29 Marca 2024 03:25:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.222.212.138
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
QNAP TS-112 NAS dla mas
sivy19wlkp
Witam,

w związku z chęcia nabycia NAS'a, w którym bez większych problemów mógłbym ściągać dane z serwerów ftp/http no i plików torrent zaczałem szukać czegoś co parametrami poprawiłoby zapis i funkcjonowanie downloaderów w mojej sieci.
Wcześniej korzystałem ze zintegrowanego Transmission wkompilowanego w Tomato, ale ze względu na słabszy procesor widoczne były ograniczenia w ściąganiu.
Budżet jaki planowałem przeznaczyć to kwota ~ 500zł. Do wyboru miałem Synology DS112j oraz Qnap TS-112. Ze względu iż moich dwóch kolegów posiadało drugi model, stwierdziłem że pójdę w Ich ślady.
Karton z Nas'em sam w sobie dobrze zabezpiecza urządzenie wewnątrz, a specyfikacja którą podaje producent jest następująca :

openlinksys.info/images/qnap/karton.jpg


System   Embeded Linux
Procesor   Marvell 1.2GHz
Pamięć   256MB DDR RAM
Ilość dysków   1 x 3.5" SATA
Sieć   1 x Gigabit LAN
Złącza dodatkowe   3 x USB, 1 x eSATA
Wskaźniki LED   zasilanie, LAN, eSATA, HDD, Status, USB
Wyświetlacz LCD   -
Obsługa trybów RAID   -
Przyciski   zasilanie, reset, auto kopiowanie
Wymiary   218 x 60 x 165
Waga   790 g
Środowisko   0-40st. C, 0-95% wilgotność
Zasilanie   zewn. zasilacz 36W
Pobór mocy   5W uśpienie, 7W praca,
Wake on LAN   -
Systemy operacyjne   Windows, Mac OSX, Linux, Unix
Protokoły sieciowe   CIFS, AFP, NFS, HTTP, FTP, HTTPS, NTP, SNMP, Telnet, SSH
Konfiguracja sieci   TCP / IP, stały lub dynamiczny adres
Port trunking   -
Multi IP   -
Serwer DHCP, dyn. DNS   tak
Jumbo Frame   tak
Serwice Network Discovery   UPnP, Bonjour
Windows Active Directory   tak
Bezpieczeństwo sieciowe   filtr IP, FPT over SSL, tryb pasywny, szyfrowana replikacja
Zarządzanie dyskami   skanowanie złych sektorów, SMART,
Szyfrowanie dysków   brak
Inne usługi   iSCSI target, Virtual Disk
Serwer plików i FTP   FTP over SSL, TLS, tryb pasywny, kontrola pasma FTP
Kopie zapasowe   kopia na nośnik zewn., szyfrowana replikacja, QNAP Replicator,
Powiadomienie awaryjne   e-mail, SMS, LED,
Inne usługi   kosz sieciowy, monitor zasobów on-line, harmonogram wł/wył
Wake on LAN   -
Zarządzanie systemem   poprzez przeglądarkę internetową
Przycik reset   kasowanie hasła administracyjnego / ustawień sieciowych
Logi systemowe   użytkownicy, alarmy, błędy, połączenia do plików, przydziały DHCP
Wbudowany serwer www   PHP, MySQL, SQLite, phpMyAdmin, Joomla,
Multimedialne usługi   UPnP, radio internetowe, galeria www, iTunes serwer,
Pobieranie plików   zarządzanie przez aplikacje Windows lub przeglądarkę
Stacja monitoringu   zapis, odtwarzanie, podgląd na żywo, detekcja ruchu, alarmy,
Ilość obsługiwanych kamer    2
Max ilośc użytkowników   2048
Max ilość grup   256
Max ilość folderów   256
Max ilość połączeń   256
Język interfejsu   Polski, Angielski, Niemiecki, Francuski, Rosyjski, Włoski,


Zawartość kartonu poza samym serwerem uzupełniał, zasilacz, kabel rj, instrukcja, płyta z oprogramowaniem i śrubki do montażu dysku.

openlinksys.info/images/qnap/zawartosc.jpg

Przednia obudowa :

openlinksys.info/images/qnap/front.jpg

Oraz jej "drugie oblicze"

openlinksys.info/images/qnap/behind.jpg


Widać po procesorze że wzrost z 480MHz jakie miało moje poprzednie urządzenie (ASUS RT-N16) na 1,2GHz powinno mieć zauważalny wpływ na jakość przepływu danych.
Sama obudowa wykonana jest z dobrej jak na pierwszy rzut oka jakości plastyku, a i montaż dysku w obudowie nie sprawił żadnego problemu.

