25 Kwietnia 2024 13:38:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.228.40
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato DLNA
Diego962
Witam!
Mam pewien problem. Ostatnio skonfigurowałem sobie router (NetGEAR WLN3500L) tak aby działało DLNA i udało mi się, wszystko działa. Jest tylko jeden problem, nie uruchamia się ono przy autostarcie, tylko trzeba ręcznie wchodzić na router i klikać Start. Chodzi mi o to DLNA, które jest dostępne od razu po instalacji firmware'a. Czy jest jakaś możliwość aby DLNA uruchamiało się automatycznie?
Z góry dziękuję!
 
Pirek
zaznaczyłeś w media server->media/dlna server -> enable i dodałeś media diretory add i na końcu save ?
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
Diego962
Tak, ale żeby włączyć serwer trzeba nacisnąć Start Now czy coś takiego, a chciałbym aby przy starcie routera sam się włączał.
 
orcad

Cytat

Diego962 napisał(a):

Tak, ale żeby włączyć serwer trzeba nacisnąć Start Now czy coś takiego, a chciałbym aby przy starcie routera sam się włączał.



Właśnie naciś "Start Now"
zaznacz :
Scan Media at Startup
TiVo Support
Strictly adhere to DLNA standards

i daj zapisz (save) !!!!
po restarcie uruchomi się automatycznie "DLNA"
Asus RT-N18U DD-WRT v3.0-r28598 std
Synology DS412+ [1 TB WD RED]
 
Diego962
Mam wszystko zaznaczone jak wyżej napisałeś i nadal muszę ręcznie uruchamiać DLNA.
 
j3ryw
DLNA startuje przy takich ustawieniach tylko jest problem z tym, że dyski są montowane później niż startuje DLNA jeśli są montowane automatycznie przez opcje w menu i nie widzi ono dysków. Problem był już poruszany na forum i dostałem odpowiedź aby montować dysk skryptem to wtedy zamontuje się przed startem DLNA i będzie ono działać.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
Diego962
Jakim skryptem? Bo ja mam tak:

sleep 15
#montowanie dysku
/bin/mount /dev/sda2 /nas
 
j3ryw
Nie wiem jakim skryptem ja nie znam linuxa i mam dysk montowany z menu tomato, a w temacie wcześniejszym o problemach z DLNA po starcie routera nie napisano jak ma wyglądać skrypt. Sprawdź w logach po starcie routera jaką masz kolejność uruchamiania czy czasem DLNA nie startuje wcześniej niż są zamontowane partycje. Wg mnie skoro w menu tomato jest opcja montowania dysków i są usługi korzystające z tych zamontowanych dysków to kolejność startu dysków i usług powinna być tak dobrana aby po restarcie nie było problemu z usługami spowodowanego tym, że dysk jest jeszcze nie zamontowany jak uruchamia się dana usługa. Bo jeśli to ma tak wyglądać jak teraz, że wszytko najlepiej uruchamiać skryptami ustawionymi w odpowiedniej kolejności jeszcze dodatkowo z opóźnieniami to po co w tomato jest menu może wystarczyła by konsola i załączony opis, że jak chcesz uruchomić daną usługę to wpisz taki skrypt , a jak inną to inny.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
edoos
Zrob screeny jak masz i Ci dziala, albo wklej ten skrypt ... chyba ze nie skrypt a automatyczne montowanie z menu usb .
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
j3ryw
Ja montuje automatycznie przez menu i po każdym restarcie tomato muszę skanować od nowa bo DLNA nie widzi dysku w momencie startu. Jak na razie czekam aż ktoś łopatologicznie wytłumaczy jak zamontować dysk skryptem aby zastartował przed DLNA albo na wersję tomato ,w której będzie to działało jak należy. Na szczęście nie resetuje często rutera i zaników prądu też nie mam więc nie jest to dla mnie dużym utrudnieniem.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
orcad
menu tomato :
administrator >-scripts > init

i tam wklepujesz :

#montowanie dysku
sleep 10
/bin/mount /dev/sda1 /opt
Asus RT-N18U DD-WRT v3.0-r28598 std
Synology DS412+ [1 TB WD RED]
 
edoos
A na dysku masz ntfs czy fat czy ext?, 1 partycje czy 2 ?? i na ktorej sa media ( filmy, muzyka, zdjecia)

Orcad dysk lepiej wklejac w firewall shinbby cos o tym pisal ze init za szybko rusza i moze nie zalapac .

2 sprawa ze dales przyklad montowania OPT, a z tego co widze to j3ryw chyba nawet nie napisal czy ma opt czy ma transmission, gdzie to wszystko sie znajduje..... jak te media sie tam dostaja na ten dysk.
Mi dlna startowalo za kazdym razem ale skanowanie mediow juz nie .

j3rywtTam gdzie automatycznie montujesz dysk tam masz scieszke do dysku.
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
j3ryw
Dysk jest NTFS z jedną partycją, nie mam opt, mam tranmission ale on jest już w sofcie, a tak wygląda menu usb u mnie co mam wpisać jako ścieżkę do montowania dysku. DLNA startuje za każdym razem tylko nie skanuje mediów bo jak już wcześniej napisałem jest ono uruchomione zanim zamontowane są dyski (możesz to sobie sprawdzić w logach po starcie routera, że DLNA szuka ścieżek do mediów i ich nie znajduje) i aby to działało trzeba tak dobrać uruchamianie aby dyski były już zamontowane zanim wystartuje DLNA, ale nie wiem jak to zrobić, nie wiem czy pomoże montowanie dysku skryptem, czy będzie miał wystarczająco czasu przed startem DLNA, aby był dla niego widoczny.
j3ryw załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
edoos
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=7651
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=7607

Cyztałeś to ??? tam sa podstawowe komendy i odpowiedzi na twoje pytania.
Ale co do samego dlna to ciezko mi powiedziec co zrobic zeby za kazdym razem skanowalo media przy podniesieniu demona dlna.

POCZYTAJ CO TAM PISZE NTFS nie jest dobrym rozwiązaniem.
Asus RT 16N Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-102-PL K26 USB AIO
 
j3ryw
Co do NTFS to miałem ten dysk zanim go podpiąłem do routera i było na nim trochę danych których nie mam gdzie przegrać aby go sformatować, a co do DLNA ja na razie nie będę nic u siebie zmieniać u mnie router pracuje już ponad dwa miesiące bez restartu więc nie jest to dla mnie uciążliwe, że po restarcie trzeba przeskanować media do udostępnienia, moje wypowiedzi były bardziej w celu pomocy osobom które mają problem i wywołaniu dyskusji która może coś zmieni w tomato aby działało lepiej konfigurowane przez interfejs, a nie skryptami.
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
maniac08
Witam mam ten sam problem. Może rozwiązaniem byłoby dodanie w firewallu linijki skryptu(jako ostatnią po zamontowaniu partycji) uruchamiającą serwer dlna i skanowanie zasobów do udostępnienia? Może ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 42

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,327,143 unikalnych wizyt