20 Kwietnia 2024 07:43:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.82.79
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
kowalel

Cytat

a myslales o wymianie karty wifi w lapku?

@shibby ja mam ten sam problem co kolega wyżej i ostatnio zmieniłem Intel Wireless-N 1030 na Intel Advanced-N 6200 i problem dalej wystepuje Smile
 
Kurt
@kowalel, To mamy te same karty w laptopach Smile
Intel Centrino Advanced-N 6200 AGN
 
shibby
ja mam intela 5100 i zarowno po 2.4 jak i na 5ghz wyciagam pelne lacze czyli 64mbps.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mvincm
Witam.

Dołączam się do wątku. Niestety potwierdzam objawy. Czyli to nie może być przypadek. Coś jest nie tak z tym routerem. W skrócie:

54Mbit/s - Internet OK

"N" - Internet leci na łeb na szyję w dół z prędkością ale sieć lokalna jest OK.

Mój dostawca to Aster (znaczy się teraz UPC). Prędkość 20Mbit/s całą dobę.

Po podłączeniu na testy TPLINK WR1043ND jest ok. Ustawienie sieci WiFi te same co przy Netgear WNR3500L V2. Co prawda TPLINK postawiłem na najnowszym OpenWRT AA bez GUI ale przecież to nie może mieć wpływyu. Jak nic widać, że problemem jest dany procesor i sterownik do niego w wydaniu Netgear.

@Neotps
Poczekam na informację od Ciebie co CI serwis powiedział i zwracam router (nie wiem czy ktoś mi go przyjmie ale zareklamuje przez morele.net - bo tam kupowałem). Opiszę dokładnie jak jest i że jest to przypadłość masowa i nie ma opcji w której "N" pracuje poprawnie.

No chyba, że Shibby wpadnie na jakiś mega pomysł co może być nie tak. Ewidentnie nie chodzi o laptopy ani o ich karty sieciowe. Testowałem przez telefon, dwa laptopy (stary i nowiutki) a do tego TPLINK daje radę (tyle że nie ma Tomato... co jest dla mnie przeszkodą przed zmianą).

Pozdrawiam,
MvincM

@Shibby
A nie jest to tak, że przestawiając na "N" zmieniają się przypadkiem połączenia VLAN i jakoś inaczej idzie ruch wewnątrz routera? Ewidentnie widać, że nie chodzi o samo połączenie "N" tylko ruch WAN-WiFi w trybie N.
Edytowany przez mvincm dnia 02-02-2013 16:43
 
aeternus
W tym poście:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_115754
zebrałem wszystkie wątki dotyczące problemów z tym routerem jakie mi się udało znaleźć na openlinksys.info.

Ja mam dokładnie ten sam objaw i uporałem się z nim workaroundem polegającym na postawieniu tp-linka mr3420 w którym wifi n działa dobrze.

Natomiast z tego co pamiętam u mnie na OFW ten problem nie występuje, tylko na tomato. Czy to tylko u mnie?

Ja jeszcze potwierdzę to jutro bo będę przekonfigurowywać sieć, jeśli zestawię openvpn na NAS to netgear będzie chodzić na OFW, o ile faktycznie tam problem spadających transferów nie wystąpi.
 
shibby
a sprawdzcie v101. Tam jest starszy sterownik.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
neotps
Serwis netgear odpada z prostego względu. Odsyłacie swój ruter zakupiony w sklepie w idealnym stanie, w zastępczym pudełku. Oni natomiast wymieniają go na inny szrot który do nich trafił i został "naprawiony" ale jego stan może być taki jak w moim przypadku - porysowany.
WYMIENIAJĄ POPSUTY SPRZĘT NA INNY KTÓRY BYŁ/JEST POPSUTY prawdopodobnie typu manufacture refurbish. Nie ma to kompletnie sensu. Ruter który dostałem ma dodatkową wadę w postaci powolnego ładowania zakładek w GUI WWW.

Problem występuje u mnie zarówno na OFW jak i na tomato - w każdej wersji nawet w tej wskazanej przez shibby zawierającej inne sterowniki. Wszystko sprowadza się do uptime rutera.

WMM powoduje przełączenie rutera w tryb pracy 54mb/s ale internet działa wtedy dobrze.