Dysk jakim się posiłkowałem to już kilkuletnia Barracuda serii 10 firmy Seagate, o pojemności 160GB i prędkości obrotowej talerzy 7200/min.

openlinksys.info/images/qnap/hddtest.jpg

Po 2 minutach (bo tyle zajęło mi sklecenie wszystkiego do całości) urządzenie już podłączone zostało do zasilania.

Obudowę otwiera się bardzo prosto - rozsuwając ją w pionie w przeciwne kierunki.

openlinksys.info/images/qnap/half.jpg

Cudów w obudowie nie znajdziemy ...
openlinksys.info/images/qnap/empty.jpg

i bez żadnych oporów można zainstalować dysk.

openlinksys.info/images/qnap/nashdd.jpg


Już na starcie dostałem informację iż dostępna jest nowa wersja firmware dostępna na stronie http://www.qnap.com/en/index.php?lang...1&sc=3359i jest oznaczona numerem 3.8 .
Konfiguracja składała się z 6 punktów : ustawienia nazwy naszego urządzenia, hasła, strefy czasowej, ustawień sieci, rodzaju dysku oraz wyboru usług, które mają działać od uruchomienia serwera.

Screen - ze strony głównej :

openlinksys.info/images/qnap/main.jpg

Strona usług:

openlinksys.info/images/qnap/services.jpg



openlinksys.info/images/qnap/process.jpg


Po zalogowaniu do panelu widzimy calkiem przejrzysty interface, a ilość funkcji w ustawieniach jest bardzo duża.
Począwszy od systemowych : sterowanie obrotami wentylatora w zależności od temperatury urządzenia, wykonywania kopii zapasowych, logów zdarzeń systemu jak i połączeń, zarządzaniem dyskami oraz aplikacjami i usługami sieciowymi przechodząc aż do ściśle określonych ustawień dla każdego użytkownika

Zakładka "Serwery Aplikacji" daje sporo możliwości w zależności od własnych potrzeb. Web File Manager - aplikacja przypominająca eksplorator windows - pozwala na wszelakie kombinacje z plikamy na Nasie. Music Station - aplikacja, dzięki której można tworzyć listy muzyczne , Photo Station - program do katalogowania zdjęć, oraz Download Station - pozwalający na pobieranie danych z serwisów WWW/FTP/BT/RAPIDSHARE I MAGNET.
W związku iż na Tomato używałem Transmission, a nie chciałem z niego rezygnować to przed zakupem upewniłem się że ten Nas pozwala na instalację tej aplikacji.
Dzięki QPKG Center - mamy możliwość pobrania skompilowanych wersji programu działających na tym urządzeniu. Lista jest długa- jednak aktualizacja nie zawsze idzie w parze. Przykład Transmission wersja 2.22, a jak zaznajomieni w temacie wiedzą iż dostępna jest juz wersja z serii 2.7x.

Jako iż jestem posiadaczem Neostrady Fiber w opcji 40/4 - to NAS powinien z rezerwą pozwalać na zapis z pełną prędkościa danych z Internetu. Transmission na Asusie RT-N16 przy ograniczonym procesorze pozwalało na zapis rzędu 1,5-2,5MB/s z bardzo dużą tendencją do skakania między tymi wartościami, obciążając procesor w 100%.
Tutaj przy transferze na poziomie 4,6-4,8MB/s obciążenie procesora wahało się między 50-55% bez większych spadków.

Screen z Transmission

openlinksys.info/images/qnap/transmission.jpg

Screeny z transferow (SAMBA):

openlinksys.info/images/qnap/nas2hddsamba.jpg Odczyt

openlinksys.info/images/qnap/hdd2nassamba.jpg Zapis


Screeny z transferow (FTP):

openlinksys.info/images/qnap/ftp2hdd.jpg Odczyt

openlinksys.info/images/qnap/hdd2nasftp.jpg Zapis


Screeny z transferow (EKSPLORATOR):

openlinksys.info/images/qnap/nas2hddex.jpg Odczyt

openlinksys.info/images/qnap/hdd2nas_ex.jpg Zapis


Oraz test z Nastestera :


openlinksys.info/images/qnap/nastest400.jpg



System testujący to Windows8 64bit. Jeśli chodzi o pobór prądu - podczas normalnej pracy z zamontowanym dyskiem miernik wskazywał 11,2-11,5W, a przy maksymalnym obciążeniu procesora 12,9W.



