28 Marca 2024 22:55:13
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
35.171.159.141
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
Gikey
A wiesz, że od razu sobie pomyślałem czy to ty nie jesteś tą drugą osobą... Smile
Ja kupowałem swojego Netgeara w FiPro właśnie dlatego, że się tu reklamował. mam nadzieję, że nie byłoby problemu z ****cją. Chyba ostatecznie do nich uderzę aczkolwiek trochę jeszcze poczekam. Pracuję w dużej korporacji na wysokim stanowisku i nie mam problemu z uruchomieniem prawników a nawet dziennikarzy, żeby sobie z nimi pogadali. Dałem im to zresztą wyraźnie w mailu do zrozumienia. Napisałem im odpowiedź na dwie strony w Word-zie. Może sobie nawet kupię nowy router a ten zostawię, żeby się właśnie prawnicy pobawili z nimi dla sportu.
A tak naprawdę to wkurzyli mnie stwierdzeniem, że może rzeczywiście sprzęt jest z wadą ale może ten typ tak więc routera mi nie wymienią. Napisałem im nawet, że są tak bezczelni, że do tej sytuacji to pasuje cytat z filmu 'Miś': "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"
Nie pozwolę się tak traktować.
Wiele rzeczy mi się nie podoba w USA ale tam takie traktowanie klienta jest nie do pomyślenia no ale u nas niestety to często norma.

G
Edytowany przez Gikey dnia 09-01-2013 23:34
 
HARPII
Cześć pytanie do neotps, czy w końcu w 100% udalo ci sie ustawić ten routerek do współpracy z vectra, czy wifi w N działa prawidłowo i stabilnie, czy na lapku masz 100% transfer z netu. Z końcem stycznia montuje vectre 40Mb (chyba 80Mb w nocy) i właśnie przymierzam sie do kupna tego routerka zastanawiam sie czy to dobry wybór dla tego łącza, nie chciałbym aby mi router transfer przycinał. Zależy mi równie na dobrych transferach po N bo chciałbym do netgeara dysk 1TB podpiąć.
 
neotps

Cytat

HARPII napisał(a):

Cześć pytanie do neotps, czy w końcu w 100% udalo ci sie ustawić ten routerek do współpracy z vectra, czy wifi w N działa prawidłowo i stabilnie, czy na lapku masz 100% transfer z netu. Z końcem stycznia montuje vectre 40Mb (chyba 80Mb w nocy) i właśnie przymierzam sie do kupna tego routerka zastanawiam sie czy to dobry wybór dla tego łącza, nie chciałbym aby mi router transfer przycinał. Zależy mi równie na dobrych transferach po N bo chciałbym do netgeara dysk 1TB podpiąć.


NIE. Nie udało mi się sprawić, aby ruter nadawał z taką szybkością by karta wifi w laptopie synchronizowała się na wyższą niż 54mbity prędkość połączenia. Tak działa w trybie auto. Natomiast w N only z wyłączonym WMM nie mogę się połączyć w ogóle po wifi z ruterem. z włączonym WMM w trybie n only karta wifi synchronizuje się coś koło 144mbitów, natomiast internet nie działa właściwie..

Zatem.. w Twoim przypadku przy internecie 80mbitach w nocy ( ta opcja jest za dopłatą teraz w Vectra i szczerze mówiąc nie warto moim zdaniemSmile 3500lv2 zwyczajnie nie da rady po wifi tyle osiągnąć. Serwis Ci powiem że ten typ tak ma i to normalne i będziesz się delikatnie mówiąc irytowałSmile

Moja rada - NIE KUPUJ TEGO RUTERA. Jeżeli baaaaaardzo chcesz mieć ten model - mogę Ci sprzedać swój okazyjnieSmile. A tak poważnie - to kup go w sklepie w Twoim mieście i jak będziesz miał takie problemy Jak ja i Gikey to zwróć go sprzedawcy na zasadzie ****cji (nie gwarancji).

Mam nadzieję, że wystarczająco jasno nakreśliłem Ci przeboje z ruterem firmy netgear..
 
sosen85
Ja również nie jestem zadowolony z tego router'a - ale myślę, że to wina Tomato. U mnie po pewnym czasie pojawiają się problemy z połączeniem - spada szybkość, wybrane strony przestają działać. Zawsze pomaga restart.