WiFi w N może faktycznie działać dobrze ale lokalnie, np kiedy internet działa coś koło 1mb/s to nie mam problemów z DLNA w FULL HD.

Nie ma tutaj znaczenia rodzaj karty WiFi w komputerze, chyba że konfiguracja i karta WiFi w tabletach też jest sprzętem który koliduje z ruterem? Logicznym wnioskiem jest zatem jako winowajce obwinić RUTER.

Pytanie tylko.. dlaczego jedni są perfekcyjnie zadowoleni z rutera, a my mamy takie problemy. Wadliwa seria? Jeżeli tak, to kto wie w jaki sposób sprawdzić po numerze seryjnym, czy wszystkie rutery z problemem pochodzą z tej samej serii?

Dodam jeszcze jedną informacje. Podpinając sprzęt tak:
Modem Vectra -> netgear -> ruter 8level.
Ruter netgear zaczyna po pewnym czasie mieć zadyszkę i spada wydajność internetu, po przełączeniu się na równoległy ruter podpięty do netgear = nie ma problemu.

Problem jest między internetem a modułem WiFi. U mnie nie występuje to odrazu, dopiero po jakimś czasie pracy i problem po restarcie rutera dalej występuje. Więc możliwe że jakiś układ się tam przegrzewa - skoro restart nie pomaga, a wyłączenie sprzętu na parę godzin już tak..

Jestem bardzo ciekawy co wymyśli serwis, któremu za to płacą aby rozwiązywał problemy..
 
Kurt
Tu jeszcze jedna ciekawostka z elektrody
http://www.elektroda.pl/rtvforum/view...highlight=

Użytkownik ma identyczne problemy z routerem Asus RT-N10U + internet z Vectra. Ostatni wpis w tym wątku z listopada 2012 jest mój.
 
mvincm
Uwaga !!! Testy w toku !!!

Posty natchnęły mnie na kolejne eksperymenty. I tak jakie kroki zrobiłem:

1) Aktualizacja sterowników do najnowszych intela (modele kart: N6230 - nowy laptop i 4956agn)
2) Wyszukanie w miarę wolnego kanału w sieci WiFi
3) Włączenie 40Mhz
4) Tryb w Tomato ustawiłem na AUTO !!! (do tej pory ustawiałem na N jak testowałem N)
5) WMM - Enabled

Efekty:
1) Nowy laptop łączy się na 300Mbit/s
2) Stary na 130-144Mbit/s
3) Smasung Glaxy S2 co najwyżej na 65Mbit/s
4) Transfer z NAS po 300Mbit/s - w porywach 10MB/s
5) Transfer z NAS po 130-144Mbit/s - w porywach 7,5MB/s
6) TRANSFER z INTENRETU pełne 29Mbit/s (akurat dzisiaj Aster/UPC zrobiło mi upgrade z 20Mbit do 30Mbit)
7) Pingi do znanych portali i noc.gts.pl max 17ms

Zostawiam taką konfigurację na parę dni i zobaczymy co będzie. Dam znać !!!

Pozdrawiam
MvincM
 
Gikey

Cytat

mvincm napisał(a):

Uwaga !!! Testy w toku !!!

Posty natchnęły mnie na kolejne eksperymenty.


Tak tylko dla pewności: masz WNR3500Lv2?

Ja ostatnio przeglądałem wątki na forum w czwartek (ze względu na wyjazd służbowy) i dopiero dzisiaj przeczytałem kolejne posty w tym temacie. Bardzo się cieszę, że pojawiła się ta dyskusja.
Walczę z serwisem Netgeara dokładnie z tym problemem o którym piszecie czyli niewłaściwie działającym trybem 'N'.
Po krótce mogę powiedzieć tak: Poza trybem 'N' w tym routerze inne rzeczy działają OK.
Właśnie wracając pociągiem zacząłem się zastanawiać czy tematu nie wrzucić tu na forum i nie poprosić użytkowników o testy tego routera w trybie 'N' bo naprawdę nie chce mi się wierzyć, że tylko kilku osobom nie działa a wszystkim innym tryb 'N' działa bez problemu - w takim wypadku oznaczałoby to chyba, że coś zaczęli chrzanić na etapie produkcji od pewnego czasu.
Ja jestem pewien, że to wina routera. Prowadziłem testy na kilku rożnych laptopach, z innymi routerami a także drugim routerem który wymienił mi serwis. Ja przynajmniej dostałem w ładnej obudowie (ciężko powiedzieć czy w środku był nowy czy używka) ale za to w jakimś tekturowym pudełku a wysyłałem w oryginalnym.
Na razie serwis wziął ode mnie kilka informacji, zrzut ekranu a dzisiaj poprosił o plik z danymi z wireshark.
Ja mam zamiar wykazać jeszcze nieco cierpliwości (kilka dni) a jeśli dalej nie dadzą konkretnego stanowiska tej sprawie to oddam sprawę prawnikom.
Jeśliby użytkownicy tego routera (ciekawe ilu ich jest tu na forum) zrobili poważne testy i na koniec wyszłoby, że tych z problemami w trybie 'N' jest więcej to może można by jakiś pozew zbiorowy z tego zrobić - popytam swoich prawników.