Cena urządzenia w momencie mojej recenzji to blisko 500zł co jest sprawia, że za całkiem nie dużą sumę gotówki możemy zostać szczęśliwymi posiadaczami serwera Nas.
Pomimo braku zatoki na drugi dysk nie jesteśmy skazani na brak możliwości zrobienia kopii zapasowej danych na tym urządzeniu. W opcjach znajdziemy funkcję wykonywania kopii zapasowej o określonej przez Nas godzinie na wybrany nośnik z możliwych dostępnych złącz (eSATA,USB)
Recenzja była robiona na wzór testów House'a - jestem jednak zwykłym userem i mogłem coś pominąć.[img][/img]
2X ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-11x PL K26 USB AIO
QNAP TS-112
MediaDroid MT7005K Dual Sim Z działającym AERO2 - ANDROID 4.04
 
anonim747874734
zacna lektura Smile
 
Pirek

Cytat

Stacja monitoringu zapis, odtwarzanie, podgląd na żywo, detekcja ruchu, alarmy,
Ilość obsługiwanych kamer 2


a jak działa monitoring i w jaki sposób podpina się 2 kamery ?
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
majkel152
widzę że energooszczędny coś, czy możesz udowodnić taki pobór mocy abym mógł dziś spać spokojnie ? poza tym napracowałeś się i rzetelnie pokazałeś wyniki, śmiem twierdzić iż ten nas na nowym dysku na pewno by jeszcze pokazał co nieco więcej miłych dla oka MB/s .
Edytowany przez majkel152 dnia 21-12-2012 22:58
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
sivy19wlkp
co do poboru mocy , testowalem zwyklym miernikiem za ~40zl.
Wcześniej nim testowalem lampki z zarowkami 40W (pokazalo 40,1W), oraz 60W - pokazało 60,1W. Przy tekewizorach podczas zmiany mocy podswietlenia tez na biezaco zmienial parametry - ale samo w sobie przed testem nie zostało skalibrowane przez Głowny Urząd Miar i Wag Pfft
Lampki choinkowe takze poprawnie odczytywal, a na codzien sprawdza zapotrzebowanie pradu na piec Pfft - Teraz żałuję iż nie sprawdziłem przed montażem dysku bo bym porównał co producent wskazuje : (Pobór mocy 5W uśpienie, 7W praca).
2X ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-11x PL K26 USB AIO
QNAP TS-112
MediaDroid MT7005K Dual Sim Z działającym AERO2 - ANDROID 4.04
 
ka30r
jestem posiadaczem tego sprzętu, przed zakupem zastanawialem sie nad synology ds112 (swietny soft ale cena ... lepiej juz zlozyc itxa) i Netgear RND2000 v2(cena rozsadna taka jak qnapa, parametry lepsze..) ale nie chcialem sie bawic z paczkami dlatego ale ostatecznie wybralem qnapa jestem bardzo zadowony polecam wszystkim ktorzy za rozsadna cene chca miec sprzęt ktorego obslugiwanie nie przysparza problemów
ASUS RT-N16 - Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB AIO
Ubiquiti Nanostation Loco M5 - XM-v5.3.5.build11245
QNAP TS-251 - 4.2.0
 
Art79
Fajnie przedstawione, ciekawe jak się ma pobór mocy innych NASów o podobnych parametrach.
Widać tu, że wartości podane przez producenta są zaniżone....
Qnap jest atrakcyjny cenowo jednak dla mnie pod kamery Synology będzie lepszym rozwiązaniem (taki DS112 wg producenta bierze 13.2W). Ktoś używa DS112 i może to potwierdzić?
ART
 
dragmar
Posiadam QNAPA TS-119II z zamontowanym dyskiem 2TB WD GREEN. Pobór mocy z działającym transmission - (9W - 11W), nie mówiąc że do tego dochodzi serwer WWW, mysql, SABnzbd+
W8/Linux
 
Mona
Witam Forumowiczów

Od wczoraj też mam na stanie Qnap TS-112 i zapotrzebowanie na moc podawane przez producenta jest zgodne z prawdą i dotyczy samego urządzenia.
Pominięto w toku rozumowania moc potrzebną do zasilania dysku, chyba że mamy dysk który do pracy nie potrzebuje zasilania ;-)
 
sasukepl

Cytat

Pirek napisał(a):

Cytat

Stacja monitoringu zapis, odtwarzanie, podgląd na żywo, detekcja ruchu, alarmy,
Ilość obsługiwanych kamer 2


a jak działa monitoring i w jaki sposób podpina się 2 kamery ?



kamery podpinasz pos switch i do routera badz do qnap. qnap sam wykryje lub należy dodać ręcznie.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,433,342 unikalnych wizyt