29 Marca 2024 13:03:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.195.23.152
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Hosting - przeprowadzka
shibby
No i stało się... Niestety obciążenie jakie obecnie generują strony openlinksys i tomato.groov.pl zużywają 100% limit (wykorzystanie procesora i pamięci) przydzielony nam na obecnym hostingu (przypomnę jest to domenomania.pl). Coraz częściej strona działa jak słoń lub w ogóle nie działa i otrzymujemy piękny komunikat o wyczerpaniu wszystkich zasobów. Tak więc po raz kolejny muszę szukać czegoś innego Wink

Macie jakieś doświadczenie na tym polu i możecie polecić jakiś pewny hosting? Przypomnę, że mówimy tu o ponad 100k unikalnych wizyt miesięcznie i transferze obecnie rzędu 300GB miesięcznie.

Zastanawiam się też czy nie "zaszaleć" i nie kupić VPSa. Polecicie jakiś? Proponowano mi http://www.vmline.pl/vps_openvz pakiet medium. Wygląda obiecująco ale firma trochę nieznana.

Rozważam też powrót do linuxpl.com. Tam takich problemów nie było. Fakt, że hosting musiałbym wybrać W10GB więc wcale nie takie tanie ale możnaby testowo kupić na 6mc i zobaczyć Smile

Przypomnę, że na ukończeniu jest projekt TTB więc mniemam, że i on wpłynie na zwiększenie obciążenia hostingu Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wit3k
Jeżeli chodzi o cenę/jakość to ja polecam http://ishell.pl/
Miałem u nich vps, potem zwykle konto shell które w zupełności wystarcza. Limitów brak, ping ok 40-50 z radiówki i 30-40 z neo.
Kilka lat już u niego biorę i nie spotkało mnie nic takiego jak server offlineSmile No chyba że nie był mi wtedy potrzebny i pech chciał by był off, ale nic mi nie wiadomo o czymś takim.
 
kamilj
Moze cos z oferty home.pl ??
Chwilowo maja promocyjne ceny...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
manius
Polecam napisać na http://www.webhostingtalk.pl/ wymagania i firmy same się zgłoszą.
Pozdrawiam Marcin

 
sasukepl
ja polecam servery dedykowane lub vps ovh.pl
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby
@Marco fajne te VPSy z bizneshost.
VPS z linuxem #2 to procek 3GHz, 1GB ram, max 1,5GB, transfer bez limitu. Linux mi nie obcy by sobie pokonfigurowac wszystko zamodzielnie. Cena na rok tylko 282zł brutto. Tylko ten port 20Mbps moze trochę boleć :/ Boję się ze to będzie mało.

Fajny jest też VPN z DirectAdminem
Procek 2.8GHz, ram 1GB, max 2GB, 1TB transferu miesięcznie i za rok tak jak pisałeś 474zl brutto.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
manius
Na http://hitme.net.pl/ też jest promocja

Zamiast DirectAdmin można wgrać darmowego ISPConfig 3
Edytowany przez manius dnia 09-01-2013 20:37
Pozdrawiam Marcin

 
przemasisko
Obsługuję kilka stron na linuxpl.com. Raz był tylko problem przez 15 minut od kilku lat. Z tego co pamiętam to forum, też tam było i źle nie chodziło. Ale nie wiem, jak to jest z VPSami.
 
b3rok
Linuxpl.com - osobiście korzystam i polecam, ale moje stronki nijak mają się do ruchu jaki generuje OL. Nie polecam za to nazwa.pl/netart, wsparcie kiepskie (w porównaniu do linuxpl) + świeża awaria, która pokazała braki w backupowaniu (e-maile z dwóch dni "poszły w...):

Cytat

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 03.01.2013 pomiędzy godziną 16:10 a 18:00 wystąpiła awaria maszyny serwerowej, na której jest utrzymywana Państwa poczta email.
Skutkiem awarii był chwilowy brak dostępu do poczty oraz utracenie części maili.
Niezwłocznie po rozwiązaniu problemu, podjęliśmy próbę odzyskania zawartości Państwa skrzynek pocztowych (wiadomości odebranych,
wysłanych) z dnia. 3.01. od godzin nocnych do godziny 18:00. Niestety w konsekwencji awarii okazało się to niemożliwe i udało nam się odzyskać wyłącznie dane z backupu nocnego tj. z 2/3 stycznia.
Pragniemy gorąco przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić Państwa, że już podjęliśmy kroki aby wykluczyć takie sytuacje w przyszłości.