G
 
mvincm
Tak - mam WNR3500Lv2 i TAK z całą pewnością miałem/mam dokładnie ten sam problem. Tak jak pisałem poddaję go teraz testom bo nowe ustawienia i nowa sytuacja (zwiększenie prędkości internetu) wymagają sprawdzenia.

Na teraz tj. ok 2h po zmianach wydaje się być ok! Jak będzie ok to ja już nic a nic kompletnie z tego nie będę rozumiał.

MvincM
 
neotps
Tryb N 150-300mb, nie działa na każdym kanale. Zależy to od ilości zapełnionych kanałów w sieci. Tak wynika przynajmniej z mojego doświadczenia. Tryb auto zazwyczaj ustawia kanał 1+5 dla trybu 40Mhz.
Ja na swoim netgear miałem 150-220Mb/s a mimo to po kilku godzinach internet spowolnił.. Pomijając szybkość połączenia karta wifi - ruter. Nawet przy 30mb internet powinien działać pełną prędkością.

Vectra ma dla Ciebie Taryfę nocną - czyli zwiększenie prędkości pobierania danych z sieci Internet w godzinach 24.00-12.00

Czy u Was w tych godzinach pojawia się problem?
Jakiego macie dostawce internetu?
Jaki macie problem
1. Szybkość internetu spada znacznie w trybie N po jakimś czasie?
2. Szybkość internetu nie podwaja się w nocy w trybie N/G?
3. Nie możecie uzyskać połączenia rzędu 150-300mb?

Wersja rutera, Firmware?

Prosiłbym wszystkich zainteresowanych o odpowiedzenie na te pytania. Pozwoli to troche sprecyzować problem z którym każdy ma do czynienia.
 
mvincm
Ja mam Aster/UPC (o tyle ważne, że jeszcze na starym modemie kablowym Aster gdzie jego max prędkość to jest 30Mbit/s). Samo łącze mam obecnie 30Mbit/s.

Obecnie ustawiłem tryb "Auto" - tam gdzie się wybiera tryb pracy nie kanał w Tomato.

Mam włączone 40MHz i WMM.

Obecnie nowszy laptop czyli ten z kartą Intel N6230 łączy się na MAX 300Mbit/s a realne transfery to 7,5 do 10 MB/s z NAS wpiętego po kablu 1Gbit/s.

Obecnie mam stałą prędkość internetu bez taryf "nocnych".

Realnie osiągam obecnie ok 28-29Mbit/s z Intenretu.

Testy trwają. Dam znać za parę dni/godzin w zależności jak się potoczy sprawa.

Pozdrawiam,
MvincM
 
aeternus
U mnie:

Przy wyłączonym WMM tomato pokazuje prędkość urządzenia jako 54Mb, transfer z LANu spada do 2,5MB/s a z netu mogę ściągać z maksymalną szybkością (ograniczaną przez ISP).
Przy włączonym WMM tomato pokazuje urządzenie jako 150Mb, transfer z LANu rzędu 9MB/s, a z netu download nie przekracza 60-70kB/s (czyli gdzieś 0.5 Mbit)

ISP: toya łódź, 15Mbit down, 2Mbit up

I najciekawsze - problem nie występuje na OFW, właśnie wgrałem. Testowałem też tomato-shibby v.93, tam problem jest.
 