Co do prędkości po WLAN - macie włączoną opcje Afterburner? U mnie jej włączenie pomogło. Nie wiem ile maks wyciągnie ale te rzeczywiste 30Mb daje radę.

Przesiadłem się z WRT160NL dla switcha 1Gb i ilości ramu. Jednak Netgear na Tomato nie umywa się do Linksysa-a na OpenWRT.
 
neotps
Po dzisiejszym zgłoszeniu które wyglądało tak:

Ruter: WNR3500Lv2
Wersja oprogramowania sprzętowego
V1.2.0.16_40.0.66

Dostawca internetu: Vectra 20Mb KABLOWY
SYSTEM WINDOWS 8, WCZEŚNIEJ WINDOWS 7. TEN SAM PROBLEM.
LAPTOP MSI GE700
KARTA WIFI INTEL 1000 BGN

MIESZKANIE 1 POZIOMOWE odległość od rutera nie więcej niż 10 metrów.
------1------
Ustawienia:
Kanał auto:
Tryb: do 54MB/s
Włączone WMM
Szybkość karty wifi w zakładce STAN: od 12 do 52Mb/s 802.11g
EFEKT: http://www.speedtest.net/result/2463420173.png


------2------
Ustawienia:
Kanał auto:
Tryb: do 145MB/s
Włączone WMM
Szybkość karty wifi w zakładce STAN: od 14Mb/s do 52Mb/s 802.11n
EFEKT: http://www.speedtest.net/result/2463424786.png

------3------
Ustawienia:
Kanał auto:
Tryb: do 300MB/s
Włączone WMM
Szybkość karty wifi w zakładce STAN: od 19Mb/s do 39Mb/s 802.11n
EFEKT: http://www.speedtest.net/result/2463426992.png

--------------------WYŁĄCZONY WMM----------------------
------1------
Ustawienia:
Kanał auto:
Tryb: do 54MB/s
WYŁĄCZONY: WMM
Szybkość karty wifi w zakładce STAN: od 18Mb/s do 36Mb/s 802.11g
EFEKT: http://www.speedtest.net/result/2463434897.png


------2------
Ustawienia:
Kanał auto:
Tryb: do 145MB/s
Włączone WMM
Szybkość karty wifi w zakładce STAN: od 18Mb/s do 36Mb/s 802.11n
EFEKT: http://www.speedtest.net/result/2463424786.png

------3------
Ustawienia:
Kanał auto:
Tryb: do 300MB/s
Włączone WMM
Szybkość karty wifi w zakładce STAN: od 18Mb/s do 48Mb/s 802.11n
EFEKT: http://www.speedtest.net/result/2463440591.png
DLA KONTRASTU POLSKI SERVER ODDALONY o 20KM. http://www.speedtest.net/result/2463442486.png

ODLEGŁOŚĆ LAPTOPA OD RUTERA 1METR -> http://www.speedtest.net/result/2463446268.png

Karta wifi nie może się w żadnym trybie połączyć z szybkością 150Mb z ruterem. Ruter w mieszkaniu w odległości salonu - pokój nie jest w stanie prawidłowo pracować. Mam problem od początku z tym sprzętem. Chcę aby ruter został odesłany na gwarancji i sprawdzony. Mimo metra od rutera nadal nie potrafi się zsynchronizowac z kartą w wyższym niż 56mb trybie pracy pomimo ustrawienia 144-300mb/s

----------------------


Pan z supportu odpisał w ciągu 10 minut i przyjął zgłoszenie informując że ruter zostanie ode mnie przyjęty na gwarancji, podał kontakt do firmy która odbierze ruter i w ciągu 1-2 dni roboczych dostarczy mi nowy sprzęt który będzie od tej pory mój..


Czyżby Gikey postraszył sympatycznych panów? Smile
 
Gikey

Cytat

Czyżby Gikey postraszył sympatycznych panów? Smile

Hej,
nie jestem z natury człowiekiem mściwym czy awanturnikiem ale gdzieś są granice traktowania klienta.
Serwis bardzo zmiękł po moim mailu i natychmiast sprzęt został mi wymieniony. Jednakże wykazuje te same objawy dlatego napisałem im, że już nie chcę tego routera i oczekuję zwrotu pieniędzy lub wymiany na inny o niegorszych parametrach. Będzie to nieco kłopotliwe bo o ile wiem te nie mają innego o niegorszych parametrach do którego można wgrać alternatywny firmware.
Poprosili mnie o nieco informacji technicznych, zrzut ekranu i plik konfiguracyjny routera - wysłałem im. Odpisali, że przekazali moją reklamację do rozpatrzenia wyżej. Po niedzieli zapytam ile to rozpatrywanie wg nich ma trwać bo nie może to trwać uciążliwie długo.

