28 Marca 2024 16:31:27
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.210.107.64
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki dysk sieciowy kupić ?
branetre
Kilka prawie identycznych wątków w dziale Dyski sieciowe NAS zawierających pytanie "Co kupić ?" Skłoniło mnie do założenie tematu zbiorczego.

Wszystkie posty z reszty wcześniejszych tematów zostały przeniesione tutaj.
 
apes1
Witam wszystkich!
Poszukuję dysk sieciowy, który będzie posiadał nastęujące cechy:
1 serwer ftp
2 serwer www
3 serwer poczty
3 możliwość zapodania sciaganai z www, ftp i bittorrent Smile
4 no i oczywiscie jako przechowalnia wszelkiego rodzaju fotek muzy filmow itp.

Podpowiem tylko, ze korzystam z 2 laptopów, pda oraz jednego pudelka no i konsolki ps3. Ale to już wyczytałem z postu wcześniej ze na plejaku trzeba będzie zainstalować linuxa zeby był widoczny ten dyskSmile
Co byście polecili tak do kwoty 400zl? Dysk jeden wolny mam 250 GB SATA Zastosowanie czysto domowe.
Czytałem na temat NSLU2 ale widzę ze w testach kiepsko wypada z prędkością. A co powiecie na AirLive WMU-6500FS albo d`link DNS323. ?

Pozdro!
 
obsy
I to wszystko za 400zł Smile. Kup dlinka 323, zainstaluj debiana na tym będziesz miał wszystko co wymieniłeś i jeszcze więcej.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
apes1
no ja wiem ze kwota nie oszałamiająca ale mysle ze do zastosowan domowych takie cos powinno mi wystarczyc a po co pchać kasę Smile
dzięki i pozdro!!
 
qba
albo dns-313
 
piotrmorka
Witam!
Mi osobiście po wielu pytaniach i wyjaśnieniach polecili Thecusa N299. Poczytałem trochę o nim, jego możliwościach, cenie it. i dochodzę do wniosku że kupuję ten sprzęcik już na początku lipca.
Linksys porównując parametry do Thecusa wygląda mizernie ;-) więc zastanów się jeszcze...
Pozdr.
PM
 
Zibiland

Cytat

piotrmorka napisał/a:
Witam!
Mi osobiście po wielu pytaniach i wyjaśnieniach polecili Thecusa N299. Poczytałem trochę o nim, jego możliwościach, cenie it. i dochodzę do wniosku że kupuję ten sprzęcik już na początku lipca.
Linksys porównując parametry do Thecusa wygląda mizernie ;-) więc zastanów się jeszcze...
Pozdr.
PM


Tylko martwi mnie pojemność obsługiwanych dysków, max 500G to trochę mało Sad, czy da sie w jakiś sposób podłączyć większe dyski?
 
domgl
Ja mam dysk sieciowy Buffalo Linkstation Pro 320GB, niby wszystko jest: szybki dysk, interfejs GB, jest cichy, mało miejsca, 24W ale czegoś mi w nim brakuje...
Na Twoim miejscu kupiłbym jakiegoś szrota, np. http://allegro.pl/item377999041__dell..._mhz_.html , następnie wkręcił do niego dysk 1TB lub jaki tam chcesz i zainstalował Debiana.
Wybór należy do Ciebie..
Edytowany przez domgl dnia 18-06-2008 10:18
 
piotrmorka
Na str. producenta dane są troche nie aktualne - w końcu obsługa dysków z końca 2007 roku ;-). Poszperałem dalej w necie o obsłudze i na jednej ze stron było wyraźnie napisane 750 i więcej GB.
PM
Edytowany przez piotrmorka dnia 18-06-2008 11:23
 
