24 Kwietnia 2024 09:54:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.113.188
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
LTE Huawei E3276 vs Tomato
w4
Shibby proszę opisz co i jak

Połączony z 15 listopad 2013 16:31:39:
Shibby plissssssss Frown
Edytowany przez w4 dnia 15-11-2013 16:31
Asus RT-N16 + tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-114-AIO
 
shibby
// post przeniesiony jako tutorial na pierwszą stronę.
Edytowany przez shibby dnia 01-10-2014 11:23
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
malisz182
Czy powyższa instrukcja zadziała z modemem E398 ? (firmware CP)
 
jarek7714

Cytat

malisz182 napisał(a):

Czy powyższa instrukcja zadziała z modemem E398 ? (firmware CP)
Z pewnością nie, gdyż E398 obsługuje inny sterownik NDIS-QMI. Sad
jareq
 
pm
Panie shibby - jest Pan wielki Smile
Wszystko pięknie hula
 
marcus1968
Aby uruchomić ZTE MF823 (LTE z Play czy innych) trzeba załadować :
modprobe cdc_ether

I dalej jak w instrukcji od shibby'ego.
Nie ma potrzeby przełączania modemu - jest widoczny jako karta sieciowa/router. Pamiętać jedynie trzeba aby go przestawić na automatyczne łączenie się z siecią lub robić to "ręcznie" wchodząc na jego adres 192.168.0.1 (zawsze taki się ustawia, więc w razie czego trzeba zmienić konfigurację routera z tomato, aby był w innej sieci, np. 192.168.1.x)
 
jarek7714

Cytat

marcus1968 napisał(a):

Aby uruchomić ZTE MF823 (LTE z Play czy innych) trzeba załadować :
modprobe cdc_ether

To hilink, jego konfiguracja odbywa się przez przeglądarkę . Smile
jareq
 
meehowg
Panowie, Play wypuścił teraz prawie darmowe LTE na kartę (prędkość 15/5, 200GB miesięcznie), w związku z tym zainteresowałem się moim zakurzonym E3276. Teoretycznie wszystko działa ok, natomiast jest problem z praktyczną stroną tematu Smile. Na tomato połączenie wygląda stabilnie, natomiast mam czasem problem ze stronami WWW - niektóre nie ładują się w całości, występuje chwilowa "czkawka". Co ciekawe pingi w tym czasie nie wykazują żadnych zmian, większe pliki bez problemu są ściągane / wysyłane - nie ma przerw w transmisji. Dodam, że po podłączeniu bezpośrednim modemu z zasilaniem do laptopa takie problemy nie występują. Acha - bezpośrednio z tomato nie działają pingi na zewnątrz, a logi wskazują na bardzo wysoki upload podczas downloadu czegokolwiek. Pytanie czy nie ma jakiś nowych sterowników do skompilowania?

Antena jest zewnętrzna, sygnał -51dBm, praktycznie stabilny, odległość od nadajnika jakieś 300m, modem zasilany przez dedykowany zasilacz na przelotce USB.

Pozdrawiam
Michał

Połączony z 16 kwiecień 2014 07:44:41:
Problem rozwiązałem przez zakup Dovado Tiny - po przełożeniu modemu z anteną, Dovado działa bez zarzutu - 100% sygnału, -51dBm. Jeżeli ktoś ma problemy takie jak ja, to radzę dokładnie takie rozwiązanie. Aktualne wersje driverów w tomato powodują problemy z pamięcią (wpisy w logach) + opisane przeze mnie dodatki.
Edytowany przez meehowg dnia 16-04-2014 07:44
Asus RT-AC68U
D-Link DIR-868L A1/B1
 
jarek7714

Cytat

meehowg napisał(a):
Połączony z 16 kwiecień 2014 07:44:41:
Problem rozwiązałem przez zakup Dovado Tiny - po przełożeniu modemu z anteną, Dovado działa bez zarzutu - 100% sygnału, -51dBm. Jeżeli ktoś ma problemy takie jak ja, to radzę dokładnie takie rozwiązanie. Aktualne wersje driverów w tomato powodują problemy z pamięcią (wpisy w logach) + opisane przeze mnie dodatki.
Masakra rozwiązanie! Sam sobie stworzyłeś problem instalując modem pod Tomato, a rozwiązanie godne polecenia dla tych których parzy kasa w kieszeni (nawet używka Dovado Tiny to wydatek ok. 200zł a nowy 350zł) gdy na rynku jest dostępny modemo-router Huawei B593 s22 za w cenie 300-400zł (przy którym Tiny to zabawka). W tej chwili jeżeli mamy już mamy modem i nie musimy ponosić dodatkowych wydatków to sensowny jest zakup pod OpenWRT/Gargoyle 2 modeli: AirRouter i DL DIR-505. Cała reszta TL (do których obowiązkowo musimy kupić aktywny HUB przy LTE) przestaje być opłacalna finansowo. Pomijam oczywiście sytuację że pod OpenWRT/Gargoyle korzystamy z usług dodatkowych (np. OpenVPN-celem logowania się do sieci lokalnej z zewnątrz-wówczas wybieramy router z min. 8MB flash), klienta torrentów (wówczas wybieramy wydajny router np. WDR3500/3600/4300, bardziej szczegółowa lista http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/atti...nt/ar71xx/ , oczywiście do obsługi modemów routery z USB Smile
jareq
 
Staszek
Witam kolegów!

