 7.0.1:2 x Intel Xeon CPU E5-2450L @ 1.80GHz, 160GB RAM ECC, 2x 1TB SSD
ASRock J4205-ITX @ Debian 11 16BG RAM, 2x 1TB SSD, 1x 1TB HDD
 
przemasisko
Właśnie napisz coś więcej (wykonanie, wydajność), bo jestem na etapie kupna telefonu (nie do gier). Może coś z nowych modeli wartego polecenia z dwu-jajowym prockiem? Smile
Edytowany przez przemasisko dnia 26-02-2013 23:22
 
Adooni
powiem tak pewen czas temu szukalem telefoniku na androidzie z obsluga 2 kart sim. Patrzac na pozytywne opinie na forach zaryzykowalem i kupilem telefonik Zopo ZP100.

Co do wykonania i dzialania nie mam najmniejszych zastrzezen. Osobiscie nie chcialem 2 rdz prockow gdyż pobieraja wiecej prądu. Dotychczas nie spotkalem aplikacji z która miałbym problem wiec nie widze sensu brac lepszego procka. Wrecz powiem ludzie na forach modyfikuja softy i spowalniacha na telefonach procki zeby dluzej bateria trzymala. U mnei bateria trzyma miedzy 2 a 5 dniami zaleznosci o uzywania wi-fi, internetu, wymiany danych itd - co w porownaniu do konkurencji naewr Samsung, Sony nie jest zlym wynikiem. Jak ktos spodziewa/ ma oczekiwania się że bateria w smartfonie wytrzyma wiecej to nie powinien kupowac smartfona.

Alternatywny soft an adnroidzie 4.0.4 zaproponowany przeze mnie ma duzo lesza jakosc polaczen czyli duzo glosniejszy mikrofon i glosnik. Jedyne co jest gorsze w tej chwili to jakosc kamerki z przodu w porownaniu do oficjalnego androida 4.0.3 - co zglosilem na tym forum. Powiem tak jakbym mial porownywac orginalny 4.0.3 i ten alternatywny to dla mnie jak niebo i ziemia duzo wiecej opcji dostepnych do tuningowania telefoniku jako przyklad przy samym wylaczeniu mamy dodatkowe opcje: reboot to bootloader, recovery. Bateria nie jest pokazywana jako paski tylko procentowo, sa opcje automatycznego wylaczania telefonu o danej godzinie i wlaczania, tony opcji w engineer mode (3 ekrany), update softu przez OTA Updater - palaczenie z netem, w pelni dzialajace aplikacje w google store np na orginalnym sofcie 4.0.3 nie dziala aplikacja banku alior sync. Sry ale nie mam az tyle czasu aby opisac wszystkie różnice. W alternatywnym sofcie macie na starcie root explorera a ze stronki Zopo sciagnalem brakujacego super usera i po update moge robic co chce ze softem. Po update uruchamia sie w j. rosyjskim wiec trzeba przeloaczyc na angielski. Nie ma dla tego telefonu polskiego jezyka co dla nie jak przy tomato wracz plus.

jezeli chodzi o update softu to uzywa sie standardowego softu ze stronki producenta

1. podlaczamy telefon przez USB bez bateri i instalujemy sterownik ZOPO MTK6575 DRIVER [url]http://en.zopomobile.com/?page_id=380
[/url]. Jak ktos ma win8 to sie pobawi jak ja poniewaz ten sterownik nie ma podpisu pod win 8 wiec trzeba uzyc google i poczytac jak wylaczyc w win8 wymog podpisu sterownia. Ja pod win 8 zainstalowalem driver win7 64 bit. Po zaistalowaniu drivera odlaczamy telefon

2. sciagamy obraz ze stronki http://forum.china-iphone.ru/viewtopi...95#p889095 - download link http://disk.yandex.com/public/?hash=E...Oxnh32I%3D

3. sciagamy FLASH TOOL [url]http://en.zopomobile.com/?page_id=380
[/url]

4. odpalamy flash tool i klickamy na po prawej od 2 wiersza z dosteplem do plikow i dodajemy liczek z ROMu ten bez nazwy z XXXformat.