Zibiland

Cytat

domgl napisał/a:
Ja mam dysk sieciowy Buffalo Linkstation Pro 320GB, niby wszystko jest: szybki dysk, interfejs GB, jest cichy, mało miejsca, 24W ale czegoś mi w nim brakuje...
Na Twoim miejscu kupiłbym jakiegoś szrota, np. http://allegro.pl/item377999041__dell..._mhz_.html , następnie wkręcił do niego dysk 1TB lub jaki tam chcesz i zainstalował Debiana.
Wybór należy do Ciebie..


tylko taki szrot chodząc 24h to wciągnie trochę kWh, istnieje jeszcze koncepcja jeszcze o zakupu laptopa bez matrycy i pod niego podpiąć dyski. Tylko nie wiem jak to wyjdzie wydajnościowo. Ktoś może już próbował podobnego rozwiązania?
 
domgl
No tak, takie rozwiązanie jest 4x droższe w eksploatacji, dlatego ja mój serwerek wstawiłem do piwnicy, na prąd dla niego składa się cała klatka schodowa, hehe
 
Zibiland
Ja mieszkam na 3 pietrze i nie mogę sobie wstawić do do piwnicy Sad. Kupując laptopa Dell np: PIII1000, 256Ram, dysk 20GB to kwota ok 400-600zł z dobra matryca, ja chce kupić Delka z uszkodzoną matrycą lub bez niej. Pytanie czy czy taki Dell dobrze będzie sie sprawował jako stacja multimedialna?
 
domgl
Podejrzewam że taki Dell będzie ciągnął 100W - tak jak np. mój stary HP Vectra: http://www.allegro.pl/item378800405_h...ow%5D.html , ja bym wybrał HP - ma większe możliwości rozbudowy i może pracować stabilniej.
 
dil2
pezez prawie 2 lata mialem serwer postawiony na jakims starym IBM sprawowalo sie to to calkiem milo ale po tym czasie zaczely sie dziac dziwne rzeczy od ciaglej pracy rozwarstwila sie plyta glowna teraz od roku mam postawiony serwerek na bardzo cichym HP
co prawda sprzet dziala tylko z jedna aplikacja sieciowa i jako serwer ftp ale stabilnosc tego rozwiazania jest o niebo lepsza niz laptopa
 
sadamek
Jeśli dysk sieciowy to polecam DLINK DNS-323. Działa szybko i zero problemów. Nie kupuj Linksysa bo transfer masakryczne słaby (4x słabszy niż na DNS-323)
 
silas
http://qnas.pl/layout/ts109.html
zobacz
 
Zibiland
Zdecydowałem sie na DNS-323 i tu pytanie: jakie dyski 1TB obsługuje ta pamięć masowa? Według listy kompatybilności dysków "ftp://ftp.dlink.pl/dns/dns-323/docume...080619.pdf" nie ma zbyt dużo 1TB dysków. Ktoś może testował na dyskach "WD Caviar RE2 GP Raid Edition, 1 TB, Serial ATA/300, 7200 RPM, 16MB cache P/N: WD1000FYPS"?
 
d7jarek
Witam !
Chciałbym miec u siebie w sieci dysk sieciowy.jak najlepiej to rozwiazac?
kupić dysk usb i podłączyc go do rutera robiąc w ten sposób dysk sieciowy, czy moze lepiej po prostu kupic dysk sieciowy podłączyc kablem do rutera czy tez przez Wi Fi??Doradzcie ,prosze....
 
rzerzuch
Jaki budżet, wymagania, pojemność, szybkość, zastosowanie??
 
gooru2
400zł - cóż masz 2 wyjścia. kupujesz dlinka. Ale w tej cenie jeśli bedziesz polował to na ibood'zie dostaniesz iomegę ix2. To popularny i w wydajny marwell Jeśli Ci się śpieszy to za nieco poniżej 500 masz readynas duo v2 ( ostatnio używka na gwarancji na allegro poszła za 380 ), albo qnap ts-112, jeśli wystarczy jeden dysk. Za trochę ponad 500 masz też synka ds-112j. A jeśli chcesz iść po taniości poluje również na iboodzie na zyxela nsa-310
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 34

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,421,935 unikalnych wizyt