Kurt
@aeternus Problem u Ciebie nie występuje na OFW bo masz internet poniżej 20 MB/s. U mnie przy 16 MB/s i OFW wszystko jest ok. Zerknij na moje dzisiejsze wpisy w tym wątku.

Niestety około 20 MB/s i powyżej problem występuje też na OFW.
 
neotps
Panowie, oczywiście że występuje problem także na OFW. Mam łącze 20mbitów, a teraz wspaniałomyślny netgear obcina mi je do 1Mb/s. Dla pewności podpiąłem tak. Modem Vectra -> Ruter 8level -> Ruter netgear -> połączyłem się z netgear i dalej 1mbit.

Odpaada też aby powodowane było to przez samego dostawce internetu, jako iż macie różne sieci kablowe.

Nie chcę nikogo zniechęcać, ale nie wiem czy testowanie tego ma dalszy sens. Ruter jest popsuty z jakiegoś powodu. Producent powinien bez żadnego ale wymienić to na nowy sprzęt, a ten oddać inżynierom do testowania.. Problem nie występuje na innym ruterze, ale występuje na netgear i to na wielu urządzeniach. Nie jest ważne czy ma OFW czy tomato = a więc nie jest to wada softu.

Osobiście mam ochotę nagrać jeszcze jeden film na youtube.. potrzebuje tylko dostatecznie dużego młotka, aby pomógł mi wyrazić co myślę o ruterze netgear i sposobie traktowania klienta przez serwis (odsyłanie używanego rutera)
Edytowany przez neotps dnia 03-02-2013 10:11
 
mvincm
Panowie 15h później nadal wszystko ok. Transfer z netu pełne 30Mbit/s. Oczywiście nie resetowałem w międzyczasie routera - wszystko 24/7 włączone.

Co ważne - obecnie nie mam w sieci ŻADNEGO urządzenia nie zgodnego z "N".

Dzisiaj włączę wieżę audio Philipsa (komunikuje się po WiFi z Internetem - ma wbudowane radio internetowe). Wieża ma "tylko" łączność po "G". Dam znać. Z racji ustawionego w Tomato trybu "Auto" zakładam, że się podłączy do sieci.

Pozdrawiam,
MvincM

[UPDATE]
Wieża podłączona. Co dziwne chodzi na 54Mbit/s a laptop nie zwolnił do tej prędkości (zakładałem, że tak będzie... że zwolni laptop zwolni z N do G). Transfer z Internetu jest OK !
Edytowany przez mvincm dnia 03-02-2013 11:21
 
neotps

Cytat

Marco76 napisał(a):

Jeżeli tak jest jak piszesz to warto ten post zachować jako ostrzeżenie dla potencjalnych kupujących. A sam filmik to dobry pomysł i bym go chętnie obejrzał Wink - tylko nie wiem czy czasami nie lepiej po prostu zwrócić G sprzedawcy i odzyskać kasę lub wymienić na coś innego.


Tak.. Tylko support polecił mi odesłać sprzęt w nieoryginalnym pudełku - zachować swoje. Odesłać sam RUTER bez kabli itp. Tak zrobiłem i otrzymałem jakiś badziew którego numery seryjne nie zgadzają się z oczywistych względów z numerami na pudełku. Tak więc nie mam JAK zwrócić tego sprzedawcy, który nota bene oszukał mnie na 11zł (pomylił za 1 razem i wysłał mi model v1, który odesłałem mu na swój koszt, a on wysłał tym razem v2 - ewidentnie jego pomyłka, kasę miał zwrócić ale jak to w Polsce bywa.. 11zł ważniejsze niż jego słowo). Więc sprzedawce bym sobie darował, zakupy na allegro czasem są nieudane..

Sprzętu sprzedać też nie mogę. Jest ewidentnie używany. Gdybym dostał nowy ruter w zafoliowanym pudełku to bym po prostu go sprzedał. Tutaj jestem w sytuacji w której zwrot do sprzedawcy nie wchodzi w grę, ponieważ numery seryjne się nie zgadzają. Rutera sprzedać nie mogę bo.. jest używany, porysowany i.. przede wszystkim niesprawny..

