29 Kwietnia 2024 18:43:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.185.147
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Odstąpienie od umowy kupna TEMAT WYDZIELONY
tom78

Cytat

house napisał(a):

to już drugi przypadek z rt-n66u mi znany gdzie router sprawia kłopoty... wcześniej jeden z kolegów pisał o niemożliwych do osiągnięcia 100mbit/s... problemy z 40Mhz dotyczyły pierwszych wersji OFW. swoją drogą od kiedy zmieniłem laptopa mam kartę intela 2200 i z tomato wyciągam 85 mbit/s w paśmie 2,4ghz. nie jest to co prawda bigfootkiller ale daje radę Smile z szerokością kanału nigdy nie było problemu :/


Żeby miał gdzie sprawdzić drugi egzemplarz może bym jeszcze raz podszedł w rt-n66u - w Saturnie mieli tylko jeden, ostatni - być może już go ktoś zwrócił bo pudło było lekko uszkodzone. Jak pisałem przy pierwszej konfiguracji z 1-2 razy zawiesił mi się na kreatorze ( był tylko widoczny kawałek strony dotyczącej zabezpieczenia wifi ), po podstawowym skonfigurowaniu przy próbie ustawienia QoS nagle sam się zresetował do ustawień fabrycznych co mnie mocno zdziwiło bo przez 5 lat używania WRT54GL czegoś takiego nie widziałem. Generalnie początkowo sprawiał dobre wrażenia - szkoda że późnij było gorzej.

ps. Dlaczego byłem gotowy kupić w Saturnie bo z doświadczenia wiem że nie robią problemu ze zwrotami a i cena 549 zł nie odbiegała mocno od tych w internecie Smile.
Edytowany przez branetre dnia 29-01-2013 19:29
 
belliash

Cytat

house napisał(a):

Cytat

tom78 napisał(a):
Żeby miał gdzie sprawdzić drugi egzemplarz może bym jeszcze raz podszedł w rt-n66u - w Saturnie mieli tylko jeden, ostatni - być może już go ktoś zwrócił bo pudło było lekko uszkodzone. Jak pisałem przy pierwszej konfiguracji z 1-2 razy zawiesił mi się na kreatorze ( był tylko widoczny kawałek strony dotyczącej zabezpieczenia wifi ), po podstawowym skonfigurowaniu przy próbie ustawienia QoS nagle sam się zresetował do ustawień fabrycznych co mnie mocno zdziwiło bo przez 5 lat używania WRT54GL czegoś takiego nie widziałem. Generalnie początkowo sprawiał dobre wrażenia - szkoda że późnij było gorzej.
ps. Dlaczego byłem gotowy kupić w Saturnie bo z doświadczenia wiem że nie robią problemu ze zwrotami a i cena 549 zł nie odbiegała mocno od tych w internecie Smile.


obstawiam ,że z tym egzemplarzem coś było nie tak... 6 moich znajomych ma ten model, mam i ja i żadnych problemów...
zawsze możesz kupić gdzieś w sieci i w ciągu 10 dni oddać bez podania przyczyny...


Tu bywa roznie - nie mozesz uszkodzic opakowania - a te jest zafoliowane. Dla niektorych rozciecie folii to juz uszkodzenie opakowania i stwierdzenie ze pozniej im nikt tego nie kupi.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
branetre
Można a nawet trzeba w celu właściwego sprawdzenia sprzętu Następnie odstąpienie od umowy kupna bez podawania przyczyny (do 10dni)

Jest określona lista grup towarów których właściwego działania nie da się stwierdzić standardowym "domniemaniem" i ta grupa pozwala nawet na zwrot w fizycznym sklepie gdzie towar się zakupiło Router do niej należy a np. płyta CD już nie.
Edytowany przez branetre dnia 29-01-2013 12:13
 