Dawno tu nie gościłem. Zamierzam nabyć Asusa AC68. Mam u siebie modem usb AirCard 320U. Teraz jest on pod patronatem Netgear. LTE w Wawie chodzi pięknie. Ale mam go podpiętego po usb na lapku. Po kupnie Asusa chcę podlączyć modem z routerem. Więc czeka mnie przeprawa. Chyba, że współpraca tych modemów jest juz dopracowania z Asusem AC68.

Pozdrawiam

Połączony z 23 maj 2014 17:37:13:
Proszę kolegę @shibby o pomoc. Póki co korzystam z 3500L v2 i wgrałem do niego Tomato wersję 116PL AIO. Podpinam modem USB Air 320USB. Widzi go, pali się kontrolka w modemie na niebiesko i dioda druga mruga na zielono (czyli widzi LTE) Jednak nie wiem jak zainicjować połączenie.

Inna sprawa, to jest haczyk do zaznaczenie lub odhaczenia, gdy się chce odłączyć modem z USB, czy to należy za każdym razem odhaczać, gdy się wyciąga modem z rutera?
W tym temacie jest sposób opisany wyżej. Czy jednak jakiś skrypt lub komendę należy wpisać w miejsce przy porcie USB w zakładce USB/NAS?
Proszę o więcej informacji
Edytowany przez Staszek dnia 23-05-2014 17:37
 
shibby
po co 3ci raz piszesz o tym samym? Naprawdę wystarczy raz w jednym temacie. Już w innym temacie odpisałem więc trzymajmy się jednego watka.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Staszek
@shibby dziękuję. To w desperacji i niemocy. Może trochę dla skomasowania w jeden temat. Dziękuję
 
kamjan

Cytat



Żeby modem po restarcie routera samoczynnie nawiązywał połączenie LTE wystarczy dodać do skryptu INIT:

Cytat

switch3g
PRODUCT=`cat /tmp/3g.detect`
sleep 3
modprobe cdc_ncm
sleep 3
MODE="AT^NDISDUP=1,1,\"internet\"" gcom -d /dev/ttyUSB0 -s /etc/gcom/setmode.gcom
sleep 3
service wan restart


Pozdrawiam



Mam serdeczną prośbę: jestem w temacie tomato/linux kompletną lamą. Napisz proszę step by step jak wprowadzić to do skryptu INIT.


Z góry dziękuję i przepraszam za lamerstwo,


Jan
 
branetre
U mnie na RT-N66U I E3276 KARTA PLAY udało się uzyskać 17/14 O dziwo w domu dziala lepiej niż na zewnątrz gdzie miałem 5/15 lub 4/13
 
kamjan
Modem z routerem po wpisaniu tego powyżej do skryptu INIT działa bez problemu, jednak po połączeniu sięVPN'em z siecią mojej firmy transfer co chwilę przerywa. To się nie dzieje na edimaxie dostarczonym mi przez CP, ale ten Edimax to w porównaniu z moim RT-N16 straszna qupa.
Czy ktoś ma pomysł na moje problemy z Asussem?


pozdrawiam,


Jan
 
jarek7714

Cytat

kamjan napisał(a):
Czy ktoś ma pomysł na moje problemy z Asussem?
Oleg firmware https://code.google.com/p/wl500g/down...x&can=4&q=
jareq
 
adnim
Panowie, czy na oryginalnym sofcie asusa rt-n66 uruchomię ten modem bez żadnych przeróbek ? chodzi o e3276 ?
I bedzie działał z predkoscią powyzej 10mb ?
Asus RT-N66U
 
marekj
Taki mam problem.
Router Asus RT-N16 z Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-116-PL K26 USB AIO

Modem LTE z iPlusa Huawei E3276

Skonfigurowałem wszystko tak jak tu opisane i w sytuacji gdy mam wetknięty modem przy włączaniu routera wszystko startuje.

Chciałbym natomiast żeby również w sytuacji gdy router jest włączony i dopiero wtedy wkładamy modem połączenie LTE się uruchomiło. Innego łącza WAN nie mam ale wygodniej jest gry router jest cały czas włączony.

Jest w ogóle taka możliwość?
 
shibby
spróbuj wkleić końcowy skrypt do skryptu wan up lub nawet do zakładki usb suport w polu "run after connect". Nie testowałem rozwiązania ale warto spróbować.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marekj
Nie znalazłem pola "run after connect". Co do wan up to chyba nie bardzo bo my ten wan przecież dopiero stawiamy ale nie sprawdziłem - brakło mi czasu. Mam co prawda polską wersję ale tam jest tylko "run after mount" - no to raczej nie to. Wrzuciłem do hotpluga i jest tak że gdy włączymy router, a potem dopiero włożymy modem to połączenie startuje. Jednak wyciągnięcie modemu powoduje jakiś błąd na poziomie kernela i wtedy już tylko restart routera.

Miałem też jakiś dziwny problem jak dopisałem warunki (if lub case) do hotpluga. Nie działały. Nie wiem czemu??? Trochę się unixami bawiłem i nie ogarniam czemu

case "$ACTION" in
   add)
      # Huawei 3G USB modem
      if [ "$INTERFA

nie powoduje wejścia do gałęzi add gdy ewidentnie $ACTION było równe 'add' ??? Już nawet sprawdziłem ten skrypt na HP-UX co miałem pod ręką i tam działał....

Nie mam niestety w tej chwili dostępu do tego routera. Konfigurowałem go dla koleżanki z pracy i zabrała wszystko do domu, więc temat jest trochę zawieszony. Jak byś jednak miał możliwość i czas przećwiczenia tego tematu poproszę ją żeby przyniosła ten router i powalczę, a przede wszystkim zrzucę logi, bo wiem że bez nich ciężko.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 24

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,283,195 unikalnych wizyt