Jedyne co to czekam na odpowiedź supportu i to co dalej zamierza z tym zrobić. Wkurzyli mnie, traktują mnie albo jak idiotę, albo jak testera wadliwego sprzętu. Ignorują moje pytania. Wysyłają mi popsuty używany sprzęt w ramach wymiany.. A to wszystko opakowane w teksty w stylu "Szanowny Panie .." "Z wyrazami szacunku". Tylko ani szacunku ani wyrazu tego w czynach nie ma..
Pomysł z filmem mi się podoba.. tylko 230zł.. to zbyt dużo jak dla mnie.. ale kto wie.. Zrobić im małą reklamę sprzętu który doprowadza do ostateczności..

@mvincm
ORYGINALNY FIRMWARE? Czy Tomato?
Jakie ustawienia - wszystko co zmieniłeś od standardowych ustawień.. Nie chcę Cie martwić, ale myślę że to kwestia czasu tylko..Smile Mój ruter obecnie nawet wyłączony całą noc odmawia jakiejkolwiek współpracy - uczy się od najlepszych - supportu firmySmile

Uważam, że nie powinniście się sugerować wszystkimi objawami. W poprzednim nie mogłem uzyskać połączenia powyżej 54mbitów i transfer spadał do 8mbitów. Gui chodziło dobrze.
W tym, mogę uzyskać i 150mbitów na OFE i 300 na tomato. Gui chodzi na OFE tragicznie.
2 rutery - 2 różniące się ale ogólnie polegające na tym samym objawy. WOLNY INTERNET PRZEZ WIFI N.

Jak widzicie, na początku byłem tylko ja. Teraz okazuje się, że problem dotyczy jeszcze kilku osób, które teraz mają poczucie tego, że to nie wina ich sprzętu czy też umiejętności informatycznych.. Moja wiedza IT skończyła się w zakresie testowania tego sprzętu - wniosek jeden - sprzęt popsuty. Teraz powoli kończy się moja cierpliwość.
Edytowany przez neotps dnia 03-02-2013 12:24
 
mvincm
Mam u siebie Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB AIO. OFW "wykasowany" zaraz po wyjęciu z pudełka routera i nigdy więcej go nie instalowałem.

Teraz to co mam zmienione (w odróżnieniu od ustawień jak internet spowalniał) to opcja "Wireless Network Mode" ustawiona na Auto a nie na "N Only" jak uprzednio. Reszta ustawień "deflałtowa".

Druga zmiana to najnowsze sterownik na kompach ale one na 100% nie mają tu nic do rzeczy gdyż transfer z sieci lokalnej po WiFi zawsze był ok więc to nie kwestia komputera i tego jestem pewien.

Trzecia zmiana to upgrade prędkości przez UPC z 20Mbit/s na 30Mbit/s.

Dla jasności testy prędkości robię ściągając plik z noc.gts.pl. Do speedtest.net mam o tyle zastrzeżenia, że jest bardzo zależny od obciążenia Internetu w danej chwili (np. teraz jest znacznie słabiej - pewnie 50% polski w inecie siedzi). Serwer GTSu ma to do siebie, że Aster/UPC łączy się z nim po PLIX do którego jest wpięta więc obciążenie Internetu jako takie (łącz miedzy operatorskich) ma mały wpływ na pomiar.

Pozdrawiam,
MvincM
 
RobBoj
Witam,
moje testy Netgear WNR3500L v2:
dostawca Internetia: dl 100Mb/s, ul 20Mb/s
karta w lapku: Qualcomm Atheros AR9002WB-1NG

soft OWF - wszystkie wersje
speedtest.net/result/2466789957.png

soft Tomato Toastman 1.28.0501.2 STD
speedtest.net/result/2466770304.png

soft Tomato Shibby v104, v105 AIO
speedtest.net/result/2455017098.png

pierwsza ciekawostka to, że na Tomato Toastman oraz OWF mam większy dl o 10Mb/s niż na Tomato Shibby
druga ciekawostka - na OWF na "n" po kilku minutach spada mi dl do 50Mb/s i w inSSIDer pokazuje mi max rate 144, na tomato stabilne max rate 300



EDIT by kamilj
Kolego RobBoj. Przy dodawaniu obrazków używaj odpowiedniego bbcode.
Edytowany przez kamilj dnia 04-02-2013 17:29
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,184,583 unikalnych wizyt