5. Podlaczamy telefon bez baterii i jak go wykryje to wlaczamy przycis update w programie FLASH TOOL

6. Czekamy i po restarcie istalujemy co nam sie podoba i mamy zaje.. telefonik.

Proponuje zamawiac telefon bezposrednio do producenta [mail]http://en.zopomobile.com/[/mail] zaplacilem za przesylke z kilkanascie dolarow mialem telefon w przeciagu 10 dni. Mozna placic paypal. Dostalem extra plastikowa ochronke na telefon ktora chroni boki i tyl i 2 folie. Zdziwicie sie w jakim opakowaniu to przyjdzie jakbyscie kupowali Ferrari. Jedna rzecz niewiem jak teraz ale jak ja kupowalem to przyszlo z ladowarka na gniazdak amerykanskie oczywiscie mzona ladowac przez USB i kupilem na aledrogo za 20 PLN ladowarke HTC ktora ma wyjscie na kabel USB.

Powiem tak nastepnym razem tez kupie Zopo nie bede placil 2-3 razy wiecej za firme tak naprawde za to samo. Np Zopo uzywa wyswietlacz Sharp, macie nawet bardzo silny procesor graficzny. Super dziala AutoMapa, kompas, aplikacja transdroid itd.

Na necie niektorzy pisza ze ten model ma troche za molo RAM i nie wiadaomo czy zrobia na niego androida 4.1 - ja osobiscie tego nie odczulem. Uzywalem telefonik w Afryce, USA, Europie bez najmniejszych problemow i jak dla mnie niezbedny jest Dual Sim - standby w tym modelu.

Osobiscie kupilem na starcie najslabsza jesdnostke zeby przetestowac ale jak sie okazalo ze jest az nadto na moje potrzeby czyli polaczenie z netem, nawigacja, transmission, rozmowy, mms, filmy, gry jest az nadto wystarczajacy.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
b3rok
Według mnie lepszym wyborem (2 rdzeniowy procesor, 1 GB Ramu) będzie smartfon ZTE V970. Występują co najmniej 2 wersje tego telefonu i należy wybrać wersję z:
+ 1GB RAM
+ 2x 1GHz (dual core)
+ dual sim
+ 4GB flash

do plusów (oprócz samej specyfikacji) dodam jeszcze:
+ wykonanie/spasowanie materiałów (nic nie trzeszczy)
+ bardzo dobre wsparcie portugalskiego developera Bruno - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578 (obsługa wielu języków w tym m.in. polski)
+ niedawno został wypuszczony mod na Androidzie Jelly Bean 4.1.1
+ cena (ok 155$ x 3,2 zł = ~ 500 zł)

Minusy to:
- brak kompasu,
- brak kamerki z przodu,
- bateria trzyma tyle ile Samsung Galaxy S2 albo Note (1 dzień używania, przy włączonym WIFI),
- słaba dioda led (latarka nie świeci tak mocno jak np. w S2 czy Note).
Edytowany przez b3rok dnia 28-02-2013 08:13
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
Adooni
nie jestem tutaj zeby sie klucic Smile - podalem sprawdzona konfiguracje.

Wlasnie wczoraj zostal wydany nowy ROM (+100500 Android v2.3) ale super ze jade na alternatywie zrobilem backup obecnego sprawdzilem nowy i wrocilem do starego w moze 2 minuty

Nie podaje linka bo go nie polecam - nie wiem dlaczego wrocili do androida 4.0.3 ,dodali fajne przeswitujace menu, wylaczenie telefonu ikonka w prawym gornym miejscu na ekranie nie wiem po co Smile, usuneli root explorera - duzy minus dla mnie.