Jedna rzecz mnie zastanawia (no może więcej niż jedna ale wszystkie dotyczące tego routera).
Jakaś grupa osób z tego forum posiada ten router i naprawdę są osoby, którym tryb 'N' czy to na OFW czy to na Tomato działa bez zarzutu i osiągają stabilne prędkości po WiFi dochodzące do 300Mbps? Bo co mi z tego, że w Tomato mam stabilne połączenie dochodzące do 300Mbps skoro mam problemy z otwieraniem stron, szczególnie zagranicznych.
Nie wiem jak liczna to grupa osób. Jeśli liczna to problem dotyczy tylko małej grupy osób, które mają jakiegoś wyjątkowego pecha?
Czy jest to wada konstrukcyjna modelu czy poszczególnych serii produkcyjnych?

Naprawdę się zaparłem i zrobiłem całą masę różnych testów i wszystkie doprowadziły mnie do przekonania, że wina leży po stronie routera. Założyłem nawet taką teorię, że coś u mnie w domu może zakłócać sygnał WiFi w trybie 'N' i przyniosłem z pracy router Linksys WRT160NL z dd-wrt i przez kilka dni ten router w trybie 'N' działał bez zarzutu.

Na razie tyle. Zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą.
G
 
neotps
Od lat moim hobby są komputery. Rozwiązanie problemów z nimi związane było zawsze skuteczne o ile wina leżała po stronie klienta lub software, a nie hardware.. Nie wiem jakim cudem tak niewiele osób ma problemy z tym ruterem.. Gdyby nie Twój problem identyczny z moim to bym pomyślał... Sam nie wiem co. Czekam do poniedziałku żeby załatwić formalności i otrzymać nowy ruter i jak będzie dalej to samo to netgear daje ciała po prostu. Żeby połowa z 20mb łącza działała pokój dalej od rutera? To mój startfon ma lepszy sygnał pracując jako ruter..
 
eRd
Może trochę OT, ale jakieś 2 lata temu jak kupiłem sobie WNR3500L (v.1) to miałem równie dziwne zjawisko związane z tym routerem. Korzystałem z internetu od Aster w Krakowie przy użyciu WL-500Gp, ale zapragnąłem mieć tego Netgear'a żeby mieć N oraz lepsze transfery z USB. Jakie było moje zdziwienie jak po podmianie routera co chwilę Netgear mi się samoczynnie restartował. Dosłownie wystarczyło kilkanaście sekund do kilku minut żeby mi się zrestartował sam. Dla testu podłączyłem to w taki sposób: internet->Wl-500Gp->WNR3500L->mój komp i co się okazało, że ani razu problem nie wystąpił. Wymiana routera na nowy egzemplarz nie przyniosła rezultatu. Do dziś nie wiem co było przyczyną, ale w tamtej lokalizacji i przy tamtym łączu nie byłem w stanie z tego routera korzystać, także nic mnie nie zdziwi Wink
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
neotps
UPDATE:

Serwis odesłał mi ruter, który od dziś jest mój.. Po wyjęciu z opakowania zastępczego mym oczom ukazała się porysowana obudowa, bez folii ochronnych.. Ruter ewidentnie używany.. Zaznaczam, że odesłałem ruter używany raptem miesiąc czasu, którego stan był taki jaki może być po odklejeniu folii u postawieniu go na podstawce w docelowym miejscu.. Tutaj natomiast wymienono mi nowy ruter na używany sprzęt, w dodatku w stanie nieakceptowalnym dla każdego który ma chociaż trochę poczucia estetyki..

Chociaż na początku wydawało się, że ruter działa prawidłowo na OFW.. szybkość połączenia właściwa dla N, internet też działał.. Jednak GUI WWW strasznie wolno się ładowało. Nie ważne czy przez wifi czy przez kabel.. Ciągle brakowało jakiegoś elementu.. jak ładowanie strony z tapetami na modemie..