belliash
Ja to wiem, Ty to wiesz, a dla niektorych sprzedawcow nie jest to juz takie oczywiste Wink
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
belliash
Tak, czasem to pomoga. Mimo wszystko czasem warto oszczedzic sobie nerwow i kupic w bardziej "cywilizowanym" sklepie.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
belliash
Bzdura... co ma faktura na osobe prywatna do zakupu na firme? To taki sam dowod zakupu jak paragon - imho zawierajacy wiecej danych, nie blaknacy, wiekszy i trudniejszy do zgubienia. Zawsze biore wszystko na f-VAT, nawet jak kupuje w lidlu o ile jest na to jakas gwarancja. Jeszcze nikt mi problemow z tego tytulu nie robil. Predzej jak sie cos zepsulo to nie chcieli mi podania reklamacyjnego z tyt. niezgodnosci towaru z umowa przyjac zastawiajac sie warunkami gwarancji i argumentem ze i tak go wysla do producenta...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
buniaczek
@Marco76 ma rację: kupując na firmę (i bierzesz FV) to formalnie nie przysługuje Ci prawo zwrotu towaru jak ma to zastosowanie do osoby fizycznej.
Jeśli kupujesz jako osoba fizyczna i bierzesz FV to prawo zwrotu Ci przysługuje.
Determinuje to postać prawna a nie forma dokumentu.

Cytat


Kodeks cywilny

Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).
Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
§ 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej.
§ 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.
§ 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący.
Art. 567. § 1. Jeżeli z powodu wady fizycznej rzeczy nadesłanej z innej miejscowości kupujący odstępuje od umowy albo żąda dostarczenia rzeczy wolnej od wad zamiast rzeczy wadliwej, nie może on odesłać rzeczy bez uprzedniego porozumienia się ze sprzedawcą i obowiązany jest postarać się o jej przechowanie na koszt sprzedawcy dopóty, dopóki w normalnym toku czynności sprzedawca nie będzie mógł postąpić z rzeczą według swego uznania.


Skoro towar został zakupiony przez os. prawna to przepisy konsumenckie tu nie działają bo konsument to osoba fizyczna. Można ratować się jedynie przepisami o rękojmi za wady fizyczne.
Edytowany przez buniaczek dnia 29-01-2013 16:45
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
branetre

Cytat

buniaczek napisał(a):

@Marco76 ma rację: kupując na firmę (i bierzesz FV) to formalnie nie przysługuje Ci prawo zwrotu towaru jak ma to zastosowanie do osoby fizycznej.
Jeśli kupujesz jako osoba fizyczna i bierzesz FV to prawo zwrotu Ci przysługuje.
Determinuje to postać prawna a nie forma dokumentu.


Potwierdzam Sam dużo sprzedaje i w sklepie (fizycznie) jak i przez internet Jest dokładnie tak jak Marco76 napisał Wiele sklepów dba o swoje dobro i odpowiada na takie pismo informacją że towar jest uszkodzony i odmawia zwrotu Niektóre sklepy nawet same taki towar potrafią uszkodzić ...

Proponuje wydzielić drugi temat od tego posta http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_116383 Trochę nam dyskusja zeszła ...
Edytowany przez branetre dnia 29-01-2013 16:56
 
belliash
Ale co ma faktura do gwarancji? Jak dostajesz gwarancje to zawsze masz osobna karte gwarancyjna - inaczej 24m-ce ustawowe, niezgodnosci towaru z umowa...
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
tamtosiamto

Cytat

belliash napisał(a):

Ale co ma faktura do gwarancji? Jak dostajesz gwarancje to zawsze masz osobna karte gwarancyjna - inaczej 24m-ce ustawowe, niezgodnosci towaru z umowa...
jak widac mało wiesz kolego-> vide posty Marco76
 
b3rok
Hmmm z mojego doświadczenia i wiedzy są 2 ścieżki reklamacji wadliwego towaru i wybieramy jedną ścieżkę:
1. korzystamy z gwarancji producenta (gwarancja - to dobra wola producenta, ile trwa, na jakich zasadach - to opisuje producent w warunkach gwarancji). Sprzęt reklamuje się u producenta, ale powszechną praktyką jest korzystanie z gwarancji za pośrednictwem sprzedawcy. Czasami zdarza się (ostatnio przy jakichś laptopach widziałem), że gwarancja dla kupującego - osoby fizycznej jest dłuższa niż gwarancja dla kupującego - osoby prawnej (firmy).
2. Niezgodność towaru z umową, z tego co się orientuję, z niej może skorzystać wyłącznie kupujący - osoba fizyczna.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
drawsko

Cytat

b3rok napisał(a):
...
2. Niezgodność towaru z umową, z tego co się orientuję, z niej może skorzystać wyłącznie kupujący - osoba fizyczna.

Jeżeli niezgodność wystąpiła w ciągu pierwszych 6 m-cy to oznacza że to wyła wada ukryta.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,442,782 unikalnych wizyt