No wlasnie do tego ROMu jest dodana specjalna aplikacja latarka siwieci tak ze pol pokoju oswietla. A opcja recovery cos pieknego. Uzywalem na tym telefonie juz kilku alternatyw softu ten jest dla mnie najlepszy.

Ciesze sie ze sa alterantywne telefoniki sprawdzone ja jednak zostane przy ZOPO - dla mnie to konstrukcja "high end" nic nie trzeszczy, nic sie nie wiesza.

A bateria ze sie wyladuje w 1 dzien to jest mozliwe jak odpalisz wi-fi i bedziesz przez 24h sciagal cos z netu - to sa smatfony wiec dlatego ladujemy z laptopa.

Ja osobiscie nie widze zastosowania 2 rdzieni wrecz jak poczytasz na forum xda setki userow spowalnia nawet 1 rdzeniowe procki z 1GHz na 600+ MHz zeby wydluzyc prace baterii. Ja o 2+ rdzeniowym phonie to pomysle za kilka lat kiedy bedzie potrzebny, nie bede kupowal nowinek tylko zeby je miec.

Nie wychodzimy z zalozenia ze nowszy nr androida jest lepszy. Wciaż mamy miliony ludzi ktorzy nie chca zmieniac androida 2.3.8.
Edytowany przez Adooni dnia 28-02-2013 11:38
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
b3rok
Hej,
moim zamiarem też nie jest kłótnia, tylko wskazanie alternatywy w podobnej cenie. Jest jeszcze np. Newman N1, który też zbiera dobre opinie użytkowników.
Wystarczy odpalone wifi (nie trzeba nic pobierać Smile ), włączona synchronizacja - testowane i na Galaxy S2/Note i na ZTE V970.
Wiem, są nawet mody, które w przypadku bezczynności telefonu obniżają taktowanie rdzenia/rdzeni, a w przypadku korzystania z telefonu rdzenie są podkręcane.

Cytat

Nie wychodzimy z zalozenia ze nowszy nr androida jest lepszy. Wciaż mamy miliony ludzi ktorzy nie chca zmieniac androida 2.3.8.

Z tym akurat się nie zgodzę - usprawnienia, poprawki bezpieczeństwa i nie tylko, nowe funkcje, butter project.
To co powiesz na: "Nie wychodzimy z zalozenia ze nowszy IE jest lepszy. Wciaż mamy miliony ludzi ktorzy nie chca zmieniac IE 6.0" W miejsce mojego IE 6.0 lub Twojego Androida 2.3.8 można wstawić: Java 5.0, Adobe FlashPlayer 8.0, Acrobat Reader 6.0 itp. itd. Pfft
Edytowany przez b3rok dnia 28-02-2013 12:05
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
shibby
b3rok masz może tego ZTE?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
b3rok
Telefon kupiłem dla Szwagierki i wgrywałem jej MODa od Bruna + trochę nim się bawiłem, ale już go nie mam. Natomiast praktycznie co weekend widzę się ze Szwagierką, więc wtedy mogę mieć do niego dostęp Smile.

EDITED
mam nadzieje, że autor się nie obrazi - zmieniam tytuł na bardziej ogólny.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
shibby
zaciekawił mnie ten telefon. Obecnie chodzę z HTC DesireZ (firmowy) i do tego Nokia E50 (priv). Nokie mam tylko po to by do mnie dzwonili a HTC do kolos. Chętnie zmienił bym je na co mniejszego, lżejszego i dualsimowego. Tylko czy pogodzę książki telefoniczne... Jak tam jest rozwiązana kwestia książek? Są dwie czy mieszają się kontakty?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni
Shibby mysle ze wszystkie chinske telefony maja te samo rozwiazanie