Po godzinie testów na OFW wgrałem tomato.. wszystko jakiś czas chodziło dobrze.. I znów.. 20mb/s łącza nie mogę wykorzystać w pełni po Wifi.. ucina a to 1mbit, a to 5.. a to połowę.. A to zaledwie 5h od kiedy mam ten ruter.

Kupiłem ruter 8level 300wrt. 87zł. Te same miejsca nadawania, te same ustawienia kanału, trybu pracy, szyfrowania.. Internet działa jak powinien, karta syncrhonizuje się na 68mbitów.. mniej niż na netgear.. Ale wszystko działa.. Sprzęt 2.5 tańszy i potrafi w tych samych warunkach właściwie pracować (poza niedorobionym najnowszym firmwareSmile..

Podstumowując.. Wymienili mi nowy popsuty ruter na używany, mniej popsuty? Popsuty inaczej? Nie wiem jak to nazwać.. Firma netgear wywarła na mnie niesamowicie negatywne wrażenie. Podejście do klienta jak do idioty.. Wymiana nowego sprzętu na używany. Gdzie my żyjemy?
 
kamilj
Proponuje ci skontaktować się z nimi o opisać całą sytuacje. Wprost dać do zrozumienia że w tym momencie odsyłasz im router który otrzymałeś poniewaz nosi ślady użytkowania i jest w znacznie gorszym stanie niz ten który wysłałeś.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Już po godzinie napisałem w aktywnym zgłoszeniu reklamacji że ruter który otrzymałem nie jest nowy... Zastanawiam się, jak można tak traktować klienta.. ciesze się, że netgear nie produkuje bielizny..
Temat aktualizuje dla wszystkich którzy kiedyś będą mieli problem z tym producentem, ja żałuje 2ch zakupów swoim życiu.. Tego rutera i kebaba nad morzem za 25zł który miał 2-3 kawałki mięsa..
 
kamilj
Nadal zastanawia mnie problem z twoim v2...
U mnie nie ma takich kłopotów. Czy to wina jakiejś wadliwej serii?
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Jakie masz łącze? Większość z tych objawów nie widać przy połączeniu mniejszym niż 10mbitów. Ten ruter teraz też nie jest do końca sprawny. Działa lepiej niż poprzedni.. tyle że jest porysowany i chcąc go sprzedać już nie uzyskam satysfakcjonującej ceny.. Na OFW GUI WWW ładuje się w nieskończoność. Musiałem po 10 razy odświeżać aby załadowało mi stronę do końca.. A tak 89/90 elementów i ładuje i białe tło w miejscu opcji.. Na poprzednim tego nie było.. jako że to ruter używany - z jakiegoś powodu się tam znalazł.. Teraz dają mi z inną wadą używany ruter i myślą że będzie ok?Smile Uprzedzając pytanie - testowałem na 3 różnych przeglądarkachSmile

Nie mam zaufania już do tego rutera i do tej firmy. Co jakiś czas sprawdzam speedtest żeby zobaczyć czy nadal chodzi dobrze.. A to już nie są oznaki zdrowiaSmile

Teraz jedyne czego chcę to pozbyć się tego rutera i kupić innej firmy. Odzyskać część straconych pieniędzy i przestać marnować czas..

Może to seria wadliwa, może w hurtowni leżały w wilgoci, może kurierowi upadł o raz za dużo podczas transportu.. To gdybanie takie. Firma powinna przyjąć ruter, znaleźć przyczynę problemu, a mi przysłać świeżutki nowiutki ruter w pudełku z folią.. A może już całkiem zwariowałem i wydaje mi się że tak powinno być..
 
kamilj
Ja swojego mam już roczek ale nadal mam na nim folie Grin
Zrób mu może reset 30/30/30 może to coś da. U mnie na OFW i Tomato nie ma naprawdę kłopotów. Wcześniej miałem 10Mbit z TP a teraz mam 20Mbit z Neti. Zależy jak zsynchronizuje mi się modem mam prędkość w granicach 17-18Mbit i na lapku śmiga bez kłopotu z taką prędkością...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps
Już chciałęm powiedzieć że jest ok.. Że ruter działa jak powinien.. I działał.. całe 10h..Smile
Jak wyłącze WMM to mam 54mbity połączenia.. Teraz mam koło 150mbitów na karcie.. I przez te 10h internet działał dobrze.. relatywnie dobrze.. A teraz..
www.speedtest.net/result/2476935520.pngSmile..
Czyli kolejny ruter z tym samym problemem, tyle że z porysowaną obudowąGrin

Dla porównania po przełączeniu na 8level. www.speedtest.net/result/2476948438.png


A już przeszła mi przez głowę myśl.. że może jednak oleje tą obudowę i ruter będzie mi słuzył..