Jednocześnie informujemy, że dysponujemy logami serwera, na podstawie których będą Państwo w stanie sprawdzić, z jakich adresów email otrzymali Państwo wiadomości w dniu 03.01.2013 w godzinach 00:00 a 17:00.
Jeśli życzą sobie Państwo udostępnienia takich informacji, prosimy o informację zwrotną.
W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.
Pozdrawiamy,
Zespół nazwa.pl



EDITED
Świeże info z http://linuxpl.com/ z 09.01.2013:

Cytat

Miło nas poinformować o skończeniu prac nad kolejnym serwerem z oferty WPro. Dodatkowo zniesiony został limit transferu dla kont WPro oraz W10. Dla pozostałych kont z oferty transfer został podwojony.


Konto WPro
100 GB pojemności
Transfer - bez limitu
270.60 brutto / 6 m-cy
344.40 brutto / 12 m-cy


Konto W10GB
40 GB pojemności
Transfer - bez limitu
221.40 brutto / 6 m-cy
430.50 brutto / 12 m-cy
Edytowany przez b3rok dnia 09-01-2013 23:35
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
szymko1995
Kolejny głos na linuxpl.
Co prawda miałem jedynie Konto W1GB na prostą stronę, ale obsługa i ogół oceny usługi jest jak najbardziej pozytywny.
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
anonim747874734
więc wybór jest prosty - linuxpl.com Smile mam u nich kilka kont (między innymi stronę przedszkola mojej córki) i na 2 lata współpracy była jedna wpadka... ale w ciągu kilku minut odstawili stronę z backupu na miejsce Smile
 
shibby
No ja z linuxpl.com byłem zadowolony, bo przecież jeszcze do października u nich stał openlinksys. Jest tylko jedno ale: Pakiet jaki musiałbym teraz wziąźć to ten za 430zł! Dlatego zacząłem się zastanawiać nad VPSem. Bo za takie pieniążki VPSa się już dostanie.

Kolejne ALE to obciążenie... W październiku było ono o 30% niższe niż jest obecnie. Nie wiem czy teraz sytuacja by nie uległa zmianie Smile

Tak więc teraz wydać te 400-500zł na konto hostingowe czy za te same pieniążki kupić już VPS? Chociaż ten Wpro z Litespeed ent wygląda obiecująco. Zadzwonie i wypytam o Wpro2 bo jeszcze info o nim nie ma.
Edytowany przez shibby dnia 10-01-2013 08:29
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mvincm
Witam.

Proszę Państwa dosyć tani (i mnie nie zawiódł jeszcze) jest VPS na https://www.hekko.pl/serwery_vps.html. Hekko ma całkiem niezłe opinie na forach poświęconych hostingowi i ma serwery w PL. Ale z drugiej strony ja szukałem VPS do tunelu VPN ze stałym IP więc inne wymagania po prostu miałem niż w tym przypadku istnieją.

Tak czy inaczej VPS jest raczej rekomendowany.

Z mojego doświadczenia najważniejsze:
1) Opinia ludzi na forach (tym jaki i dedykowanych tym tematom forach jak http://www.webhostingtalk.pl/)

2) Hosting w PL (niskie pingi)

3) Zwiększanie mocy VPS on-line - nie każdy dostawca to gwarantuje !!!

4) Cena (myślę, że hasło o dotacje na ten cel załatwi tą sprawę w 2 dni - ja wchodzę w taką dotację).

P.S.
Lepiej brać ciut większego VPS niż potrzebny bo nie zawsze jest opcja łatwego podniesienia poziomu a i czasami dostawcy każą wykupić nowy VPS niż dodadzą mocy a tu wchodzi migracja całości... czas, test, problemy.

Pozdrawiam,
MvincM
 
shibby
tyle ze na hekko musiałbym wybrac plan medium za 984,00 zł rocznie żeby sprostało moim wymaganiom (co do miejsca i transferu miesięcznego).