w Zopo masz do wyboru zapisanie kontaktu na 1 z kart sim, dodatkowo zapisanie na telefonie i trzymanie na google ( ostatnia dokladnie nie wiem co oznacza. Potem masz opcje np stworzenia list kontaktowych. W stadanrdowym rozwiazaniu androida pokazuje z 2 kart kontakty jako 1 liste ale ja zrobilem dla sluzbowego liste praca gdzie mam tylko ludzie z tamtad. Dodatkowo masz tone softow z ksiazakami adresowymi wiec bez problemu cos dolozysz.
Dla mnie telefon bez dual sim sie nie nadaje. Musisz pamietac ze masz 2 opcje dualsim standby ( wikeszkosc telefonow - jak gadasz z 1 to 2 jest poza zasiegiem sieci, oczywiscie oba czuwaja) i pelny dual sim czyli 2 niezalezne anteny itd - z tego co widzialem to rok temu tylko 1 chinski model byl dostepny i kosztowal 2 razy wiecej.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
falitorek
@shibby mam tego zte v970 na najnowszym modzie bruno z JB 4.1.1
co do książek to z każdego sim możesz osobno wyświetlić w zależności od ustawień, książka w fonie też może być osobno wyświetlona, również kontakty z googla też można osobno, po za tym możesz różnie pomieszać te kontakty, ale zasadniczo istnieje tylko jedna książka po ustawieniu tego co chcesz widzieć.

Coś jeszcze można pokombinować z grupami kontaktów, ale tak daleko nie bawiłem się jeszcze Smile

Ogólnie fon oki, ale bateria Sad najlepiej zawsze być blisko gniazdka Smile
1xRT-N16
2xWRT610N v2
1xQNAP TS-110
1xPCH C-200
 
Adooni
widzicie baterie w wiekszosci zrzera procek wiec jak nie potrzebujecie to nie kupujcie nowosci. Na rynku pojawily sie w ofercie procki 4 rdzeniowe 4x1,2GHz - nie wyobrazam sobie aby szary czlowiek to wykorzystal w smartfonie.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
b3rok
@shibby - co do kontaktów falitorek Ci odpisał, ja nie wiem, bo Szwagierka jako drugi SIM ma włożoną kartę AERO z darmowym netem.


A co do baterii i smartfonów (nie tylko chińskich Smile ) - imho warto jest mieć co najmniej 2 ładowarki (jedna w domu, jedna w pracy).
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
Marco76
A ja zachowam się jak typowy dinozaur i powiem, ze dla mnie telefon który wytrzymuje tylko dobę na baterii (lub nawet czasem mniej) zaprzecza (jak dla mnie) idei mobilności.

Fakt, urządzenia są coraz ciekawsze i ładniejsze. Szkoda tylko, że technologia dotycząca baterii stanęła jakby w miejscu... Chyba, że o to właśnie chodzi, żeby kupować 3 baterie, i 5 ładowarek napędzając ten biznes.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
falitorek
@Marco76 wyjąłeś mi to z ust Smile

Służbowo mam Nokie E52 i czasami to zapomina że ten telefon trzeba ładować po dwóch tygodniach Smile
1xRT-N16
2xWRT610N v2
1xQNAP TS-110
1xPCH C-200
 
shibby
już nawet pomijam fakt że mam 3 ładowarki do HTC (dom, praca i samochów) i że Nokie ładuję raz na tydzień ale samo chodzenie z dwoma telefonami mnie zaczyna dobijać. Chodzę tak od 6ciu lat - czas powiedzieć basta Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gooru2
Kup motorolę razr maxxx. Trzyma 3-4 dni. Choć u mnie przy umiarkowanym użytkowaniu zwykła wytrzymywała 3 dni
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
Adooni
ja tez bylem przeciwnikiem smarphonow ale jak masz przy sobie 2 telefony to sie "denerwujesz". Pozatym w dobie internetu itd sry ale ciazko na wyswietlaczy wielkosci mniejszej niz kciuk cos porobic.