@kamilj
Jakie masz ustawienia u siebie? WMM Włączone? Tryb pracy? Kanały? 20 czy 40hz? I co ważne, w połączeniach sieciowych - karta wifi -> stan -> ile masz megabitów?

Połączony z 01 luty 2013 23:51:30:
YouTube Video


Filmowy obraz tego z czym mam problemy od miesiącaSmile
Edytowany przez neotps dnia 01-02-2013 23:53
 
Kurt
U mnie również występuje problem z poprawną pracą tego routera w trybie N.

Pisałem o tym tutaj http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_110835

Mam oprogramowanie oryginalne w wersji V1.2.0.16_40.0.66.
Internet Vectra: 16 Mb/s w dzień, 24 Mb/s w nocy (od godziny 23:00).
Do godziny 23:00, gdy internet jest 16 MB/s tryb N pracuje prawidłowo !!!

Około godziny 23:00, gdy łącze przestawia się z 16 Mb/s na 24 Mb/s, urządzenia z kartami zgodnymi z N (laptop Dell Latitiude E6510 z kartą Intel Centrino Advanced-N 6200 AGN oraz iPad 4) rejestrują spadek transferu do około 500 kb/s. Drugi laptop z kartą WiFi, która nie obsługuje N i chodzi jako G działa cały czas prawidłowo osiągając oczekiwany transfer około 16 Mb/s do 23:00 i 24 Mb/s później.

Obecnie standardowym ustawieniem u mnie jest wyłączone WMM w routerze. Wszystkie urządzenia łączą się wówczas w trybie G i osiągają oczekiwany transfer do internetu. Mimo iż w opcjach podstawowych sieci bezprzewodowej mam cały czas ustawiony tryb do 300Mb/s, wszystkie urządzenia po wyłączeniu WMM pracują w trybie G. Jednak tryb N jest mi czasami potrzebny do szybkiej łączności w sieci lokalnej z dyskiem typu NAS. Bez trybu N odtwarzane bezprzewodowo (z dysku sieciowego) nagrania HD z kamery cyfrowej zwyczajnie się przycinają. Dysk NAS jest podłączony do routera po kablu. Gdy przeglądam te nagrania włączam WMM w routerze, licząc się z tym że po 23:00 nie będę mógł korzystać z internetu na urządzeniach z kartą WiFi zgodną z N.

Podsumowując, według mnie tryb N w WNR3500L V2 działa prawidłowo tylko przy komunikacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi bezpośrednio do routera (przewodowo i bezprzewodowo). Zdecydowanie występuje problem z przekazaniem przez WiFi w trybie N transferów z internetu z przepustowością 20 Mb/s i większą. Nie zgłaszałem jeszcze problemu do serwisu, ale sprawa lekko mnie denerwuje. Cierpliwie czekałem na upgrade ze strony producenta, jednak po przeczytaniu tego wątku widzę, że raczej nic w tym temacie szybko się nie zmieni.
 
neotps

Cytat

Kurt napisał(a):
Mam oprogramowanie oryginalne w wersji V1.2.0.16_40.0.66.
Internet Vectra: 16 Mb/s w dzień, 24 Mb/s w nocy (od godziny 23:00).
Do godziny 23:00, gdy internet jest 16 MB/s tryb N pracuje prawidłowo !!!

Podsumowując, według mnie tryb N w WNR3500L V2 działa prawidłowo tylko przy komunikacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi bezpośrednio do routera (przewodowo i bezprzewodowo). Zdecydowanie występuje problem z przekazaniem przez WiFi w trybie N transferów z internetu z przepustowością 20 Mb/s i większą. Nie zgłaszałem jeszcze problemu do serwisu, ale sprawa lekko mnie denerwuje. Cierpliwie czekałem na upgrade ze strony producenta, jednak po przeczytaniu tego wątku widzę, że raczej nic w tym temacie szybko się nie zmieni.


Czy później wraca transfer do normy samoczynnie?