Zamówiłem właśnie na miesiąc VPS Starter od http://www.mintshost.pl/virtual3.php

Zobaczę jak to będzie chodziło.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belliash
http://www.mydevil.net/
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
belliash
VPS to zbedny bajer. Na 1 maszynie masz kilka VPSow i zasoby sa wspoldzielone, potrafi to nierzadko dzialac gorzej niz hosting. Sprobuj mydevil.net - wielu znajomych ma tam konta i sa zadowoleni, hostuja nawet serwery minecrafta. Nie ma limitu przesylanych danych i ogolnie daja rade. Sam mam tam serwer TS3. Na dobra sprawe mozesz sobie zajac 5 portow i postawic np uhttpd i symulator tomato, tomato anonbase i wiele innych. A jak zapytasz na IRCu to wiecej portow dostaniesz jak Ci braknie.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
belliash
I tu bys sie zdziwil bo wiele VPSow sa nic nie warte i dzialaja o wiele gorzej niz hosting.
Testowalem juz nie jednego uslugodawce i jak nie chcesz, nie musisz wierzyc, ale mydevil prezentuje sie na prawde zacnie - wystarczy wejsc na IRCa i popytac uzytkownikow. Poza tym nie ma tam takiego limitu ktorego nie daloby sie zwiekszyc. Dostajesz dostep do shella, mozesz uruchamiac wlasne skrypty i programy, nie ma panela administracyjnego, ale z poziomu linii komend dodstajesz do dyspozycji ich autorski system zarzadzania kontem, dzieki ktoremu mozesz np otworzyc sobie jakis port i postawic na nim wlasny serwer, zupelnie jak na VPS. Serwerow do dyspozycji dostajesz kilka - pod www, pod shell, serwer javy gdzie mozesz uruchamiac aplikacje pisane w javie, torrent, gdzie mozna np udostepniac tomato... Tam kupujesz 1 konto, placisz 250zl za konto MD3 i masz dostep do kilku fizycznych serwerow pracujacych na FreeBSD, w tym takze do kompilatorow. Nie wiem jak wyglada budowanie tomato pod BSD, ale jezeli jest to mozliwe, to uwierz ze skompilowaloby sie pewnie szybciej niz u shibbiego w domu.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
shibby

Cytat

Nie wiem jak wyglada budowanie tomato pod BSD, ale jezeli jest to mozliwe, to uwierz ze skompilowaloby sie pewnie szybciej niz u shibbiego w domu.


ale ja nie kompiluje w domu Grin Mam do tego serwer z 2x dual-core Intel(R) Xeon(R) CPU X3210 @ 2.13GHz czyli fizyczne 4 rdzenie do mojej dyspozycji Smile
Uptime: 630 days(!) Grin

Powiem tak: dziś uruchomili mi tego VPSa. Narazie wygląda rewelacyjnie. Shell bosko szybki, directpanel popiernicza jak na żadnym wcześniej hostingu. Obciążenie procka znikowe a zajętość ramu na chwilę obecną 480MB. Transfer z VPSa do klienta po http wysyca moje łącze czyli 64Mbps. Niestety szybszego łącza nie mam, żeby sprawdzić ile max poleci ale skoro gwarant pasma to 25Mbps a max 100Mbps to myślę, że ta setka jest realna do uzyskania Smile Przeniosłem narazie tomatothemebase.eu i popiernicza 100x lepiej niż na domenomanii (dnsy jeszcze sie roznosza wiec musialem ominąć je wpisem w hosts). Zabieram się za przenoszenie groova a pozniej (moze nawet za miesiac, trzeba wkoncu vpsa potestowac bo jest tylko na miesiać wykupiony testowo) przyjdzie czas na OL.
Edytowany przez shibby dnia 12-01-2013 09:04
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belliash
I po co sie tak rozpisujesz? Pisalem zeby shibby wszedl na IRCa i pogadal z adminem mydevil - pewnie dostalby konto testowe, moze nawet za darmo. Ale skoro woli placic 2x tyle za VPSa to nie moj biznes. Mam u nich konto, kilku znajomych takze, wiec wiem jak dzialaja. Sa lepsi od niejednego VPSa tyle tylko moge powiedziec. A za rok bedzie pewnie kolejna przeprowadzka....

Anyway, poczytaj lepiej jeszcze o kontenerach.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
anonim747874734
jak dla mnie to robicie osobiste wycieczki w przeciwną stronę niż temat dyskusji...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,442,561 unikalnych wizyt