Powiem tak niecaly rok temu sie na smartphona przerzucilem i teraz uwazam ze zwykly telefon do niczego sie nei nadaje. Pomyslcie przecietny "Kowalski" wykonuje kilka telefonow dziennie a dzwiga cegle przez caly dzien, a ja np wchodze do neta, odpalam nawigacje na duzym wyswitkaczu, translstor, nawet przegladam dokumenty word, pdf.

A co do baterii to macie ladowanie przez usb co za problem podlaczyc do koma czy laptopa. Jednego nie bierzecie pod uwage technologia baterii jest w tej chwili przynajmniej 10 lat przed telefonami. Sa tak zaawansowane rozwiazania np w samochodach hybrydowych/samolotach - wiem bo w tym siedzie. Tylko po kiego. Zaklada sie w telefonach że nie mieszkamy 5 dni od cywilizacji Smile

Juz nie patrze na telefony czas wgrac soft Shybiego 107 AIO. Jak zobaczylem jakie rodzynki za kilka dni wypuszcza Zopo http://www.zopomobileshop.com/en/13-z...ne-mtk6589 - na szczescie niewidze narazie dla tgo zastosowania.

Dorwalem dzisiaj soft ktory w zaleznosci od zapotrzebowania ustawia predkosc procka od 166 do 1000 MHz - niestety ale nie dziala z kazdym telefonem po prostu trzeba miec szczescie zeby z danym telefonem danego producenta zadzialal. Jak nie to zawsze mozna odpalic taki co spowalnia od 500 to 1000 MHz. Na forach ludzie pisza ze zazwyczaj jak nie dziala (zalezy od serii procka) to jest niestabilny (wiesza sie albo resetuje) i trzeba pelnego formata zrobic wiec linkow nie podaje. Jakby co to szukacie i instalujecie na wlasna odpowiedzialnosc. Narazie u mnie dziala bardzo dobrze , testuje caly dzien, bardzo malo pradu zzera - jak wiecej potestuje to podam liczby.

Połączony z 05 marzec 2013 07:29:19:
ok maly update na temat uzywania modyfikacji ROMu ktory pozwala systemowi na dostosowywanie predkosci procka do potrzeb w zakresie 166 - 1000 MHz.

Powiem tak sceptycznie podchodzilem do tematu. Z 2 strony mialem info od kilku znajomych z prockami 2 rdzeniowymi ze laduja telefony codziennie. Wynik tej modyfikacji mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl.

Bez modyfikacji na ROMie +100500 v2.3.1 - niecale 4 dni zycia i wrecz spowalnial system czyli bateria prawie na zero ( wskazywalo 2%).

po zastosowaniu modyfikacji ROMu CPU Speed 166 optimazed - podobne uzywanie telefoniku czyli 5-10 telefonow dziennie, wi-fi, wymiana danych przez play itp. Po 4 pelnych dniach z dokladnoscią do 15 min wciaz mam 51% baterii. Ogromna oszczednosc wiec wyraznie widac jak procek przeklada sie na wyladowanie baterii.

Wiec sry ale nikt mnie nie przekona na 2 czy 4 rdzienie puki tego nie bede wykorzystywal.

PS. Wczoraj na konfiguracje sprzetowa jak w Zopo ZP100 powstal chinski build Androida 4.1.2 i trafil do ruskich deweloperow tylko czekac na nowy "release".
Edytowany przez Adooni dnia 05-03-2013 07:29
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
kamilj
Ja poszedłem na kompromis...
Mam Nokie E6 i szczerze naprawdę mi się podoba...
Codziennie używam WiFi kilka rozmów telefonicznych i sms-ów do tego wymiana danych przez Play... Bateria trzyma mi 3-4 dni bez kłopotu i chwilowo nie mam zamiaru zmieniać go na inny... Może i wyświetlacz nie jest jakiś wielki ale da się na nim oglądać bez kłopotu neta. Jeżeli ktoś musi mieć 2 karty sim najlepszym rozwiązaniem są telefony dual-sim...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,276,606 unikalnych wizyt