U mnie godzina nie jest ważna, nie mam tez podwójnej szybkości w nocy. Transfer spada po prostu do 1mbita i to kwestia około 10h od włączenia rutera po dłuższej przerwie. Firmware nie rozwiąże problemu, gdyż jest on moim zdaniem sprzętowy. Nie ma też znaczenia urządzenie:
http://i.imgur.com/hrII8ij.png <- test na tablecie Asus N7 w godzinach w których pojawił się problem..
Jeżeli kupiłeś ruter w sklepie stacjonarnym zwróć go korzystając z rękojmi sprzedawcy. Nie polecam zabawy z serwisem.

Jeżeli uważasz, że teraz ten problem Ci nie przeszkadza, pomyśl co będzie kiedy internet potanieje, 50mb/s będzie w obecnej cenie i jak będzie wyglądało używanie internetu na tym ruterze..

Ps. Czyli u Ciebie np. NAS - RUTER WIFI N - LAPTOP N = Pełna szybkość wifi? Natomiast INTERNET - RUTER N - Laptop N = 1mbit?
 
Kurt

Cytat

neotps napisał(a):
Czy później wraca transfer do normy samoczynnie?


Jestem raczej pewien, że wraca. Ale upewnię się w poniedziałek, bo vectra na weekend też podnosi prędkość łącza z 16 do 24 MB/s.

Cytat

neotps napisał(a):
Ps. Czyli u Ciebie np. NAS - RUTER WIFI N - LAPTOP N = Pełna szybkość wifi? Natomiast INTERNET - RUTER N - Laptop N = 1mbit?


Tak, przy połączeniu NAS - LAN - ROUTER - WIFI N - LAPTOP N ,Windows 8 pokazuje połączenie typu N z prędkością 144 MB/s.
Komunikacja z NAS jest wówczas bardzo dobra ale internet kuleje - pobieranie 0,5 - 1 MB/s.

Dokładnie przy różnych typach połączeń wygląda to następująco:

Internet 16 Mb/s - ROUTER - WIFI N - LAPTOP N
Speedtest.net pokazuje prawidłowe parametry łącza, internet działa sprawnie.
Prawidłowa komunikacja z dyskiem NAS. Duże pliki typu .mts odtwarzają się bez zacięć.

Internet 24 Mb/s - ROUTER - WIFI N - LAPTOP N
Speedtest.net pokazuje prędkość pobierania w przedziale 0,5 i 1 MB/s, internet działa tragicznie.
Prawidłowa komunikacja z dyskiem NAS. Duże pliki typu .mts odtwarzają się bez zacięć.

Internet 16 Mb/s - ROUTER - WIFI N - LAPTOP G
Speedtest.net pokazuje prawidłowe parametry łącza, internet działa sprawnie.
Prawidłowa komunikacja z dyskiem NAS. Niestety duże pliki typu .mts przycinają się i występuje dłuższe oczekiwania na odtworzenie kolejnego filmu.

Internet 24 Mb/s - ROUTER - WIFI N - LAPTOP G
Speedtest.net pokazuje prawidłowe parametry łącza, internet działa sprawnie.
Prawidłowa komunikacja z dyskiem NAS. Niestety duże pliki typu .mts przycinają się i występuje dłuższe oczekiwania na odtworzenie kolejnego filmu.

Przy poniższych połączeniach wszystko działa prawidłowo:
Internet 16 Mb/s - ROUTER - LAN - LAPTOP
Internet 24 Mb/s - ROUTER - LAN - LAPTOP

Ty masz połączenie 20 MB/s, więc na podstawie naszych objawów wszystko wskazuje, że około tej prędkości występuje problem z dostępem do internetu przez N. Przy 16 MB/s WiFi N działa ok. Przy 24 MB/s WiFi N już nie rozdziela internetu, przy czym działa prawidłowo lokalnie między urządzeniami. Około 20 MB/s coś się zaczyna sypać i działa kilka godzin (może do chwilowego wystąpienia większej prędkości, która powoduje rozsypkę WiFi N).

Router kupowałem w maju 2012 w FIPRO na Allegro. Jak nic nie zwojuję to zmienię sprzęt, tylko co kupić ?
 
shibby
a myslales o wymianie karty wifi w lapku?
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Kurt

Cytat

shibby napisał(a):

a myslales o wymianie karty wifi w lapku?


Laptop służbowy, jeszcze na gwarancji więc takie eksperymenty odpadają.
Poza tym problem występuje też w ipad4. W tym to raczej karty nie wymienię.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,429,627 unikalnych wizyt